• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Citramon forte Stirol Citramon forte Stirol Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CITRAMON FORTE STIROL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  CITRAMON FORTE STIROL yra acetaminofeno, aspirino ir kofeino geriamasis derinys. Acetaminofenas ir aspirinas yra skausmą malšinantys vaistai. Kofeino yra daugelio be receptų parduodamų vaistų sudėtyje, nes sustiprina skausmą malšinančių vaistų poveikį. Nors yra duomenų, kad kofeinas gali padidinti tam tikrų skausmą malšinančių vaistų bioprieinamumą, tačiau jis pats skausmą malšinančio poveikio neturi. Vaistas vartojamas nestipriam ar vidutinio stiprumo skausmui (sąnarių, dantų, dismenorėjiniam, galvos, raumenų arba migreniniam) malšinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CITRAMON FORTE STIROL

  CITRAMON FORTE STIROL vartoti negalima:

  pacientams, kuriuos ištiko ūminis bronchospazmas, miokardo infarktas, kuriems yra nosies polipai, jautrumas salicilatams, urtikarija; pacientams, sergantiems sunkiu kepenų arba inkstų funkcijos nepakankamumu, nekontroliuojama hipertenzija. nėščiosioms trečio nėštumo trimestro metu ir žindyvėms.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Daugelio be recepto parduodamų vaistų sudėtyje yra acetaminofeno ir aspirino. Norint išvengti atsitiktinio acetaminofeno arba aspirino perdozavimo, atidžiai perskaitykite etiketes ir nevartokite daugiau kaip vieno vaisto, kurio sudėtyje yra acetaminofeno ir (arba) aspirino. Kuo greičiau praneškite apie bet kokį galimą perdozavimą savo gydytojui. Per didelių dozių poveikis gali nepasireikšti kelias dienas.

  CITRAMON FORTE STIROL turėtų būti skiriama atsargiai arba visiškai neskiriama pacientams, sergantiems anemija, trombocitopenija, hemofilija arba kitokia koaguliopatija. Norint sumažinti pooperacinį kraujavimą, CITRAMON FORTE STIROL vartojimą reikėtų nutraukti bent 1 savaitę iki operacijos. Pacientams, vartojantiems CITRAMON FORTE STIROL, atsargiai turėtų būti skiriamos injekcijos į raumenis. Dėl aspirino sąlygojamo trombocitų agregacijos slopinimo tai gali sukelti kraujavimą, kraujosruvų susidarymą arba hematomas. CITRAMON FORTE STIROL reliatyviai kontraindikuotinas pacientams, sergantiems širdies ligomis. Kofeinas gali stiprinti susitraukimų jėgą ir padidinti širdies susitraukimo dažnį. Pacientai, sergantys krūtinės angina arba anamnezėje turėję aritmijų, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba jo visiškai nevartoti. Kofeinas neturėtų būti vartojamas per pirmąsias dienas – savaites po miokardo infarkto. Pacientai, sergantys hipertonine liga, turėtų mažinti kofeino vartojimą arba jo visiškai nevartoti. CITRAMON FORTE STIROL sudėtyje yra aspirino. Vaikams, sergantiems vėjaraupiais arba gripu, aspirino vartojimas gali sukelti Reye sindromą.

  Jeigu Jūs sergate cukriniu diabetu, acetaminofenas, aspirinas, kofeinas gali padidinti gliukozės kiekį kraujyje. Pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš keisdami savo dietą arba antidiabetinių vaistų dozę. Acetaminofenas, aspirinas ir kofeinas gali sudirginti Jūsų skrandį. Alkoholinių gėrimų vartojimas arba rūkymas šį sudirginimą gali pasunkinti ir sukelti opų atsiradimą arba kraujavimą. Pasikonsultuokite su savo gydytoju, kaip mesti rūkyti arba gerti. Norėdami išvengti sudirginimo stemplėje, išgėrę acetaminofeno, aspirino ir kofeino, 30 minučių nesigulkite. Alkoholis taip pat gali sustiprinti galimą žalą Jūsų kepenims.

  Jeigu Jums paskirta chemoterapija arba kitas imunosupresinis vaistas, nevartokite CITRAMON FORTE STIROL, nepasikonsultavę su gydytoju. CITRAMON FORTE STIROL gali slopinti infekcijos požymius, tokius kaip karščiavimas arba skausmas, padidinti kraujavimo pavojų. Nevartokite CITRAMON FORTE STIROL prieš miegą, nes Jūs galite neužmigti.

