• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Clarithromycin-Teva Clarithromycin-Teva Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ClaritHromycin -Teva ir nuo ko jis vartojamas

  Klaritromicinas yra antibiotikų grupės, vadinamos makrolidais, preparatas. Claritromycin -Teva 250 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 10, 12, 14, 20 arba 120 tablečių. Claritromycin -Teva 500 mg plėvele dengtos tabletės tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje yra 10, 14, 20, 21 arba 30 tablečių. Šiuo preparatu gali būti gydomos kai kurios infekcinės ligos: krūtinės ląstos infekcinės ligos, pvz., bronchų ar plaučių uždegimas; gerklų ir veido ančių infekcinės ligos, pvz., sinusitas ar faringitas; odos ir minkštųjų audinių infekcinės ligos. su Helicobacter pylori infekcija susijusios opaligės gydymas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ClaritHromycin -Teva

  Clarithromycin -Teva vartoti draudžiama, jei: padidėjęs jautrumas bet kuriai medžiagai, esančiai preparate ar bet kokiam makrolidų grupės antibiotikui, pvz., eritromicinui; pacientas vartoja ergotamino, dihidroergotamino ar skalsių alkaloidų preparatų (vaistų nuo migrenos); pacientas gydomas astemizolu ar terfenadinu (medikamentu nuo šienligės ar kitos alerginės ligos); vartojama pimozido (vaisto nuo psichinės ligos); žmogus geria cizaprido (preparato nuo skrandžio negalavimų); gydytojas pasakė, kad kraujyje yra per mažai kalio; pacientas vartoja simvastatino ar lovastatino (cholesterolio kiekį kraujyje mažinančių medikamentų).

  Vartojant Clarithromycin -Teva būtina speciali priežiūra, jei yra: kepenų negalavimų; inkstų negalavimų; širdies negalavimų; raumenų negalavimų, t. y. sunkioji miastenija.

  Kitokių medikamentų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Vartojant Clarithromycin -Teva būtinas atsargumas, jei ligonis gydomas: kumarino grupės antikoaguliantais, t. y. vaistais, skystinančiais kraują (pvz., varfarinu), ar digoksinu; kitais makrolidų grupės antibiotikais, pvz., eritromicinu ar azitromicinu; vaistais nuo širdies ritmo sutrikimo, pvz., dizopiramidu ar digoksinu; preparatais nuo epilepsijos, pvz., fenitoinu ar karbamazepinu; teofilinu (vaistu nuo bronchinės astmos); benzodiazepinų grupės raminamaisiais preparatais, pvz., midazolamu ar triazolamu; fenobarbitaliu (raminamuoju ir traukulius slopinančiu preparatu); rifabutinu ar rifampicinu (preparatais nuo kai kurių infekcinių ligų); ciklosporinu ar takrolimuzu (medikamentais, kurie vartojami po organų persodinimo); medikamentais, mažinančiais cholesterolio kiekį kraujyje, pvz. Atorvastatinu ar cerivastatinu; ritonaviru ar zidovudinu (vaistiniais preparatais nuo ŽIV infekcijos); jonažolių preparatais (medikamentais nuo depresijos). Nėštumas Prieš vartojant bet kokio vaisto, įskaitant klaritromiciną, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokio vaisto, įskaitant klaritromiciną, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Clarithromycin -Teva medžiagas Preparato sudėtyje yra tartrazino (E 102), kuris gali sukelti alerginę reakciją, įskaitant astmos priepuolį. Ši reakcija dažniau pasireiškia žmonėms, kurie yra alergiški acetilsalicilo rūgščiai. Transporto vairavimas ir veikiančių įrenginių priežiūra Vartojant Clarithromycin -Teva gali svaigti galva, atsirasti mieguistumas ir sumišimas. Jei pasireiškia minėtas poveikis, vairuoti ir prižiūrėti veikiančius įrenginius negalima.

