• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Brexin Brexin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BREXIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Brexin priklauso vadinamųjų nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei. Veiklioji jo medžiaga yra kompleksinis piroksikamo ir beta-ciklodekstrino junginys. Piroksikamo ciklodekstrinas greičiau pasisavinamas nei išgertas ar į tiesiąją žarną pavartotas piroksikamas, todėl greičiau didėja piroksikamo koncentracija plazmoje, vadinasi skausmas ir uždegimas mažėja greičiau bei poveikis yra stipresnis. Brexin vartojamas skausmui malšinti ir uždegiminėms būklėms, pasireiškiančioms sergant reumatinėmis ligomis ( reumatoidiniu artritu, osteoartritu) bei raumenų ir skeleto sistemos sutrikimais (tendinitu, bursitu, potrauminiu skausmu), gydyti; pooperaciniam skausmui malšinti; pirminei dismenorėjai gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BREXIN

  Brexin vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai ar kitoms panašios cheminės struktūros medžiagoms; - jeigu yra virškinimo trakto opa, skrandžio uždegimas, dispepsija, sunki kepenų ar inkstų liga, sunkus širdies nepakankamumas, didelis kraujo spaudimas, dideli kraujo pokyčiai ar krešėjimo sutrikimas; - jeigu pacientui, pavartojusiam aspirino ar kito nesteroidinio vaisto nuo uždegimo, atsiranda astmos simptomų, sloga, polipų nosyje, alerginis patinimas ar dilgėlinė (galimas kryžminis jautrumas); - jeigu moteris nėščia arba įtaria, kad pastojo, maitina krūtimi arba pacientas yra vaikas.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu buvo virškinimo trakto sutrikimų; - jeigu yra širdies ir kraujagyslių sistemos nepakankamumas, arterinė hipertenzija, susilpnėjusi ar sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, susilpnėjusi inkstų kraujotaka, sirgta ar sergama kraujo liga, vartojama šlapimo išsiskyrimą skatinančių vaistų, pacientas vyresniojo amžiaus (ypač, jei gydoma ilgai); - jeigu ligonis serga astma ar turi polinkį jai (vaistas gali sukelti bronchų susiaurėjimo priepuolį, šoką ar kitokią alerginę reakciją dėl poveikio arachidono rūgšties, t.y. alerginei reakcijai svarbios medžiagos, apykaitai); - jeigu pacientas serga cukriniu diabetu (patariama dažniau tirti gliukozės koncentraciją kraujyje) ar tuo pat metu vartoja kraują skystinančių vaistų, pavyzdžiui, dikumarino darinių (patariama dažniau tirti protrombino laiką); - jeigu kartu gydoma trombocitų sukibimą slopinančiais vaistais, kadangi piroksikamas, kaip ir kiti NVNU, jį slopina ir ilgina kraujavimo laiką (į tai svarbu atsižvelgti atliekant tyrimus); - jeigu preparato vartojama ilgai (patariama periodiškai kreiptis į akių gydytoją, kadangi vartojant NVNU galimi akių pokyčiai); - jeigu moteris turi vaisingumo problemų ar dėl to tiriama (tokiu atveju Brexin vartojimą būtina nutraukti).

  Svarbu gydytojui pasakyti apie bet kokį esamą ar buvusį sveikatos sutrikimą.

  Vartojimas vaikams Kadangi trūksta patirties, Brexin vaikams vartoti draudžiama.

  Vartojimas vyresniojo amžiaus žmonėms Gydytojas turi gerai apsvarstyti dozavimą. Gali reikėti dozę mažinti (vartoti pusę tabletės) bei trumpinti gydymo laiką.

  Tokie vaistai, kaip Brexin, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu paminėti, kad gydotės acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu), kitais NVNU, pavyzdžiui, ibuprofenu, bei kitais trombocitų sukibimą mažinančiais vaistais. Kartu vartojant NVNU bei ličio padidėja pastarojo koncentracija kraujo plazmoje. Kadangi didelė piroksikamo dalis susijungia su plazmos baltymais, tikėtina, kad gali atsipalaiduoti kiti prie plazmos baltymų prisijungiantys vaistiniai preparatai. Ligonius, kurie gydomi kitokiais medikamentais, stipriai prisijungiančiais prie plazmos baltymų, būtina atidžiai stebėti ir prireikus keisti vaistinių preparatų dozę. Vartojant cimetidino, piroksikamo pasisavinimas šiek tiek padidėja, tačiau šis padidėjimas nereikšmingas. Galima ir kitokia piroksikamo ir kitų vaistinių preparatų sąveika: piroksikamas gali mažinti šlapimą varančių (diuretikų ir galbūt vaistų nuo padidėjusio kraujo spaudimo aktyvumą. Kartu su piroksikamu vartojant preparatų, kuriuose yra kalio arba kalį sulaikančių diuretikų, gali padidėti kalio koncentracija serume. Kartu vartojant gliukokortikoidų, gali padidėti kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus. Piroksikamo nerekomenduojama vartoti kartu su acetilsalicilo rūgštimi arba kitais NVNU. Gydantis piroksikamu alkoholio gerti nepatariama. Piroksikamas gali mažinti gimdos spiralės veiksmingumą. Nerekomenduojama vartoti NVNU kartu su chinolonų grupės preparatais

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jeigu moteris nėščia arba įtaria, kad pastojo, Brexin vartoti draudžiama, o jei planuoja pastoti - nerekomenduojama. Žindyvei šio preparato vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Piroksikamas gali paveikti budrumą ir sutrikdyti gebėjimą vairuoti ar atlikti veiksmus, reikalaujančius greitos reakcijos.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Brexin medžiagas Tablečių sudėtyje yra laktozės. Geriamųjų granulių sudėtyje yra sorbitolio. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Geriamųjų granulių sudėtyje taip pat yra medžiagos, iš kurios susidaro fenilalaninas. Gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija.

