• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ATG-Fresenius ATG-Fresenius Vaistai →   Pagrindinis →  

  ATG-Fresenius 20 mg koncentratas infuziniam tirpalui

  Triušių imunoglobulinas prieš žmogaus T-limfocitus

  Sudėtis ATG-Fresenius yra gaunamas iš triušių, kurie buvo imunizuoti žmogaus T-limfoblastais iš Jurkat ląstelių linijos, serumo. 1 ml ATG-Fresenius yra: a) veikliosios medžiagos: triušių imunoglobulino 20 mg

  b) pagalbinių medžiagų: natrio dihidrogenfosfato fosforo rūgšties injekcinio vandens Vaisto forma Koncentratas infuziniam tirpalui

  Pakuotė Pakuotė: 1 buteliukas 5 ml tirpalo Pakuotė: 1 buteliukas 10 ml tirpalo (žiūrėti PCS)

  Farmakoterapinė vaisto grupė Imunosupresantas.

  Registravimo liudijimo turėtojas ir gamintojas Fresenius Biotech GmbH, Am Haag 6-7, 82166 Gräfelfing Vokietija Telefonas: (Vokietijoje) – 89/89 88 88 – 0 Faksas: (Vokietijoje) – 89/89 88 88 - 17

  Terapinės indikacijos ATG-Fresenius paprastai vartojamas imuninei sistemai slopinti kartu su kitais tokio poveikio vaistais (metilprednizolonu, prednizonu, azatioprinu, ciklosporinu A), atmetimo reakcijai po organų transplantavimo išvengti. Vaistas vartojamas esant šioms būklėms: Profilaktiškai. Ankstyvuoju laikotarpiu po organų transplantavimo ATG-Fresenius vartojamas kartu su gliukokortikosteroidais, azatioprinu ir (arba) ciklosporinu A imuninės sistemos slopinimui sustiprinti. Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Ūmiai atmetimo reakcijai slopinti, jeigu metilprednizolono terapinis poveikis yra nepakankamas.

  Kontraindikacijos ATG-Fresenius negalima vartoti: - jeigu ligonis alergiškas triušių baltymams; - turintiems didelę trombocitopeniją, kai trombocitų skaičius yra mažesnis nei 50 000/μl (vartojant ATG-Fresenius gali sumažėti trombocitų kiekis ir padidėti kraujavimo rizika); - ligoniams su terapiškai nekontroliuojama bakterine, virusine arba grybeline infekcija; - nėštumo metu arba įtariant nėštumą; (nei kliniškai, nei su gyvūnais nėra tirtas vaisto poveikis nėštumo metu, todėl ATG-Fresenius vartojimo riziką ir naudą turi nustatyti gydytojas. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad žmogaus IgG gali prasiskverbti pro placentą).

  Šalutinis poveikis Bet kuriuo metu vartojant vaistą yra anafilaksinės reakcijos rizika, įskaitant kraujo spaudimo sumažėjimo, krūtinės skausmo, pakilusios temperatūros ar dilgėlinės. Šie simptomai paprastai pasireiškia tik pirmojo vaisto leidimo metu, tačiau vėliau nebesikartoja. Jeigu simptomai tampa kliniškai reikšmingi, nutraukite vaisto vartojimą ir iš karto pradėkite gydyti anafilaksiją ir šoką (žr. skirsnį Kritiniai atvejai, simptomai ir priešnuodžiai). Kaip ir gydant kitais heterogeniškais serumais, po 8-14 gydymo ATG-Fresenius dienų gali išsivystyti seruminė liga. Jeigu simptomai yra silpni ir praeinantys, gydymo nutraukti nereikia. Ryškus limfocitų kiekio sumažėjimas (ypač T-limfocitų) vartojant ATG-Fresenius atsiranda dėl imuninę sistemą slopinančio poveikio ir yra būdingas šiam vaistui. Vartojant rekomenduojamą dozę, trombocitopenija arba granulocitopenija, kurioms esant gydymą reikia nutraukti, išsivysto retai.

