• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Citramon phs Citramon phs Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CITRAMON PHS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Vaistu malšinamas nestiprus ir vidutinio stiprumo skausmas (galvos, dantų, sąnarių, raumenų, mėnesinių skausmas, neuralgija ir kt.).Citramon phs yra skirtas vartoti suaugusiems ir paaugliams nuo 12 metų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMON PHS

  Citramon phs tabletes vartoti draudžiama: - jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) veikliosioms arba bet kuriai pagalbinei Citramon phs tablečių medžiagai; - jeigu sergate skrandžio arba dvylikapirštės žarnos opalige, yra sunkus kepenų arba inkstų funkcijos sutrikimas; - jeigu sergate širdies nepakankamumu; - jeigu organizme stinga gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės; - jeigu sergate kraujo ligomis, kai gresia kraujo išsiliejimo ir kraujavimo pavojus; - jeigu sergate glaukoma ir bronchų astma; - esate nėščia (ypač pirmuosius ir paskutinius tris nėštumo mėnesius) arba žindote kūdikį.

  Vaistą draudžiama vartoti jaunesniems kaip 12 metų pacientams, sergantiems ūminėmis virusų sukeltomis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis, nes gresia Reye sindromo pavojus.

  Specialių atsargumo priemonių vartojant Citramon phs tabletes reikia: jeigu esate senyvas žmogus; Jeigu Jums yra padidejęs kraujospūdis ir (arba) buvo pasireiškę lengvi ar vidutinio sunkumo širdies nepakankamumo reiškiniai;

  Citramon phs tablečių vartojimas su maistu ir gėrimais Vartojant šį vaistą negalima gerti alkoholinių gėrimų (kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus).

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosioms šio preparato vartoti draudžiama. Žindyvėms Citramon phs tablečių vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų, kad preparatas trikdo gebėjimą sukaupti dėmesį ar greitai reaguoti (pvz.,vairuojant arba atliekant šių gebėjimų reikalaujančią veiklą), blogina matymą, nėra.

  Kitų vaistų vartojimas Venkite vienu metu vartoti kelis vaistus, kurių sudėtyje yra acetaminofeno.

  Citramon phs tabletės gali sustiprinti antikoaguliantų ir preparatų, mažinančių trombocitų agregaciją, veikimą bei gliukokortikoidų, sulfanilkarbamido darinių, metotreksato, nenarkotinių analgetikų ir nesteroidinių vaistų nuo uždegimo šalutinį poveikį.

  Kartu vartojant preparatų, kurių sudėtyje yra barbitūratų, vaistų nuo epilepsijos, rifampcino ir alkoholinių gėrimų didėja toksinio poveikio kepenims pavojus.

  Citramon phs tabletės neturėtų būti vartojamos kartu su probenecidu arba sulfinpirazonu, kuomet jie vartojami hiperurikemijai arba podagrai gydyti, nes gali susilpnėti urikozurinis poveikis.

  Citramon phs tabletes reikėtų vengti vartoti kartu su psichiką stimuliuojančiom medžiagom..

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI CITRAMON PHS

  Citramon phs tabletes visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Reikia gerti po 1‑2 tabletes 2‑3 kartus per parą po valgio.

  Didžiausia paros dozė — 6 tabletės. Kitokias dozes ir vartojimo schemas nustato gydytojas.

  Negalima preparato gerti dažniau kaip kas 6 valandos. Virškinimo traktas dirginamas mažiau, jeigu vaistas geriamas po valgio. Galima vaistą užsigerti vandeniu, pienu arba šarminiu mineraliniu vandeniu.

  Jeigu yra sutrikusi inkstų ir kepenų funkcija, vaisto negalima vartoti dažniau kaip kas 8 valandos.

  Skausmui malšinti negalima vartoti vaisto ilgiau kaip 5 dienas, o karščiavimui mažinti — ilgiau kaip 3 dienas.

  Kitokias dozes ir vartojimo schemas nustato gydytojas.

  Pavartojus per didelę Citramon phs tablečių dozę Simptomai: pykinimas, vėmimas, skrandžio skausmas, per smarkus prakaitavimas, odos blyškumas, tachikardija.

  Jeigu manote, kad išgėrėte per daug vaisto, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją. Perdozavimo gydymas simptominis (plaunamas skrandis, duodama gerti adsorbento, pvz., aktyvintosios anglies suspensijos, vidurių paleidžiamųjų vaistų).

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Citramon phs tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Virškinimo sistemos sutrikimai Pykinimas arba vėmimas, dispepsija ir pilvo skausmas. Retais atvejais nežymus arba pavojingas gyvybei kraujavimas iš virškinimo sistemos.

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai Gali prasidėti padidėjusio jautrumo reakcija, pvz., dusulio priepuolis.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Yra aprašyta mirties arba kepenų funkcijos nepakankamumo ir encefalopatija atvejų.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Retai gali pasireikšti ūminis inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų kraujotakos ir glomerulo filtracijos greičio sulėtėjimas.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Methemoglobinemija bei kitos kraujo reakcijos, tokios kaip neutropenija, leukopenija, trombocitopenija ir pancitopenija.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Padidėjusio jautrumo reakcijos - urtikarija, eritema, odos bėrimas (nespecifinis) ir karščiavimas, eksfoliacinis dermatitas, buliozinis bėrimas, Stevens – Johnson sindromas arba toksinė epiderminė nekrolizė.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CITRAMON PHS

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  6. KITA INFORMACIJA

  Citramon phs tablečių sudėtis Veikliosios medžiagos yra acetilsalicilo rūgštis, paracetamolis ir kofeinas. Vienoje tabletėje yra 240 mg acetilsalicilo rūgšties, 180 mg paracetamolio, 30 mg kofeino.

  Pagalbinės medžiagos: kakava, citrinų rūgštis, bulvių krakmolas, talkas, kalcio stearatas, povidonas.

  Citramon phs tablečių išvaizda ir kiekis pakuotėje Tabletės yra šviesiai rudos spalvos su tamsesnėmis ir šviesesnėmis dėmelėmis, kakavos kvapo. 10 tablečių dvisluoksnėje juostelėje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!