• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Bicalutamide-Teva Bicalutamide-Teva Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BICALUTAMIDE-TEVA IR kam JIS VARTOJAMAS

  Bicalutamide-Teva yra antiandrogenų grupės medikamentas. Antiandrogenai trukdo pasireikšti androgenų (vyriškų lytinių hormonų) poveikiui. Bicalutamide-Teva vartojamas suaugusių vyrų prostatos vėžiui gydyti kartu su kitais gydymo metodais (medikamentine ar chirurgine kastracija), mažinančias vyriškų lytinių hormonų kiekį organizme.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BICALUTAMIDE-TEVA

  Bicalutamide-Teva vartoti negalima: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) bikalutamidui arba bet kuriai pagalbinei Bicalutamide-Teva medžiagai; jeigu vartojate bet kokių preparatų, kurių sudėtyje yra terfenadino, astemizolo ar cizaprido (žr. „Kitų vaistų vartojimas“); jeigu Jums yra sunkus kepenų veiklos sutrikimas. Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jums yra vidutinio sunkumo kepenų veiklos sutrikimas; jeigu Jums yra sunkus inkstų veiklos sutrikimas. Prieš pradedant vartoti šio vaisto informuokite gydytoją, jeigu yra bet bet kokia liga ar sutrikimas, kurie daro įtaką Jūsų kepenų veiklai.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Yra ypač svarbu paminėti, jeigu Jūs vartojate: terfenadino ar astemizolo (preparatų nuo šienligės ar alergijos) (žr. 2 skyriaus „Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamide – Teva“ poskyrį „Bicalutamide-Teva vartoti negalima“); cizaprido (preparato nuo skrandžio sutrikimų) (žr. 2 skyriaus „Kas žinotina prieš vartojant Bicalutamide – Teva“ poskyrį „Bicalutamide-Teva vartoti negalima“); ciklosporino (vartojamo imuninei sistemai slopinti, jeigu reikia sutrukdyti ar gydyti persodinto organo ar kaulų čiulpų atmetimą); kalcio kanalų blokatorių, tokių kaip nifedipinas ar verapamilis (vartojamų per didelio kraujo spaudimo ar kai kurių širdies ligų gydymui); cimetidino (vartojamo skrandžio opų gydymui); ketokonazolo (vartojamo odos ir nagų grybelių infekcijos gydymui); Nėštumas ir žindymo laikotarpis Moterys Bicalutamide-Teva turi nevartoti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Neįtikima, kad Bicalutamide-Teva darytų įtaką Jūsų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus. Vis dėlto, vartojant vaisto kai kuriems žmonėms pasireiškia mieguistumas ir galvos sukimasis. Jeigu Jums taip atsitinka, užsiimant minėta veikla, reikia laikytis atsargumo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Bicalutamide-Teva medžiagas Bicalutamide-Teva sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI BICALUTAMIDE-TEVA

