• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Cinnarizin Sopharma Cinnarizin Sopharma Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CINNARIZIN SOPHARMA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Cinnarizin Sopharma priklauso kraujagysles plečiamųjų vaistų grupei. Vaistą galima vartoti vestibuliarinio aparato ir Meniere’s ligų, kurios pasireiškia galvos svaigimu, pykinimu, vėmimu ir klausos sutrikimu, profilaktikai ir gydymui. ,,Jūros” ligos profilaktikai ir gydymui. Periferinių kraujagyslių ligos ir Raynaud’s sindromo gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINNARIZIN SOPHARMA

  Cinnarizin Sopharma vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cinarizinui arba bet kuriai pagalbinei Cinnarizin Sopharma medžiagai; nėštumo ir žindymo metu.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - esant parkinsonizmo ligos anamnezei šeimoje arba klinikiniams parkinsonizmo simptomams; - žmonėms linkusiems į hipotenzines reakcijas,reikia stebėti arterinį kraujospūdį; - atsargiai skirti senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams; - cinarizinu gydant ilgą laiką, būtina tirti kraujo, kepenų ir inkstų parametrus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Cinarizinas, antidepresantai ir alkoholis sustiprina vienas kito veikimą jeigu vartojami kartu. Poveikis taip pat sustiprėja vartojant kartu su nootropiniais (piracetamu, aminalonu ir kitais) vaistais. Kraujagysles plečiantys vaistai sustiprina cinarizino poveikį. Skrandžio rūgštingumą mažinantys vaistai ir H2-blokatoriai (ranitidinas, famotidinas) skatina preparato rezorbciją. Reikia informuoti gydytoją apie kitus kartu vartojamus vaistus norint išvengti galimos sąveikos tarp vaistų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku. Duomenų apie cinarizino skyrimą nėštumo arba laktacijos laikotarpiu nėra. Duomenys apie preparato patekimą į motinos pieną neišsamūs. Todėl nėštumo ir laktacijos laikotarpiu preparato skirti nerekomenduojama. Jei preparato skyrimas būtinas, pageidautina vaisto vartojimo laikotarpiu nežindyti

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo šiuo vaistu pradžioje pasireiškia mieguistumas, todėl vairuotojams ar žmonėms, dirbantiems sutelkto dėmesio reikalaujantį darbą, skirti preparatą reikia labai atsargiai ir gerai įvertinus galimą pavojų.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinnarizin Sopharma medžiagas Sudėtyje yra laktozės.Jeigu gydytojas Jums yra sakęs,kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Taip pat sudėtyje yra kviečių krakmolo.Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

  3. KAIP VARTOTI CINNARIZIN SOPHARMA

  Cinnarizin Sopharma visada vartokite tiksliai,kaip nurodė gydytojas.Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vaisto dozę ir gydymo trukmę, atsižvelgdamas į ligos sunkumą ir paciento jautrumą preparatui, nustato gydytojas. Preparatas geriamas į vidų valgant arba po valgio ir užgeriamas dideliu kiekiu skysčių. ,,Jūros” ligos profilaktikai geriama po 25 mg (1 tabletę) 0,5-1 val. prieš kelionę ir po to 25 mg kas 6 valandas. Jei svaigsta galva, yra triukšmas ausyse, pykina vaisto geriama po 25 mg tris kartus per dieną. Kompleksiniam periferinės angiopatijos gydymui – po 1 tabletę tris kartus per dieną. Didžiausia paros dozė suaugusiems žmonėms – 225 mg. 5-7 metų vaikams rekomenduojama skirti po 6,25 mg (1/4 tabletės) tris kartus per dieną. 8-12 metų vaikams – 12,5 mg (1/2) tris kartus per dieną. Gydymo veiksmingumas priklauso nuo individualaus gydymo režimo ir gydymo trukmės. Siekiant geresnio poveikio, Cinnarizin Sopharma tabletes reikia vartoti keletą mėnesių. Suaugusiems žmonėms ir jautresniems vaisto poveikiui, gydymą reikia pradėti nuo mažesnių dozių (vidutiniškai 1/2 rekomenduojamos dozės) ir palaipsniui didinti dozę iki pasiekiama laukiamo gydymo poveikio.

  Pavartojus per didelę Cinnarizin Sopharma dozę Perdozavus šio preparato, gali atsirasti šių požymių: mieguistumas ir hipotenzija, kurią lydi galvos skausmas, sutrikusi orientacija, pusiausvyros sutrikimas. Tokiais atvejais gydymą cinarizinu reikia nutraukti ir taikyti visas priemones, skatinančias preparato išsiskyrimą iš organizmo (skrandžio plovimas, aktyvuotoji anglis) bei skirti simptominį gydymą. Specifinis antidotas nežinomas.

  Pamiršus pavartoti Cinnarizin Sopharma Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti Cinnarizin Sopharma Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Cinnarizin Sopharma, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Vartojant Cinnarizin Sopharma gali pasireikšti: mieguistumas, skrandžio skausmas ir diskomfortas, kurie palaipsniui, sureguliavus individualų gydymą, praeina; padidėjusio jautrumo reakcijos – odos pakitimas, arterinio kraujo spaudimo sumažėjimas, burnos džiūvimas, padidėjęs apetitas; parkinsonizmas (drebulys, sutrikusi orientacija, pusiausvyros sutrikimas) – sunkiausias nepageidaujamas poveikis. Rizikos faktoriai: senyvas amžius, šeimos anamnezė, drebulys, ilgalaikis gydymas didelėmis dozėmis. Tokiu atveju (kaip ir padidėjusio jautrumo atveju) gydymą šiuo preparatu reikia nutraukti; sportininkams cinarizinas gali sąlygoti klaidingai teigiamą dopingo testą; dėl antialerginio poveikio cinarizinas gali sąlygoti klaidingai neigiamus odos diagnostinių testų rezultatus tiriant padidėjusį jautrumą. Todėl bent keturias dienas prieš tyrimus preparato vartoti negalima.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CINNARIZIN SOPHARMA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje,kad preparats būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Cinnarizin Sopharma sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra cinarizinas. Vienoje tabletėje yra 25 mg cinarizino. Pagalbinės medžiagos yra kviečių krakmolas, laktozės monohidratas, povidonas 25, magnio stearatas, mikrokristalinė celiuliozė.

  Cinnarizin Sopharma išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Penkiasdešimt tablečių PVC/aliuminio folijos lizdinėje plokštelėje. Kartoninėje dėžutėje yra viena arba keturiasdešimt lizdinių plokštelių ir pakuotės lapelis.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!