• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Cipramil Cipramil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1.KAS YRA CIPRAMIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kaip veikia Cipramil Cipramil yra selektyvus serotonino reabsorbcijos inhibitorius (SSRI), priklausantis vaistų, vadinamų antidepresantais, grupei. Šie vaistai padeda atitaisyti smegenyse cheminę pusiausvyrą, kurios sutrikimas sukelia Jūsų ligos požymius.

  Kam vartojamas Cipramil

  Cipramil vartojamas depresijai gydyti, o kai jaučiatės geriau, apsaugo nuo simptomų kartojimosi.

  Cipramil taip pat tinka pacientams, linkusiems į panikos atakas ir turintiems obsesinių kompulsinių sutrikimų.

  Tačiau Jūsų gydytojas gali skirti Cipramil ir dėl kitų priežasčių. Jeigu Jums neaišku, kodėl skiriama Cipramil, pasiteiraukite savo gydytojo.

  2.KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIPRAMIL

  Cipramil vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) citalopramui arba bet kuriai pagalbinei Cipramil medžiagai. Pasitarkite su gydytoju, jei manote, kad galite būti alergiški, jeigu tuo pat metu geriate vaistus, vadinamus monoaminooksidazės inhibitoriais (MAOI).

  MAOI priklauso tokie vaistai, kaip fenelzinas, iproniazidas, izokarboksazidas, nialamidas,tranilciprominas, ir moklobemidas. Jais taip pat gydoma depresija. Kitas šios grupės vaistas – selegilinas - vartojamas Parkinsono ligai gydyti. Net jei baigėte vartoti vieną iš MAOI (fenelziną, iproniazidą, izokarboksazidą, nialamidą, tranilciprominą), tik po 2 savaičių galėsite pradėti gerti Cipramil tabletes, jei gėrėte moklobemidą ar selegiliną, - po vienos dienos.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Apie bet kokį savo negalavimą pasakykite gydytojui, ypač jei sergate: sunkia kepenų liga, sunkia inkstų liga, cukriniu diabetu (gali tekti reguliuoti Jūsų gydymą nuo diabeto), epilepsija arba buvo traukulių priepuolių.

  Pasitarkite su gydytoju, net jei aukščiau išvardytų sutrikimų buvo praeityje. Kai kuriems pacientams, sergantiems maniakine depresine liga, gali prasidėti manijos būsena. Tada reikia apsilankyti pas gydytoją, kuris galbūt pakeis vaistą.

  Speciali informacija apie Jūsų ligą

  Vaikams ir paaugliams, jaunesniems nei 18 metų Cipramil paprastai nėra skiriamas vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams. Taip pat turėtumėte žinoti, kad jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems šios klasės medikamentų, padidėja šalutinio poveikio, pavyzdžiui, bandymo nusižudyti, galvojimo apie savižudybę ir priešiškumo (daugiausia agresijos, opozicinio neklusnumo ir pykčio) apraiškų tikimybė. Nepaisant to, gydytojas gali skirti Cipramil jaunesniems kaip 18 metų pacientams, jeigu, jo manymu, tai yra jiems tinkamiausias gydymas. Jeigu gydytojas skyrė Cipramil jaunesniam nei 18 metų pacientui ir Jūs pageidaujate tai išsamiau aptarti, dar kartą kreipkitės į gydytoją. Būtinai pasakykite gydytojui, jei jaunesniems nei 18 metų pacientams, vartojantiems Cipramil, pasireiškė ar pasunkėjo bent vienas iš pirmiau išvardytų simptomų. Taip pat šiuo metu dar nėra pateikta ilgalaikio saugumo duomenų apie Cipramil poveikį šios amžiaus grupės pacientų augimui, brendimui ir jų pažinimo bei elgsenos vystymuisi.

  Kitų vaistų vartojimas Kartais vieni vaistai keičia kitų vaistų veikimą, ir dėl to gali kilti sunkių nepageidaujamų reiškinių.

  Savo gydytojui pasakykite apie visus pastarąsias 14 dienų vartotus ar vartojamus vaistus (ir tuos, kurie parduodami be recepto), taip pat apie vaistus depresijai gydyti (žr. Cipramil vartoti draudžiama, jei:).

