• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • BOOSTRIX POLIO BOOSTRIX POLIO Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BOOSTRIX POLIO IR KAM JIS VARTOJAMAS

  BOOSTRIX POLIO vakcina vartojama pakartotinam vakcinavimui vyresniems nei 4 metų vaikams, paaugliams ir suaugusiems žmonėms apsaugoti nuo 4 ligų: difterijos, stabligės, kokliušo ir poliomielito. Vakcina veikia skatindama organizmą patį apsiginti (gaminti antikūnus) nuo šių ligų.

  Difterija. Difterija dažniausiai pažeidžia kvėpavimo takus, kartais – odą. Paprastai uždegimo apimti kvėpavimo takai paburksta, dėl to tampa sunku kvėpuoti, kartais dūstama. Bakterijos taip pat išskiria toksiną (nuodą), kuris gali pažeisti nervus, sukelti širdies ligas ir net mirtį.

  Stabligė. Stabligės bakterija į organizmą patenka per odos įpjovimus, įdrėskimus ar žaizdas. Ypač palankūs infekcijai yra nudegimai, lūžiai, žaizdos, kurios yra gilios arba užterštos žemėmis, dulkėmis, arklių mėšlu ar medžio atplaišomis. Bakterijos išskiria toksiną (nuodą), kuris gali sukelti raumenų sustingimą, skausmingus raumenų spazmus, traukulius ir net mirtį. Raumenų spazmai gali būti tokie stiprūs, kad lūžta stuburo kaulai.

  Kokliušas. Kokliušas – užkrečiama liga, pažeidžianti kvėpavimo takus, sukeldama sunkius kosulio priepuolius. Kokliušui būdingas savotiškas kosulys su garsiais įkvėpimais. Kosulys gali tęstis 1–2 mėnesius ar ilgiau. Be to, kokliušas gali sukelti ausų infekcijas, bronchitą, galintį trukti ilgai, pneumoniją, traukulius, smegenų pažeidimą ir net mirtį.

  Poliomielitas (polio). Poliomielitas, kartais vadinamas tiesiog „polio“, yra virusinė infekcija, kurios poveikis gali būti įvairus. Dažnai liga būna nesunki, bet kai kuriems žmonėms ji gali sukelti nuolatinę negalią ar netgi mirtį. Pačios sunkiausios formos poliomielitas gali paralyžiuoti raumenis (raumenys negali judėti), įskaitant ir raumenis, reikalingus kvėpuojant ir vaikščiojant. Šios ligos pažeistos galūnės gali skausmingai deformuotis.

  Nė viena iš vakcinos sudedamųjų dalių nesukelia difterijos, stabligės ar kokliušo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BOOSTRIX POLIO

  BOOSTRIX POLIO vartoti negalima: - jeigu Jums ar Jūsų vaikui anksčiau buvo kokia nors alerginė reakcija nuo BOOSTRIX POLIO ar kurios nors sudedamosios vakcinos. Veikliosios ir pagalbinės BOOSTRIX POLIO medžiagos išvardytos šio pakuotės lapelio gale. Alerginės reakcijos požymiai gali būti niežtintis odos išbėrimas, dusulys ir veido ar liežuvio patinimas; - jeigu kuri nors vakcina nuo difterijos, stabligės, kokliušo ar poliomielito Jums arba Jūsų vaikui anksčiau sukėlė alerginę reakciją; - jeigu Jums arba Jūsų vaikui buvo nervų sistemos sutrikimų per 7 dienas po ankstesnio skiepijimo vakcina nuo kokliušo; - jeigu Jūs arba Jūsų vaikas serga sunkia infekcine liga ir karščiuoja (daugiau kaip 38 °C). Nedidelė infekcija, pvz., peršalimas, neturėtų būti problema, tačiau prieš skiepijimą pasitarkite su savo gydytoju.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei po ankstesnių skiepų BOOSTRIX POLIO arba kita vakcina nuo kokliušo Jums arba Jūsų vaikui buvo kokių nors problemų, ypač jeigu: - pakilo aukšta temperatūra (daugiau kaip 40 °C) per 48 valandas po skiepų; - ištiko kolapsas ar į šoką panaši būklė per 48 valandas po skiepų; - 3 valandas ar daugiau tęsėsi verksmas per 48 valandas po skiepų; - įvyko traukulių priepuolis stipriai karščiuojant ar nekarščiuojant per 3 dienas po skiepų; - jeigu Jums arba Jūsų vaikui yra kraujavimo sutrikimų arba lengvai atsiranda kraujosruvų; - jeigu Jūs arba Jūsų vaikas yra linkęs į traukulius, atsirandančius karščiuojant, arba tokių traukulių yra buvę Jūsų šeimos nariams; - jeigu Jūs arba Jūsų vaikas vartoja kitus vaistus ar neseniai buvo skiepytas kokia nors kita vakcina; - jeigu Jūs ar Jūsų vaikas turi bet kokios kilmės (įskaitant ŽIV infekciją) ilgalaikių imuninės sistemos problemų. Tokiu atveju Jums ar Jūsų vaikui vis tiek galima vartoti BOOSTRIX POLIO, tačiau po vakcinavimo apsauga nuo infekcijų gali būti ne tokia gera kaip vaikams ar suaugusiems žmonėms, kurių imuninė sistema sveika.