  3. KAIP VARTOTI BREXIN

  Brexin visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu kyla klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinė paros dozė suaugusiems pacientams yra 1 tabletė (atitinka 20 mg piroksikamo). Ilgai vartojant didesnę nei 30 mg paros dozę, didėja nepageidaujamo poveikio virškinimo traktui pavojus. Jeigu manote, kad Brexin veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Tabletės. Norint padalyti tabletę, reikia padėti ją ant plokščio paviršiaus, įranta į viršų. Lengvai spaudžiant nykščiu, tabletė skyla į dvi lygias dalis. Maišeliai. Atplėšus maišelį ties pusę dozės žyminčia linija, gaunama 10 mg dozė, atplėšus maišelį ties visą dozę žyminčia linija, gaunama 20 mg dozė.

  Pavartojus per didelę Brexin dozę Pavartoję per didelę dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją, vaistininką ar artimiausios ligoninės skubios pagalbos skyrių. Perdozavus Brexin tinka palaikomasis bei simptominis gydymas.

  Pamiršus pavartoti Brexin Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Brexin Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Brexin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Tokie vaistai, kaip Brexin, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu Dažniausiai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis yra virškinimo trakto sutrikimai: pykinimas, skrandžio sutrikimas, vidurių užkietėjimas, viduriavimas, vidurių pūtimas, viršutinės pilvo dalies skausmas, anoreksija. Retais atvejais pasireiškia kraujuojanti arba nekraujuojanti skrandžio opa bei jos prakiurimas, kai kada šie sutrikimai būna mirtini. Brexin virškinimo trakte yra geriau toleruojamas nei paprastas piroksikamas; kadangi veiklioji medžiaga virškinimo trakte būna trumpiau, mažėja dirginimo pavojus dėl tiesioginio kontakto. Kitoks nepageidaujamas poveikis yra padidėjusio jautrumo reakcija, pavyzdžiui, odos išbėrimas, galvos skausmas bei svaigimas, mieguistumas, diskomfortas, spengimas ausyse, klausos netekimas, astenija, kraujo tyrimų rodmenų pokyčiai, hemoglobino koncentracijos ir hematokrito sumažėjimas, karbamido azoto koncentracijos kraujyje padidėjimas. Retais atvejais pasireiškia vėmimas, alerginė rankų ir veido edema, odos jautrumo saulės spinduliams padidėjimas, regėjimo sutrikimas, aplazinė ir hemolizinė mažakraujystė, visų kraujo ląstelių ar tik trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas, nedidelės kraujosruvos (vadinamoji Schoenlein-Henoch purpura), eozinofilija (tam tikrų baltųjų kūnelių kiekio padidėjimas kraujyje), kepenų funkciją atspindinčių rodmenų padidėjimas, gelta ir kepenų uždegimas (retai mirtinas). Būna retų kasos uždegimo atvejų. Retai atsiranda kraujo šlapime, skausmingas šlapinimasis, ūminis inkstų nepakankamumas, skysčių susilaikymas, paprastai pasireiškiantis kojų patinimu, arba širdies ir kraujagyslių sistemos sutrikimas (arterinė hipertenzija, širdies veiklos dekompensacija). Pavieniais atvejais atsiranda: kraujavimas iš nosies, vėmimas krauju, kraujas išmatose (jos būna juodos), kraujavimas iš virškinimo trakto, burnos sausmė, daugiaformis paraudimas, tam tikras išbėrimas, pasireiškiantis mažomis kraujosruvomis (ekchimozė), odos pleiskanojimas, prakaitavimas, padidėjusi ar sumažėjusi gliukozės koncentracija kraujyje, kūno svorio pokytis, padidėjęs dirglumas, nemiga, depresija, Stivenso ir Džonsono sindromas, Lajelio sindromas, agranuliocitozė (tam tikrų baltųjų kūnelių nebuvimas kraujyje), šlapimo pūslės sutrikimas, šokas bei jo įspėjamųjų simptomų, ūminis širdies nepakankamumas, burnos uždegimas, plaukų slinkimas, nagų augimo sutrikimas. Vartojant Brexin gali pasireikšti ir kitoks šalutinis poveikis. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. kaip laikyti BREXIN

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Brexin vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Brexin sudėtis

  Tabletės su įranta - Veiklioji medžiaga yra piroksikamo beta ciklodekstrinas. Kiekvienoje tabletėje su įranta yra 191,2 mg piroksikamo beta ciklodekstrino (atitinka 20 mg piroksikamo). - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, krospovidonas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, koloidinis silicio dioksido hidratas, gelifikuotas krakmolas, magnio stearatas

  Granulės geriamajam tirpalui dvigubame maišelyje - Veiklioji medžiaga yra piroksikamo beta ciklodekstrinas. Kiekviename dvigubame maišelyje yra 191,2 mg piroksikamo beta ciklodekstrino (atitinka 20 mg piroksikamo). - Pagalbinės tabletės medžiagos yra Sorbitolis, citrinų skonio medžiaga, aspartamas, bevandenis koliodinis silicio dioksidas.

  Brexin išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Dėžutė, kurioje yra 20 tablečių su įranta. Dėžutė, kurioje yra 20 dvigubų maišelių su granulėmis geriamajam tirpalui.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!