• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Azimepha Azimepha Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA AZIMEPHA IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Azitromicinas, kurio yra Azimepha sudėtyje, priklauso vaistams, vadinamiems makrolidų grupės antibiotikais. Azitromicinas žudo bakterijas, blokuodamas bakterijoms svarbių gyvybinių dalių, ląstelės sienelių, formavimąsi.

  Azitromicinu gali būti gydomos jam jautrių bakterijų sukeltos infekcinės ligos: viršutinių kvėpavimo takų: sinusitas, faringitas, tonzilitas; vidurinės ausies uždegimas (vidurinis otitas); apatinių kvėpavimo takų: bronchitas ir lengva ar vidutinio sunkumo pneumonija; odos ir minkštųjų audinių; tam tikros lytiškai plintančios bakterinės ligos (sukeltos Chlamydia trachomatis bakterijų).

  Gydytojas gali šį vaistą skirti kitoms, nei paminėta šiame pakuotės lapelyje, ligoms gydyti. Visada laikykitės gydytojo nurodymų ir dozės, nurodytos pakuotės lapelyje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AZIMEPHA

  Azimepha vartoti negalima:

  jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) azitromicinui ar bet kuriam kitam makrolidų grupės antibiotikui (pvz., eritromicinui ir klaritromicinui) arba bet kuriai pagalbinei Azimepha medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  jeigu jums diagnozuotas inkstų ar kepenų funkcijos sutrikimas; jei esate nėščia ar maitinate krūtimi. Prieš pradėdami vartoti Azimepha paklauskite gydytojo, ar galite vartoti azitromiciną, jei jums buvo diagnozuotas nereguliarus širdies ritmas ar sunkus širdies funkcijos sutrikimas.

  Kitų vaistų vartojimas

  Kiti vaistai gali turėti įtakos šio vaisto efektyvumui ir saugumui. Kita vertus, kartu vartojamas Azimepha gali įtakoti kitų vaistų efektyvumą ir saugumą. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, arba maisto papildus pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Neužmirškite pasakyti gydytojui apie Azimepha vartojimą, jei gydymo metu ar netrukus po jo jums paskirs kitą vaistą.

  Ypač svarbu pasakyti gydytojui: jei jums gydantis azitromicinu ar po to skyrė vaistą nuo migrenos, kurio sudėtyje yra ergotamino; jei vartojate digoksiną (vaistą širdžiai); jei vartojate ciklosporiną (imuninį atsaką mažinantį vaistą); jei vartojate varfariną (vaistą, mažinantį kraujo krešėjimą); jei vartojate rifabutiną (vaistą nuo tuberkuliozės); jei vartojate zidovudiną ar didanoziną, kurie priklauso vaistų prieš ŽIV grupei; jei vartojate skrandžio rūgštingumą mažinančius vaistus, kadangi jie gali lėtinti azitromicino absorbciją.

  Azimepha vartojimas su maistu ir gėrimais

  Azimepha tabletes galima gerti nevalgius arba valgio metu. Maistas azitromicino absorbcijos neveikia.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vartojimas nėštumo metu: tyrimai su gyvūnais kenksmingo poveikio vaisiui neparodė. Nėra pakankamų ir gerai kontroliuojamų tyrimų su nėščiomis moterimis. Kadangi tyrimų su gyvūnais rezultatai ne visada tinka žmonėms, Azimepha nėštumo metu galima vartoti tik tada, kai nėra kitų alternatyvų.

  Vartojimas žindymo laikotarpiu: Azimepha žindančioms moterims reikėtų vartoti tik tada, kai nėra kitų alternatyvų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas

  Azimepha paprastai neturi poveikio gebėjimui vairuoti ar valdyti mechanizmus, kai reikia atidumo.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Azimepha medžiagas

  Vaisto sudėtyje yra karboksimetilkrakmolo A natrio druskos, kurioje gali būti glitimo. Jis gali sukelti problemų pacientams sergantiems celiakija.