  Kitų vaistų ar vakcinų vartojimas Jeigu Jūs ar Jūsų vaikas vartoja arba neseniai vartojo kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, o taip pat jeigu buvo skiepytas kita vakcina, pasakykite gydytojui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumo laikotarpiu vartoti BOOSTRIX POLIO nerekomenduojama. BOOSTRIX POLIO geriau nevartoti žindymo laikotarpiu. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nepanašu, kad vakcina turėtų kokį nors poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines BOOSTRIX POLIO medžiagas Vakcinos sudėtyje yra neomicino, polimiksino (antibiotikų) bei polisorbato 80. Pasakykite gydytojui, jei Jūs ar Jūsų vaikas alergiškas šioms medžiagoms.

  3. KAIP VARTOTI BOOSTRIX POLIO

  BOOSTRIX POLIO vakcina yra švirkščiama į raumenis. Jums arba Jūsų vaikui bus suleista viena injekcija.

  BOOSTRIX POLIO gali būti vartojama, jei Jums ar Jūsų vaikui iškilo stabligės pavojus dėl sužeidimo. Gydytojas turi žinoti, jeigu Jums arba Jūsų vaikui anksčiau buvo taikytas injekcijų nuo stabligės kursas. Be to, Jūsų gydytojas, remdamasis oficialiomis rekomendacijomis, patars, kokį specifinį antiserumą sušvirkšti, siekiant neutralizuoti stabligės toksinus, galinčius susidaryti žaizdoje.

  Atminkite, kad nė viena vakcina negali suteikti visiškos apsaugos visam gyvenimui ir negali apsaugoti visų vakcinuotų žmonių.

  Jūsų gydytojas patars Jums dėl kartotinio vakcinavimo nuo difterijos ir poliomielito.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  BOOSTRIX POLIO, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Kaip ir skiepijant visomis injekcinėmis vakcinomis, retais atvejais gali pasireikšti sunki alerginė reakcija (mažiau nei 1 iš 10 000 skiepytų vaikų). Jos požymiai yra tokie: - išbėrimas, kuris gali būti niežtintis arba pūslelinis; - akių ir veido tinimas; - sunkumas kvėpuojant ar ryjant; - staigus kraujo spaudimo kritimas ir sąmonės praradimas. Tokių reakcijų gali atsirasti dar neišėjus iš gydytojo kabineto. Bet kokiu atveju, jeigu Jums pasireiškė kuris nors iš šių simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

  Šalutinio poveikio simptomai, kurie gali pasireikšti vaikams nuo 4 iki 8 metų, yra tokie: Labai dažni (daugiau nei 1 iš 10 skiepytų vaikų) Injekcijos vietos skausmas, paraudimas ir tinimas Karščiavimas, didesnis nei 37,5 °C Nemiga

