• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Betacorton Cream Betacorton Cream Vaistai →   Pagrindinis →  

    Betacorton kremas

    Kas yra Betacorton ir kada jis vartojamas Betacorton yra stipriai veikiantis, odai gydyti vartojamas kortikoidų preparatas, kurio sudėtyje yra halcinonido ir šlapalo. Jis labai mažina uždegimą, niežulį ir alergiją. Preparato sudėtyje esantis šlapalas drėkina raginį odos sluoksnį, todėl veikliosios medžiagos geriau prasiskverbia į odą. Betacorton gydytojo nurodymu gydomos tokios dėl uždegimo atsiradusios odos ligos, kurioms tinka išoriškai vartojami kortikoidai: kontaktinė egzema, seborėjinė egzema, neurodermitas, žvynelinė (t.y. psoriazė).

    Į ką dar reikia atkreipti dėmesį Šį preparatą paskyrė gydytojas Jūsų dabartinei odos ligai gydyti. Nevartokite jo savo nuožiūra gydyti kitoms odos ligoms ir neduokite kitiems asmenims.

    Kada Betacorton vartoti negalima Vaisto negalima vartoti, jei odos ligą sukėlė virusai, bakterijos, grybeliai, skiepai arba jei jautrumas vienai iš sudedamųjų preparato dalių padidėjęs. Jo negalima tepti akių srityje ir ant atvirų žaizdų.

    Kada Betacorton reikia vartoti atsargiai Betacorton yra stipriai veikiantis vaistas. Nevartokite jo ilgiau negu gydytojo paskirta (paprastai 2 - 3 savaites), kitaip gali atsirasti odos pažeidimų. Jeigu po keleto dienų gydymo būklė negerėja ar pablogėja, pasitarkite su savo gydytoju. Taip pat jam praneškite, jeigu odą pradeda niežėti, ant jos atsiranda pūslių, pažeidimų, ji parausta arba labai suplonėja. Vaistą tepti ant didelių plotų (daugiau negu 10% kūno paviršiaus), taip pat ant tų vietų, iš kurių vaistas gerai rezorbuojamas (atvirų žaizdų, pažeistos odos, odos klosčių [pažasčių duobių, kirkšnių sritys], ant to paviršiaus, kur lankstosi sąnariai, odos ir gleivinės sandūroje [aplink akis], rankų ir kojų tarpupirščiuose), reikia vengti. Preparatą veido srityje būtina vartoti atsargiai ir kiek galima trumpiau. Jaunesniems kaip 2 metų vaikams Betacorton galima vartoti tik prižiūrint gydytojui. Informuokite savo gydytoją arba vaistininką, jeigu Jūs sergate kitomis ligomis, esate alergiškas, geriate ar vartojate išoriškai kitų vaistų (taip pat pirktų savo nuožiūra)!

    Ar galima Betacorton vartoti nėštumo ir žindymo laikotarpiu Jeigu Jūs nėščia, planuojate pastoti ar maitinate krūtimi, vaistą galite vartoti tiktai gydytojo nurodymu.

    Kaip Betacorton vartoti Jeigu gydytojas nepaskyrė kitaip, preparato 2 kartus per dieną plonai užtepama ant ligos apimtų odos vietų ir švelniai įtrinama. Uždegimui praėjus, užtenka kartą per dieną užtepti vaisto pakaitomis su tepalu be veikliųjų medžiagų. Gydymas turi trukti ne ilgiau kaip dvi savaites. Nekeiskite dozavimo savo nuožiūra. Jeigu Jūs manote, kad vaistas veikia per silpnai arba per stipriai, pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku.

    Kokį nepageidaujamą poveikį Betacorton gali sukelti? Gali atsirasti nepageidaujamas vaisto poveikis, pvz., odos dirginimas, perštėjimas, niežėjimas, odos sausumas ir padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų preparato dalių. Preparatą vartojant ilgiau, odoje gali atsirasti būdingas gliukokortikoidams šalutinis poveikis, pvz., suplonėti oda, išryškėti kraujagyslės, atsirasti baltų drūžių. Jeigu gydymo metu kortikoidų preparatas kaitaliojamas su tepalu be veikliųjų medžiagų ir ribojama medikamento vartojimo trukmė, nepageidaujamo poveikio žymia dalimi galima išvengti. Reikia atsiminti, kad vaikams, ypač maitinamiems krūtimi ir mažiems, į kraują patenka didesnis veikliosios medžiagos kiekis, todėl vaistą vartojant ilgiau gali atsirasti augimo sutrikimų. Jeigu gydymo metu odos būklė pablogėja arba ligos simptomai tęsiasi ilgiau kaip vieną savaitę, reikia vėl kreiptis į gydytoją, kadangi ligos priežastis gali būti infekcija (pvz., grybelis) arba padidėjęs jautrumas vienai iš sudedamųjų Betacorton dalių.

    Į ką dar reikia atkreipti dėmesį Betacorton reikia laikyti vaikams neprieinamoje vietoje, žemesnėje kaip 25 C temperatūroje. Jį galima vartoti iki datos, nurodytos ant vaisto pakuotės, šalia užrašo “EXP”. Daugiau žinių apie Betacorton gali suteikti gydytojas arba vaistininkas, kurie apie šį vaistą turi išsamios specialios informacijos.

    Kokia Betacorton sudėtis Viename grame kremo yra 1 mg halcinonido ir 50 mg šlapalo, konservantų: triklosano, chlorheksidino chlorido, antioksidanto butilhidroksianizolio (E-320) bei kitų pagalbinių medžiagų.

    Kur Betacorton galima nusipirkti ir kokia jo pakuotė Betacorton kremo (20g arba 50g tūbelėmis) galima įsigyti vaistinėje, pateikus gydytojo receptą.  

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!