• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Cefzil Cefzil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CEFZIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Cefzil yra cefalosporinų grupės antibiotikas. Jis tiekiamas tablečių ir miltelių geriamajai suspensijai pavidalu. Cefzil gydomos užkrečiamosios ligos, sukeltos jam jautrių bakterijų:  viršutinių kvėpavimo takų: gerklės, migdolų, ančių, vidurinės ausies;  apatinių kvėpavimo takų: ūminis ar lėtinis bronchų uždegimas (bronchitas), plaučių uždegimas;  odos ir jos darinių;  nekomplikuotos šlapimo takų, pvz., ūminis šlapimo pūslės uždegimas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CEFZIL

  Cefzil vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) cefproziliui, bet kuriam cefalosporinų grupės antibiotikui (pvz., cefaleksinui, cefuroksimui) arba bet kuriai pagalbinei Cefzil medžiagai;

  Jeigu kuris nors antibiotikas buvo sukėlęs alerginę reakciją, pasakykite gydytojui.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu anksčiau buvo pasireiškusi alerginė reakcija (ypač penicilinų grupės antibiotikams); jeigu sergate arba sirgote storosios žarnos uždegimu; jeigu sergate arba sirgote sunkia inkstų liga.

  Jei yra arba buvo minėtų sutrikimų, pasakykite gydytojui.

  Pastaba pacientams, kuriems yra fenilketonurija 5 ml (arbatiniame šaukštelyje) paruoštos Cefzil geriamosios suspensijos yra toks aspartamo kiekis, iš kurio atsiranda 28 mg fenilalanino.

  Cefzil, kaip ir kitų antibiotikų, vartojant ilgai, organizme gali atsirasti ir daugėti atsparių mikroorganizmų, įskaitant klostridijas. Tyrimų duomenimis, Clostridium difficile gaminamas toksinas yra svarbiausia su antibiotikų vartojimu susijusio storosios žarnos uždegimo priežastis. Jei gydymo Cefzil metu arba po jo pradėsite viduriuoti, nedelsdami kreipkitės į gydytoją patarimo.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, kadangi tuo pačiu metu vartojant kelių preparatų, galima nepageidaujama jų sąveika. Kartu vartojamas probenecidas didina Cefzil koncentraciją kraujo plazmoje. Kartu su stipriai veikiančiais diuretikais (pvz., furozemidu) Cefzil reikia vartoti atsargiai. Cefzil gali daryti įtaką kai kurių laboratorinių tyrimų rodmenims.

  Cefzil vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas cefprozilio biologinio prieinamumo nekeičia, todėl Cefzil galima vartoti nepriklausomai nuo valgymo laiko.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Cefzil gydytojas skirs atsargiai ir tik įsitikinęs, kad šiuo vaistu gydyti būtina.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Cefzil poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cefzil medžiagas

  Cefzil 250 mg tablečių bei Cefzil 250 mg/5 ml miltelių geriamajai suspensijai sudėtyje yra azodažiklio saulėlydžio geltonojo FCF, kuris gali sukelti alerginių reakcijų. Cefzil 250 mg/5 ml miltelių geriamos suspensijos sudėtyje yra aspartamo, iš kurio susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija. Cefzil 250 mg/5 ml miltelių geriamos suspensijos sudėtyje yra sacharozės (cukraus). Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI CEFZIL

  Cefzil visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Tikslią Cefzil dozę nustato gydytojas, atsižvelgdamas į paciento būklę.

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 12 metų paaugliams įprastinė paros dozė yra 0,5 – 1 g. Ją lygiomis dalimis reikia gerti per 1‑2 kartus. 6 mėn. - 12 metų vaikams paros dozė yra 15 – 40 mg/kg kūno svorio. Ją lygiomis dalimis reikia gerti per 1 - 2 kartus. Didesnės paros dozės, negu didžiausia dozė, rekomenduojama vartoti suaugusiam žmogui, vaikams vartoti negalima.

