• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Baroc Baroc Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės IR NUO KO JOS VARTOJAMOS

  Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės yra baltos ar beveik baltos, ovalios, iš abiejų pusių išgaubtos, lygiu paviršiumi. Jų sudėtyje yra ibuprofeno (ibuprofeno natrio dihidrato pavidalu). Ši druska greitai absorbuojama organizme.

  Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės gali būti tiekiamos lizdinėsė plokštelėse arba polietileninėse tablečių talpyklėse. Vienoje dėžutėje yra 3, 10, 20, 30 arba 50 plėvele dengtų tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės priklauso nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo (NVNU), kurie malšina skausmą, mažina karščiavimą ir uždegimą.

  Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių gali būti vartojama simptominiam nestipriam ar vidutinio stiprumo skausmo, pvz., galvos, dantų skausmo, menstruacinio skausmo malšinimui, simptominiam karščiavimo gydymui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Baroc 200 mg plėvele dengtas tabletes

  Baroc 200 mg plėvele dengtas tabletes vartoti draudžiama:

  - jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ibuprofenui arba bet kuriai pagalbinei medžiagai, acetilsalicilo rūgščiai ar kitiems karščiavimą mažinantiems ir uždegimą slopinantiems vaistams (NVNU); - jeigu dabar sergate ar kartkartėmis Jums kartojasi pepsinė ar dvylikapirštės žarnos opaligė, storosios žarnos uždegimu (opiniu kolitu), pasireiškiančiu karščiavimu ir tuštinimusi gleivėmis su pūlių ar kraujo priemaiša, jeigu kraujuoja iš virškinimo trakto ar yra kitas kraujavimas, pavyzdžiui, į galvos smegenis; - jeigu labai pablogėjusi inkstų ir/ar kepenų veikla; - jeigu sergate sunkiu širdies nepakankamumu; - jeigu yra polinkis kraujuoti ar vartojate antikoaguliantus; - jeigu esate nėščia paskutinius tris nėštumo mėnesius; - jeigu buvo acetilsalicilo rūgšties arba kitokių NVNU vartojimo sukelti bronchospazmas, bronchinė astma, rinitas arba odos reakcija.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Jeigu sergate ar anksčiau sirgote bronchine astma ar alergine liga, ibuprofenas gali skatinti bronchų spazmą.

  Mažiausią veiksmingą dozę vartojant kuo trumpiau, nepageidaujamą poveikį galima sumažinti.

  Tokie vaistai, kaip Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės, gali būti susiję su nedideliu širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus padidėjimu. Bet koks pavojus yra labiau tikėtinas ilgą laiką vartojant vaistą didelėmis dozėmis. Neviršykite rekomenduotos dozės ar gydymo laiko.

  Jei Jūsų širdies veikla yra sutrikusi, patyrėte insultą arba galvojate, kad Jums galėtų grėsti šios būklės (pavyzdžiui, Jūsų kraujospūdis yra padidėjęs, sergate diabetu, turite daug cholesterolio arba rūkote), turite aptarti gydymą su savo gydytoju arba vaistininku.

  Senyviems žmonėms sunkių nepageidaujamų reakcijų padarinių rizika yra didesnė.

  Sergantiesiems sistemine raudonąją vilklige ar kita mišria jungiamojo audinio liga didėja aseptinio meningito rizika.

  Gali pasunkėti sergančiųjų lėtinėmis uždegiminėmis žarnyno ligomis (opiniu kolitu, Krono liga) būklė.

  Dėl sutrikusios inkstų funkcijos ir (ar) skysčių susilaikymo organizme, gali pasunkėti hipertenzija ir (ar) širdies nepakankamumas.

  Dėl toliau blogėjančios inkstų funkcijos gali pasireikšti inkstų nepakankamumas.

  Kepenų pažeidimas.

  Ciklooksigenazę ar prostaglandinų sintezę slopinantys vaistai gali daryti poveikį ovuliacijai ir dėl to sutrikdyti moterų vaisingumą. Preparato vartojimą nutraukus, toks poveikis išnyksta.

  Kraujavimas iš virškinimo trakto, opų atsiradimas ar perforacija, t.y. komplikacijos, kurios gali būti mirties priežastimi, registruotos vartojant įvairius NVNU, įvairiu gydymo metu, pasireiškus įspėjamiesiems simptomams arba ne, anksčiau buvus sunkių virškinimo trakto komplikacijų arba ne.

