• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Cataflam Cataflam Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CATAFLAM IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Cataflam priklauso medikamentų, vadinamųjų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, grupei (NSAID). Šie preparatai malšina skausmą ir mažina uždegimą. Cataflam mažina uždegimo sukeltus simptomus: skausmą ir patinimą, taip pat karščiavimą. Preparatas neveikia priežasties, sukėlusios uždegimą ar karščiavimą. Preparatas trumpai skiriamas: ūminio skausmo ir (ar) uždegimo slopinimui po traumos, chirurginės operacijos, esant skausmingam stuburo sindromui ar minkštųjų audinių uždegiminėms ligoms, pirminei dismenorėjai, pasireiškus migrenos priepuoliams. Papildomai skiriamas sunkių skausmingų ausų, nosies ir gerklės infekcinių ligų gydymui. Jeigu Jums kyla klausimų dėl Cataflam veikimo arba kodėl jis buvo Jums paskirtas, klauskite gydytojo. Gydytojo nurodymu Cataflam galima gydyti ir kitokią būklę.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CATAFLAM

    Tiksliai laikykites visų gydytojo arba vaistininko nurodymų, net jei jie skiriasi nuo šiame lapelyje pateiktos informacijos.

    Cataflam vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) diklofenakui arba bet kuriai pagalbinei Cataflam medžiagai, išvardytai šio lapelio pradžioje; - jeigu Jums kada nors buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pavartojus medikamentų nuo uždegimo arba skausmo (pvz., acetilsalicilo rūgšties (aspirino), diklofenako arba ibuprofeno). Reakcija galėjo pasireikšti astma, sloga, odos bėrimu, veido patinimu. Jeigu Jūs manote, kad galite būti alergiški, pasitarkite su gydytoju; - jeigu yra skrandžio arba žarnyno opų; - jeigu Jums kraujuoja į virškinimo traktą. Tai pasireiškia kraujo atsiradimu išmatose arba jos yra juodos; - jeigu Jūs sergate sunkia inkstų arba kepenų liga; - jeigu Jūs sergate sunkiu širdies nepakankamumu; - jeigu Jūs esate trečiame nėštumo trimestre.

    Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, nevartokite Cataflam dengtų tablečių ir pasitarkite su gydytoju. Jūsų gydytojas nuspręs ar Jums tinka šis preparatas.

    Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs vartojate Cataflam kartu su kitais nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais (pvz., acetilsalicilo rūgštis arba aspirinas), kortikosteroidais, trombocitų agregaciją slopinančiais vaistais arba selektyviais serotonino reabsorbcijos inhibitoriais (žr. „Kitų vaistų vartojimas“); jeigu Jūs sergate astma arba šienlige (sezoninis alerginis rinitas); jeigu Jūs kada nors turėjote virškinimo trakto sutrikimų, tokių kaip skrandžio opa, kraujavimas arba juodos išmatos arba Jums pasireiškė anksčiau nemalonus pojūtis skrandyje ar rėmuo, pavartojus nesteroidinių priešuždegiminių vaistų; jeigu Jūs sirgote gaubtinės žarnos (opinis kolitas) arba plonojo žarnyno (Krono liga) uždegimu; jeigu Jūs sergate ar sirgote širdies ligomis arba aukšto krauspūdžio liga; kai sutrikusi kepenų arba inkstų veikla; jeigu Jūs galite būti netekę daug skysčių (pvz., dėl ligos, viduriavimo, prieš ar po sunkios operacijos); kai patinusios pėdos; kai yra sutrikęs kraujavimas ar yra kitų kraujo sutrikimų, tame tarpe ir reta kepenų funkcijos patologija vadinama porfirija. Jeigu bet kuris iš šių teiginių Jums tinka, prieš vartodami Cataflam dengtų tablečių pasakykite apie tai gydytoju.

    Cataflam gali sumažinti infekcijos simptomus (pvz., galvos skausmą, karščiavimą) ir dėl to gali būti sunkiau nustatyti diagnozę ir atitinkamai gydyti ligą. Jeigu blogai pasijutote ir Jums reikia apsilankyti pas gydytoją, nepamirškite jam pasakyti, kad vartojate Cataflam.

    Labai retai Cataflam, kaip ir kiti nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, gali sukelti sunkias alergines odos reakcijas (pvz., bėrimą). Todėl nedelsiant informuokite gydytoją, jei Jums pasireiškė tokios reakcijos.

    Tokie vaistai, kaip Cataflam, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

    Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

    Cataflam ir pagyvenę žmonės Senyvi pacientai į Cataflam poveikį gali labiau reaguoti nei kiti suaugę žmonės. Todėl, jie turi tiksliai laikytis gydytojo nurodymų ir vartoti mažiausią dozę, kuri palengvina simptomus. Labai svarbu, kad atsiradus šalutiniam poveikiui pagyvenęs pacientas apie tai nedelsdamas pasakytų gydytojui.

