• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Beconase Beconase Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BECONASE IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Beklometazono dipropionatas priklauso kortikosteroidų grupei, dažnai vadinamai steroidais. Steroidų vartojama šienligei ir nuolatinei slogai gydyti, nes jie pasižymi uždegimą slopinamuoju poveikiu. Šie vaistai mažina nosies gleivinės paburkimą bei sudirgimą ir taip palengvina nemalonius simptomus. Steroidų reikia vartoti reguliariai kiekvieną dieną.

  Beklometazono dipropionato nereikia painioti su anaboliniais steroidais, kuriais piktnaudžiauja kai kurie atletai, vartodami juos tabletėmis ar injekciniais tirpalais.

  Beconase skiriama alerginės ir nuolatinės slogos profilaktikai bei gydymui suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams.

  Kai susergama sloga, nosies gleivinė paburksta ir sudirgsta. Jeigu tai dažnai atsitinka vasaros pradžioje, įkvėpus gėlių ar medžių žiedadulkių, – sergama šienlige. Jeigu rūpesčių dėl paburkusios ir sudirgusios gleivinės turima visus metus, – sergama nuolatine sloga. Ją gali sukelti erkės, gyvenančios namų dulkėse, ar gyvūnai (pvz., katės, šunys).

  Papurškus Beconase į nosį, sumažėja jos niežėjimas, čiaudulys, išskyrų iš nosies, tampa lengviau kvėpuoti.

  Vieno buteliuko nosies purškalo užtenka 200-ams įpurškimų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BECONASE

  Beconase vartoti negalima: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) beklometazonui arba bet kuriai pagalbinei Beconase medžiagai.

  Vaisto nerekomenduojama vartoti jaunesniems kaip 6 metų vaikams.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei praeityje vartojant kokio nors vaisto slogai gydyti pasireiškė alergija ar preparato vartojimas sukėlė sunkumų.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenų apie neigiamą preparato poveikį gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus nėra.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Jei neseniai gydėtės steroidų injekciniais tirpalais ar ilgą laiką vartojate geriamųjų steroidų, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  3. KAIP VARTOTI BECONASE

  Beconase visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Dozavimas

  Suaugusiems žmonėms ir vyresniems kaip 6 metų vaikams pradinė dozė yra po 2 įpurškimus į kiekvieną nosies šnervę 2 kartus per parą. Didžiausia paros dozė neturi viršyti 8 įpurškimų (po 4 įpurškimus į kiekvieną nosies šnervę).

  Simptomams palengvėjus, gydytojas gali patarti vartoti mažesnę vaisto dozę – po 1 įpurškimą į kiekvieną nosies šnervę 2 kartus per parą. Jei simptomai vėl pasunkėtų, vartokite pradinę vaisto dozę.

  Gydytojas Jums skirs mažiausią veiksmingai simptomus kontroliuojančią Beconase dozę.

  Nevartokite preparato dažniau ir didesne doze, nei paskyrė gydytojas.

  Vaistas pradeda veikti po kelių dienų vartojimo. Labai svarbu, kad preparato vartotumėte reguliariai. Nenutraukite šio vaisto vartojimo net pasijutę geriau, nebent gydytojas patars kitaip.

  Jei Jums niežti ir ašaroja akys, praneškite apie tai gydytojui. Jis skirs papildomų vaistų akims gydyti. Nesupainiokite jų (ypač jeigu tai – akių lašai) su nosies purškalu.

  Kai kuriais atvejais Beconase Jums gali netikti, todėl gydytojas gali skirti kito preparato. Nepamirškite pasiimti šio vaisto, jei Jums reikia gultis į ligoninę.

  Beconase vartojimo instrukcija

  Prieš vartojimą suplakti.

  Naujasis Beconase nosies purškalas turi apsauginį dangtelį, kuris saugo antgalį ir išlaiko jį švarų. Prieš pradėdami vartoti purškalo, nepamirškite nuimti apsauginį dangtelį.

  Naujas ar kelias dienas nenaudotas purkštuvas iš karto gali neveikti. Buteliukas „užtaisomas“ purškalo papurškus kelis kartus – tol, kol atsiranda smulki dulksna. Norėdami „užtaisyti“ buteliuką, jį laikykite taip, kaip parodyta paveikslėlyje. Rodomąjį ir didįjį pirštą uždėkite ant buteliuko kaklelio ar antgalio šonų, o nykštį prispauskite prie buteliuko dugno iš apačios. Tvirtai laikydami nykštį, žemyn spauskite pirštus, kad papurkštumėte purškalo.

  Tai darydami, antgalį laikykite nukreiptą nuo savęs.

  Jei purkštuvas vis dar neveikia ir Jūs manote, kad jis gali būti užsikimšęs, išvalykite jį kaip nurodyta instrukcijoje. Niekada nebandykite atkimšti purkštuvo ar padidinti jo angos smeigtuku ar kitu aštriu daiktu, nes jie gali pakenkti purkštuvo mechanizmui.

