• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Capivit forte Capivit forte Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CAPIVIT FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Capivit forte yra kompleksinis preparatas, kuriame yra vitaminų A ir E.

  Vitaminas A (retinolis) yra būtinas dauginimuisi, augimui, epitelio regeneracijai ir diferenciacijai, kaulų augimui bei formavimuisi ir normaliai regos organų funkcijai. Retinolis transformuojamas tinklainėje, virsdamas fotopigmentu (rodopsinu), būtinu akies adaptacijai prieblandoje.

  Vitamino A trūkumas sukelia vištakumą, junginės džiūvimą, ragenos minkštėjimą, o sunkiais atvejais – nuolatinį akies pažeidimą ir aklumą. Jo trūkumas gali sukelti ir odos pakitimus: hiperkeratozę ir gleivinės epitelio metaplaziją. Sumažėja ir atsparumas infekcijai.

  Vitaminas E veikia kaip antioksidantas ir apsaugo polinesočiąsias riebalų rūgštis, ląstelių membranų fosfolipidus ir kitus oksidacijai jautrius junginius, pvz., vitaminą A ir askorbo rūgštį. Jis sugauna laisvuosius radikalus ir nutraukia grandinines reakcijas, žalojančias ląsteles.

  Vitaminas E stiprina imunitetą ir gali nutraukti laisvųjų radikalų veikimą, galintį sukelti degeneracinius centrinės nervų sistemos pokyčius ir širdies bei kraujagyslių ligas.

  Kartu vartojami vitaminai A ir E geriau apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio, žalojančio ląsteles ir greitinančio ląstelių senėjimą.

  Indikacijos Capivit forte kapsulėmis gydomas vitaminų A ir E trūkumas, be to, jos tinka šio trūkumo profilaktikai. Trūkumo požymiai: augimo sulėtėjimas; sumažėjęs atsparumas infekcijai; vištakumas; epitelio ir gleivinės ligos.

  Vitaminų A ir E poreikis padidėja sunkaus protinio ir fizinio įtempimo metu ar netinkamai maitinantis.

  Capivit forte tiekiamas kartoninėmis dėžutėmis po 30 kapsulių (2 lizdiniai lapeliai, kiekviename yra 15 kapsulių). Dėžutėje taip pat yra informacinis lapelis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CAPIVIT FORTE

  Capivit forte vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) vitaminui A ar E arba bet kuriai pagalbinei Capivit forte medžiagai; - jeigu Jums yra hipervitaminozė A.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs vartojate kitų vitamino A preparatų; - kai yra hipervitaminozės A pavojus; - jeigu Jums yra nepakankama inkstų ar kepenų funkcija.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu Capivit forte reikia vartoti tiksliai laikantis gydytojo rekomendacijų ir jam kontroliuojant.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindymo laikotarpiu Capivit forte reikia vartoti tiksliai laikantis gydytojo rekomendacijų ir jam kontroliuojant.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Poveikio nėra.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Capivit forte medžiagas Capivit forte yra arachių (žemės riešutų) aliejaus. Jei esate alergiškas (alergiška) žemės riešutams arba sojai, šio vaistinio preparato Jums vartoti negalima. Sudėtyje yra etilo parahidroksibenzoato. Ši medžiaga gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Capivit forte reikia vartoti atsargiai ligoniams, vartojantiems kumarino ar indandiono grupės antikoaguliantų, nes padidėja hipoprotrombinemijos pavojus.

  Cholestiraminas, kolestipolis, mineralinis aliejus ir geriamasis neomicinas gali sumažinti vitaminų A ir E absorbciją.

  3. KAIP VARTOTI CAPIVIT FORTE

  Capivit forte visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Profilaktikai rekomenduojama gerti vieną kapsulę per dieną, vitaminų trūkumui gydyti – po 1 kapsulę 2 kartus per parą.

  Dėl didelių dozių vartojimo būtina pasitarti su gydytoju.

  Capivit forte vartoti negalima, pasibaigus ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui

  Jeigu manote, kad Capivit forte veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Capivit forte, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Vartojant rekomenduojamas preparato dozes, šalutinis poveikis nepasireiškia.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CAPIVIT FORTE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!