    Cataflam ir vaikai arba paaugliai Jaunesniems kaip 14 metų vaikams ir paaugliams Cataflam dengtų tablečių vartoti draudžiama. Junesniems kaip 14 metų vaikai gali vartoti kitas diklofenako formas (pvz., geriamuosius lašus arba žvakutes), jei paskirta gydytojo. Cataflam draudžiama vartoti vaikams iki 1 metų amžiaus.

    Kitų vaistų vartojimas Jei vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Ypač svarbu pasakyti gydytojui, jei vartojate toliau išvardytų vaistų:  Litis arba selektyvūs serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) (vaistai, vartojami gydyti kai kurias depresijos rūšis). Digoksinas (praparatas, vartojamas širdies ligoms gydyti). Diuretikai (vaistai, didinantys šlapimo išsiskyrimą). ACE inhibitoriai arba beta blokeriai (vaistų grupės, vartojamos aukštam kraujospūdžiui ir širdies nepakankamumui gydyti). Kitokie nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, pvz., acetilsalicilo rūgštis (aspirinas) arba ibuprofenas. Kortikosteroidai (vaistai, vartojami uždegimui palengvinti). Kraujo krešėjimą mažinantys preparatai (vaistai, vartojami mažinant kraujo krešėjimą).  Vaistai nuo diabeto, išskyrus insuliną. Metotreksatas (vaistas nuo kai kurių vėžio rūšių arba artrito). Ciklosporinas (vaistas, pirmiausiai vartojamas pacientų, kuriems persodinti organai). Kai kurie antibakteriniai (chinolonų grupės) medikamentai.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis

    Nėštumas Jeigu Jūs esate nėščia arba ketinate pastoti, pasakykite gydytojui. Cataflam dengtų tablečių nėštumo metu vartoti draudžiama, išskyrus būtinus atvejus. Cataflam dengtų tablečių, kaip ir kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, draudžiama vartoti paskutinių 3 nėštumo mėnesių laikotarpiu, nes gali būti labai pažeistas vaisius arba pasunkėti gimdymas. Dėl Cataflam vartojimo gali būti sunkiau pastoti. Nevartokite Cataflam dengtų tablečių, jei planuojate pastoti ar jei Jums sunku pastoti, išskyrus būtinus atvejus.

    Žindymo laikotarpis Jeigu Jūs maitinate krūtimi, pasakykite gydytojui. Jei vartojate Cataflam dengtų tablečių, žindyti draudžiama, nes tai gali būti žalinga kūdikiui.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Retai Cataflam vartojantiems žmonėms gali atsirasti galvos svaigimas, mieguistumas arba sutrikti rega. Jei toks poveikis pasireiškia, vairuoti automobilį, dirbti su veikiančiais mechanizmais ar kitokį, dėmesio reikalaujantį darbą draudžiama. Jeigu atsiranda tokių simptomų, būtina kiek galima greičiau pasakyti gydytojui.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Cataflam medžiagas Cataflam 25 mg ir 50 mg dengtose tabletėse yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI CATAFLAM

    Cataflam visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Nepasitarus su gydytoju, dozės keisti negalima. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Kokią dozę gerti Paskirtos dozės viršyti negalima. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri kontroliuoja Jūsų skausmą ir negerti Cataflam dengtų tablečių ilgiau negu reikia. Gydytojas pasakys Jums kiek Cataflam dengtų tablečių reikia gerti. Priklausomai nuo to, kaip Jūs reaguosite į gydymą, gydytojas gali padidinti arba sumažinti dozę.

    Suaugę žmonės Paprastai gydymo pradžioje paros dozė yra 100 – 150 mg. Jei liga vidutinio sunkumo, paprastai pakanka per parą 75 – 100 mg preparato. Paprastai visą paros dozę reikia padalyti į lygias dalis ir išgerti per 2 – 3 kartus. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą. Jei reikia gydyti mėnesinių sukeltą skausmą, kai tik pajuntami pirmieji simptomai, pradžioje reikia išgerti vieną 50 –100 mg dozę. Prireikus, vaisto galima gerti po 50 mg tris kartus per parą kelias dienas. Jei per 2 – 3 menstruacinius ciklus didžiausia dozė, t.y. 150 mg, skausmo nesumažina, kito menstruacinio ciklo metu per parą galima vartoti iki 200 mg dozę. Nevartokite daugiau kaip 200 mg per parą. Migrenos priepuolį pradėkite gydyti vienkartine 50 mg doze iš karto, kai tik atsiranda pirmųjų priepuolio simptomų. Jei po pirmos dozės per 2 valandas skausmas sumažėja nepakankamai, galima vartoti kitą 50 mg dozę. Būtinu atveju tokią dozę galima vartoti kas 4 – 6 valandas. Nevartokite daugiau kaip 200 mg per parą.