  Bicalutamide-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jeigu gydytojas nenurodė kitaip, įprastinė paros dozė yra viena 50 mg tabletė vieną kartą per dieną. Yra svarbu tabletę išgerti kiekvieną dieną tuo pačiu laiku. Tabletę reikia nuryti nepažeistą, užsigeriant šiek tiek vandens. Vaikai ir jaunesni negu 18 metų paaugliai Vaikams ir jaunesniems negu 18 metų paaugliams Bicalutamide-Teva vartoti negalima. Pavartojus per didelę Bicalutamide-Teva dozę Jeigu Jūs perdozavote tablečių, ar vaikas netyčia nurijo tabletę (-čių), reikia nedelsiant kreiptis į savo gydytoją arba artimiausios ligoninės neatidėliotinos pagalbos skyrių. Pasiimkite su savimi pakuotės lapelį ar šiek tiek tablečių tam, kad gydytojas žinotų, kokių tablečių Jūs išgėrėte. Pamiršus pavartoti Bicalutamide-Teva Pamiršus išgerti tabletę įprastu laiku, šią dozę praleiskite ir tabletės vėliau negerkite. Palaukite, kol bus laikas gerti kitą dozę, ir toliau vaisto vartokite reguliariai taip, kaip anksčiu, t. y. įprastu režimu. Pokyčiai nutraukus Bicalutamide-Teva vartojimą Nenutraukite medikamento vartojimo, net jeigu jaučiatės gerai, nebent taip padaryti nurodė Jūsų gydytojas.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Bicalutamide-Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją ar kvieskite greitąją medicinos pagalbą, jeigu pasireiškia bet kuris iš šių sutrikimų: Stiprus dusinimas ar ūmus dusulio pasunkėjimas, galbūt kartu su kosuliu ir karščiavimu. Jums gali būti plaučių uždegimas, vadinamasis intersticinis plaučių uždegimas, kuris pasireiškia mažiau negu vienam iš 100 pacientų, vartojančių bikalutamido. Stiprus gumbais išbertos odos niežėjimas ar veido, lūpų, liežuvio ir/ar gerklės patinimas, dėl kurio gali pasunkėti rijimas ir kvėpavimas. Jums gali būti sunki alerginė reakcija, kuri pasireiškia mažiau negu vienam iš 100 pacientų, vartojančių bikalutamido. Be to, gali pasireikšti toliau išvardytas šalutinis poveikis Daugiau negu 1 iš 10 gydytų pacientų Krūtų jautrumas ar jų padidėjimas. Karščio pylimas. Lytinio potraukio susilpnėjimas*. Erekcijos sutrikimas*, impotencija*. Mažiau negu 1 iš 10 gydytų pacientų Anemija (raudonųjų kraujo ląstelių sutrikimas, kuris gali būti susijęs su nuovargiu, širdies plakimo padažnėjimu, dusuliu fizinio krūvio metu ir raudonomis dėmelėmis odoje)*. Cukrinis diabetas*, svorio padidėjimas*. Galvos svaigimas*, nemiga. Pykinimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas*. Kepenų negalavimai, įskaitant geltą (odos ar akių pageltimas). Odos išbėrimas*, niežėjimas, prakaitavimas*, plaukuotumo padidėjimas (hirsutizmas)*. Silpnumas, pabrinkimas*, skausmas*, apatinės pilvo dalies skausmas*, šiurpulys*.

  Mažiau negu 1 iš 100 gydytų pacientų Apetito netekimas*, cukraus kiekio kraujyje padidėjimas*, svorio sumažėjimas*. Depresija. Mieguistumas*, galvos skausmas*. Dusulys*. Burnos džiūvimas*, virškinimo sutrikimas*, dujų susikaupimas viduriuose*. Plaukų slinkimas*. Kraujas šlapime, dažnas šlapinimasis naktį*. Pilvo skausmas*, krūtinės skausmas*, nugaros skausmas*, sprando skausmas*. Mažiau negu 1 iš 1000 gydytų pacientų Vėmimas. Odos sausumas. Mažiau negu 1 iš 10000 gydytų pacientų Kepenų veiklos nepakankamumas. Trombocitopenija (trombocitų sutrikimas, kuris gali būti susijęs su kraujosruvomis)*. Širdies veiklos nepakankamumas (sutrikimas, kuris gali būti susijęs su dusuliu, ypač fizinio krūvio metu, stipriu širdies plakimu, galūnių pabrinkimu ir odos išmarginimu), širdies ritmo sutrikimas*. * Šis šalutinis poveikis pastebėtas klinikinių tyrimų metu. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI BICALUTAMIDE-TEVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti gamintojo pakuotėje. Ant dėžutės po „Tinka iki“ ir ant lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Bicalutamide-Teva vartoti negalima. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Bicalutamide-Teva sudėtis - Veiklioji medžiaga yra bikalutamidas. Kiekvienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 50 mg bikalutamido. - Pagalbinės medžiagos: Branduolys: Mikrokristalinė celiuliozė, povidonas, kroskarmeliozės natrio druska, natrio laurilsulfatas, laktozės monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, magnio stearatas (E572). Plėvelė: Hipromeliozė (E464), polidekstrozė (E1200), titano dioksidas (E171), makrogolis 4000. Bicalutamide-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Bicalutamide-Teva 50 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos ar beveik baltos, abipus išgaubtos, plėvele dengtos tabletės, kurių vienoje pusėje yra įspaustas skaičius „93“, kitoje – „220“. Pakuotė, kurioje yra 20, 28, 30, 40, 50, 56, 60, 84, 90 arba 100 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!