• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Betahistin Actavis Betahistin Actavis Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA BETAHISTIN ACTAVIS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

    Betahistinas yra vaistas, kuriuo slopinami su Menjero sindromu susiję simptomai, pvz., galvos svaigimas, spengimas ausyse, prikurtimas ir pykinimas.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BETAHISTIN ACTAVIS

    Betahistin Actavis vartoti draudžiama: - jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) betahistinui arba bet kuriai pagalbinei Betahistin Actavis tablečių medžiagai (žr. 6 skyrių „Kita informacija“). - jeigu yra feochromocitoma (retas antinksčių auglys); - jeigu esate jaunesnis negu 18 metų; - jeigu krūtimi maitinate kūdikį (žr. poskyrį „Nėštumas ir žindymo laikotarpis“).

    Specialių atsargumo priemonių reikia: - jeigu yra arba buvo pepsinė skrandžio opa; jeigu sergate astma; jeigu yra dilgėlinė, kitoks odos išbėrimas arba alerginė sloga (šios būklės gali pasunkėti); jeigu kraujospūdis mažas.

    Jeigu kuri nors iš minėtų būklių yra, klauskite gydytojo, ar šio vaisto vartoti galima. Tokiems pacientams gydymo metu būtinas gydytojo sekimas.

    Kitų vaistų vartojimas Sąveika reiškia, kad kartu vartojami kai kurie vaistai arba medžiagos gali daryti įtaką vienas kito veikimui arba šalutiniam poveikiui. Betahistino ir kitų medikamentų sąveikos iki šiol nepastebėta. Įmanoma, kad betahistinas gali daryti įtaką antihistamininių preparatų poveikiui. Antihistamininiai preparatai yra vaistai, kuriais dažniausiai gydoma alerginė būklė, pvz., šienligė, bei liga, sukeliama važiavimo automobiliu ar traukiniu. Jeigu vartojate antihistamininių preparatų (vaistų nuo alergijos), kreipkitės į gydytoją patarimo. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    Betahistin Actavis vartojimas su maistu ir gėrimais Preparato patariama gerti valgio metu.

    Nėštumas ir žindymo laikotarpis Ar saugu betahistino vartoti nėštumo metu, nežinoma. Betahistino patenka į motinos pieną, todėl žindymo laikotarpiu šio vaisto vartoti nerekomenduojama. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas Betahistinas gali sukelti mieguistumą. Jeigu toks poveikis pasireiškia, dirbti darbą, kuriam būtinas dėmesio sukaupimas, pvz., vairuoti, valdyti mechanizmus, negalima. Jeigu dėl betahistino daromos įtakos gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus kyla abejonių, kreipkitės į gydytoją.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Betahistin Actavis medžiagas Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    3. KAIP VARTOTI BETAHISTIN ACTAVIS

    Betahistin Actavis visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Įprastinis dozavimas nurodytas toliau.

    Suaugusiems žmonėms Pradžioje paprastai rekomenduojama gerti po vieną 8 mg arba po pusę 16 mg tabletės 3 kartus per parą. Įprastinė palaikomoji dozė paros yra 24 – 48 mg.

    Tol, kol pajusite palengvėjimą, gali praeiti kelios savaitės.

    Tabletes patariama gerti valgio metu.

    Pavartojus per didelę Betahistin Actavis dozę Jeigu iš karto išgersite daugiau tablečių, negu skirta, kreipkitės į gydytoją. Betahistino perdozavimo simptomai yra pykinimas, vėmimas, virškinimo bei koordinacijos sutrikimas. Išgėrus didesnę dozę, galimi ir traukuliai.

    Pamiršus pavartoti Betahistin Actavis Jeigu įprastiniu laiku tabletę išgerti pamiršite, gerkite ją atėjus kitos dozės vartojimo laikui. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

    Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

    Betahistin Actavis, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

    Galimas šalutinis poveikis nurodytas toliau.

    Odos sutrikimai Labai reti (pasireiškia mažiau negu 0,01 pacientų): odos išbėrimas ir niežėjimas.

    Virškinimo trakto sutrikimai Reti (pasireiškia daugiau negu 0,01, tačiau mažiau negu 0,1 pacientų): lengvas virškinimo trakto veiklos sutrikimas, pykinimas, virškinimo sutrikimas.

    Nervų sistemos sutrikimai Galvos skausmas, mieguistumas (šių simptomų dažnis nežinomas).

    Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI BETAHISTIN ACTAVIS

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje.

    Ant dėžutės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos.

    Vaistų likučių negalima mesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip naikinti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Visa tai padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Betahistin Actavis sudėtyje yra

    Veiklioji medžiaga yra betahistino dihidrochloridas. Vienoje 8 mg tabletėje yra 8 mg betahistino dihidrochlorido. Vienoje 16 mg tabletėje yra 16 mg betahistino dihidrochlorido. Pagalbinės medžiagos yra povidonas, mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, bevandenis koloidinis silicio dioksidas, krospovidonas ir stearino rūgštis.

    Kaip atrodo Betahistin Actavis ir jo pakuotės turinys Betahistin Actavis 8 mg tabletės yra apvalios, baltos, vienoje jų pusėje yra įspaudas „B8“. Tabletės tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 30, 50, 100 arba 120 tablečių.

    Betahistin Actavis 16 mg tabletės yra apvalios, baltos, vienoje jų pusėje yra įspaudas „B16“, kitoje  tabletei perlaužti skirta vagelė. Tabletę galima padalyti į dvi lygias dalis. Tabletės tiekiamos supakuotos į lizdines plokšteles. Vienoje kartoninėje dėžutėje yra 20, 30, 42, 50, 60 arba 84 tabletės.

    Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!