  Nepasikonsultavę su savo gydytoju, nevartokite CITRAMON FORTE STIROL su kitais be recepto parduodamais vaistais, ypač su vaistais nuo peršalimo ir alergijos. Nevartokite CITRAMON FORTE STIROL su greipfruto sultimis, nes tai gali sustiprinti kofeino poveikį.

  Pacientai, kuriems padidėjęs jautrumas salicilatams, turėtų vengti vartoti CITRAMON FORTE STIROL. Pacientams, kuriems aspirino vartojimas sukelia alergines reakcijas (t.y. urtikariją, astmą arba ūminį bronchospazmą), yra bronchų susiaurėjimo arba anafilaksijos pavojus, todėl aspirino jie neturėtų vartoti.

  CITRAMON FORTE STIROL turėtų atsargiai vartoti pacientai, sergantys skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige arba alkoholizmu, nes dėl aspirino poveikio virškinimo traktui gali būti padidėjęs kraujavimo pavojus.

  CITRAMON FORTE STIROL atsargiai turėtų vartoti pacientai, sergantys skydliaukės ligomis.

  Vaikams CITRAMON FORTE STIROL saugumas ir veiksmingumas nėra nustatytas. Kofeino turėtų būti atsargiai skiriama pacientams, sergantiems nerimo sutrikimu ir (arba) panikos sutrikimu, nes jis gali pasunkinti šias būsenas.

  Nustatyta, kad preparatai, kurie slopina ciklooksigenazės ir prostaglandinų sisntezę, daro poveikį ovuliacijai, dėl to silpnėja moterų vaisingumas. Nutraukus šių medikamentų vartojimą, toks poveikis praeina.

  Kitų vaistų vartojimas

  Daugelio vaistų, parduodamų su receptais arba be jų sudėtyje yra acetaminofeno. Venkite kartu vartoti keletą vaistų, kurių sudėtyje yra acetaminofeno, nes suaugusiems žmonėms didžiausia paros dozė – 4 g.

  Jei CITRAMON FORTE STIROL skiriamas pacientams, kurie jau vartoja antikoaguliantus, gali padidėti kraujavimo pavojus. Aspirino sukeltas kraujavimas iš virškinimo trakto gali būti intensyvesnis antikoaguliantus vartojantiems pacientams. Gali tekti koreguoti varfarino dozę, jei pradedama gydyti CITRAMON FORTE STIROL. Turėtų būti stebimas TNS (tarptautinis normalizacijos santykis). Kartu vartojant etanolį ir CITRAMON FORTE STIROL padidėja skrandžio sudirginimo ir kraujavimo iš virškinimo sistemos gleivinės pavojus.

  Pasakykite vaistininkui arba gydytojui apie visus kitus Jūsų vartojamus medikamentus, įskaitant be recepto parduodamus vaistus, maisto papildus arba žolinius preparatus. Taip pat pasakykite savo gydytojui, jeigu Jūs dažnai vartojate alkoholinius arba kofeino turinčius gėrimus, rūkote. Tai gali įtakoti vaisto veikimo mechanizmą. Pasikonsultuokite su savo gydytoju prieš baigdami arba pradėdami vartoti bet kokius vaistus arba maistą, iš toliau išvardytų: rūgštingumą mažinantys vaistai, priešuždegiminiai vaistai (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, pvz., ibuprofenas), kraujo skystinantys arba kitus vaistai, kurie gali sukelti kraujavimą, cimetidinas, Ginko biloba, greipfrutų sultys, hormonai, pvz., prednizolonas arba kortizonas, peršalimui ir kvėpavimo sutrikimams gydyti skirti vaistai, geriamieji vaistai nuo cukrinio diabeto, vaistai nuo traukulių, metotreksatas, stimuliuojantys vaistai, psichotropiniai vaistai, probenecidas.

  CITRAMON FORTE STIROL vartojimas su maistu ir gėrimais

  Vartojant CITRAMON FORTE STIROL, rekomenduojama vengti maisto produktų ir gėrimų, kurių sudėtyje yra kofeino.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  CITRAMON FORTE STIROL tablečių neskiriama nėščiosioms trečio nėštumo trimestro metu ir žindyvėms.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Duomenų apie tai, kad CITRAMON FORTE STIROL nepalankiai veikia automobilių vairuotojų ar mašinų operatorių darbą, nėra.