  3. KAIP VARTOTI CLARITHROMYCIN -TEVA TABLEČIŲ

  Pacientui reikiamą Clarithromycin -Teva plėvele dengtų tablečių dozę nustato gydytojas. Šio medikamento visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas arba taip, kaip nurodyta informaciniame lapelyje. Jeigu nesuprantate šių nurodymų ar abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletes reikia nuryti užsigeriant ne mažiau kaip puse stiklinės vandens. Toliau pateikta įprastinė Clarithromycin -Teva plėvele dengtų tablečių dozavimo instrukcija. Krūtinės ląstos, gerklės ar veido ančių, odos ir minkštųjų audinių infekcijos sukelta liga Suaugę žmonės ir vyresni negu 12 metų vaikai Reikia gerti du kartus per parą po 250 mg. Jei liga sunki, gydytojas gali skirti didesnę dozę, t. y. gerti du kartus per parą net po 500 mg. Pacientai, kurių sutrikusi inkstų veikla Jei labai sutrikusi inkstų veikla, prireikus gydytojas gali skirti mažesnę dozę. Pacientai, kurių sutrikusi kepenų veikla Jei sutrikusi kepenų veikla, prireikus gydytojas gali skirti mažesnę dozę. Klaritromicino galima vartoti ne ilgiau kaip 14 parų. Jaunesni negu 12 metų vaikai Šią vaisto formą vartoti vaikams nerekomenduojama. Helicobacter pylori, susijusios su dvylikapirštės žarnos opa, išnaikinimas Reikia gerti du kartus per parą po 500 mg klaritromicino kartu su kitais gydytojo paskirtais vaistiniais preparatais, vartojamais Helicobater pylori išnaikinimui. Klaritromicino galima vartoti ne ilgiau kaip 14 parų. Pagerėjus savijautai nutraukti vaisto vartojimą negalima. Yra svarbu suvartoti visą Jums skirtą dozę, priešingi atveju gali vėl atsirasti negalavimų. Jeigu manote, kad Clarithromycin -Teva veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Pavartojus per didelę Clarithromycin -Teva dozę Jeigu pacientas (ar kas nors kitas) iš karto nurijo daug tablečių arba manoma, jog kiek nors tablečių nurijo vaikas, reikia nedelsiant kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių ar šeimos gydytoją. Per didelė dozė tikriausiai sukels vėmimą ir pilvo skausmą. Vykstant į ligoninę ar pas gydytoją reikia pasiimti su savimi šį informacinį lapelį, likusias tabletes ir pakuotę tam, kad gydytojas galėtų nustatyti, kokių tablečių pacientas išgėrė. Pamiršus pavartoti Clarithromycin -Teva Pamiršus išgerti tablečių, jų reikia išgerti iš karto, kai tik prisimenama, nebent greitai reikėtų gerti kitą vienkartinę dozę. Toliau Clarithromycin -Teva reikia gerti taip, kai įprasta. Pokyčiai nutraukus Clarithromycin -Teva vartojimą Pagerėjus savijautai nutraukti vaisto vartojimą negalima. Yra svarbu, kad pacientas suvartotų visą jam skirtą dozę, priešingi atveju gali vėl atsirasti negalavimų.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Clarithromycin -Teva, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei pasireiškia toliau išvardytas šaltinis poveikis, reikia nutraukti Clarithromycin -Teva vartojimą ir nedelsiant informuoti šeimos gydytoją arba kreiptis į artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Alerginė reakcija sukelia: kvėpavimo pasunkėjimą, lūpų, veido, kaklo tinimą; odos išbėrimą, kuris gali būti įvairaus sunkumo: nuo niežtinčio odos išbėrimo iki sunkaus pūslinio odos pažeidimo ar lūpų, akių, nosies, burnos ir lyties organų išopėjimo. Minėti pokyčiai yra sunkus, bet retas šalutinis poveikis. Jums gali būtinai reikėti neatidėliotinos medicinos pagalbos ar net gydymo ligoninėje. Toliau išvardyti pastebėti šalutiniai poveikiai, kurių apytikris dažnumas toks: Dažnas (pasireiškė daugiau negu 1 iš 100, bet mažiau negu 1 iš 10 pacientų) Skrandžio negalavimas (pykinimas, vėmimas, blogas virškinimas, skrandžio skausmas) ar viduriavimas. Skonio ar uoslės pokyčiai, keistas skonis burnoje. Burnos ar liežuvio uždegimas, liežuvio spalvos pokyčiai, burnos pienligė (liga, sukelianti burnos skausmingumą, kurios metu kartais atsiranda baltų spuogelių). Dantų spalvos pokyčiai (juos paprastai gali pašalinti burnos higienos specialistas). Galvos skausmas. Kraujo tyrimų rodmenų pokyčiai.

  Nedažnas (pasireiškė daugiau negu 1 iš 1000, bet mažiau negu 1 iš 100 pacientų) Kraujo sutrikimas, kuris gali pasireikšti karščiavimu, šalčio krėtimu, gerklės uždegimu, burnos išopėjimu. Sąnarių ir raumenų skausmas. Neįprastas kraujavimas ir neaiškių priežasčių sukeltos mėlynės. Kepenų ir tulžies pūslės negalavimai. Gelta (odos ir akių baltymo pageltimas).

  Retas (pasireiškė daugiau negu 1 iš 10000, bet mažiau negu 1 iš 1000 pacientų) Spengimas ausyse.

  Labai retas (pasireiškė mažiau negu 1 iš 10000 pacientų) Nerimas. Miego sutrikimas, slogūs sapnai, haliucinacijos. Sumišimas, realybės jausmo pokyčiai, panikavimas. Tirpulys ir dilgčiojimo bei dūrimo pojūtis. Traukulių priepuoliai. Kurtumas (nutraukus vartojimą kurtumas paprastai išnyksta). Odos reakcija, pvz., dilgėlinė, papulinis ar kitoks išbėrimas, niežulys, odos paraudimas ar lupimąsis. Širdies plakimo dažnio ir ritmo pokyčiai. Ilgesnis viduriavimas išmatomis, kuriose pastebėjote kraujo ir gleivių (jei atsiranda šis sutrikimas, būtina neatidėliotina gydytojo konsultacija). Kasos uždegimas (pykinimas, vėmimas, pilvo ir nugaros skausmas). Inkstų negalavimai. Hipoglikemija, t. y. mažas cukraus kiekis kraujyje, pacientams, sergantiems cukriniu diabetu. Pastebėjus bet kurį minėtą šaltinį poveikį reikia pasakyti gydytojui.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CLARITHROMYCIN -Teva LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Lizdines plokšteles laikyti išorinėje dėžutėje. Preparatą perkrauti į kitą talpyklę draudžiama. Ant išorinės dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Clarithromycin -Teva vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!