• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Cifran Cifran Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CIFRAN IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Ciprofloksacinas - tai antibakterinė medžiaga, kuri priklauso antibiotikų fluorchinolonų grupei. Ciprofloksacinas naikina pagrindines bakterijų, sukeliančių infekcines ligas, padermes. Vaistas vartojamas sergant bakterijų sukeltoms infekcinėms ligoms, dažniausiai kvėpavimo takų (pvz.: bronchitu, plaučių uždegimu), šlapimo takų, odos, kaulų bei sąnarių, gonorėja, minkštuoju šankeriu ir vidurių šiltine, taip pat nuo mikroorganizmų sukelto viduriavimo.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CIFRAN

    Cifran vartoti negalima: jeigu yra alergija arba padidėjęs jautrumas ciprofloksacinui arba bet kuriai pagalbinei Cifran medžiagai.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti; jeigu žindote kūdikį; jeigu sergate (sigote) centrinės nervų sistemos ligomis (pvz., epilepsija arba insultu); jeigu yra kada nors pasireiškęs sausgyslių skausmas ar uždegimas.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač apie antacidinius preparatus ar sukralfatą (virškinimo trakto ligoms gydyti), teofiliną (astmai gydyti), probenicidą (podagrai gydyti), vaistus nuo uždegimo ir skausmo slopinamo (išskyrus aspiriną), antivėžinius preparatus, vaistus slopinančius imunitetą (ciklosporiną).

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ciprofloksacinas prasiskverbia per placentą. Nėštumo metu ciprofloksacino vartoti nerekomenduojama, kadangi tiriant gyvūnus vaistas sukėlė artropatiją. Ciprofloksacino patenka į motinos pieną. Fluorochinolonų dariniai gyvūnams sukėlė permanentinį kremzlinio audinio pažeidimą tų sąnarių, kuriems tenka didelis kūno svoris, todėl, jeigu būtina vartoti fluorochinolono, rekomenduojama nežindyti. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ciprofloksacinas gali pakeisti gebėjimą vairuoti transportą ar dirbti kitokį atidumo reikalaujantį darbą, ypač jei kartu vartojama alkoholio.

    3. KAIP VARTOTI CIFRAN

    Cifran visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprasta dozė suaugusiems yra 250-750 mg vaisto per parą, atsižvelgiant į ligos sukėlėją ir sunkumą. Ciprofloksacino tabletę užgerkite pilna stikline vandens. Laiko tarpas tarp ciprofloksacino dozių išgėrimo turi būti kuo vienodesnis, pvz., jei vaistą reikia vartoti du kartus per dieną, tai pirmąją dozę gerkite 8 val. ryte, o antrąją - 8 val. vakare. Vaistą reikia vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Cifran geriamas 3-14 dienų, atsižvelgiant į infekcijos ir ligos sunkumą. Jei infekcinė liga sunki, gali tekti vaisto gerti ilgiau. Sergant gonorėja, paprastai užtenka išgerti vieną vaisto dozę. Svarbu nenutraukti vaisto vartojimo net ir pagerėjus savijautai, nes infekcinė liga gali paūmėti.

    Pavartojus per didelę Cifran dozę

    Vartoti didesnės dozės už tą, kurią paskyrė gydytojas, negalima. Jei vaisto perdozuojama, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ar artimiausią gydymo įstaigą. Patariama kartu pasiimti ir vaisto pakuotę parodyti gydytojui.

    Pamiršus pavartoti Cifran

    Jei praleidote vaisto dozę, išgerkite ją kuo įmanoma greičiau. Jei pamirštąją dozę prisiminsite, tada, kai greitai reikės gerti kitą, praleistos dozės negerkite ir toliau vaistą vartokite kaip įprasta. Jei neišgėrėte kelių dozių, kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Cifran, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Nepasitarus su gydytoju negalima pradėti vartoti jokių kitų vaistų (net ir tų, kurie parduodami be recepto). Ciprofloksacinas gali sukelti galvos svaigulį arba sutrikdyti reakciją, ypač tuo atveju, jei kartu vartojama alkoholio. Prieš vairuojant automobilį reikia tai įvertinti. Vartojant vaistą gali padidėti odos jautrumas ultravioletiniams (UV) spinduliams, todėl reikia nešioti akinius, apsaugančius nuo UV spindulių, ir naudoti kitas apsaugines priemones. Cifran, kaip ir kiti vaistai, kai kada gali sukelti nepageidaujamą poveikį. Kartais vartojant ciprofloksaciną išryškėja alerginių reakcijų. Jei pradeda berti, niežėti odą, atsiranda dilgėlinė, pūslelių, oda išopėja, tinsta lūpos, liežuvis, veidas, pasunkėja kvėpavimas ar išryškėja kitų neįprastų simptomų, vaisto vartojimą reikia nedelsiant nutraukti ir kreiptis į gydytoją. Retais atvejais vaistas sukelia virškinimo trakto sutrikimus (pvz., pykinimą, vėmimą, viduriavimą, skrandžio skausmą). Paprastai šie simptomai yra nestiprūs, tačiau tada, jei būklė blogėja arba dėl ko nors nerimaujate, kreipkitės į gydytoją. Jei atsirado drebulys, svaigulys, dirglumas, traukulių, tirpsta galūnės arba dilgčioja jose, sutriko miegas, svaigsta galva, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Kai kuriems vartojantiesiems ciprofloksaciną gali pradėti skaudėti raumenis, vyrams padidėti krūtys, atsirasti tempimo pojūtis. Jei pasireiškė paminėtas nepageidaujamas poveikis, kreipkitės į gydytoją. Jei šlapimas patamsėjo, tapo drumstas, jame matyti kraujo arba sutriko šlapinimasis, nutraukite Cifran vartojimą ir kreipkitės į gydytoją. Pasitaiko, kad vartojant ciprofloksaciną sutrinka rega (matoma lyg per miglą arba dvejinimasis akyse), bet tai praeina nutraukus vaisto vartojimą. Labai retai dėl kai kurių kraujo ląstelių ar kitų kraujo dalių kiekio pakitimų gali prasidėti neįprastas kraujavimas ar padidėjęs polinkis kraujuoti, gerklės skausmas, padažnėti susirgimai infekcinėmis ligomis. Pasireiškus bent vienam minėtam simptomui, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI CIFRAN

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cifran vartoti negalima.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    Perspėjimas Šis vaistas skirtas tik Jums. Jo paskirti gali tik gydytojas, todėl Jūs negalite duoti jo kitiems žmonėms net tada, kai jų ligos simptomai yra tokie patys kaip Jūsų (šis vaistas kitiems žmonėms gali sukelti pažeidimą).

    6. KITA INFORMACIJA

    Cifran sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra ciprofloksacinas. Vienoje Cifran tabletėje su plėvele 500 mg veikliosios medžiagos. Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, kukurūzų krakmolas, magnio stearatas, išgryninto talkas, koloidinis bevandenis silicis, karboksimetilkrakmolo natrio druska ir išgrynintas vanduo. Plėvelės sudėtis: hipromeliozė, makrogolis 400, talkas, išgrynintas vanduo

    Cifran išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Lizdinėje plokštelėje yra dešimt Cifran 500 mg tablečių. Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!