• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Betnovate Betnovate Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BETNOVATE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Betnovate yra balkšvas pusiau skaidrus tepalas, tiekiamas tūbelėse po 15 g.

  Betnovate tepalas yra vaistinis preparatas, priklausantis vietinio poveikio steroidų grupei. Vietinio poveikio vaistai tepami ant odos. Vietinio poveikio steroidai mažina paraudimą ir niežėjimą, esant tam tikroms odos ligoms.

  Betnovate tepalas yra stiprus ir greitai veikiantis vaistinis preparatas, skirtas gydyti tokioms odos ligoms kaip egzema, žvynelinė ar kitos dermatozės.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BETNOVATE

  Betnovate vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) betametazonui arba bet kuriai pagalbinei Betnovate medžiagai; jeigu Jūs sergate kitomis odos ligomis, nes jis gali pabloginti odos būklę, ypač kai yra spuogai, rosacea (stiprus odos paraudimas aplink nosį) ir perioralinis dermatitas (raudonas bėrimas aplink burną), tokios odos infekcinės ligos kaip lūpų ir kitų vietų pūslelinė, vėjaraupiai, impetiga, grybelis, pienligė; - išplitusi plokštelinė žvynelinė; tepalo vartoti draudžiama išangės ir lyties organų srityje, nebent taip rekomendavo Jūsų gydytojas.

  Tačiau tam tikrais atvejais Jūsų gydytojas vis tiek gali rekomenduoti Jums vartoti šį tepalą.

  Veidas Paprastai šis tepalas neskiriamas tepti veido odą, kuri gali lengvai išplonėti, tačiau, jei Jūsų gydytojas rekomendavo kitaip ir jei tai įmanoma, gydymas neturi trukti ilgiau kaip penkias paras. Tepalo neturi patekti į akis.

  Vaikai Preparato neskiriama vaikams iki vienerių metų amžiaus; vyresniems vaikams jo negalima tepti po vystyklais ar orui nepralaidžiais tvarsčiais (vystyklai ir tvarsčiai gali padidinti veikliosios medžiagos įsisavinimą per odą).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu Jūs jei kada nors anksčiau Jums yra buvusi alergija bet kokiems kremams ar tepalams; jei įtariate esanti nėščia; - jei įmanoma, patartina nevartoti vietinio poveikio preparato ilgai ir be pertraukos, ypač kūdikiams ir vaikams, nes gali būti slopinama antinksčių funkcija, net ir nenaudojant nepralaidaus (okliuzinio) tvarsčio; - ilgai gydant stipriais vietinio poveikio kortikosteroidais gali atsirasti odos atrofija (sunykti oda), ypač veido srityje. Tai būtina prisiminti gydant psoriazę, diskoidinę raudonąją vilkligę ir sunkios formos egzemą; - tepant akių vokus, reikia saugoti akis – į jas patekus vaisto, gali atsirasti glaukoma; - tepalą vartojant vaikams arba tepant veido odą, reikia nenaudoti (nepralaidaus) okliuzinio tvarsčio ir negydyti šiuo preparatu ilgiau kaip penkias paras; - retais atvejais vartojant tepalą sergantiesiems žvyneline (arba jiems nutraukus gydymą) gali pablogėti odos būklė – pasireikšti pūslelinė žvynelinės forma. Todėl sergantieji žvyneline turi reguliariai lankytis pas gydytoją; - gydymo metu infekcijai patekus į pažeistas odos vietas, kartu būtina vartoti antibakterinius vaistus. Jei infekcija plinta, reikia nutraukti gydymą kortikosteroidais ir vartoti sisteminius antibakterinius vaistus.

  Prieš uždedant nepralaidų (okliuzinį) tvarstį, reikia gerai nuvalyti odą, nes mikroorganizmai sparčiai dauginasi tvarsčio palaikomoje šiltoje ir drėgnoje aplinkoje.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Su gyvūnais atlikti tyrimai parodė toksinį poveikį vaisiui. Kadangi galimas pavojus žmogui nežinomas, Betnovate negalima vartoti nėščioms moterims, išskyrus neabejotinai būtinus atvejus.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Betametazono valerato patenka į motinos pieną. Ar klobetazolio propionato vartoti žindymo laikotarpiu yra saugu, nenustatyta.

  3. KAIP VARTOTI BETNOVATE

  Betnovate visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jeigu Jūsų gydytojas detaliai paaiškino Jums, kaip vartoti tepalą, laikykitės jo rekomendacijų; kitu atveju, du arba tris kartus per parą, nusiplovę rankas, įtrinkite į odą reikiamą tepalo kiekį, kol jis įsigers. Jeigu tepalas buvo skirtas ne rankoms, pavartoję tepalo, nusiplaukite jas dar kartą. Tie, kurie padeda Jums užtepti tepalo, taip pat turi plautis rankas arba mūvėti plastikines pirštines.

