• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Cinnarizin Actavis Cinnarizin Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CINNARIZIN ACTAVIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Cinnarizin Actavis gerina smegenų kraujotaką, didina deguonies kiekį kraujyje. Nustatyta, kad medikamentas didina smegenų kraujotakos greitį bei kraujo tūrį smegenyse ir mažina smegenų kraujagyslių pasipriešinimą. Jo poveikis smegenų kraujagyslėms siejamas su kalcio jonų pernešimo slopinimu. Cinarizino ir kraujagyslių spazmogenų antagonizmas taip pat gali turėti reikšmės šiam poveikiui.

  Cinnarizin Actavis tabletės vartojamos gydytojo nurodymu.

  Jos tinka, jei yra periferinės kraujotakos sutrikimas, su Menjero liga susijęs galvos sukimasis, pykinimas, vėmimas, spengimas ausyse arba supimo liga.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CINNARIZIN ACTAVIS

  Cinnarizin Actavis tablečių vartoti draudžiama jei: padidėjęs jautrumas Cinnarizin Actavis tablečių sudėtyje esančioms medžiagoms; pacientė nėščia; ligonis serga sistemine jungiamojo audinio liga (sistemine raudonąja vilklige).

  Specialių atsargumo priemonių reikia Preparato sudėtyje yra cinarizino, todėl atliekant sportininkų dopingo kontrolės tyrimus rodmenys gali būti tariamai teigiami. Be to, pakinta tyrimų, kurių metu nustatomas radioaktyvus jodas, bei tyrimų su kontrastą sukeliančiomis medžiagomis, kurių sudėtyje yra jodo, rodmenys. Jei minėtus tyrimus atlikti būtina, gydytoją pacientas turi informuoti, kad vartoja Cinnarizin Actavis tablečių.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms moterims vaisto vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Cinnarizin Actavis tablečių žindyvėms galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Cinnarizin Actavis sukeltas šalutinis poveikis (reakcijų sulėtėjimas) gali mažinti žmogaus psichofizinį gebėjimą, todėl ligonius reikėtų perspėti, kad gydymo laikotarpiu, ypač jo pradžioje, vairuoti transportą bei valdyti mechanizmus gali būti pavojinga.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cinnarizin Actavis medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sudėtyje yra kviečių krakmolo. Tinka sergantiems celiakija. Šio vaisto negalima vartoti kviečiams alergiškiems pacientams (ši liga skiriasi nuo celiakijos).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Vartojant vienu metu cinarizino ir kitų vaistų, galima jų sąveika. Cinarizinas gali sustiprinti raminamąjį CNS slopinančių vaistų, triciklių antidepresantų ir alkoholio poveikį.

  Jo vartojant, sustiprėja nootropinių ir hipotenzinių preparatų poveikis. Kraujagysles plečiantys vaistai didina cinarizino poveikį, o hipertenziniai mažina.

  3. KAIP VARTOTI CINNARIZIN ACTAVIS

  Cinnarizin Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Kad gydymas cinarizinu būtų veiksmingas, reikia tiksliai laikyti gydytojo nurodyto dozavimo bei vaisto vartojimo trukmės.

  pusiausvyros sutrikimo, Menjero ligas, migrenos, smegenų arterijų sklerozės atveju bei po insulto, galvos smegenų traumos – po 1 tabletę 3 kartus per dieną; Biurgerio ligai, Reino ligai, cukriniam diabetui, naktiniam galūnių skausmui ir nutirpimui gydyti - po 2 tabletes tris kartus per dieną.

  Vaisto dozė ir gydymo trukmę vaikams bei pagyvenusiems pacientams nustato gydytojas. Jeigu manote, kad Cinnarizin Actavis tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Cinnarizin Actavis dozę Gali pasireikšti mieguistumas, koma, prasidėti traukuliai ir atsirasti sunkėjantis kvėpavimo nepakankamumas bei širdies ir kraujagyslių kolapsas. Išgėrus per didelę dozę, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Cinnarizin Actavis Praleidus vienkartinę dozę, ją galima išgerti bet kada ir toliau vartoti ne dažniau kaip kas 8 valandas.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Cinnarizin Actavis vartojimą Nutraukus ar pertraukus medikamento vartojimą, neigiamų padarinių nepastebėta.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Cinnarizin Actavis tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Nepageidaujamas poveikis yra bet kokia nepageidaujama reakcija, kuri gali atsirasti dėl vaisto poveikio arba dėl individualios organizmo reakcijos.

  Dažniausiai pasireiškia mieguistumas, pilvo skausmas ir nemalonus pojūtis, odos išbėrimas ir niežulys, kraujospūdžio sumažėjimas, sausumas burnoje. Kartais gali atsirasti rankų drebėjimas ar pusiausvyros bei eisenos sutrikimas. Toks poveikis pasireiškia dažniau pagyvenusiems pacientams, kurie ilgai vartoja medikamento.

  Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CINNARIZIN ACTAVIS laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!