  Sąveika su kitais vaistais Vartojant vaistą kartu su kitais imuninę sistemą slopinančiais vaistais (kortikosteroidais, azatioprinu ir ciklosporinu A), padidėja infekcijos, trombocitopenijos ir anemijos rizika. Ligonius, kuriems taikoma šis gydymas, reikia atidžiai stebėti. Taip pat rekomenduojama kartu vartojamo imuninę sistemą slopinančio vaisto adaptacija. Ligonių, kuriems yra slopinama imuninė sistema, negalima vakcinuoti gyvų nukenksmintų virusų vakcinomis. Skiepijant kitomis vakcinomis imunizavimo rezultatai gali būti pusiau optimalūs.

  Ypatingieji perspėjimai, atsargumo priemonės vartojant Prieš skiriant ATG-Fresenius, reikia nustatyti, ar pacientas alergiškas triušių baltymams (žr. Jautrumo vaistui mėginys). Pirmosiomis gydymo dienomis medicinos personalas turi būti pasiruošęs ir turėti reikiamą įrangą prireikus suteikti skubią pagalbą. Atkreipkite dėmesį, kad dėl ankstesnio arba gretutinio imuninę sistemą slopinančio vaisto vartojimo alerginiai odos testai gali būti neigiami, nors ligonis yra labai jautrus.

  Standartinės priemonės, skirtos apsisaugoti nuo infekcinių ligų, sukeltų vaistinių preparatų , kurie gaminami, naudojant žmogaus kilmės komponentus yra donorų parinkimas, atskirų donorų patikra pagal specifinius infekcinių ligų markerius ir efektyvių gamybos veiksnių viruso inaktyvacijai ar pašalinimui taikymas. Nepaisant to, vartojant vaistinį preparatą, gaminamą naudojant žmogaus kilmės komponentus, negalima visiškai atmesti infekcijos sukėlėjų pernešimo galimybės. Tą patį galima pasakyti ir apie nežinomus ir naujai išaiškintus virusus bei kitus patogeninius organizmus.

  Priemonės, taikomos gaminant ATG-Fresenius, yra palyginus efektyvios prieš turinčius apvalkalą virusus, tokius kaip ŽIV, HBV ir HCV. Šios priemonės gali būti tik iš dalies veiksmingos prieš neturinčius apvalkalo virusus, tokius kaip HAV ir parvovirusą B19. Parvoviruso B19 sukelta infekcinė liga gali būti pavojinga nėščiosioms (dėl vaisiaus infekcijos) arba asmenims, kuriems yra imunodeficitinė būklė ar padidėjusi eritropoezė (pvz., sergantiesiems hemolizine anemija).

  Griežtai rekomenduojame kiekvieną kartą vartojant ATG-Fresenius pasižymėti preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad galima būtų nustatyti ryšį tarp paciento ir preparato serijos . Rekomenduojama apie gydymą gyvulinės kilmės imuniniu serumu pažymėti paciento kritinių būklių arba vakcinacijos pase.

  Jautrumo preparatui mėginys. Mėginiui gali būti vartojamas tiek serumas su triušio imunoglobulinu – 10 mg/ml (tiekiamas nemokamai esant pareikalavimui), tiek pats ATG-Fresenius. Kaip atlikti įodinį mėginį. Jeigu žinoma, kad ligonis turi polinkį į alergiją (žr. paciento ligos istoriją), suleiskite 0,1 ml neatskiesto serumo po oda, geriausia vidinėje dilbio pusėje. Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus triušių baltymams, patariama serumą atskiesti fiziologiniu tirpalu santykiu 1:100. Jeigu vietoj serumo vartojamas ATG-Fresenius, rekomenduojamas kiekis yra 0,05 ml (vietoj 0,1 ml). Jeigu įtariama, kad ligonis yra labai jautrus, atskieskite vaistą fiziologiniu tirpalu santykiu 1:100. Kontrolinė įodinė fiziologinio (NaCl) tirpalo injekcija atliekama toje pat kitos rankos vietoje. Mėginio įvertinimas. Jeigu per 15 minučių injekcijos vietoje atsiranda aiškiai matoma reakcija (pvz., pūkšlė, patinimas), o kontrolinės injekcijos vietoje reakcijos nėra, ligonis yra labai jautrus triušių baltymams ir ATG-Fresenius. Reakcija abiejų injekcijų vietose reiškia bendrą didelį ligonio jautrumą.