  3. KAIP VARTOTI CITRAMON FORTE STIROL

  Suaugę žmonės ir paaugliai geria po 1-2 tabletes 2-3 kartus per parą kol yra ligos simptomų. Per parą galima išgerti nedaugiau 6 tablečių, nebent taip būtų nurodęs gydytojas. Migrenai gydyti negalima vartoti ilgiau dviejų parų.

  Pacientams, sergantiems kepenų funkcijos nepakankamumu, alkoholizmu, anksčiau perdozavusiems acetaminofeno, CITRAMON FORTE STIROL turėtų būti skiriama labai atsargiai. Pacientams, sergantiems inkstų funkcijos nepakankamumu, dozė turėtų būti koreguojama priklausomai nuo klinikinio atsako ir inkstų funkcijos nepakankamumo laipsnio. Tačiau kiekybinių rekomendacijų nėra. Acetaminofenas pacientams, sergantiems inkstų ligomis, yra pasirenkamasis analgetikas epizodiniam skausmui malšinti, tačiau tokie pacientai acetaminofeno, aspirino ir kofeino derinio neturėtų vartoti ilgą laiką. Vaistą reikia užgerti pilna stikline vandens. Maistas arba pienas gali sulėtinti vaisto rezorbciją iš virškinimo trakto. Jeigu, vartojant vaistą, skausmas nepraeina per 7 dienas, o karščiavimas – per 3 dienas, arba karščiavimas atsinaujina, pasikonsultuokite su savo gydytoju.

  Pavartojus per didelę CITRAMON FORTE STIROL dozę Praėjus 2-3 dienoms po ūminio perdozavimo, pasireiškia didžiausi kepenų pažeidimai. Pykinimas arba vėmimas, anoreksija ir pilvo skausmas paprastai pasireiškia per 2-3 valandas išgėrus toksinę acetaminofeno dozę. Acetaminofeno sukeltas hepatotoksiškumas pasireiškia kaip kepenų nekrozė, gelta, kraujavimas ir encefalopatija bei padidėję kepenų fermentai. Ūminis perdozavimas gali sąlygoti hemolizę, hemolizinę anemiją, dėl kurios atsiranda cianozė pirštų naguose, odoje ir gleivinėje. Perdozavimas acetaminofenu skubiai gydomas geriamuoju N-acetilcisteinu. Aspirino perdozavimas gali sukelti inkstų funkcijos nepakankamumą. Pavartojus per didelę kofeino dozę, gali būti pykinimas arba vėmimas, nerimas. Sąmoningai perdozavus, gali pasireikšti aritmijų, traukulių ir delyras.

  Pamiršus pavartoti CITRAMON FORTE STIROL

  Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę

  Nustojus vartoti CITRAMON FORTE STIROL

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  CITRAMON FORTE STIROL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Nepageidaujamas poveikis, kuriam pasireiškus nedelsdami turėtumėte kreiptis į savo gydytoją: nerimas arba panikos reakcija, juodos, į degutą panašios išmatos, sumišimas, sutrikimas, sumažėjęs šlapimo išsiskyrimas, sunkus kvėpavimas, švokštimas, galvos sukimasis, mieguistumas, greitas arba nereguliarus kvėpavimas arba širdies ritmas (permušimai), pykinimas, vėmimas, spengimas ausyse, traukuliai (konvulsijos), odos bėrimas arba dilgėlinė, skrandžio spazmai ir skausmai, neįprastas kraujavimas arba mėlynės, neįprastas silpnumas arba nuovargis, vėmimas šviežiu krauju arba panašiu į kavos tirščius, odos arba akių pageltimas.

  Nepageidaujami poveikiai, kuriems šalinti parastai nereikia medikų priežiūros (informuokite savo gydytoją, jei jie tęsiasi, arba Jus vargina): viduriavimas, dažnas šlapinimasis, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, nervingumas, neramumas, rėmuo arba lengvas skrandžio sudirginimas. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui

  5. KAIP LAIKYTI CITRAMON FORTE STIROL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Laikyti originalioje pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos.

  6. KITA INFORMACIJA

  CITRAMON FORTE STIROL sudėtis:

  - Veikliosios medžiagos: Vienoje tabletėje yra 320 mg acetilsalicilo rūgšties, 240 mg paracetamolio ir 40 mg kofeino. - Pagalbinės medžiagos: citrinų rūgštis, bulvių krakmolas, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas, kakava.

  CITRAMON FORTE STIROL išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Šešios tabletės vienoje lizdinėje plokštelėje. Kartoninėje dėžutėje 20 lizdinių plokštelių (120 tablečių) ir informacinis lapelis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!