• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Calcigran Forte (lemon taste) Calcigran Forte (lemon taste) Vaistai →   Pagrindinis →  

  Calcigran Forte kramtomosios tabletės

  Sudėtis Vienoje kramtomojoje tabletėje yra šių veikliųjų medžiagų: 500 mg elementinio kalcio (1250 mg kalcio karbonato pavidalu) ir 10 mikrogramai (400 TV) vitamino D (cholekalciferolio koncentrato miltelių pavidalu).

  Pagalbinės medžiagos yra sorbitolis, izomaltozė, povidonas, magnio stearatas, aspartamas, apelsinų aliejus ir riebalų rūgščių monogliceridai bei digliceridai. Cholekalciferolio koncentrato milteliuose yra tokoferolio, augalinių riebalų, sacharozės, želatinos ir kukurūzų krakmolo.

  Registravimo liudijimo turėtojas Nycomed Pharma AS Drammensveien 852 NO-1372 Asker Norvegija

  Tablečių pakuotojas Nycomed SEFA AS Jaama 55B 63308 Polva, Estija

  Tablečių gamintojas Nycomed Pharma AS Drammensveien 852 NO-1372 Asker Norvegija

  1. KAS YRA CALCIGRAN FORTE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Calcigran Forte tabletėse yra dviejų veikliųjų medžiagų, t. y. kalcio ir vitamino D3. Abiejų medžiagų yra maiste, o vitamino D gaminama ir odoje, veikiant saulės šviesai. Calcigran Forte vartojamas kalcio ir vitamino D kiekiui organizme papildyti tuo atveju, jeigu su maistu arba dėl gyvenimo būdo jų į organizmą patenka nepakankamai arba jeigu padidėja organizmo poreikis. Kaip papildomo vaisto Calcigran Forte galima vartoti ligoniams, kurie gydomi specifiniais vaistais nuo osteoporozės ir kuriems yra vitamino D ir kalcio stokos pasireiškimo pavojus. Calcigran Forte tabletės tiekiamos pakuotėmis po 60 tablečių kiekvienoje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT CALCIGRAN FORTE

  Calcigran Forte vartoti draudžiama:  jeigu padidėjęs jautrumas bet kuriai veikliajai arba pagalbinei tablečių medžiagai;  jeigu padidėjęs kalcio kiekis kraujyje (yra hiperkalcemija) ar (ir) šlapime (yra hiperkalciurija);  jeigu Jūs sergate inkstų liga, įskaitant akmenligę;  jeigu yra vitamino D hipervitaminozė: pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, raumenų silpnumas, anoreksija, pilvo skausmas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia Calcigran Forte tabletėse yra aspartamo, todėl jų negalima vartoti žmonėms, kuriems yra fenilketonurija.

  Medikamento vartojant ilgai, reikia reguliariai sekti kalcio ir fosfato kiekį kraujyje bei inkstų funkciją. Tai ypač svarbu senyviems žmonėms bei tiems pacientams, kurie vartoja širdies glikozidų (vaistų nuo širdies ligos), diuretikų (šlapimo išskyrimą didinančių medikamentų) arba kurie labai linkę į inkstų akmenų formavimąsi. Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, reikia informuoti gydytoją.

  Jeigu yra sarkoidozė (tam tikros rūšies piktybinis auglys), reikia pasakyti gydytojui prieš Calcigran Forte vartojimą, kadangi tokiems pacientams yra didesnis vitamino D metabolizavimo į veiklų metabolitą sustiprėjimo pavojus.

  Imobilizuotiems osteoporoze sergantiems žmonėms Calcigran Forte reikia vartoti atsargiai, kadangi jiems yra didesnė hiperkalcemijos pasireiškimo galimybė.

  Kitų vaistų vartojimas Dėl galimo rezorbcijos sutrikimo Calcigran Forte reikia gerti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki tetraciklino (antibiotiko) vartojimo arba praėjus 4 – 6 val. po jo.

  Išgėrus bifosfonatų arba natrio fluorido (vaistų nuo osteoporozės), Calcigran Forte galima gerti ne anksčiau kaip po 3 val., kadangi gali mažėti rezorbcija virškinimo trakte.

  Cholestiraminas (preparatas, vartojamas padidėjusiam cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti) ir vidurių laisvinamieji vaistai gali mažinti vitamino D rezorbciją virškinimo trakte. Ar šių vaistų vartojant reikėtų didinti Calcigran Forte dozę, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

  Oksalo rūgštis (jos yra špinatuose ir rabarbaruose) bei fitorūgštis (jos yra visų rūšių grūduose) sudaro su kalcio jonais netirpius junginius, todėl gali slopinti kalcio rezorbciją. Dėl šios priežasties kalcio preparatų nerekomenduojama vartoti 2 valandas prieš valgant maistą, kuriame yra daug oksalo rūgšties ar fitorūgšties, ir tiek pat laiko jo pavalgius.

  Nėštumo ir žindymo laikotarpis Nėščioms moterims Calcigran Forte vartoti galima, tačiau negalima viršyti 1500 mg kalcio ir 600  vitamino D paros dozės. Nėščioms moterims prieš Calcigran Forte vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.

  Žindymo laikotarpiu medikamento vartoti galima. Kalcio ir vitamino D į motinos pieną patenka. To negalima pamiršti kūdikį gydant ir kitokiais vitamino D preparatais. Vairavimas ir mechanizmų valdymas Calcigran Forte poveikio gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus nepastebėta.

  3. KAIP VARTOTI CALCIGRAN FORTE

  Jeigu gydytojo neskirta kitaip, Calcigran Forte reikia vartoti taip, kaip nurodyta toliau.

  Suaugusiems žmonėms, įskaitant senyvus Reikia gerti po 1 tabletę 2 kartus per parą Tabletę galima kramtyti arba čiulpti.

  Ligoniams, kurių kepenų funkcija sutrikusi Tokiems pacientams dozės keisti nereikia.

  Vaikams Calcigran Forte tabletės netinka.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Calcigran Forte, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti ir šalutinį poveikį.

  Dažniausiai pasireiškia hiperkalcemija ir hiperkalciurija. Retais atvejais galimas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, įskaitant vidurių užkietėjimą, pūtimą, pykinimą, pilvo skausmą bei viduriavimą.

  Retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija: niežulys, išbėrimas, dilgėlinė.

  5. CALCIGRAN FORTE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 30C temperatūroje. Pakuotę laikyti sandarią, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Calcigran Forte vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!