  Nesuderinamumas ATG-Fresenius negalima maišyti su gliukoze, krauju, kraujo pakaitalais, tirpalais, turinčiais lipidų, bei heparino natrio druska.

  Dozavimas Jeigu gydytojas nenurodo kitaip, rekomenduojama ATG-Fresenius paros dozė yra: Profilaktiškai po organų transplantavimo. 0,1 - 0,25 ml (2-5 mg) ATG-Fresenius kilogramui kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio vaisto. Ūmi, steroidams atspari atmetimo reakcija. Skiriama 0,15 - 0,25 ml (= 3-5 mg) ATG-Fresenius /kg kūno svorio. Įprastinė paros dozė yra 3-4 mg/kg kūno svorio.

  Gydymo trukmė ir gydymo kursai ATG-Fresenius yra hipotoninis koncentratas infuzijoms, kurio pH yra 3,7. Prieš leidžiant į veną, ATG-Fresenius atskiedžiamas fiziologiniu tirpalu! Kadangi ATG-Fresenius sudėtyje nėra konservuojančių medžiagų, atidarius buteliuką vaistą reikia sunaudoti nedelsiant! Vartokite ATG-Fresenius tik, jei tirpalas yra skaidrus opalescuojantis, o buteliukas užantspauduotas. Nevartokite, jei tirpalas yra drumstas. ATG-Fresenius skieskite tik fiziologiniu tirpalu. ATG-Fresenius turi būti skiriamas tik griežtai laikantis gydytojo nurodymų ir prižiūrint medicinos personalui. Ypatingą dėmesį reikia atkreipti į bet kokius anafilaksinio šoko simptomus. Ligonį reikia stebėti dar mažiausiai 30 minučių po infuzijos. Turi būti paruoštos priemonės skubiai gydyti anafilaksinį šoką (žr. skirsnį Priemonės kritiniais atvejais, simptomai ir priešnuodžiai ). Dėl imuninės sistemos slopinimo bakterinės, virusinės ir grybelinės infekcijos rizika padidėja. Infekciją reikia gydyti atitinkamais vaistais (antibiotikais, antivirusiniais ir antigrybeliniais vaistais arba imunoglobulinais). Prieš leidžiant į veną, ATG-Fresenius atskiedžiamas 250-500 ml fiziologinio tirpalo ir mažiausiai per keturias valandas suleidžiamas. Pirmąsias tris gydymo dienas ligonis turi būti atidžiai stebimas medicinos personalo. Vaistą skiriant periferiškai, pasirinkite stambią veną. Nustatyta, kad sisteminis ir lokalus vaisto toleravimas yra geresnis, jei prieš infuziją yra vartojami hidrokortikosteroidai ir (arba) antihistamininiai vaistai. Pastaba: Negalima ATG-Fresenius maišyti su heparino natrio druska arba leisti į tą pačią veną, kadangi dėl mažesnio nei 5,2 pH vaistas susidrumsčia.

  Profilaktika po organo transplantacijos: priklausomai nuo ligonio būklės, vaisto dozės ir kartu skiriamų kitų vaistų, gydymo trukmė yra 5-14 dienų. Gydymas pradedamas transplantacijos atlikimo dieną. Ūmios steroidams atsparios atmetimo reakcijos gydymas: Gydymo trukmė priklauso nuo persodinto organo būklės ir gydymo plano ir paprastai trunka 5-14 dienų. Gydymas pradedamas transplantacijos atmetimo reakcijos krizės dieną.

