• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Budesonid Sandoz Budesonid Sandoz Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Budesonid Sandoz IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Budesonidas yra nehalogeninis sintetinis kortikosteroidas, pasižymintis stipriu uždegimą slopinančiu ir menku sisteminiu poveikiu. Budesonido įpurškimai į nosį alerginiu rinitu sergantiems ir nosies polipų turintiems pacientams yra tinkamas vaistas, jeigu juos reikia gydyti nuo uždegimo.

  Budesonid Sandoz mažina visų alerginio rinito požymių intensyvumą, slopina ankstyvąją ir vėlyvąją alerginės reakcijos fazes, taip pat mažina viršutinių kvėpavimo takų uždegimą.

  Budesonid Sandoz vartojamas sezoninės alerginės slogos (rinito), nuolatinio rinito, taip pat nosies polipų profilaktikai ir gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Budesonid Sandoz

  Budesonid Sandoz vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) budesonidui ar bet kuriai pagalbinei Budesonid Sandoz medžiagai. jeigu sergate negydytomis grybelinėmis, bakterinėmis ar virusinėmis kvėpavimo takų infekcinėmis ligomis.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš pradėdami vartoti šiuos vaistus, pasakykite gydytojui apie kitas ligas, kurioms sergate, ypač jei sutrikusi kepenų veikla, jei esate liguistai jautrus bet kokiam vaistui ar vartojate dar kitus vaistus, įskaitant ir įsigytus be recepto. Jeigu gydymas sisteminiais kortikosteroidais jums pakeistas Budesonid Sandoz , jus reikia stebėti dėl antinksčių veiklos nepakankamumo pavojaus. Ypač didelio atsargumo reikia, jeigu sergate bronchine astma, nes staiga sumažinus sisteminių kortikosteroidų dozę, liga gali labai paūmėti. Jeigu jūs vartojate Budesonid Sandoz kartu su sisteminiais kortikosteroidais, didėja sisteminių šalutinių reiškinių pavojus. Kortikosteroidai gali maskuoti kai kuriuos infekcijos požymius, be to, juos vartojant, gali vystytis naujos infekcijos. Dėl to pacientai, sergantys grybelinėmis arba virusinėmis nosies infekcinėmis ligomis, vartoti budesonidą turėtų atsargiai. Alerginis rinitas kartais pažeidžia akis, dėl to tokius pacientus tenka atitinkamai gydyti. Sergantiesiems kepenų ciroze ar hipotiroze (liga, kai susilpnėja skydliaukės veikla) budesonido sisteminis poveikis gali būti stipresnis. Kadangi kortikosteroidai slopina žaizdų gijimą, pacientai po nosies traumos ar operacijos, preparatą turėtų vartoti atsargiai. Kad alerginio rinito gydymas būtų veiksmingas, gydyti Budesonid Sandoz reikia reguliariai.

  Budesonid Sandoz vartojimas su maistu ir gėrimais Ypatingų nurodymų nėra.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėščiosios turėtų vengti vartoti budesonido nosies aerozolį, nebent jo būtinai reikia.

  Žindymo laikotarpis Žindančios kūdikį motinos turėtų vengti vartoti budesonido nosies aerozolį, nebent jo būtinai reikia. Jeigu maitinanti krūtimi motina vartoja budesonidą, žindomą kūdikį reikia stebėti dėl galimo antinksčių veiklos nepakankamumo pavojaus.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Koks nors Budesonid Sandoz poveikis gebėjimui vairuoti automobilį ir dirbti su įrengimais nenustatytas.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Budesonid Sandoz medžiagas Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Sudėtyje esantys metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos. Sudėtyje esantis propilenglikolis gali sudirginti odą.

  Kitų vaistų vartojimas Budesonid Sandoz sąveikos su kitais vaistais nepastebėta. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI Budesonid Sandoz

  Budesonid Sandoz visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

  Suaugusieji ir vyresni kaip 6 metų vaikai Įprasta pradinė Budesonid Sandoz dozė yra 2 įpurškimai (po 50 g budesonido) į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną.

  Įprasta palaikomoji dozė yra 1 įpurškimas į kiekvieną nosies landą 2 kartus per dieną arba 2 įpurškimai į kiekvieną nosies landą kartą per dieną iš ryto. Palaikomajam gydymui reikia parinkti pačią mažiausią veiksmingą dozę, nuo kurios išnyksta ligos požymiai.

