• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Calcigran Forte Mint Calcigran Forte Mint Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA CALCIGRAN FORTE MINT IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Calcigran Forte Mint tabletėse yra dviejų veikliųjų medžiagų, t. y. kalcio ir vitamino D3. Abiejų medžiagų yra maiste, o vitamino D gaminama ir odoje, veikiant saulės šviesai. Calcigran Forte Mint vartojamas kalcio ir vitamino D kiekiui senyvų žmonių organizme papildyti tuo atveju, jeigu su maistu arba dėl gyvenimo būdo jų į organizmą patenka nepakankamai arba jeigu padidėja organizmo poreikis. Kaip papildomo vaisto Calcigran Forte Mint galima vartoti ligoniams, kurie gydomi specifiniais vaistais nuo osteoporozės ir kuriems yra vitamino D ir kalcio stokos pasireiškimo pavojus. Calcigran Forte Mint tabletės tiekiamos pakuotėmis po 60 tablečių kiekvienoje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CALCIGRAN FORTE MINT

  Calcigran Forte Mint vartoti draudžiama:  jeigu padidėjęs jautrumas bet kuriai veikliajai arba pagalbinei tablečių medžiagai; jeigu padidėjęs jautrumas sojoms ar žemės riešutams;  jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija);  jeigu Jūs sergate inkstų liga, įskaitant akmenligę;  jeigu yra vitamino D hipervitaminozė: pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, raumenų silpnumas, anoreksija, pilvo skausmas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Calcigran Forte Mint tabletėse yra aspartamo, todėl jų negalima vartoti žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

  Medikamento vartojant ilgai, reikia reguliariai sekti kalcio ir fosfato kiekį kraujyje bei inkstų funkciją. Tai ypač svarbu senyviems žmonėms bei tiems pacientams, kurie vartoja širdies glikozidų (vaistų nuo širdies ligos), diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medikamentų) arba kurie labai linkę į inkstų akmenų formavimąsi. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, reikia informuoti gydytoją.

  Jeigu yra sarkoidozė (tam tikros rūšies piktybinis auglys), reikia pasakyti gydytojui prieš Calcigran Forte Mint vartojimą, kadangi tokiems pacientams yra didesnis vitamino D metabolizavimo į veiklų metabolitą sustiprėjimo pavojus.

  Imobilizuotiems osteoporoze sergantiems žmonėms Calcigran Forte Mint reikia vartoti atsargiai, kadangi jiems yra didesnė hiperkalcemijos pasireiškimo galimybė.

  Kitų vaistų vartojimas Dėl galimo rezorbcijos sutrikimo Calcigran Forte Mint reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo.

  Išgėrus bifosfonatų arba natrio fluorido (vaistų nuo osteoporozės), Calcigran Forte Mint galima gerti ne anksčiau kaip po 3 val., kadangi gali mažėti rezorbcija virškinimo trakte.

  Cholestiraminas (preparatas, vartojamas padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti) ir vidurių laisvinamieji vaistai gali mažinti vitamino D rezorbciją virškinimo trakte. Ar šių vaistų vartojant reikėtų didinti Calcigran Forte Mint dozę, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Oksalo rūgštis (jos yra špinatuose ir rabarbaruose) bei fitino rūgštis (jos yra visų rūšių grūduose) sudaro su kalcio jonais netirpius junginius, todėl gali slopinti kalcio rezorbciją. Dėl šios priežasties kalcio preparatų nerekomenduojama vartoti 2 valandas prieš valgant maistą, kuriame yra daug oksalo rūgšties ar fitorūgšties, ir tiek pat laiko jo pavalgius.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėščioms moterims Calcigran Forte Mint vartoti galima, tačiau negalima viršyti 1500 mg kalcio ir 600  TV vitamino D paros dozės. Nėščioms moterims prieš Calcigran Forte Mint vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

  Žindymo laikotarpiu medikamento vartoti galima. Kalcio ir vitamino D į motinos pieną patenka. To negalima pamiršti kūdikį gydant ir kitokiais vitamino D preparatais.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Calcigran Forte Mint poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines medžiagas, esančias Calcigran Forte Mint Tabletėse yra aspartamo ir sacharozės. Jei gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, tada, prieš pradėdami šio vaisto vartoti, pasitarkite su gydytoju. Calcigran Forte Mint tabletėse yra aspartamo, todėl jų negalima vartoti, kada yra fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI CALCIGRAN FORTE MINT

  Jeigu gydytojo neskirta kitaip, Calcigran Forte Mint reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau.

  Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus Reikia gerti po 1 tabletę 2 kartus per parą Tabletę galima kramtyti arba čiulpti.

  Ligoniams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Tokiems pacientams dozės keisti nereikia.

  Vaikams ir paaugliams Calcigran Forte Mint tabletės netinka.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Calcigran Forte Mint, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį.

  Dažniausiai pasireiškia hiperkalcemija ir hiperkalciurija. Retais atvejais galimas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, įskaitant vidurių užkietėjimą, pūtimą, pykinimą, pilvo skausmą bei viduriavimą.

  Labai retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija: niežulys, išbėrimas, dilgėlinė.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. CALCIGRAN FORTE MINT LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje. Pakuotę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Calcigran Forte Mint vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!