• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Beclonasal Beclonasal Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BECLONASAL IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Beclonasal veiklioji medžiaga beklometazono dipropionatas yra sintetinis kortizono darinys, kurį galima vartoti vietiškai ant nosies gleivinės, kad sumažėtų uždegimas ir paburkimas.

  Šiuo vaistu gydoma: sezoninis ir nuolatinis alerginis rinitas, vazomotorinis rinitas, kuriam gydyti reikia kortikosteroidų, nosies polipų pasikartojimo profilaktikai po polipų pašalinimo.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BECLONASAL

  Pasitarkite su gydytoju: - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) bet kuriai sudedamajai Beclonasal medžiagai, - jeigu nosies landos išopėjusios ar apimtos infekcijos, - jei sergate tuberkulioze.

  Kitų vaistų vartojimas Pasakykite gydytojui apie visus Jūsų vartojamus vaistus. Jei reguliariai vartojate kitų, ne tik Beclonasal, vaistų, svarbu tiksliai laikytis gydytojo nurodymų, kaip juos visus vartoti. Tai tinka receptiniams ir nereceptiniams vaistams. Jei abejojate, ar galima kartu vartoti kitus vaistus, taip pat galite klausti vaistininko.

  Nėštumas Jei esate nėščia ar ketinate pastoti, prieš pradėdama vartoti Beclonasal, pasitarkite su gydytoju.

  Žindymo laikotarpis Jei žindote kūdikį, pasitarkite su gydytoju prieš pradėdama vartoti Beclonasal.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Beclonasal neveikia gebėjimo vairuoti.

  3. KAIP VARTOTI BECLONASAL

  Beclonasal purkšti ant nosies gleivinės. Dozuojama individualiai. Beclonasal visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas.

  Kai pasiekiamas reikiamas poveikis, palaikomąją dozę sumažinti iki mažiausios, kuri apsaugo nuo ligos požymių.

  Sergantieji sezoniniu alerginiu rinitu turi pradėti gydytis prieš prasidedant žiedadulkių sezonui.

  Vaistą vartojant vieną kartą per parą, pirmąjį kartą purškiklį nukreipti į viršutinę nosies ertmės dalį, o antrąjį – į apatinę. Kai paskirta vartoti po vieną įpurškimą į kiekvieną nosies landą, purškiklį nukreipti į nosies landos vidurį.

  Pakuotėje yra trys dalys, kaip parodyta 1 pav.: Butelis su purškiklio pompa. Balta nosinė dalis, tvirtinama prie purškiklio pompos. Skaidrus apsauginis nosinės dalies gaubtelis.

  Nosinę dalį su apsauginiu gaubteliu pritvirtinti prie purškiklio pompos. Nosinę dalį galima nuimti, pvz., kai reikia išvalyti, ir vėl pritvirtinti. Prieš vartojimą išpūsti nosį. Nuimti apsauginį gaubtelį nuo nosinės dalies, kaip parodyta 2 pav. Prieš vartojimą butelį suplakti.

  Laikyti butelį taip kaip nurodyta 3 pav. – tarp nykščio ir smiliaus bei didžiojo piršto, kad dugnas remtųsi į nykštį, o nosinė dalis būtų tarp smiliaus ir didžiojo piršto. Purškiama spaudžiant nosinę dalį butelio dugno link. Prieš pirmąją dozę į orą išpurkšti tris-šešis kartus, kol prasideda normalus purškimas. Rekomenduojama ir vėliau įsitikinti, purškiant vieną ar du kartus, ar purškimas normalus.

  Nosinę dalį įkišti į nosies landą taip kaip nurodyta 4 pav. ir įpurkšti paskirtą dozę. Purškiant reikia įkvėpti per vieną nosies landą, antrąją švelniai prispaudus kitos rankos smiliumi. Jei purškiate du kartus į kiekvieną landą, pirmąjį kartą purškiklį nukreipkite į nosies landos viršų, o antrąjį kartą – į užpakalinę nosies landos dalį. Jei purkšti reikia tik vieną kartą, nukreipkite į nosies landos vidurį.

  Valymas Nosinę dalį ir apsauginį gaubtelį reikia išplauti šiltu vandeniu ir kruopščiai nušluostyti. Norint išvalyti, nosinė dalis nuo butelio nuimama švelniai traukiant. Paskui vėl visos dalys sudedamos.

  Dėmesio! Beklometazonas greitai nepalengvina nosies užgulimo ar sekrecijos. Poveikis pasireiškia po kelių gydymo dienų. Jis apsaugo nuo rinito.

  Beclonasal skirtas vartoti reguliariai.

  Pavartojus per didelę Beclonasal dozę Ilgai vartojamos per didelės Beclonasal dozės gali slopinti antinksčius, dėl to gali sumažėti kortizono gamyba organizme. Laikykitės nurodyto dozavimo.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Beclonasal kai kuriems pacientams gali sukelti nosies dirginimą ar deginimą bei čiaudulį. Retai būna nestiprus kraujavimas iš nosies, išskyros iš nosies, nosies užburkimas, nosies gleivinės džiūvimas ar nosies niežulys, taip pat gerklės niežulys, sausumas ar dirginimas. Gali būti galvos skausmas, galvos svaigimas ir pykinimas.

  Beclonasal nosies purškalas yra alternatyva Beclometazono nosies aerozoliui, ypač pacientams, kuriems aerozolis per stipriai džiovina nosies gleivinę.

  Gydytojui pasakykite apie kitus požymius, kurie atsiranda gydymo metu.

  5. KAIP LAIKYTI BECLONASAL

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje.

  Ant buteliuko etiketės ir dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Beclonasal vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. kita informacija

  Beclonasal sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra beklometazono dipropionatas. Vienoje dozėje jo yra 100 mikrogramų. - Pagalbinės medžiagos yra polisorbatas 80, bevandenė gliukozė, mikrokristalinės celiuliozės ir karmeliozės natrio druskos mišinys, benzalkonio chloridas, natrio hidroksidas ar vandenilio chlorido rūgštis, išgrynintas vanduo.

  Beclonasal išvaizda ir kiekis pakuotėje

  Beclonasal 100 mikrogramų/dozėje nosies purškalas yra balta arba beveik balta suspensija. Preparatas tiekiamas buteliukais, kiekviename jų yra 23 ml (200 dozių) suspensijos.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!