• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Bronchicum Bronchicum Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BRONCHICUM IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Bronchicum yra tradicinis vaistažolių preparatas. Bronchicum vartojamas gleivėms kvėpavimo takuose skystinti. Čia pateikiama informacija pagrįsta ilgamete patirtimi. Jei karščiuojate, vargina dusulys, nusiskundimai yra neaiškūs arba nepraeina ilgiau kaip 5 dienas, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BRONCHICUM

  Bronchicum vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) čiobreliams arba bet kuriai pagalbinei Bronchicum medžiagai; nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims; jaunesniems nei 6 metų vaikams.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Sąveika su kitais vaistais nežinoma.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pakankamų tyrimų neatlikta, todėl nėščio­sioms Bronchicum pastilių vartoti nereikėtų.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Pakankamų tyrimų neatlikta, todėl žindyvėms Bronchicum pastilių vartoti nereikėtų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys nebūtini.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Bronchicum medžiagas Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Pacientams, sergantiems cukriniu diabetu Vienoje kietojoje pastilėje yra 0,07 baltosios duonos vieneto (beveik 1 g) angliavandenių.

  Bendra pastaba Kietosios pastilės sudėtyje yra natūralių komponentų, todėl jos paviršius gali pakisti. Įtakos preparato kokybei tai neturi.

  3. KAIP VARTOTI BRONCHICUM

  Bronchicum pastiles visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodyta šiame informaciniame lapelyje. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei gydytojas nenurodė kitaip, lėtai sučiulpkite po 1-2 Bronchicum pastiles kelis kartus per parą, kiek įmanoma lygesniais intervalais. Šio preparato vartojimo trukmė neribojama, ta­čiau jei karščiuojate, vargina dusulys, nusiskundimai yra neaiškūs arba nepraeina ilgiau kaip 5 dienas, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

  Pavartojus per didelę Bronchicum dozę Apsinuodyti Bronchicum pastilėmis beveik neįmanoma.

  Pamiršus pavartoti Bronchicum Pamiršus pavartoti Bronchicum kietąją pastilę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Toliau šį preparatą vartokite įprasta tvarka.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Bronchicum, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Jis dažniai apibūdinami taip: labai dažnai – daugiau kaip 1 iš 10 pacientų; dažnai – daugiau kaip 1 iš 100 pacientų; nedažnai – daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų; retai – daugiau kaip 1 iš 10000 pacientų; labai retai – 1 pacientui iš 10000 arba rečiau (įskaitant pavienius atvejus).

  Labai retai gali pasireikšti odos alerginių reakcijų (pvz., išbėrimas, dilgė­linė), veido, burnos ir (ar) ryklės patinimas (angioneurozinė edema). Jų pastebėję, kreipkitės į gy­dy­to­ją arba vaistininką, kurie imsis reikiamų priemonių. Pastebėję šalutinį poveikį, nutraukite vaisto vartojimą ir pasikonsultuo­ki­te su gydy­toju.

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI BRONCHICUM

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Bronchicum vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  6. KITA INFORMACIJA

  Bronchicum sudėtis

  Veiklioji medžiaga – vienoje kietojoje pastilėje yra 100 mg skysto čiobrelių ekstrakto 1:2-2,5 (ekstrak­to­rius – amoniako tirpalas 10 %, glicerolis, etanolis 90 tūrio/tūriui %, vanduo santykiu 1:20:70:109). Pagalbinės medžiagos yra povidonas, gumiarabikas (mentolio ir cineolo nešiklis), mentolis, džiovintas purškiant, cineolas, džiovintas purškiant, koloidinis bevandenis silicio dioksidas, magnio stearatas, sacharozė, stearino rūgštis.

  Bronchicum išvaizda ir kiekis pakuotėje Bronchicum 100 mg kietosios pastilės. Dėžutėje yra 20 pastilių lizdinėse plokštelėse.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!