• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Calcigran Sine Calcigran Sine Vaistai →   Pagrindinis →  

  INFORMACINIS LAPELIS

  Prieš preparato vartojimą atidžiai perskaitykite visą informacinį lapelį, kadangi jame yra svarbios informacijos. Calcigran Sine įsigyjama be recepto. Kad poveikis būtų geriausias, preparato reikia vartoti atsargiai. - Neišmeskite lapelio, nes gali prireikti vėl jį perskaityti. - Jeigu kiltų klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Lapelio turinys 1, Kas yra Calcigran Sine ir nuo ko jis vartojamas 2. Kas žinotina prieš vartojant Calcigran Sine 3, Kaip vartoti Calcigran Sine 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Calcigran Sine laikymo sąlygos 6. Kita informacija

  Calcigran Sine 500 mg kramtomosios tabletės

  Sudėtis Veiklioji medžiaga. Vienoje kramtomojoje tabletėje yra 500 mg elementinio kalcio (1250 mg kalcio karbonato pavidalu).

  Pagalbinės medžiagos.Sorbitolis, izomaltozė, povidonas, magnio stearatas, aspartamas, apelsinų aliejus ir riebalų rūgščių monogliceridai bei digliceridai.

  Registravimo liudijimo turėtojas Nycomed Pharma AS Drammensveien 852 NO-1372 Asker Norvegija

  Gamintojas Nycomed SEFA AS Jaama 55B 63308 Polva, Estija

   

  1. KAS YRA CALCIGRAN SINE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Veiklioji Calcigran Sine tablečių medžiaga yra kalcis, kurio būna ir kasdieniniame maiste, ypač pieno produktuose. Calcigran Sine vartojamas kalcio kiekiui organizme papildyti tuo atveju, jeigu jo su maistu arba dėl gyvenimo būdo į organizmą patenka nepakankamai arba jeigu organizmui jo reikia daugiau. Labai svarbu, kad pakankamas kalcio kiekis į organizmą patektų augimo, nėštumo kūdikio žindymo laikotarpiu. Kaip papildomo preparato, Calcigran Sine galima vartoti specifiniais preparatais nuo osteoporozės gydomiems ligoniams, kuriems yra kalcio stokos pasireiškimo pavojus. Calcigran Sine tabletės tiekiamos pakuotėmis po 60 ar 100 tablečių kiekvienoje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CALCIGRAN SINE

  Calcigran Sine vartoti draudžiama: • jeigu padidėjęs jautrumas veikliajai arba bet kuriai pagalbinei tablečių medžiagai; • jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija); • jeigu Jūs sergate inkstų liga, įskaitant akmenligę;

  Specialių atsargumo priemonių reikia Calcigran Sine tabletėse yra aspartamo, todėl jų negalima vartoti žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

  Medikamento vartojant ilgai, reikia reguliariai sekti kalcio ir fosfato kiekį kraujyje bei inkstų funkciją. Tai ypač svarbu senyviems žmonėms bei tiems pacientams, kurie vartoja širdies glikozidų (vaistų nuo širdies ligos), diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medikamentų) arba kurie labai linkę į inkstų akmenų formavimąsi. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, reikia informuoti gydytoją.

  Kitų vaistų vartojimas Dėl galimo absorbcijos sutrikimo Calcigran Sine reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo.

  Išgėrus bifosfonatų arba natrio fluorido (vaistų nuo osteoporozės), Calcigran Sine galima gerti ne anksčiau kaip po 3 val., kadangi gali mažėti rezorbcija virškinimo trakte.

  Oksalo rūgštis (jos yra špinatuose ir rabarbaruose) bei fitorūgštis (jos yra visų rūšių grūduose) sudaro su kalcio jonais netirpius junginius, todėl gali slopinti kalcio rezorbciją. Dėl šios priežasties kalcio preparatų nerekomenduojama vartoti 2 valandas prieš valgant maistą, kuriame yra daug oksalo rūgšties ar fitorūgšties, ir tiek pat laiko jo pavalgius.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims Calcigran Sine vartoti galima, tačiau negalima viršyti 1500 mg kalcio paros dozės. Nėščioms moterims ir žindyvėms prieš Calcigran Sine vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Calcigran Sine poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  3. KAIP VARTOTI CALCIGRAN SINE

  Jeigu gydytojo neskirta kitaip, Calcigran Sine reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau.

  Kalcio stokos organizme gydymas ir profilaktika Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 tabletes per parą, vaikams  po 1 – 2 tabletes per parą.

  Papildomas osteoporozės gydymas ir profilaktika Suaugusiems žmonėms reikia gerti po 1 – 3 tabletes per parą.

  Hiperfosfatemija (per didelis fosfatų kiekis kraujyje) Įprastinė kalcio paros dozė, geriama lygiomis dalimis per 2 – 4 kartus, yra 2 – 8 g. Calcigran Sine tabletes reikia gerti valgio metu, kad surištų maiste esančius fosfatus.

  Tabletes galima kramtyti arba čiulpti.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Calcigran Sine, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį.

  Dažniausiai pasireiškia hiperkalcemija ir hiperkalciurija. Retais atvejais galimas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, įskaitant vidurių užkietėjimą, pūtimą, pykinimą, pilvo skausmą bei viduriavimą.

  Retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija: niežulys, išbėrimas, dilgėlinė.

  5. CALCIGRAN SINE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje. Pakuotę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Calcigran Sine vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Daugiau informacijos apie šį vaistinį preparatą gali suteikti vietinis registravimo liudijimo turėtojo atstovas.

  Šis lapelis paskutinį kartą patvirtintas

  IL peržiūros data 2005-05-18  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!