• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Bisacodyl Actavis Bisacodyl Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BISACODYL ACTAVIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Bisakodilis yra difenilmetano darinys. Jo savybės panašios į pirmojo šios grupės vidurių laisvinamojo vaisto fenolftaleino. Manoma, kad preparatas veikia storųjų žarnų sienelę, stimuliuodamas žarnų raumenų judesius, kartu storosiose žarnose kaupiasi vanduo ir kai kurios druskos, todėl išmatos suminkštėja ir žmogus išsituština.

  Bisacodyl Actavis vartojamas vidurių užkietėjimui šalinti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BISACODYL ACTAVIS

  Bisacodyl Actavis vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) bisakodiliui arba bet kuriai pagalbinei Bisacodyl Actavis medžiagai; jeigu pacientas per jaunas (Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių negalima duoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams, nes jiems gali būti sunku tabletę nuryti, be to, vaikas negali tiksliai nusakyti savo būklės, todėl galima suklysti. Vaikui išgėrus bisakodilio, gali atsirasti silpnumas, didelis prakaitavimas, traukuliai); jei išmatose yra kraujo, sergama apendicitu, daliniu arba visišku žarnų nepraeinamumu, storųjų žarnų ligomis, kurių metu pasireiškia uždegimas (Krono liga), storosios žarnos opa ir uždegimu (opiniu enterokolitu) arba jei dėl neaiškios priežasties skauda pilvą.

  Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės vartojant vaisto Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių dažniausiai rekomenduojama tuštinimuisi lengvinti pagyvenusiems pacientams, kurių storosios žarnos judesių aktyvumas yra sumažėjęs.

  Preparatas palengvina būklę prieš gimdymo pradžią, jį tuo metu galima vartoti pasiruošti gimdymui. Vaisto galima vartoti prieš diagnostinius tyrimus, rengiant pacientą operacijai ir pooperaciniu periodu (kad palengvėtų tuštinimasis).

  Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių negalima perlaužti arba kramtyti, gerti nepraėjus valandai po to, kai buvo išgerta pieno, antacidinių vaistų arba H2 blokatorių. Jeigu šių medikamentų būtina vartoti kartu, reikia pasitarti su savo gydytoju.

  Vartojant preparato, reikia laikytis tinkamos dietos, kurioje būtų daug ląstelienos: rupios duonos, pupelių, lęšių, vaisių ir daržovių. Be to, per dieną reikia išgerti 6 – 8 stiklines skysčių, daugiau judėti ir vengti saldžiųjų patiekalų, šokolado ir riebaus sūrio.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Vaisto galima vartoti gydytojo nurodymu.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Paprastai vidurių laisvinamųjų vaistų žindyvėms neskiriama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Bisasodyl Actavis gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Bisacodyl Actavis medžiagas Sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių reikia atsargiai vartoti kartu su diuretikais (šlapimą varančiais vaistais), kortikoidais (mineralokortikoidais ir gliukokortikoidais), amfotericinu B (į veną), tetrakozaktidu.

  Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių vartojant kartu su rusmenės glikozidais, kyla hipokalemijos ir intoksikacijos rusmenės preparatais pavojus.

  Vaisto nerekomenduojama vartoti kartu su kai kuriais preparatais nuo opaligės (H2 blokatoriais cimetidinu, ranitidinu) ir medikamentais, mažinančiais skrandžio sulčių rūgštingumą.

  Bisakodilio nerekomenduojama vartoti kartu su astemizolu, perfenadinu, eritromicinu, amiodaronu, satololiu, chinidino preparatais.

  3. KAIP VARTOTI BISACODYL ACTAVIS

  Bisacodyl Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vidutinė paros dozė suaugusiems žmonėms yra 10 – 15 mg (2 – 3 skrandyje neirios tabletės), vaikams - 5 – 10 mg (1 – 2 skrandyje neirios tabletės).

  Preparatas veikia storosiose žarnose, todėl jo poveikis pasireiškia ne anksčiau, kaip praėjus 6 valandoms po vaisto išgėrimo. Norint geriau išsituštinti ryte, preparato reikia išgerti vėlai vakare.

  Bisacodyl Actavis skrandyje neirių tablečių nereikėtų vartoti ilgiau kaip 10 dienų.

  Jeigu pacientas mano, kad Bisacodyl Actavis veikia per stipriai arba per silpnai, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Bisacodyl Actavis dozę Vieną kartą išgėrus didelę preparato dozę (kiekvienam žmogui ji skirtinga), gali pasireikšti stiprus storosios žarnos audinių dirginimas, viduriavimas, raumenų silpnumas, pakisti medžiagų apykaita, sumažėti kalio kiekis kraujyje. Gydoma dieta ir simptominėmis priemonėmis.

  Pamiršus pavartoti Bisacodyl Actavis Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Visto reikia vartoti toliau taip, kaip įprasta.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Bisacodyl Actavis vartojimą Bisacodyl Actavis galima vartoti ne ilgiau kaip 10 dienų. Ilgalaikis vidurių laisvinamųjų preparatų vartojimas skatina nuolatinio vidurių užkietėjimo atsiradimą.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Bisacodyl Actavis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Gali prasidėti pilvo diegliai ir viduriavimas. Didžiausias pavojus kyla dėl to, kad vartojant bisakodilio išsiskiria daug vandens ir elektrolitų. Gali būti pažeidžiama storosios žarnos sienelės ląstelių struktūra ir pasireikšti uždegimas, todėl bisakodilio tablečių negalima perlaužti arba kramtyti. Jas būtina gerti ne anksčiau, kaip praėjus valandai po pieno arba antacidinių vaistų išgėrimo.

  Pagyvenusiems žmonėms gali pasireikšti silpnumas, išnykti judesių koordinacija, sumažėti kraujospūdis keičiant kūno padėtį, sunkiais atvejais gali atsirasti traukuliai.

  Jeigu buvo alergija kitokiems vidurių laisvinamiesiems preparatams, reikia įspėti gydytoją, kadangi alerginė reakcija gali pasireikšti ir pavartojus bisakodilio.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. BISACODYL ACTAVIS laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!