  3. KAIP VARTOTI AZIMEPHA

  Azimepha visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Jei jaučiate, kad Azimepha poveikis yra per stiprus ar per silpnas, prašome pasakyti gydytojui ar vaistininkui.

  Tabletės, kuriose yra 250 mg azitromicino, geriamos kartą per dieną. Kad būtų sumažinta nepageidaujamo poveikio rizika virškinamajam traktui, jas galima vartoti su maistu.

  Suaugusiesiems, paaugliams ir vaikams virš 45 kg kūno svorio, kurie gali praryti tabletes: įprasta dozė yra 500 mg vieną kartą per parą - gerti tris dienas, arba 500 mg vienkartinė dozė pirmąją dieną ir po to 250 mg vieną kartą per parą - gerti keturias dienas.

  Vienkartinė dozė Chlamydia trachomatis sukeltoms lytiškai plintančioms ligoms gydyti yra 1000 mg.

  Paaugliams ir vaikams iki 45 kg kūno svorio: šiems pacientams tabletės, kuriose yra 250 mg azitromicino, neskiriamos.

  Pavartojus per didelę Azimepha dozę

  Prašome visada kreiptis į gydytoją ar į ligoninę, jei išgėrėte per daug šio vaisto, ar jei patyrėte perdozavimo simptomų, pvz., praradote klausą, pykina, vemiate ar viduriuojate.

  Pamiršus pavartoti Azimepha

  Jei pamiršote pavartoti Azimepha, išgerkite tabletę, kai tik prisiminsite, ir toliau vartokite taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

  Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Azimepha, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažni (nuo ≥ 1/100 iki <1/10): pykinimas, vėmimas, viduriavimas ir pilvo skausmai.

  Nedažni (nuo ≥ 1/1000 iki <1/100): nuovargis, galvos skausmas, galvos svaigimas, mieguistumas ir jėgų neturėjimas (astenija). Traukuliai. Vidurių pūtimas, skrandžio veiklos sutrikimas, apetito stoka ir skystos išmatos. Bėrimas ir niežėjimas. Sąnarių skausmas. Makšties uždegimas (vaginitas).

  Reti (nuo ≥1/10 000 iki <1/1 000): greitai progresuojančios stiprios alerginės reakcijos (anafilaksinis šokas) su bendriniais simptomais ir tinimu. Kraujo plokštelių (trombocitų) išsekimas. Klaidingi jutimai. Smarkus širdies plakimas ir nereguliari širdies veikla. Vidurių užkietėjimas, skonio jutimo pokyčiai ir liežuvio spalvos pasikeitimas. Epizodinis vietinis odos patinimas (angioedema), jautrumas šviesai, dilgėlinė, daugiaformė eritema ir jos mirtina forma Stevens-Johnson sindromas bei epidermio nekrolizė (Lyell sindromas). Kepenų tyrimų reikšmių pokyčiai, hepatitas, gelta, kepenų nekrozė ir kepenų funkcijos sutrikimas. Agresyvumas, nervingumas ir nerimas. Nefritas (inkstų uždegimas) ir ūmus inkstų funkcijos sutrikimas. Klausos praradimas, kurtumas ir spengimas ausyse (tinitas).

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI AZIMEPHA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Azimepha vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Azimepha sudėtis

  Veiklioji medžiaga yra azitromicinas. Vienoje plėvele dengtoje tabletėje yra 250 mg azitromicino (monohidrato pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra tabletės branduolys: bevandenis kalcio vandenilio fosfatas, mikrokristalinė celiuliozė, hidroksipropilceliuliozė, natrio laurilsulfatas, karboksimetilkrakmolo A natrio druska, natrio stearilfumaratas; tabletės plėvelė: hipromeliozė, makrogolis 6000, talkas, titano dioksidas (E 171).

  Azimepha išvaizda ir kiekis pakuotėje Baltos ar balkšvos, ovalios ir abipus išgaubtos plėvele dengtos tabletės.

  Pakuotės dydis: 3, 4, 6 arba 100 plėvele dengtų tablečių.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!