    Vaikai ir paaugliai Paaugliams virš 14 metų paprastai pakanka vartoti 75-100 mg per parą. Paprastai visą paros dozę reikia padalyti į lygias dalis ir išgerti per 2 – 3 kartus. Nevartokite daugiau kaip 150 mg per parą. Vaikams ir paaugliams (mažiau 18 metų) draudžiama vartoti Cataflam dengtų tablečių migrenai gydyti.

    Pavartojus per didelę Cataflam dozę Jei atsitiktinai Cataflam dengtų tablečių pavartojama daugiau, negu nurodyta, pirmiausiai kreipkitės į gydytoją arba vaistininką arba važiuokite į greitosios pagalbos skyrių. Jums gali prireikti medicinos pagalbos.

    Pamiršus pavartoti Cataflam Jei pamiršote išgerti vaisto, išgerkite, kai tik prisiminėte. Jei artėja laikas gerti sekančią dozę, pamirštosios gerti nereikia. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

    Kaip ilgai vartoti Cataflam Tiksliai laikykites visų gydytojo nurodymų.

    Jeigu manote, kad Cataflam veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Cataflam, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Kai kurie iš retų arba labai retų šalutinių poveikių gali būti pavojingi: Neįprastas kraujavimas arba mėlynės. Karščiavimas arba lėtinis gerklės skausmas. Alerginės reakcijos su veido, lupų, burnos, liežuvio ir gerklės patinimu, dažnai susijusios su bėrimu ir niežuliu, dėl kurių gali būti sunku nuryti arba pasireikšti hipotenzija (žemas kraujo spaudimas), alpulys. Gali būti švokščiantis alsavimas ir krūtinės suspaudimo jausmas (astmos požymiai). Krūtinės skausmas (širdies priepuolio požymis). Staigus ir stiprus galvos skausmas, pykinimas, galvos svaigimas, sustingimas, negalėjimas kalbėti arba sunkumai kalbant, paralyžius (smegenų pažeidimo požymiai). Sustingęs kaklas (virusinio meningito požymis). Traukuliai. Hipertenzija (aukštas kraujo spaudimas). Raudona arba purpurinė oda (galimas kraujagyslių uždegimo požymis). Lupų, akių ir burnos srities odos pūslelinis bėrimas. Odos uždegimas su atsisluoksniavimu į mažus gabaliukus arba lupimusi. Stiprus pilvo skausmas, kraujas išmatose arba juodos išmatos. Vėmimas krauju. Odos arba akių pageltimas (kepenų uždegimo požymiai). Kraujas šlapime, baltymų išsiskyrimas su šlapimu, stiprus šlapimo išsiskyrimo sumažėjimas (inkstų funkcijos sutrikimo požymiai). Tokie vaistai, kaip Cataflam, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Dažnas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 10, bet daugiau negu 1 iš 100 pacientų Galvos skausmas ir svaigimas, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, apetito netekimas, kepenų funkcijos pakitimas (pvz., transaminazių kiekio), odos bėrimas.

    Retas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 100, bet daugiau negu 1 iš 10000 pacientų Mieguistumas, pilvo skausmas, rankų, plaštakų, kojų ir pėdų patinimas (edema).

    Labai retas šalutinis poveikis, pastebėtas mažiau negu 1 iš 10000 pacientų Dezorientacija, depresija, miego sutrikimai, nakties košmarai, dirglumas, psichoziniai sutrikimai, rankų ar pėdų dygčiojimas arba sustingimas, atminties sutrikimai, nerimas, drebulys, skonio pokyčiai, regos ar klausos sutrikimai, vidurių užkietėjimas, žaizdos burnoje, stemplės opa (vamzdžio formos organas, kuriuo maistas juda nuo burnos iki skrandžio), palpitacijos, plaukų nuslinkimas, paraudimas, odos patinimas ir pūslių atsiradimas (dėl padidėjusio jautrumo saulei).

    Jei Jums pasireiškė bet kuris iš čia minėtų šalutinių poveikių, pasakykite gydytojui.

    Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI CATAFLAM

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Cataflam vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką

    6. KITA INFORMACIJA

    Cataflam sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra diklofenako kalio druska. - Pagalbinės medžiagos yra koloidinis silicio dioksidas, bevandenis, kalcio fosfatas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, povidonas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, mikrokristalinė celiuliozė, raudonasis geležies oksidas (E 172), titano dioksidas (E 171) (ištirpintas Anstead), makrogolis 8000, sacharozė, talkas, rudasis dažas 25 mg tabletei nudažyti, baltasis dažas 50 mg tabletei nudažyti.

    Cataflam išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Jūsų vaistas vadinasi Cataflam ir tiekiamas dengtomis tabletėmis. Kiekvienoje tabletėje yra 25 mg arba 50 mg diklofenako kalio druskos. Cataflam tiekiamas lizdinėmis plokštelėmis. Kartono dėžutėje yra dvidešimt 25 mg arba 50 mg tablečių. Cataflam 25 mg tabletės yra rausvos, apvalios, abipus išgaubtos. Cataflam 50 mg tabletės yra rusvos, apvalios, abipus išgaubtos.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!