• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Balmandol Balmandol Vaistai →   Pagrindinis →  

  Kas yra Balmandol ir kada jį vartoti? Balmandol yra medicininis maudymosi vonių aliejus. Jis labai riebalina, kadangi jo pagrindinės sudedamosios dalys yra migdolų ir parafino aliejus. Maudymosi metu vandens paviršiuje atsiranda plona aliejaus plėvelė, o baigus maudytis ant odos lieka plonas apsauginis sluoksnis, riebalinantis drėgną odą. Ši aliejaus plėvelė neleidžia odai džiūti. Balmandol vartojamas kaip pagalbinė priemonė gydant visas odos ligas (kai ji būna neriebi, sausa, pleiskanota arba sutrūkinėjusi): endogeninę egzemą (neurodermitą), sausąją seborėją (kai oda linkusi sausėti ir pleiskanoti), jautrią sausą kūdikių ir vaikų odą, senatvinę odą (ypač jei kartu yra niežulys), žvynelinę ir kserodermą.

  Kada šį vaistą reikia vartoti atsargiai? Jeigu vaistą vartojate gydytojo nurodymu, jokių atsargumo priemonių nereikia, tačiau jeigu Jūs sergate kitomis ligomis, esate alergiškas, geriate kitų medikamentų (taip pat ir paties pirktų!) arba vartojate juos iš išorės, informuokite savo gydytoją arba vaistininką.

  Ar galima Balmandol vartoti nėštumo metu ir maitinant krūtimi? Vartoti galima.

  Kaip jį vartoti? Į vonią įpilti aliejaus ir pamaišyti. Pilnai voniai - nuo 15 iki 30 ml, mažesniam indui - mažiau (priklauso nuo vandens paviršiaus ploto). Kūdikio vonelei - nuo 5 iki 10 ml. Jeigu oda nelabai sausa, dozę galima mažinti (pilti 5 - 10 ml). Jeigu nepaskirta kitaip, taip maudytis reikia 2 - 3 kartus per savaitę. Negalima naudoti jokio muilo. Jei reikia, tokioje vonioje išsimaudoma po prausimosi paprastoje vonioje arba po dušu. Maudymosi aliejaus vonioje trukmė - 10 - 15 minučių, vandens temperatūra - apie 35o C. Po vonios rankšluosčiu nusišluostyti reikia nestipriai (odą nusausinant lengvais paspaudimais). Balmandol galima vartoti ir kaip odos aliejų (pavyzdžiui, po dušo juo galima patepti drėgną odą). Paisykite čia nurodytų arba gydytojo paskirtų dozių. Jeigu galvojate, kad medikamentas veikia per silpnai arba per stipriai, pasitarkite su savo gydytoju arba vaistininku.

  Į ką dar atkreipti dėmesį? Vonią reikia valyti nepraskiestu valikliu. Maudantis saugotis joje nepaslysti! Balmandol negalima gerti. Vaistą reikia suvartoti tik iki ant indo nurodytos datos. Kitą informaciją apie vaistą pateiks Jūsų gydytojas arba vaistininkas.

  Kokia šio preparato sudėtis? 1 g Balmandol yra 300 mg migdolų aliejaus, 693 mg labai skysto parafino, tokoferolio, pagalbinių ir aromatinių medžiagų.

  Kur įsigyti Balmandol? Kokia jo pakuotė? Balmandol galima įsigyti vaistinėse be gydytojo recepto. Jis parduodamas buteliais, kuriuose yra 225 ml Balmandol.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!