• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Benzotal Benzotal Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BENZOTAL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  BENZOTAL 200 mg/g tepalas yra vietinio veikimo preparatas nuo odos parazitų. Vartojamas niežams gydyti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BENZOTAL

  BENZOTAL 200 mg/g tepalo vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) benzilbenzoatui arba bet kuriai pagalbinei BENZOTAL medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Kad nepasireikštų dirginamasis poveikis, reikia stengtis, kad tepalo nepatektų į akis, ant gleivinių bei ant pažeistos odos vietų.

  Kitų vaistų vartojimas Sąveikos su kitais vaistais nepastebėta. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis BENZOTAL 200 mg/g tepalo galima atsargiai vartoti nėštumo metu. Jeigu preparato būtina vartoti žindymo laikotarpiu, žindymą reikia nutraukti, o tepalą nuplovus nuo odos, žindymą galima tęsti. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas BENZOTAL 200 mg/g tepalas neveikia gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines BENZOTAL medžiagas BENZOTAL 200 mg/g tepalo sudėtyje yra pagalbinių medžiagų: metilo parahidroksibenzoato, bronopolio, propilo parahidroksibenzoato. Bronopolis gali sukelti vietinių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą), o metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas – alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  3. KAIP VARTOTI BENZOTAL

  Prieš pirmąjį vartojimą vaisto tūbelė atidaroma jos dangtelį spaudžiant žemyn ir praduriant tūbelės viršuje esančią foliją.

  Vienkartinė 10–15 g tepalo dozė tepama ant odos. Preparato tepama ant iš anksto nuplautos odos ir įtrinama. Iš pradžių tepama plaštakų, rankų, po to kitų kūno dalių oda (iš viršaus žemyn). Pabaigoje tepama kojų, padų bei kojų tarpupirščių oda. Vaikams tepamas visas odos paviršius, o suaugusiesiems – išskyrus veidą ir plaukuotąją galvos dalį. Tose vietose, kur oda švelni (kirkšnių sritis, genitalijos, krūtys), taip pat jei yra egzema (paraudusi oda ir dažnai šlapiuojantis neinfekcinis bėrimas) ir odos uždegimas, tepalo reikia tepti atsargiai, neįtrinant. Užtepus vaisto, rankų negalima plauti 3 valandas. Tepalo reikia pakartotinai užtepti ant rankų odos po kiekvieno rankų plovimo. Visą kūną prausti galima tik po 3 dienų. Užtepus vaisto, būtina dėvėti švarius baltinius bei drabužius, taip pat naudoti švarią patalynę. Oda tepama 4 kartus (t.y. 2 savaites kas 3–4 dienas). Vieno gydymo kurso metu suvartojama vidutiniškai 60–90 g tepalo (t.y. 2–3 preparato tūbelės). Jei manote, kad BENZOTAL 200 mg/g tepalas veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. BENZOTAL 200 mg/g tepalas skirtas tik išoriniam vartojimui! Nenuryti!

  Pavartojus per didelę BENZOTAL 200 mg/g tepalo dozę Ant odos tepant labai didelį tepalo kiekį, gali pasireikšti centrinės nervų sistemos sujaudinimo reiškinių (prasidėti traukuliai) ir (arba) susilaikyti šlapimas. Jei atsiranda šių reiškinių, tepalą reikia nuplauti nuo odos. Prireikus gali būti skiriama vaistų nuo traukulių. Jei pasireiškia perdozavimo požymių ar įtariate, kad pavartojote per didelę preparato dozę, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Kartu su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

  Netyčia nurijus BENZOTAL 200 mg/g tepalo Netyčia nurijus tepalo, gali pasireikšti centrinės nervų sistemos sujaudinimo reiškinių (prasidėti traukuliai) ir (arba) susilaikyti šlapimas. Jei atsiranda šių reiškinių, tepalą reikia nuplauti nuo odos. Prireikus gali būti skiriama vaistų nuo traukulių. Nurijus vaisto, reikia kelis kartus plauti skrandį (jei įmanoma) ir vartoti aktyvintosios anglies vaisto absorbcijai iš virškinimo trakto slopinti. Netyčia nurijus vaisto, nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Kartu su savimi pasiimkite vaisto pakuotę.

  Pamiršus pavartoti BENZOTAL 200 mg/g tepalo Jei pamiršote pavartoti preparato, tepalo tepkite iškart prisiminę, o kitą dozę vartokite įprastu laiku. Jei jau beveik atėjo laikas kitai dozei, tepkite reikiamą tepalo kiekį ir po to vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Nustojus vartoti BENZOTAL 200 mg/g tepalo Jei nustosite vartoti preparato nebaigę viso gydymo kurso, gydymas gali būti neveiksmingas. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  BENZOTAL 200 mg/g tepalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Vietinis šalutinis poveikis. Tepalo įtrinant į odą, gali atsirasti perštėjimo pojūtis, kuris po kelių minučių praeina. Jei odos jautrumas padidėjęs, BENZOTAL 200 mg/g tepalas gali sukelti odos sudirginimą, deginimo pojūtį. Jei šie šalutiniai reiškiniai nepraeina, būtina nutraukti preparato vartojimą ir tepalą nuplauti nuo odos. Kad nepasireikštų šalutinis poveikis, rekomenduojama iš pradžių užtepti ant odos nedidelį tepalo kiekį ir patikrinti odos jautrumą vaistui. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI BENZOTAL TEPALĄ

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25oC temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Ant kartono dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, BENZOTAL 200 mg/g tepalo vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  BENZOTAL 200 mg/g tepalo sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra benzilbenzoatas; 1 g tepalo yra 200 mg benzilbenzoato. Pagalbinės medžiagos yra polisorbatas 80, karbomerai, natrio hidroksidas, metilo parahidroksibenzoatas, bronopolis, propilo parahidroksibenzoatas ir išgrynintas vanduo.

  BENZOTAL 200 mg/g tepalo išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Aliuminio tūbelė, kurioje yra 30 g tepalo.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!