  Pacientai, ypač senyvi, kuriems anksčiau pasireiškė toksinių reiškinių virškinimo traktui, turi pranešti apie bet kokius neįprastus virškinimo trakto simptomus (ypač apie kraujavimą iš virškinimo trakto) ypač gydymo pradžioje.

  Atsargiai ibuprofenu reikia gydyti ligonius, vartojančius vaistų, galinčių padidinti toksinio poveikio virškinimo traktui arba kraujavimo riziką, pvz., kortikosteroidų ar antikoaguliantų (varfarino) ar antiagregantų, pvz., aspirino.

  Jeigu pacientams, vartojantiems ibuprofeną pradeda kraujuoti iš virškinimo trakto ar atsiranda opų, gydymą šiuo preparatu būtina nutraukti.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Pirmus 6 nėštumo mėnesius ibuprofeno vartoti galima tik būtiniausiu atveju. Jeigu šio medikamento reikia vartoti moterims, kurios bando pastoti arba kurioms yra pirmųjų 6 nėštumo mėnesių laikotarpis, rekomenduojama gerti kiek galima mažesnę dozę ir kuo trumpiau. Paskutiniųjų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu vartojami visi prostaglandinų sintezės inhibitoriai vaisiui gali sukelti toliau išvardytą poveikį: - toksinį poveikį širdžiai ir plaučiams (priešlaikinį arterinio latako užsivėrimą ir plaučių hipertenziją); - inkstų funkcijos sutrikimą, galinti progresuoti iki inkstų nepakankamumo, pasireiškiančio kartu su oligohidramnionu; vartojami nėštumo pabaigoje motinai ir naujagimiui jie gali sukelti: - kraujavimo laiko pailgėjimą, t. y. antiagregacinį poveikį, kuris gali pasireikšti net nuo labai mažos dozės; - gimdos susitraukimų slopinimą, dėl kurio vėluoja ir ilgėja gimdymas. Vadinasi, paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais ibuprofeno vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Šiek tiek ibuprofeno ir jo metabolitų patenka į motinos pieną. Kadangi iki šiol negauta duomenų apie žalingą poveikį kūdikiui, manoma, kad nebūtina nutraukti žindymo, jei preparato skausmui ar karščiavimui slopinti rekomenduojamomis dozėmis vartojama trumpai.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės neveikia gebėjimo vairuoti ar valdyti mechanizmus.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių medžiagas Šio vaisto tabletėje yra 36 mg natrio. Pacientai, kuriems skirta druskos kiekį ribojanti dieta, turėtų būti atsargūs.

  Pacientams, kuriems yra retų paveldimų sutrikimų: galaktozės netoleravimas, Lapp laktazės trūkumas ar sutrikusi gliukozės-galaktozės absorbcija, šio preparato vartoti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Pastaba: ši informacija tinka ir tada, jei neseniai vartojote vaistus ar vartosite juos artimiausioje ateityje.

  Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių negalima vartoti kartu su:

  Acetilsalicilo rūgštimi (aspirinu), kadangi gali didėti nepageidaujamų reakcijų rizika.

  Kitais NVNU: kadangi jie gali didinti nepageidaujamų reakcijų riziką.

  Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių atsargiai vartoti kartu su:

  Antikoaguliantais: NVNU gali stiprinti antikoaguliantų, pvz., varfarino, poveikį.

  Antihipertenziniais vaistais ir diuretikais: NVNU gali silpninti šių vaistų poveikį.

  Kortikosteroidais: Gali padidėti virškinimo trakto nepageidaujamų reakcijų rizika.

  Ciklosporinu: NVNU kartu vartojant su ciklosporinu gali padidėti nefrotoksiškumo rizika.

  Ličiu: Yra duomenų rodančių, kad gali didėti ličio koncentracija plazmoje.

  Metotreksatu: Kyla pavojus, kad padidės metotreksato koncentracija plazmoje.

  Takrolimuzu: NVNU vartojant kartu su takrolimusu gali didėti nefrotoksiškumo rizika.

  Tiklopidinu NVNU negalima vartoti kartu su tiklopidinu dėl suminio trombocitų funkcijos slopinimo.

  Zidovudinu: Yra duomenų rodančių, kad hemofilija sergantiems pacientams, kurių ŽIV testas teigiamas, vartojantiems zidovudiną kartu su ibuprofenu didėja hemartrozės ir hematomos rizika.