  Kai Jūsų odos būklė pradės gerėti, tepalo galėsite vartoti rečiau.

  Jei Jūsų odoje yra labai storų žvynelinės židinių, pavyzdžiui, alkūnėse arba keliuose, gydytojas gali patarti naudoti orui nepralaidų tvarstį ir laikyti jį per naktį.

  Tepalą vartokite tiek laiko, paskyrė Jūsų gydytojas.

  Jei nesate tikri, kaip vartoti tepalą, laikykitės šiame lapelyje pateiktų patarimų.

  Jei Jūsų gydytojas nepatarė kitaip: neviršykite rekomenduojamų dozių; ilgą laiką netepkite tepalu didelių odos plotų (pvz., kasdien keletą savaičių ar mėnesių).

  Jei per 2 – 4 savaites Jūsų odos būklė nepagerės, pasitarkite su savo gydytoju.

  Jeigu šis tepalas Jums buvo paskirtas žvynelinei gydyti, Jūsų gydytojas turi reguliariai stebėti Jūsų sveikatos būklę.

  Šis tepalas skirtas tik odai, tačiau netyčia prarytas mažas tepalo kiekis pavojaus sveikatai nekelia.

  Piršto galo dozavimo vienetai Suaugusiesiems Atkreipkite dėmesį, kad: tepalo, išspausto ant dviejų pirštų galų, užtenka abiem plaštakoms arba vienai pėdai; trijų pirštų galų tepalo dozės užtenka vienam dilbiui; šešių pirštų galų tepalo dozės užtenka vienai blauzdai; keturiolikos pirštų galų tepalo dozės užtenka vieno žmogaus nugarai ir krūtinei. Nesijaudinkite, jei Jums prireiks truputį didesnio arba mažesnio tepalo kiekio – tai tik apytikrės dozės.

  Vaikams Nerekomenduojama vartoti vaikams iki vienerių metų amžiaus. Kuo vaikas mažesnis, tuo mažesnio reikia tepalo kiekio. 4 metų vaikui reikia maždaug trečdalio suaugusiesiems skirto tepalo kiekio. Paprastai vaikams tepalo neskiriama vartoti ilgiau negu penkias paras, nebent Jūsų gydytojas paskyrė kitaip.

  Per didelis tepalo kiekis gali: išploninti odą – dėl to ji tampa labiau pažeidžiama, paveikti visą organizmą, nes veiklioji medžiaga per odą patenka į kraują. Tai ypač aktualu kūdikiams, vaikams ir nėščioms moterims.

  Ilgą laiką vartojant lokalaus poveikio steroidus, gali atsirasti odos pigmentacijos ir plaukų augimo sutrikimų.

  Jeigu pasijutote blogai arba jaučiate neįprastą nepaaiškinamą diskomfortą, nedelsdami pasakykite apie tai savo gydytojui.

  Jeigu manote, kad Betnovate veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Ką daryti su nesuvartotu tepalu? Jeigu Jūsų gydytojas nutraukė gydymą ir nepatarė pasilikti tepalo ateičiai, nesuvartotą tepalą grąžinkite į vaistinę. Pavartojus per didelę Betnovate dozę Stenkitės laikytis šio informacinio lapelio rekomendacijų. Jei per klaidą pavartojote didesnį tepalo kiekį nei rekomenduojama, nerimauti nereikėtų.

  Pamiršus pavartoti Betnovate Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Betnovate, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnas Betnovate šalutinis poveikis (galintis pasireikšti dažniau nei 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų): - vietinis odos deginimas ir niežėjimas.

  Labai retas Betnovate šalutinis poveikis (galintis pasireikšti rečiau nei 1 iš 10000 pacientų): Padidėjusio jautrumo reakcija. Jei atsiranda padidėjusio jautrumo požymių, reikia tuoj pat nutraukti vaisto vartojimą. Hiperkortizolizmo požymiai. Šis poveikis dažniau gali pasireikšti kūdikiams bei vaikams ir naudojant nepralaidų (okliuzinį) tvarstį. Vystyklai kūdikius gali paveikti taip pat kaip ir okliuzinis tvarstis. Paviršinių kraujagyslių išsiplėtimas. Ilgas ir intensyvus gydymas stipriais kortikosteroidiniais preparatais gali sukelti paviršinių kraujagyslių išsiplėtimą, ypač jei yra naudojamas nepralaidus (okliuzinis) tvarstis arba tepamos odos raukšlės. Odos suplonėjimas, strijos, pigmentacijos pokyčiai, padidėjęs plaukuotumas, simptomų pablogėjimas, alerginis kontaktinis dermatitas, pustulinė žvynelinė (ypač kai vartojamas nepralaidus tvarstis arba tepamos odos raukšlės).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. BETNOVATE LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!