  Beta hemolizinių streptokokų (tam tikros rūšies bakterijų) sukeltai ligai gydyti Cefzil gydytojas skirs vartoti ne trumpiau kaip 10 dienų.

  Ligoniams, sergantiems sunkiomis inkstų ligomis, Cefzil dozę gydytojas gali keisti. Hemodializuojamiems pacientams Cefzil reikia gerti po šios procedūros.

  Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas dozę gali mažinti, atsižvelgdamas į sutrikimo sunkumą.

  Senyviems žmonėms Pagyvenusiems žmonėms Cefzil galima dozuoti taip pat, kaip jaunesniems, tačiau tiems pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas dozę gali keisti.

  Pavartojus per didelę Cefzil dozę Jeigu išgersite per didelę Cefzil dozę, nedelsdami kreipkitės į šeimos gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės skubios medicinos pagalbos skyrių.

  Pamiršus pavartoti Cefzil Jeigu įprastiniu laiku preparato išgerti pamiršite, gerkite jo tuoj pat, kai tik prisiminsite, tačiau tuo atveju, jeigu bus beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštosios dozės negerkite. Tokiu atveju toliau vaisto reikia vartoti įprastine tvarka. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Cefzil, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dauguma pacientų Cefzil toleruoja gerai. Nepageidaujamas jo poveikis dažniausiai būna lengvas ir laikinas.

  Dažnas nepageidaujamas poveikis yra virškinimo sutrikimai (viduriavimas, pykinimas, vėmimas, pilvo skausmas), galvos svaigimas, vystyklų sukeliamas išbėrimas, nauja infekcija, lytinių organų niežėjimas ir makšties uždegimas.

  Nedažnas nepageidaujamas poveikis yra centrinės nervų sistemos sutrikimai (padidėjęs aktyvumas, galvos skausmas, nervingumas, nemiga, sumišimas mieguistumas) bei jautrumo padidėjimas: išbėrimas, labai retais atvejais  dilgėlinė.

  Jei pasireiškė alerginė reakcija, stiprus ar nepraeinantis viduriavimas arba šiame lapelyje nenurodytas šalutinis poveikis, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  5. KAIP LAIKYTI CEFZIL

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės po "Tinka iki" nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cefzil vartoti negalima. Paruošta suspensija, laikoma šaldytuve (2 C - 8 C), tinka vartoti 14 parų.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Cefzil sudėtis

  Cefzil tabletės Veiklioji medžiaga yra cefprozilis (cefprozilio monohidrato pavidalu). Vienoje tabletėje jo yra 250 mg arba 500 mg. Pagalbinės medžiagos yra: celiuliozė, hipromeliozė, magnio stearatas, metilceliuliozė, simetikonas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, makrogolis 3350, polisorbatas 80, sorbo rūgštis, titano dioksidas (250 mg tabletėse yra ir FCF geltonojo saulėlydžio spalvos dažiklio, t. y. FDC geltonojo dažiklio Nr. 6).

  Cefzil milteliai geriamajai suspensijai Veiklioji medžiaga yra cefprozilis. 5 ml paruoštos suspensijos jo yra tiek, kad atitiktų 250 mg bevandenio cefprozilio. Pagalbinės medžiagos yra: aspartamas, celiuliozė, citrinų rūgštis, koloidinis silicio dioksidas, FCF geltonas saulėlydžio spalvos dažiklis, natūralios ir sintetinės skonį gerinančios medžiagos, glicinas, polisorbatas 80, simetikonas, natrio benzoatas, karboksimetilceliuliozės natrio druska, natrio chloridas ir sacharozė.

  Cefzil išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Cefzil 250 mg tabletės. Dėžutė, kurioje yra 10 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Cefzil 500 mg tabletės. Dėžutė, kurioje yra 10 tablečių, supakuotų į lizdines plokšteles. Cefzil 250 mg/5 ml milteliai geriamajai suspensijai. Dėžutė, kurioje yra vienas 100 ml buteliukas.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!