  Perdozavimas Perdozavus rekomenduojama iš karto skirti plataus veikimo spektro antibiotikus, antigrybelinius ir antivirusinius vaistus. Gydymą ATG-Fresenius reikia nutraukti, o kitus imuninę sistemą slopinančius vaistus skirti pagal hemogramos duomenis (ypač atsižvelgiant į leukocitų ir limfocitų kiekį). Trombocitų kiekis turi būti atidžiai stebimas ir prireikus skiriamas pakaitinis gydymas. Priemonės kritiniais atvejais, simptomai ir priešnuodžiai Išsivysčius anafilaksinei arba anafilaktoidinei reakcijai, vadovaukitės lentelės nurodymais:

  Simptomų laipsnis ir stadija, išsivysčius anafilaktinei ir anafilaktoidinei reakcijai Stadija 0 Vietinė (židinio vietoje) I Bendra silpna reakcija II Bendra aiškiai matoma reakcija III Bendra stipri reakcija IV Organo at- metimas Simp- tomai vietinė ribota odos reakcija išplitusi odos reakcija (paraudimas, generalizuota dilgėlinė, niežėjimas), gleivinės sudirginimas (nosies, junginės), bendra reakcija (dirglumas, galvos skausmas) širdies-kraujagyslių reakcija (pakitęs kraujospūdis ir pulsas) kvėpavimo sutrikimas (silpnas dusulys, bronchų spazmai) noras tuštintis ir šlapintis šokas (didelė hipotenzija, blyškumas) kvėpavimo sutrikimas su dideliu dusuliu, sąmonės pritemimas arba netekimas, tuštinimasis arba šlapinimasis (kai kuriais atvejais) kvėpavimo sustojimas, kraujagyslinis kolapsas

  Ūmios anafilaktoidinės reakcijos gydymo režimas ir dozės Stadija I II III Profilaktiškai esant recidyvų rizikai Katecholaminai: ºadrenalinas/  β simpatomimetikai, inhaliacijos ºadrenalinas ºdopaminas ºnoradrenalinas

  Kol atsiranda drebulys ir (arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas); 1 mg/10 ml: 0,1 mg/min.b Kol atsiranda drebulys ir (arba) tachikardija (rekomenduojama: adrenalinas); 1 mg/10 ml: 0,1 mg/min.; 2,5-5 mg/70 kg/min., jeigu reikia,  po 10 min.; 1 mg/10 ml: 0,05-1 mg/min.d

  Kortikosteroidai ºparenteraliai (prednizolono atitikmenys)

  50-125  mga

  250-500 mg

  1000 mg Kas 8 val. iki 24 val.; 80-100 mg per os ar parenteraliai

  Teofilinas

  5 mg/kg kūno svorio, vėliau: 10 mg/kg/24 val. (sukelia tachikardiją)

  Histamino antagonistai: ºH1-antagonistai

   

   

   

  ºH2-antagonistai

  Dimetindeno maleato 8 mg Klemastino 4 mg

   

  1. Cimetidino 400 mg 2. Ranitidino 100 mg

   

  Dimetindeno maleato 8 mgc Klemastino 4 mg

   

   

  1. Cimetidino 400 mgc 2. Ranitidino 100 mg

   

  Dimetindeno maleato 8 mgd Klemastino 4 mg

   

   

  1. Cimetidino 400 mgd 2. Ranitidino 100 mg

   

  Kas 8 val. iki 24 val. Dozė kaip nurodyta antrame stulpelyje, per os arba parenteraliai;

  Kas 8 val. iki 24 val. Dozė kaip nurodyta antrame stulpelyje, per os arba parenteraliai; Tūrio atstatymas: ºkristaloidai

  ºkoloidai

  Ringerio –laktato tirpalo 500 ml

  Keletas litrų Ringerio –laktato tirpalo; pvz., HES: 1-2 l, 2 l Ringerio –laktato tirpalo

  a pacientas alergiškas (hiposensibilizacinis gydymas, jautrumo mėginys)

  b ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti bei gydymas H1- bei H2 antagonistais

  c ryškėjantys širdies kraujagyslių simptomai, nors buvo skiriami tirpalai kraujo tūriui atstatyti

  d nepakankami gydymo rezultatai po gydymo adrenalinu ir tirpalo kraujo tūriui atstatyti infuzijos

  Literatūra: Anaesthesist 1994; (43:211-222).

