• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • CARDIL CARDIL Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA CARDIL IR KAM JIS VARTOJAMAS

    CARDIL tabletės priklauso vaistų grupei, vadinamai kalcio kanalų blokatoriais. CARDIL vartojama arterinės hipertenzijos gydymui, krūtinės anginos gydymui ir priepuolių profilaktikai.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CARDIL

    CARDIL vartoti negalima jeigu:

    yra padidėjęs jautrumas diltiazemo hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei CARDIL tablečių medžiagai; vargina sinusinio mazgo silpnumo sindromas; sutrikęs atrioventrikulinio mazgo laidumas ir nėra širdies stimuliatoriaus; yra nekompensuotas širdies nepakankamumas, kartu dusulys ir periferiniai tinimai; mažas kraujospūdis; labai retas pulsas (širdies susitraukimų dažnis mažesnis kaip 50 kartų per minutę) yra ūminis komplikuotas miokardo infarktas; sergate WPW sindromu ir būna prieširdžių virpėjimo priepuolių; apsinuodijote rusmenės preparatais; esate nėščia ar žindote kūdikį.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    jeigu sutrikusi kepenų ar inkstų funkcija; jeigu yra aortos stenozė, mažas kraujospūdis ar bradikardija; jeigu vartojate amjodaroną, širdį veikiančius glikozidus ar beta adrenoblokatorius; jeigu sergate porfirija.

    Praneškite gydytojui, jeigu Jums yra bent viena iš aukščiau išvardytų būklių.

    Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Kai kurie vaistai ir vaistažoliniai preparatai, vartojami kartu su CARDIL, gali sukelti nepageidaujamų reakcijų arba gali pasikeisti jų poveikis. Tokiu atveju gydytojas gali keisti vaistus arba dozavimą.

    Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į žemiau išvardytus vaistus. Tai: kiti kraujospūdį mažinantys preparatai; antiaritminiai preparatai: amjodaronas, beta adrenoblokatoriai, digoksinas ar digitoksinas, chinidinas ir moricizinas; prieštraukuliniai: karbamazepinas, fenitoinas ir fenobarbitalis; rifampicinas, eritromicinas ir klaritromicinas; priešgrybeliniai: ketokonazolas, flukonazolas ir itrakonazolas; antidepresantai: imipraminas, nortriptilinas ir fluoksetinas; antinavikiniai preparatai ir imunosupresantai: tamoksifenas, ciklosporinas, sirolimuzas ir takrolimuzas; buspironas, midazolamas, triazolamas, alprazolamas ar diazepamas; teofilinas; kiti kalcio kanalų blokatoriai; sisteminiai gliukokortikoidai; vaistai kraujo lipidų koncentracijai mažinti (statinai); cimetidinas ir ranitidinas; litis; cisapridas; vaistai ŽIV gydyti (proteazių inhibitoriai ir nenukleozidiniai atvirkštinės transkriptazės inhibitoriai ”NNATI ”).

    Pasakykite gydytojui, jeigu esate alergiškas.

    Kiekvieno kito apsilankymo pas gydytoją metu, nepamirškite pasakyti, kad vartojate CARDIL.

    CARDIL vartojimas su maistu ir gėrimais Maistas neturi įtakos CARDIL vartojimui. Tabletes galima gerti valgant arba tarp valgių.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Jeigu pastojote arba rengiatės pastoti ar žindyti kūdikį, pasitarkite su gydytoju dėl šio vaisto vartojimo. Paprastai nėščiosioms ir žindyvėms CARDIL vartoti negalima.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo CARDIL pradžioje dėl sumažėjusio kraujospūdžio gali svaigti galva. Jeigu taip yra, negalima vairuoti ar valdyti mechanizmų. Kai gydomasis poveikis tampa stabilus, mažai tikėtina, kad CARDIL veiktų šį gebėjimą.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines CARDIL medžiagas Preparate yra laktozės ir sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI CARDIL

    CARDIL visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Patiems dozės keisti negalima.

    Įprasta dozė yra nuo 180 - 240 mg per parą. Paros dozę reikia gerti lygiomis dalimis per 3 kartus. Tabletes reikia nuryti nesmulkintas. Jei būtina, tabletę galima padalyti pusiau per vagelę.

    Kad CARDIL veiktų nuolat, gerkite jį visada tuo pačiu dienos metu. Jei vaistą vartosite reguliariai, nepablogės gydoma būklė.

    Pavartojus per didelę CARDIL dozę

    Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei Jūs pats ar kas nors kitas išgėrė per didelę CARDIL dozę.

    Pamiršus pavartoti CARDIL

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    CARDIL, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Nedelsdami nustokite vartoti CARDIL ir kreipkitės į gydytoją, jeigu: pasireiškė tokių padidėjusio jautrumo reakcijų kaip odos ar gleivinės paburkimas, liežuvio paburkimas ar pasidarė sunku kvėpuoti; neįprastai sulėtėjo širdies ritmas (< 40 kartų per minutę) ar nualpote.

    Kuo greičiau nustokite vartoti CARDIL ir kreipkitės į gydytoją, jeigu: staiga pasidarys labai silpna ar pradės suktis galva; padidės galūnių tinimai, atsiras krūtinės skausmas ar pradės pernelyg greitai, juntamai plakti širdis; atsiras kitų odos reakcijų.

    Pasakykite gydytojui, jeigu atsirado žemiau išvardytų požymių. Tai gali būti nesunkios CARDIL sukeltos nepageidaujamos reakcijos: greitai atsirandančios mėlynės; padidėjęs kūno svoris ar anoreksija; sumišimas, sutrikęs miegas, nemiga, haliucinacijos ar depresija; parestezija (tariamasis skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ar kitokių nesamų dirginimų jutimas), uoslės ir skonio sutrikimai, drebulys ar spengimas ausyse; pernelyg greitas, juntamas širdies plakimas, tachikardija, ekstrasistolija ar krūtinės skausmas; čiurnų srities tinimas ar veido raudonis; pykinimas, vidurių užkietėjimas, pilvo skausmas, viduriavimas, dispepsija, burnos ir gerklės džiūvimas ar kiti dantenų ir dantų sutrikimai (padidėjusios dantenos); niežulys; raumenų skausmas, sąnarių skausmas; poliurija, ginekomastija ar impotencija.

    Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. kaip laikyti CARDIL

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

    Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

    Tinkamumo laikas nurodytas ant dėžutės ir buteliuko. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, CARDIL vartoti negalima.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6.Kita informacija

    CARDIL modifikuoto atpalaidavimo tablečių sudėtis

    - Veiklioji medžiaga yra diltiazemo hidrochloridas. Vienoje tabletėje yra 120 mg diltiazemo hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, hidrintas ricinų aliejus, sausasis aliuminio hidroksido gelis, (30  %) poliakrilato dispersija, talkas, magnio stearatas, hipromeliozė, sacharozė, glicerolis (85 %), titano dioksidas (E 171) ir polisorbatas 80.

    CARDIL išvaizda ir kiekis pakuotėje

    Baltos arba balkšvos, plėvele dengtos tabletės, su abipuse vagele, vienoje pusėje pažymėtas kodas DL/120, matmenys - 6 x 14 mm.

    Pakuotėje yra 30 tablečių.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!