  Cipramil reikia atsargiai vartoti kartu su šiais vaistais: metoprololiu (vartojamu dideliam kraujospūdžiui ir/ar širdies ligoms gydyti; didėja metoprololio koncentracija kraujyje, bet metoprololio veikimo sustiprėjimo požymių ar šalutinių reiškinių nėra), sumatriptanu (vartojamu migrenai gydyti; didėja nepageidaujamų reiškinių pavojus), cimetidinu, kai skiriamos didelės jo dozės (vartojamu skrandžio opoms gydyti; gali didėti Cipramil koncentracija kraujyje).

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Cipramil sąveika su alkoholiu Neįrodyta, kad Cipramil sustiprintų alkoholio poveikį. Tačiau vartojantiems Cipramil patartina negerti alkoholinių gėrimų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Gal esate nėščia, ketinate pastoti ar maitinate krūtimi? Jeigu taip, prieš pradėdama gerti Cipramil aptarkite vaisto naudą ir jo sukeliamą pavojų su savo gydytoju. Nėščiosios ir maitinančios krūtimi moterys neturėtų gerti Cipramil. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Paprastai Cipramil nesukelia mieguistumo. Tačiau, jei pradėję gerti šį vaistą jaučiatės apsvaigę ar mieguisti, nevairuokite mašinos ir nedirbkite kitais įrengimais, kol šie reiškiniai neišnyks.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cipramil medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. 3.KAIP VARTOTI CIPRAMIL

  Cipramil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Etiketėje nurodyta, kiek vaisto ir kaip dažnai jo gerti. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Depresija Suaugusiems Paprastai skiriama 20 mg per dieną. Jūsų gydytojas dozę gali padidinti iki didžiausios – 60 mg per dieną.

  Panikos atvejai Suaugusiesiems Pirmąją savaitę patartina skirti 10 mg per dieną, vėliau dozę didinti iki 20 – 30 mg per dieną. Didžiausia dienos dozė yra 60 mg.

  Ligoniams, kuriems būna panikos atakų, pradėjus vartoti šį vaistą gali sustiprėti nerimas, kuris išnyksta po 1 – 2 savaičių. Todėl patartinos mažesnės pradinės dozės.

  Obsesiniai- kompulsiniai sutrikimai (OKS) Rekomenduojama pradinė dozė yra 20 mg per dieną. Didžiausia dienos dozė yra 60 mg.

  Vyresniems ligoniams (daugiau kaip 65 metų) Vyresniems ligoniams nereikėtų skirti daugiau nei 40 mg per dieną.

  Ligoniams, turintiems ypatingą riziką Ligoniams, kurių sutrikusi kepenų veikla, neturėtų būti skiriama daugiau nei 30 mg per dieną.

  Vaikai ir paaugliai (< 18 metų) Vaikams ir paaugliams vartoti Cipramil negalima. Daugiau informacijos rasite 6 skyriuje.

  Kaip ir kada gerti Cipramil Cipramil geriamas kasdien vieną kartą per dieną. Cipramil galima gerti bet kuriuo dienos metu, valgant, prieš valgymą ir po jo. Nurykite tabletes užsigerdami vandeniu. Nekramtykite jų.

  Gydymo trukmė Kaip ir kiti vaistai depresijai, panikos sutrikimams ar OKS gydyti, šios tabletės pradės veikti po kelių savaičių.

  Gydymo trukmė yra individuali, dažniausiai trunka mažiausiai 6 mėnesius. Gerkite tabletes tol, kol rekomenduoja gydytojas. Nenustokite vaisto vartoti, jei pasijutote geriau, nebent taip Jums lieptų gydytojas. Per anksti baigus gydymą, ligos simptomai gali vėl atsinaujinti.

  Kai pacientai sergantys pasikartojančia depresija, ilgai ir nepertraukiamai vartoja vaistą, kartais keletą metų, jiems nebūna naujų depresijos atvejų.

  Nepasitarę su gydytoju niekada nekeiskite vaisto dozės.

  Pavartojus per didelę Cipramil dozę Jeigu manote, kad Jūs ar kas nors kitas išgėrė per daug Cipramil tablečių, nedelsdami susisiekite su savo gydytoju arba artimiausios ligoninės apsinuodijimų skyriumi, net jei apsinuodijimo požymių nėra. Jei vykstate pas gydytoją ar į ligoninę, pasiimkite Cipramil buteliuką/dėžutę.

  Perdozavimo požymiai gali būti šie: pykinimas (silpnumo jausmas), vėmimas, prakaitavimas, mieguistumas, melsvas odos atspalvis, traukuliai, sąmonės netekimas, dažnas širdies plakimas, drebulys.

  Pamiršus pavartoti Cipramil Jei pamiršote išgerti vaisto, kitą jo dozę gerkite įprastu laiku. Negerkite dvigubos dozės.

