• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • BARII SULFAS Medana BARII SULFAS Medana Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA BARII SULFAS Medana IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  BARII SULFAS Medana yra balta, vaisinių ledinukų kvapo ir skonio suspensija, 1 butelyje yra 200 ml suspensijos. Kartono dėžutėje yra 24 buteliai.

  BARII SULFAS Medana yra suspensija, kurios 1 ml yra 1 g bario sulfato. Jis yra aiškų kontrastą sukelianti medžiaga, vartojama virškinimo trakto rentgenologinio tyrimo metu. Jis netirpsta vandenyje, neabsorbuojamas iš virškinimo trakto ir, skirtingai nuo tirpių bario druskų, nesukelia toksinio poveikio. Bario sulfato veikimo būdas yra susijęs su šios medžiagos gebėjimu absorbuoti rentgeno spindulius. Bario sulfato išgėrus arba suleidus į tiesiąją žarną, galima stebėti gleivinės paviršių, iš vidaus virškinimo traktą, nustatyti stemplės, skrandžio, plonųjų ir storųjų žarnų patologinius pokyčius. Virškinimo trakto sekrecijos ir motorikos bario sulfatas neveikia. Preparatą galima vartoti tik ligoninėje, poliklinikoje ar specializuotoje diagnostikos laboratorijoje. Vartojimo indikacijos Rentgenologiniam virškinimo trakto organų (stemplės, skrandžio, plonosios ir storosios žarnos) tyrimui.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT BARII SULFAS Medana

  BARII SULFAS Medana vartoti draudžiama, jeigu: - padidėjęs jautrumas (alergija) bet kuriai preparato medžiagai; yra žarnų nepraeinamumas, peritonitas, sepsinis šokas; prakiuręs (arba įtariama, kad gali būti prakiuręs) virškinimo traktas; ligonis serga opiniu kolitu; yra trachėjos - stemplės fistulė.

  BARII SULFAS Medana būtina vartoti atsargiai: ligoniams, kuriems yra polinkis į vidurių užkietėjimą; vaikams, pagyvenusiems, išsekusiems ir (arba) netekusiems daug skysčių žmonėms; - ligoniams, kurie serga bronchine astma, cistine fibroze, hipertenzija, progresavusia širdies liga, alergija, kuriems yra padidėjęs jautrumas diagnostiniams preparatams ar sutrikęs rijimas. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Atsižvelgiant į riziką vaisiui nėščioms moterims radiologinių tyrimų daryti negalima. Ar nėštumo metu suspensijos vartoti saugu, nenustatyta.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvei suspensijos vartoti galima.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Duomenys neaktualūs.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Suspensijos sąveikos su kitais vaistais nepastebėta.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines BARII SULFAS Medana medžiagas Sudėtyje esantis metilo parahidroksibenzoatas ir propilo parahidroksibenzoatas gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos. Sudėtyje esantis sorbitolis gali laisvinti vidurius. 1 g sorbitolio energinė vertė – 2,6 kcal.

  3. KAIP VARTOTI BARII SULFAS Medana

  BARII SULFAS Medana visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Bario sulfato suspensijos turi būti vartojama tik prižiūrint gydytojui. Preparato kiekį, kurį reikia suvartoti tyrimo metu, kiekvienam pacientui nustato tyrimą atliekantis medikas. Prieš atveriant talpyklę reikia gerokai papurtyti, kad suspensija taptų vientisa. Tiriant stemplę, skrandį, dvylikapirštę bei plonąją žarną suspensijos reikia gerti. Jei tiriama storoji žarna, reikia daryti suspensijos klizmą: dvigubam kontrastiniam tyrimui suleidžiama neskiesto preparato; įprastiniam tyrimui – preparato, skiesto vandeniu santykiu 1:1. Prieš vartojimą suspensiją reikia pašildyti iki kūno temperatūros. Priklausomai nuo tiriamos virškinimo trakto dalies, paciento kūno svorio, procedūros trukmės ir kitų faktorių paprastai suvartojama 80 – 200 ml suspensijos. Kad būtų išvengta komplikacijų, susijusių su bario sulfato užsilaikymu virškinimo trakte, baigus virškinimo trakto tyrimą, suspensijos likučius reikia pašalinti (gerti pakankamai skysčio ir prireikus vartoti vidurių laisvinamųjų vaistų).

  Pavartojus per didelę BARII SULFAS Medana dozę Duomenų apie bario sulfato, naudojamo virškinamojo trakto rentgenologiniam ištyrimui, perdozavimą nėra.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  BARII SULFAS Medana, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį. Vartojant suspensijos gali pasireikšti alerginė reakcija: dilgėlinė, niežėjimas, eritema, generalizuotas odos išbėrimas, paakių patinimas, deguonies apykaitos sutrikimo sindromas, kontaktinis dermatitas. Šie simptomai gali pasireikšti tyrimo metu ar po jo. Gali sutrikti rijimas, užkietėti viduriai, atsirasti viduriavimas, žarnų nepraeinamumas, bario granuloma, prasidėti pilvo diegliai, apendicitas. Pilvo diegliai ir viduriavimas gali prasidėti suleidus į tiesiąją žarną per didelį preparato kiekį. Pavieniais atvejais gali pakisti EKG, sumažėti kraujospūdis, pasireikšti migrena. Pagyvenusių žmonių žarnyne bario sulfatas gali susilaikyti net 4-6 dienas. Dėl netinkamai atliktos diagnostinės klizmos gali prasidėti pilvo, storosios ar tiesiosios žarnos uždegimas, prakiurti storoji žarna. Jeigu bario sulfato patenka į kraujo apytaką (pvz., leidžiant į tiesiąją žarną), gali atsirasti diseminuoto intrakraujagyslinio krešėjimo (DIK) sindromas, sustoti širdis, sutrikti jos ritmas, pasireikšti skilvelių virpėjimas, bradikardija, sistolės susilpnėjimas, plaučių arterijų embolija, kvėpavimo nepakankamumas, negrįžtamas galvos smegenų pažeidimas. Patekus bario sulfato į kvėpavimo takus gali atsirasti laikinas kvėpavimo pasunkėjimas, dusulys ar net pilnas kvėpavimo takų užsikišimas.

  Vartojant BARII SULFAS Medana kai kuriems žmonėms gali pasireikšti kitoks šalutinis poveikis.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. BARII SULFAS Medana LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25C temperatūroje. Negalima šaldyti ar užšaldyti. Žemiausia temperatūra, kurioje preparatą galima laikinai laikyti, yra + 5 C.

  Ant butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!