• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • betaserc betaserc Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA betaserc IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  betaserc 8 mg tabletės yra baltos be įrantos. betaserc 16 mg tabletės yra baltos su įranta.

  Vienoje kartono dėžutėje yra 100 tablečių be įrantos, kuriose yra 8 mg betahistino dihidrochlorido, arba 60 tablečių su įranta, kuriose yra 16 mg betahistino dihidrochlorido.

  betaserc skiriamas Menjero sindromui gydyti. Šiam sindromui būdingi trys pagrindiniai simptomai: svaigulys (su pykinimu ar vėmimu), kurtumas bei spengimas.

  Taip pat betaserc gali būti skiriamas kitokio simptominiam vestibuliarinio aparato sutrikimo sukeltam svaigulio gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT betaserc

  betaserc vartoti draudžiama: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) betahistino dichidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei betaserc medžiagai. - jeigu Jūs esate nėščia arba žindyvė; - jeigu Jūs sergate feochromocitoma; - jeigu Jūs sergate bronchine astma.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu Jūs esate sirgęs pepsine opa.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Duomenų, kad vaisto vartoti yra saugu šiais laikotarpiais nėra. Vaisto vartoti draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Tyrimų duomenimis, betahistinas gebėjimo vairuoti transportą ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia

  3. KAIP VARTOTI betaserc

  Suaugusiems žmonėms dienos dozė yra 24 – 48 mg. Ją reikia gerti per kelis kartus.

  Dozuoti būtina individualiai, atsižvelgiant į poveikį. Kartais būklė pradeda gerėti tik po poros savaičių gydymo, o geriausias poveikis pasireiškia tik po kelių mėnesių. Pastebėta, kad vartojant medikamento nuo ligos pradžios sulėtėja jos progresavimas ir (arba) kurtumo atsiradimas vėlesnės ligos stadijos metu.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  betaserc, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Imuninės sistemos sutrikimai Pastebėta padidėjusio jautrumo reakcijų, pvz., anafilaksija.

  Virškinimo sutrikimai Kartais gali atsirasti šiokių tokių skrandžio negalavimų. Jie paprastai išnyksta vaisto vartojant valgio metu arba mažesnę dozę.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Labai retai galima padidėjusio jautrumo reakcija odoje, ypač angioneurotinė edema, dilgėlinė, išbėrimas ir niežulys.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. betaserc LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!