• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Claritine Claritine Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CLARITINE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Claritine sirupas yra tiekiamas 120 ml talpos stikliniame buteliuke. Kartu tiekiamas šaukštelis matavimui.

  Claritine priskiriamas antihistamininiams preparatams. Antihistamininiai vaistai, slopindami histamino - medžiagos, išsiskirančios organizme - veikimą, mažina alergijos simptomus.

  Claritine palengvina alerginės slogos (pvz., šienligės) simptomus - čiaudulį, slogą, nosies ir akių niežulį bei peršėjimas.

  Claritine taip pat gali būti vartojamas, gydant dilgėlinę ( niežulį, paraudimą, pūkšlių skaičių ir dydį).

  Šie simptomai nepasireiškia visą parą, todėl galima tęsti įprastą dienos veiklą ir miegoti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CLARITINE

  Claritine vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) loratadinui arba bet kuriai pagalbinei Claritine medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Prieš pradėdami vartoti Claritine, psakykite savo gydytojui ar vaistininkui: - jeigu Jūs sergate kepenų liga

  Claritine vartojimas su maistu ir gėrimais Claritine galima vartoti su maistu ar be jo.

  Nėštumas Jei esate nėščia, Jums Claritine vartoti nerekomenduojama. Nėštumo metu prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Jei žindote kūdikį, Jums Claritine vartoti nerekomenduojama. Žindymo metu prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant rekomenduojamomis dozėmis, Claritine neturėtų sukelti mieguistumo ar sumažinti budrumo. Tačiau labai retais atvejais kai kurie žmonės jaučia mieguistumą, kuris gali paveikti jų gebėjimą vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Claritine medžiagas Claritine sudėtyje yra laktozės. Jei Jūsų gydytojas yra Jums minėjęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių saldiklių, būtinai pasikonsultuokite su savo gydytoju, prieš pradėdami vartoti šį vaistinį preparatą.

  Kitų vaistų vartojimas Claritine vartojant kartu su alkoholiniais gėrimais, jis alkoholio poveikio nesustiprina. Nėra žinoma apie Claritine ir kitų vaistų sąveiką.Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Laboratoriniai tyrimai Nutraukite Claritine vartojimą prieš 2 dienas iki numatomų odos mėginių alergenams nustatyti, kadangi šis vaistinis preparatas gali paveikti tyrimo rezultatus.

  3. KAIP VARTOTI CLARITINE

  Claritine visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugusiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams vartokite du arbatinius šaukštelius (10 ml) su maistu ar be jo. Sirupo nereikia užgerti vandeniu ar kitu skysčiu .

  Vaikams nuo 2 iki 12 metų amžiaus Jei kūno svoris yra didesnis nei 30 kg: vartokite du arbatinius šaukštelius (10 ml) su maistu ar be jo. Sirupo nereikia užgerti vandeniu ar kitu skysčiu .

  Jei kūno svoris yra mažesnis nei 30 kg: duokite vieną arbatinį šaukštelį (5 ml) su maistu ar be jo. Sirupo nereikia užgerti vandeniu ar kitu skysčiu .

  Pacientams, kuriems yra sunkus kepenų pakenkimas Suaugusiems ir vaikams kurių kūno svoris yra didesnis nei 30 kg: vartokite du arbatinius šaukštelius (10 ml) su maistu ar be jo. Sirupo nereikia užgerti vandeniu ar kitu skysčiu .

  Jei kūno svoris yra mažesnis nei 30 kg duokitekite vieną arbatinį šaukštelį (5 ml) su maistu ar be jo. Sirupo nereikia užgerti vandeniu ar kitu skysčiu .

  Claritine vaikams iki 2 metų amžiaus vartoti nerekomenduojama.

  Pavartojus per didelę Claritine dozę Vartokite Claritine taip, kaip Jums paskyrė. Atsitiktinai perdozavus, neturėtų kilti rimtų problemų. Nedelsiant praneškite savo gydytojui ar vaistininkui, jei pavartojote per didelę Claritine dozę.

  Pamiršus pavartoti Claritine Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, padarykite tai iš karto, ir toliau vartokite kaip paskirta. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Claritine, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kiek galima greičiau greičiau susisiekite su gydytoju ar vaistininku, jei Jums pasireiškia reakcija į Claritine, kurią Jūs vertinate kaip besitęsiančią, varginančią ar galvojate kad ji sunki.

  Vaikams nuo 2 iki 12 metų dažniausiai stebėtos nepageidaujamos reakcijos yra : galvos skausmas, nervingumas ir nuovargis. Dažniausiai suaugusiems ir paaugliams stebėti nepageidaujami reiškiniai yra: slopinimas, galvos skausmas, padidėjęs apetitas, sunku užmigti.

  Claritine pasirodžius rinkoje, labai retai buvo pranešama apie sunkių alerginių reakcijų atvejus, svaigimą, nereguliarų ar dažną širdies plakimą, pykinimą (blogą savijautą), sausą burną, skrandžio sutrikimą, kepenų problemąs, plaukų slinkimą, bėrimą ir nuovargį.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CLARITINE laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Apsaugoti nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir lapelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  Jei pastebėjote, kad atsirado kokių nors sirupo išvaizdos pokyčių, praneškite apie tai vaistininkui.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!