  Kad gydymas būtų veiksmingas, vartokite vaistus teisingai ir reguliariai.

  Vartokite tokią dozę, kokią jums nurodė gydytojas. Nepasitarę su gydytoju nekeiskite vaisto dozės ar savavališkai nenustokite vaisto vartoti.

  Budesonidas pasižymi uždegimą slopinančiu poveikiu, dėl to labai svarbu jį vartoti reguliariai.

  Jeigu dėl kokios nors priežasties turite liautis vartoti vaistą, dozę reikia mažinti palengva.

  Jeigu manote, kad Budesonid Sandoz veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Budesonid Sandoz nosies purškalo vartojimo instrukcija

  Tinkamai vartojant Budesonid Sandoz nosies purškalą mažėja su juo susijęs šalutinis poveikis bei didėja šio medikamento veiksmingumas.

  1. Kruopščiai išvalykite nosies landas, jei įmanoma, naudojant natrio chlorido tirpalą.

  2. Nuo buteliuko numaukite apsauginį gaubtelį.

  3. Buteliuką papurtykite.

  4. Buteliuką vartojant pirmą kartą, išpurkškite šiek tiek skysčio į orą: paspauskite nosies adapterį kelis kartus žemyn, kol pasirodys smulki migla. Jei Budesonid Sandoz purškalo iš eilės keletą dienų nevartosite, pakartokite šį veiksmą vėl. Jeigu nosies adapteris užsikemša, jį reikia atsargiai ištraukti iš buteliuko ir išvalyti (žr. skyrių „Valymas“)..

  5. Palenkite galvą į priekį taip, kad būtų matyti kojų pirštai. Dešiniąja ranka įkiškite purkštuką į kairiąją nosies landą ir nukreipkite jį į išorinę sienelę.

  6.Paspaudę adapterį žemyn įpurkškite vieną dozę ir ją įkvėpkite. 7.Kairiąja ranka įkiškite purkštuką į dešiniąją nosies landą ir, nukreipę jį į išorinę sienelę, įpurkškite vieną dozę bei ją įkvėpkite. 8. Po vartojimo nosies antgalį nušluostykite švaria servetėle ir užmaukite apsauginį gaubtelį. Nevartojant Budesonid Sandoz nosies purškalo nosies adapteris visada turi būti uždengtas apsauginiu gaubteliu. Buteliuką reikia laikyti stačią.

  Valymas Nosies adapterį ir apsauginį gaubtelį reguliariai valykite. Atsargiai nuimkite abi šias dalis, iš pradžių išplaukite šiltame, po to šaltame vandenyje, po to leiskite joms savaime išdžiūti. Paskui atsargiai įkiškite atgal nosies adapterį ir ant jo užmaukite apsauginį gaubtelį. Jei nosies adapteris užsikimšo, pamirkykite jį šiltame vandenyje ir išvalykite taip, kaip aukščiau nurodyta. Nemėginkite jo atkimšti adata ar kitu aštriu daiktu.

  Pavartojus per didelę Budesonid Sandoz dozę Pavartojus per didelę Budesonid Sandoz dozę, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką. Atsitiktinis Budesonid Sandoz perdozavimas nesukelia jokių akivaizdžių klinikinių požymių. Ūmus apsinuodijimas šiuo vaistu vargiai įmanomas.

  Pamiršus pavartoti Budesonid Sandoz Jeigu pamiršote įsipurkšti vaisto, patartina tai padaryti tuoj pat, kai tik prisiminėte. Įsipurkškite praleistą dozę ne vėliau kaip vieną valandą prieš kitą “reguliariąją” dozę. Nevartokite dvigubos dozės.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Budesonid Sandoz, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Budesonid Sandoz labai retai sukelia šalutinį poveikį. Dažniausi šalutiniai reiškiniai - tai nosies ir gerklės sudirginimas, kraujavimas iš nosies ir kosulys. Rečiau pasitaiko burnos džiūvimas, čiaudulys, nuovargis, dispepsija arba pykinimas. Retkarčiais gali kilti odos reakcijų, pvz., kontaktinis dermatitas, dilgėlinė arba bėrimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Budesonid Sandoz laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 ºC temperatūroje.

  Ant dėžutės ir butelio etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!