  Purškalo vartojimas

  1.Pakratykite buteliuką ir nuimkite apsauginį dangtelį. 2.Lėtai iškvėpkite pro nosį. 3.Vieną nosies šnervę užspauskite taip, kaip parodyta paveikslėlyje, į kitą nosies šnervę įkiškite antgalį. Galvą šiek tiek palenkite į priekį, buteliuką laikykite stačią (taip, kaip parodyta paveikslėlyje). 4.Lėtai įkvėpkite pro nosį. Įkvėpdami įpurkškite preparato į nosies šnervę, pirštais tvirtai spausdami buteliuko kaklelį žemyn. 5.Iškvėpkite pro burną. Norėdami antrą kartą įpurkšti į tą pačią nosies šnervę, dar kartą atlikite 4 punkto nurodymus. 6.Ištraukite antgalį iš nosies šnervės ir iškvėpkite pro burną. 7.Norėdami įpurkšti į kitą nosies šnervę, atlikite 3 – 6 punktų nurodymus.

  Kruopščiai nušluostykite antgalį švariu audiniu ar nosine ir uždėkite apsauginį dangtelį.

  Pavartojus purškalo

  Pavartojus Beconase, gali prasidėti čiaudulys, kuris trunka neilgai. Labai retais atvejais burnoje gali atsirasti nemalonus skonis ir kvapas.

  Jei vartojate didelę Beconase dozę, Jums didelio streso metu, gulantis į ligoninę po rimto nelaimingo atsitikimo, sužeidimo ar prieš chirurginę operaciją gali prireikti papildomai skirti steroidų. Šiais atvejais, jei Jūs esate ligoninėje, gydytojas gali papildomai skirti steroidinių preparatų tabletėmis ar injekciniais tirpalais.

  Purkštuvo valymas

  1.Nuimkite apsauginį dangtelį. 2.Patraukite į viršų buteliuko kaklelį, kad nuimtumėte antgalį. 3.Antgalį ir apsauginį dangtelį kelioms minutėms pamerkite į šiltą vandenį, po to praskalaukite tekančiu vandeniu. 4.Nukratykite vandenį nuo apsauginio dangtelio bei antgalio ir leiskite jiems išdžiūti šiltoje, bet nekarštoje vietoje. 5.Vėl uždėkite antgalį. 6.Jei reikia, „užtaisykite“ buteliuką papurkšdami vaisto kelis kartus – tol, kol atsiras smulki dulksna.

  Purkštuvą rekomenduojama valyti bent kartą per savaitę arba, jei jis užsikemša, dažniau.

  Pavartojus per didelę Beconase dozę Jei pavartojote daugiau vaisto, nei buvo skirta, kreipkitės į gydytoją.

  Pamiršus pavartoti Beconase Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Vartokite kitą vaisto dozę jai skirtu laiku.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Beconase, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei: - pradėjo skaudėti nosį ar gerklę, ar, pavartojus vaisto, ėmė stipriai kraujuoti iš nosies; - atsirado akių ligų (glaukomos) simptomų, nebūdingų šienligei (skauda akis, regėjimas tolydžio silpnėja); - labai retais atvejais gydymas Beconase gali sutrikdyti normalią steroidų gamybą organizme (tai dažnai atsitinka tada, kai steroidų ilgą laiką vartojama didelėmis dozėmis). Vienas retų šalutinių poveikių - sulėtėjęs vaikų augimas. Gydytojas turi reguliariai matuoti ilgai steroidais gydomų vaikų ūgį. Vartojant gydytojo skirtą mažiausią veiksmingai simptomus kontroliuojančią steroidų dozę, šio nepageidaujamo poveikio galima išvengti; - labai retais atvejais šis vaistas gali sukelti alerginę reakciją: odos bėrimą ar paraudimą, veido ar gerklės patinimą.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI BECONASE

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje. Negalima šaldyti. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant etiketės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Pirmą kartą atidarius buteliuką, tirpalo tinkamumo laikas – 3 mėnesiai. Vaistinio preparato likučius ir atliekas reikia naikinti laikantis vietinių reikalavimų.

  6. KITA INFORMACIJA

  Beconase sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra beklometazono dipropionatas. Vienoje dozėje (įpurškime) yra 50 mikrogramų beklometazono dipropionato. - Pagalbinės medžiagos: mikrokristalinė celiuliozė, karmeliozės natrio druska, bevandenė gliukozė, polisorbatas 80, išgrynintas vanduo, praskiesta vandenilio chlorido rūgštis, benzalkonio chloridas ir feniletilalkoholis.

  Beconase išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Beconase yra baltos spalvos nosies purškalas. Preparatas tiekiamas buteliukais, kuriuose yra 200 vaistinio preparato dozių.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!