  3. KAIP VARTOTI Baroc 200 mg plėvele dengtas tabletes

  Įprastinė dozė yra:

  Suaugusiesiems ir vaikams (nuo 12 metų) 1 - 2 tabletės, prireikus kartoti kas 4-6 valandas, didžiausia dozė - 6 tabletės per parą.

  Jaunesniems kaip 12 metų vaikams Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės netinka jaunesniems kaip 12 metų vaikams. Pasitarkite su gydytoju.

  Vartojimo būdas Prarykite tabletę valgydami ar iškart po valgio, užgerkite stikline vandens (200 ml).

  Individualiai parinktos dozės turi būti tolygiai paskirstytos per parą.

  Nepasitarę su gydytoju, tokių skausmą malšinančių vaistų kaip Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių vartoti galima ne didesnę kaip 1200 mg paros dozę ir kuo trumpesnį laiką.

  Jeigu manote, kad Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių dozę Pavartojus per didelę Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių dozę, nedelsdami kreipkitės į gydytoją ar vaistininką. Gali atsirasti tokių nepageidaujamų reiškinių: pykinimas, pilvo skausmas, vėmimas ir viduriavimas (gali būti su krauju), galvos skausmas, spengimas ausyse, svaigimas ir sutrikusi rega. Retais atvejais gali žymiai sumažėti kraujospūdis, sutrikti inkstų veikla bei galite prarasti sąmonę.

  Pamiršus pavartoti Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių Pamiršę pavartoti vaistą, bet kuriuo metu galite išgerti įprastinę dozę.

  Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Širdies ir kraujagyslių sistema Tokie vaistai, kaip Baroc 200 mg plėvele dengtos tabletės, gali būti susiję su širdies priepuolio („miokardo infarkto“) ar insulto pavojaus nedideliu padidėjimu.

  Padidėjusio jautrumo reakcijos Nedažnos (≥0,1% - <1%) Padidėjusio jautrumo reakcijos, pasireiškiančios dilgėline ir niežuliu. Labai retos (≤0,01%) Sunkios padidėjusio jautrumo reakcijos. Galimi simptomai: veido, liežuvio ir gerklų tinimas, dusulys, tachikardija, hipotenzija, (anafilaksija, angioedema ar sunkus šokas). Astmos ir bronchospazmo pasunkėjimas.

  Virškinimo trakto sutrikimai Nedažni (≥0,1% - <1%) Pilvo skausmas, pykinimas ir sutrikęs virškinimas. Reti (≥0,01% - <0,1%) Viduriavimas, vidurių pūtimas, vidurių užkietėjimas ir vėmimas. Labai reti (≤0,01%) Pepsinės opos, perforacija ar kraujavimas iš virškinimo trakto.

  Nervų sistemos sutrikimai Nedažni (≥0,1% - <1%) Galvos skausmas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Labai reti (≤0,01%) Ūminis inkstų nepakankamumas, inkstų spenelių nekrozė, ypač vaistą vartojant ilgai, dėl ko padidėja šlapalo koncentracija serume ir pasireiškia edema.

  Kepenų, tulžies pūslės ir latakų sutrikimai Labai reti (≤0,01%) Kepenų sutrikimai.

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti (≤0,01%) Kraujodaros sutrikimai (anemija, leukopenija, trombocitopenija, pancitopenija, agranuliocitozė). Pirmieji požymiai: karščiavimas, gerklės skausmas, paviršinės burnos opos, į gripą panašūs simptomai, sunkus nuovargis, nepaaiškinamas kraujavimas.

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Nedažni (≥0,1% - <1%) Įvairūs odos bėrimai. Labai reti (≤0,01%) Sunkios odos reakcijų formos, pvz., gali pasireikšti dauginė eritema ir epidermio nekrolizė.

  Imuninės sistemos sutrikimai Autoimuninėmis ligomis (sistemine raudonąja vilklige, mišria jungiamojo audinio liga) sergantiems pacientams gydomiems ibuprofenu, stebėta pavienių atvejų, kai pasireiškė simptomų, būdingų aseptiniam meningitui: sprando raumenų rigidiškumas, galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, karščiavimas ar sutrikusi orientacija.

  Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Baroc 200 mg plėvele dengtų tablečių LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ir vidinės pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!