  Nustojus vartoti Cipramil Staiga nustojus vaistą vartoti, gali atsirasti svaigulys, pykinimas, plaštakų ar pėdų sustingimas, dilgčiojimas. Jei Jums skirtas gydymo kursas baigiasi, patartina kelias savaites palaipsniui mažinti Cipramil dozę, o ne staiga nustoti vaistą vartoti.

  4.GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Cipramil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Labai reti, bet sunkūs nepageidaujami reiškiniai Jei Jums atsirado bet kuris žemiau išvardytų požymių, nebegerkite Cipramil ir nedelsdami vykite pas gydytoją: pykinimas, raumenų silpnumas ar sumišimas; tai gali būti retos būklės, vadinamosios hiponatremijos (pernelyg mažas natrio kiekis kraujyje), požymiai. Juos, ypač vyresniems ligoniams, gali sukelti SSRI grupės antidepresantai; karščiavimas, sujaudinimas, sumišimas, raumenų drebėjimas ir staigūs susitraukimai; tai gali būti retos būklės, vadinamojo serotonino sindromo, požymiai. Juos gali sukelti įvairūs antidepresantai.

  Žemiau išvardyti nepageidaujami reiškiniai dažniausiai būna lengvi, ir tęsiant gydymą išnyksta po kelių dienų. Jei nepageidaujami reiškiniai vargina arba trunka ilgiau nei keletą dienų, pasakykite gydytojui.

  Džiūstant burnai, didėja ėduonies pavojus. Todėl dantis privalu valyti dažniau nei įprasta.

  Labai dažni nepageidaujami reiškiniai (10% ir daugiau ligonių):

  padidėjęs prakaitavimas, galvos skausmas, drebulys, mieguistumas, nemiga, burnos džiūvimas, pykinimas, vidurių užkietėjimas, silpnumas.

  Dažni nepageidaujami reiškiniai (daugiau nei 1% ir mažiau nei 10% ligonių):

  svaigulys, atsirandantis atsistojus dėl mažo kraujospūdžio. Tai ypač būdinga vyresniems pacientams, kuriems patartina stotis iš lėto, bėrimai, niežulys, raumenų skausmai, plaštakų ar pėdų sustingimas, dilgčiojimas, neryškus matymas, neįprastas skonis, nervingumas, nerimas, sunku sutelkti dėmesį, sujaudinimas, nenormalūs sapnai, sumažėjęs lytinis potraukis, apatija, mažesnis apetitas, sumišimas, žiovulys, viduriavimas, vėmimas, pilvo skausmas, prastesnis virškinimas, seilėtekis, dujų kaupimasis žarnyne, dažnas širdies plakimas, svorio didėjimas ar mažėjimas, užgulta nosis, sutrikęs šlapinimasis, vyrams gali sutrikti erekcija ir ejakuliacija, moterims gali sutrikti mėnesinių ciklas, nuovargis ir prasta fizinė savijauta.

  Reti nepageidaujami reiškiniai (nuo 0,1% iki 1% ligonių):

  padidėjęs odos jautrumas saulės spinduliams, traukuliai, ūžimas ausyse, tuštumo jausmas galvoje, agresyvus elgesys, retas širdies plakimas, kosulys, oro stoka, moterys gali nepatirti orgazmo, alerginė reakcija ir alpimas.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5.KAIP LAIKYTI CIPRAMIL

  Laikykite vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti žemesnėje kaip 30C temperatūroje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus,Cipramil vartoti negalima.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Cipramil sudėtis Veiklioji medžiaga yra citalopramas. Plėvele dengtose Cipramil tabletėse yra, 24,98 mg citalopramo hidrobromido, kuriame atitinkamai yra 20 mg citalopramo. Pagalbinės medžiagos yra kukurūzų krakmolas, laktozės monohidratas, mikrokristalinė celiuliozė, kopovidonas, 85 % glicerolis, kroskarmelozės natris, magnio stearatas. Danga: hipromeliozė 5, makrogolis 400. Dažiklis: titano oksidas (CI 77891, E 171).

  Cipramil išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Cipramil tabletės yra ovalios, baltos, su vagele, dengtos plėvele, ant jų pažymėta “C” ir “N”. Jų dydis yra 8 mm x 5 mm, masė - 128,2 mg.

  Cipramil plėvele dengtos tabletės tiekiamos 14, 28 ir 100 tablečių pakuotėse.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!