• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Calperos D3 Calperos D3 Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CALPEROS D3 IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistas skirtas senyvo amžiaus žmonėms kalcio ir vitamino D trūkumui papildyti, jeigu jų trūksta maiste arba padidėjęs jų poreikis. Osteoporozės gydymo programai papildyti, jei yra kalcio ir vitamino D trūkumo pavojus.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CALPEROS D3

  Calperos D3 vartoti negalima: jeigu yra alergija vitaminui D ar bent vienai šios tabletės sudedamajai daliai; - padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (hiperkalcemija); - padidėjęs kalcio išsiskyrimas su šlapimu (hiperkalciurija); - inkstų akmenys (akmenligė); - fenilketonurija (paveldimas fermento trūkumas), nes šis vaistas turi aspartamo.

  Specialių atsargumo priemonių reikia jei: - gydymas trunka ilgai. Būtina reguliariai tikrinti kalcio koncentraciją kraujyje ir šlapime (kalciurija). Jei reikia, jūsų gydytojas gali sumažinti vaisto dozę arba visai nutraukti gydymą; - jūs papildomai vartojate dideles vitamino D ir kalcio dozes. Šiuo atveju gydytojas turėtų atidžiai stebėti jūsų būklę; - jūs vartojate bifosfonatus ar tetraciklinus. Rekomenduojama daryti bent dviejų valandų pertrauką tarp šių vaistų ir Calperos D3 vartojimo; - jūs sergate sarkoidoze ar inkstų nepakankamumu. Kitų vaistų vartojimas Visada pasakykite gydytojui ar vaistininkui apie kitus jūsų vartojamus vaistus, kad būtų išvengta kelių vaistų sąveikos, ypač jei vartojate širdį veikiančius glikozidus, tetraciklinus, bifosfonatus, estramustiną ir geležies druskas.

  Calperos D3 vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletės čiulpiamos ne valgio metu.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia ar žindote, prieš pradėdama vartoti bet kokį vaistą, visada pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Nėščioms moterims svarbu neperdozuoti vitamino D, nes nuolatinė hiperkalcemija lėtina vaisiaus psichinį ir fizinį vystymąsi, gali sukelti aortos stenozę virš vožtuvo ar retinopatiją. Vis dėlto daug vaikų, kurių motinos sirgo hipoparatireoze ir nėštumo metu didelėmis dozėmis vartojo vitaminą D, gimė be sklaidos anomalijų. Vitamino D ir jo metabolitų išsiskiria į motinos pieną. Gydytojas, skirdamas Calperos D3 nėščiosioms ir žindyvėms, turi įvertinti naudos ir rizikos santykį, o vitamino D dozė neviršyti tokiais atvejais rekomenduojamos paros dozės Lietuvoje.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Calperos D3 gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Calperos D3 medžiagas Šiame vaiste yra aspartamo, todėl jo negalima vartoti sergant fenilketonurija (paveldimas fermento trūkumas).

  3. KAIP VARTOTI CALPEROS D3

  Calperos D3 visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Įprastinė dozė yra 2 tabletės per parą.

  Vartojimo metodas Suaugusiems Tabletes čiulpti. Viena tabletė sučiulpiama ryte, kita vakare. Paros dozė - dvi tabletės. Sučiulpus tabletę, reikia išgerti stiklinę vandens.

  Gydymo trukmė Visada laikykitės gydytojo nurodymų.

  Pavartojus per didelę Calperos D3 dozę Ūmiai perdozavus šio vaisto, atsiranda šie simptomai: pykinimas, vėmimas, stiprus troškulys, vidurių užkietėjimas. Jei atsiranda šie simptomai, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, ir jis suteiks jums reikiamą pagalbą. Jei perdozavimas trunka ilgai, gali atsirasti kraujagyslių ir audinių sukalkėjimas.

  Pamiršus pavartoti Calperos D3 Jei pamiršote laiku išgerti vaisto, negerkite dvigubos dozės.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Kaip ir visi vaistai, šis vaistas kai kuriems žmonėms gali sukelti įvairaus sunkumo šalutinių poveikių: vidurių užkietėjimą, viduriavimą, pilvo skausmą ir pūtimą, pykinimą, - gali padidėti kalcio koncentracija kraujyje ir šlapime.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI CALPEROS D3

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Nevartokite pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant pakuotės.

  6. KITA INFORMACIJA

  Calperos D3 sudėtis

  - Veikliosios medžiagos: cholekalciferolio koncentratas ir kalcio karbonatas. Vienoje tabletėje yra 400 TV cholekalciferolio (koncentrato pavidalu) ir 1250 mg kalcio karbonato (atitinka 500 mg kalcio). - Pagalbinės medžiagos: ksilitolis, povidonas (K30), aspartamas, mėtų skonio medžiaga, talkas, magnio stearatas.

  Calperos D3 išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Tabletės yra baltos spalvos, mėtų kvapo, nežymiai išgaubto disko formos. 60 tablečių polietileniniame butelyje.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!