• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Bisacodyl ICN Polfa Bisacodyl ICN Polfa Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BISACODYL ICN POLFA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Bisacodyl ICN Polfa 5 mg dengtos tabletės yra rožinės spalvos, su baltu grioveliu, apvalios, išgaubtos. Tabletės negali turėti dėmių, atplaišų ar įtrūkimų.

  Bisakodilis yra vidurių paleidžiamasis vaistas, tiesiogiai veikiantis storąją žarną. Jis mažina vandens ir elektrolitų rezorbciją iš žarnyno, todėl minkštėja žarnų turinys. Vaistas taip gerai ištuština žarnyną, jog kai kada jį galima vartoti vietoj klizmos. Bisakodilio iš virškinimo trakto rezorbuojama labai mažai. Išgėrus vaisto, dažniausiai išsituštinama maždaug po 6 valandų (išgėrus prieš miegą – po 8 – 12 valandų).

  Bisacodyl ICN Polfa 5 mg dengtos tabletės yra tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles (vienoje plokštelėje yra 30 dengtų tablečių). Kartoninėje dėžutėje yra viena lizdinė plokštelė.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BISACODYL ICN POLFA

  Bisacodyl ICN Polfa vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) veikliajai arba bet kuriai pagalbinei Bisacodyl ICN Polfa medžiagai. - jeigu yra “ūmaus pilvo” sindromas, žarnų nepraeinamumas, apendicitas, žarnyno uždegimas, kraujavimas iš virškinamojo trakto. jaunesniems nei 6 metų vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - kai Bisacodyl ICN Polfa vartojate ilgai ir nuolat, nes vidurių užkietėjimas gali sunkėti ir viduriams laisvinti tektų vartoti stipresnius vaistus. - kai dėl neaiškios priežasties skauda pilvą, pykina ir vemiama. - jeigu ligonis vartoja beta adrenomimetikus, diuretikus arba vaistus, kurių toksinis poveikis, organizme trūkstant kalio, didėja (pvz., širdį veikiančius glikozidus), nes dėl bisakodilio poveikio organizme gali pradėti trūkti kalio.

  Bisacodyl ICN Polfa vartojimas su maistu ir gėrimais Bisakodilio poveikį silpnina pienas.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nėštumo laikotarpiu vaistą galima vartoti tik gydytojui nurodžius.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Nežinoma ar vaisto patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu vaisto vartoti negalima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Jei Bisacodyl ICN Polfa vartojamas teisingai, jis neturi įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Bisakodilio poveikį silpnina skrandžio rūgštingumą mažinantys medikamentai.

  3. KAIP VARTOTI BISACODYL ICN POLFA

  Bisacodyl ICN Polfa visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Preparatas geriamas, jo dozė priklauso nuo paciento reakcijos į vaistą. Suaugusiesiems ir vyresniems nei 12 metų vaikams: 1 – 3 dengtos tabletės kartą per dieną. 6 – 12 metų vaikams: 1 dengta tabletė kartą per dieną. Įspėjimas. Dengtų tablečių negalima kramtyti ar smulkinti. Tabletės geriamos vakare prieš miegą arba ryte, 30 min. prieš pusryčius. Bisacodyl ICN Polfa nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes duomenų apie saugumą nėra.

  Bisacodyl ICN Polfa be gydytojo konsultacijos negalima vartoti ilgiau kaip 7 dienas.

  Jeigu manote, kad Bisacodyl ICN Polfa veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Bisacodyl ICN Polfa, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Kiekvienoje dažnio grupėje nepageidaujamas poveikis išvardytas naudojant tokius dažnio apibūdinimus: dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis).

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažnis nežinomas: pilvo diegliai, diskomfortas pilve (negalavimai, susiję su virškinimo trakto raumeninio sluoksnio spazmais), vidurių užkietėjimo pasunkėjimas (po ilgalaikio vartojimo), viduriavimas, gaubtinės žarnos atonija.

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Dažnis nežinomas: dehidracija, elektrolitų sumažėjimas (ypač kalio trūkumas) dėl viduriavimo.

  5. laikymo SĄLYGOS

  Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės ir šviesos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!