  Dažni (mažiau nei 1 iš 10 skiepytų vaikų) Karščiavimas (39 °C ar daugiau laipsnių) Injekcijos vietos niežėjimas ir stiprus sukietėjimas Galūnės, į kurią buvo švirkščiama, tinimas Apetito praradimas Dirglumas Galvos skausmas

  Nedažni (mažiau nei 1 iš 100 skiepytų vaikų) Pykinimas, vėmimas

  Labai reti (mažiau nei 1 iš 10 000 skiepytų vaikų) Toks šalutinis poveikis pasireiškė labai retai, įprastai vartojant vakcinas, kuriose buvo viena ar daugiau BOOSTRIX POLIO sudedamųjų dalių: - kolapsas, sąmonės praradimas arba suvokimo sutrikimas; - traukuliai arba priepuoliai.

  Šalutinio poveikio simptomai, kurie gali pasireikšti suaugusiems žmonėms, paaugliams ir vaikams nuo 10 metų, yra tokie: Labai dažni (daugiau nei 1 iš 10 skiepytų asmenų) Injekcijos vietos skausmas, paraudimas ir tinimas Nuovargis Galvos skausmas

  Dažni (mažiau nei 1 iš 10 skiepytų asmenų) Karščiavimas (39 °C ar daugiau laipsnių) Injekcijos vietos niežėjimas, didelis sukietėjimas, kaitimas arba tirpimas Bendra bloga savijauta Skrandžio skausmas, pykinimas, vėmimas

  Nedažni (mažiau nei 1 iš 100 skiepytų asmenų) Karščiavimas (daugiau nei 39 °C laipsnių) Galūnės, į kurią buvo švirkščiama, tinimas Galvos svaigimas Sąnarių stingimas, raumenų skausmai Niežulys

  Yra duomenų apie labai retus atvejus, kai po vakcinavimo nuo stabligės atsirado laikinas nervų uždegimas, sukeliantis skausmą, silpnumą ir galūnių paralyžių, dažnai apimantį krūtinę ir veidą (rečiau kaip 1 iš 10 000 skiepytų asmenų).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI BOOSTRIX POLIO

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės po Tinka iki nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, BOOSTRIX POLIO vartoti negalima. Vakcina tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Laikyti šaldytuve (2 C – 8 C). Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Negalima užšaldyti. Užšaldyta vakcina suyra.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  BOOSTRIX POLIO sudėtis

  Vienoje 0,5 ml vakcinos dozėje yra:

  Difterijos anatoksino ne mažiau kaip 2 TV (2,5 Lf) Stabligės anatoksino ne mažiau kaip 20 TV (5 Lf) Bordetella pertussis antigenų Kokliušo anatoksino 8 mikrogramai Filamentinio hemagliutinino 8 mikrogramai Pertaktino 2,5 mikrogramų Inaktyvuotų poliovirusų 1-ojo tipo (Mahoney padermė) 40 D antigeno vienetų 2-ojo tipo (MEF-1 padermė) 8 D antigeno vienetai 3-iojo tipo (Saukett padermė) 32 D antigeno vienetai

  Adsorbuotas hidratuotu aliuminio hidroksidu iš viso 0,3 miligramo Al3+ ir aliuminio fosfatu iš viso 0,2 miligramo Al3+

  - Pagalbinės medžiagos yra terpė 199 (sudėtyje yra aminorūgščių, mineralinių druskų, vitaminų ir kitų stabilizuojančių medžiagų), natrio chloridas ir injekcinis vanduo.

  BOOSTRIX POLIO išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Injekcinė suspensija. BOOSTRIX POLIO yra baltas, šiek tiek į pieną panašus skystis, supiltas į švirkštą (0,5 ml) arba buteliuką (0,5 ml).

  BOOSTRIX POLIO galima įsigyti pakuotėmis po 1 ir 10 užpildytų švirkštų su adata arba be jos arba po 1 ir 10 buteliukų.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!