  Farmakodinaminės ir toksikologinės savybės bei informacija apie farmakokinetiką ir biologinį pasisavinimą ATG-Fresenius yra triušių imunoglobulino prieš žmogaus T-limfocitus preparatas, slopinantis imuninę sistemą. ATG-Fresenius yra gaunamas iš triušių, kurie buvo imunizuoti žmogaus T-limfoblastais iš Jurkat ląstelių linijos, serumo. ATG-Fresenius kaip polikloninis prieš -T-ląstelių antikūnų tirpalas pasižymi tiesioginiu slopinamuoju poveikiu T-ląstelėms. Dėl to mažėja T --ląstelių kiekis. Pagrindinis T-ląstelių kiekį mažinančio poveikio mechanizmas yra susijęs su opsonizacija ir lize po komplemento aktyvavimo. Publikuoti in vivo ir in vitro bandymų rezultatai rodo, kad ATG-Fresenius poveikis vyksta ir dėl prisijungimo prie CD2+, CD3+, CD4+/CD28+, CD5+, CD7+, LFA-1+ ir ICAM-1+ limfocitų receptorių. Tokių savybių dažniausiai turi T-limfocitai. CD5 taip pat dažnai randami proliferuojančių B--limfocitų paviršiuje. ATG-Fresenius slopina spontaninių žmogaus T-limfocitų rozečių susidarymą veikiant avies eritrocitams. ATG-Fresenius atitolina persodinto alogeninio odos audinio atmetimo reakciją Rezus beždžionėms. Vartojant ATG-Fresenius nėra antikūnų kryžminės reakcijos su eritrocitais, žmogaus plazmos baltymais ir glomerulų bazine membrana. Taisyti kaip SPC Toksinis poveikis Triušiams ir Rezus beždžionėms buvo atlikti ūmaus toksinio poveikio tyrimai. Suleidus triušiams net 900 mg/kg kūno svorio dozę, nebuvo stebėta jokių patologinių klinikinių ar hematologinių pokyčių. Suleidus Rezus beždžionėms 100 mg/kg kūno svorio dozę, tik pirmąsias 3 dienas buvo stebimas neryškus motorinis slopinimas, neutrofilinis granuliocitų poslinkis hemogramoje ir laikinas retikulocitų bei trombocitų kiekio sumažėjimas. Rezus beždžionėms buvo atliktas poūmio (lėtinio) toksinio poveikio mėginys. Leidžiant per dieną po 300 ir 500 mg/kg kūno svorio, gyvūnai nugaišo 7-tą dieną (300 mg) ir 5-tą dieną (500 mg). Pagal toksinio poveikio simptomus nustatyta, kad mirties priežastis buvo anafilaksinis šokas ir kraujotakos kolapsas. Palyginus su kontroline grupe, limfocitų skaičius mažėjo visose skirtingų dozių grupėse. Histologiniai ir kiti hematologiniai duomenys buvo normalūs. Nebuvo stebėta gyvūnų limfinių organų aktyvavimo. ATG-Fresenius poveikis CNS gali būti atmestas tiriant būdraujančias kates. Tiriant kates, kurioms atlikta anestezija, šalutinio poveikio širdies kraujagyslių sistemai nestebėta. Be to, ATG-Fresenius neturėjo mutageninio poveikio atliekant 3 skirtingais in vitro tyrimus: tiek su metaboliniu aktyvavimu, tiek be jo.

  Farmakokinetika ATG-Fresenius yra leidžiamas į veną, todėl jo biologinis pasisavinimas yra 100 %.

  ATG-Fresenius, kaip ir kiti baltymai, yra veikiamas baltymų metabolizmo. Nefizologinių metabolitų nenustatyta. ATG-Fresenius skilimo pusperiodis yra 14 dienų (skiriant 4 mg/kg kūno svorio dozę per dieną 7 dienas).

  Tinkamumo laikas ir patvarumas atidarius pakuotę Tinkamumo laikas yra nurodytas ant etiketės ir išorinės pakuotės. Negalima vartoti ATG-Fresenius pasibaigus tinkamumo laikui. Atidarius buteliuką, vaistą reikia suvartoti iš karto.

  Laikymo sąlygos Laikyti šaldytuve (2 oC - 8 oC)pataisyti  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!