• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Atacand Atacand Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ATACAND IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kandesartano cileksetilas priklauso vaistų, vadinamų angiotenzino II receptorių antagonistais, grupei. Jis blokuoja hormono – angiotenzino-II – poveikį, todėl atpalaiduoja ir plečia kraujagysles. Dėl to su­mažėja kraujospūdis, o širdžiai būna lengviau varinėti kraują organizme.

  Atacand vartojamas: didelio kraujospūdžio ligai (hipertenzijai) gydyti; širdies ligai, vadinamai širdies nepakankamumu, gydyti (ja sergant, širdis varinėja kraują silpniau negu turėtų).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ATACAND

  Atacand vartoti negalima: jei moteris yra nėščia, įtaria pastojusi arba planuoja pastoti; žindyvėms; jei nustatyta alergija bent vienai Atacand sudėtinei medžiagai; jei sergate sunkia kepenų liga arba užsikimšę tulžies latakai (sutrikęs tulžies nutekėjimas iš pūslės).

  Dėmesio! Jei vaistai, kurių sudėtyje yra kandesartano cileksetilo, buvo sukėlę sveikatos sutrikimų, Atacand vartoti negalima.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Prieš padėdami vartoti šį vaistą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui, jeigu: vartojate kitų vaistų kraujospūdžiui mažinti, ypač diuretikų (šlapimo varomųjų); vartojate bet kurį kitą vaistą (įskaitant pirktus be recepto); vartojate AKF inhibitorių, pvz., enalaprilį, kaptoprilį, lizinoprilį arba ramiprilį; vartojate ličio preparatą; vartojate kalį sulaikantį diuretiką, kalio papildą, druskos pakaitalą, kuriame yra kalio, hepariną arba į jį panašiai veikiantį vaistą; nesveika Jūsų širdis, kepenys arba inkstai; neseniai persodintas inkstas; netoleruojate laktozės; vemiate arba viduriuojate; vartojate nesteroidinių vaistų nuo uždegimo, pvz., indometaciną (jais gydomas sąnarių uždegimas, malšinamas kai kurių rūšių skausmas). jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Ypač svarbu, jeigu vartojate arba neseniai vartojote nesteroidinių vaistų nuo skausmo ir uždegimo (pvz., ibuprofeno, naprokseno ar diklofenako), ciklooksigenazės – 2 inhibitorių (pvz. celekoksibo ar etorikoksibo) arba daugiau kaip 3 g aspirino per parą.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Atacand vartojimas su maistu ir gėrimais Šias tabletes galima gerti valgant arba nevalgius.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei moteris yra nėščia arba mėgina pastoti, prieš pradėdama vartoti Atacand, apie tai ji turi pasakyti gydytojui.

  Prieš vartojant Atacand, būtina pasitarti su gydytoju.

  Anestezija ir operacija Jei ruošiatės operacijai, apie Atacand vartojimą pasakykite gydytojui arba sto­ma­to­logui, kadangi dėl bendro Atacand ir kai kurių narkozę sukeliančių vaistų poveikio gali labai su­ma­žėti kraujospūdis.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kurie pacientai, vartojantys vaistus nuo didelio kraujospūdžio ligos ar širdies nepakankamumo, gali jaus­ti galvos svaigimą ar nuo­vargį. Prieš sėsdami už vairo ar prieš pradėdami dirbti su technika įsiti­kinkite, kad tokio po­veikio nejau­­čiate.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Atacand medžiagas Sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą

  3. KAIP VARTOTI ATACAND

  Atacand būtina vartoti kasdien, laikantis gydytojo patarimų. Nurodymai etiketėje turėtų priminti, ką sakė gydytojas. Stenkitės gerti šias tabletes kasdien tuo pačiu laiku. Atacand galima vartoti valgant arba nevalgius. Vaikams šio vaisto vartoti dažniausiai nerekomenduojama. Jeigu manote, kad Atacand veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Aukštam kraujospūdžiui mažinti Įprasta pradinė ir palaikomoji dozė – 8 mg. Šią dozę gydytojas gali didinti, kad kraujospūdis sumažėtų iki pageidaujamo. Didžiausia dozė – 32 mg 1 kartą per parą. Jei nesveiki inkstai arba yra pernelyg didelio kraujospūdžio sumažėjimo pavojus, gydytojas gali skirti mažesnę pradinę dozę – 4 mg 1 kartą per parą, jei nesveikos kepenys – 2 mg 1 kartą per parą.

  Širdies nepakankamumui gydyti Įprasta pradinė dozė – viena 4 mg tabletė per parą. Ne dažniau kaip kas 2 savaites ši dozė dvi­gu­bi­na­ma iki didžiausios rekomenduojamos (32 mg) arba didžiausios toleruojamos dozės.

  Pavartojus per didelę Atacand dozę Išgėrę per daug tablečių (perdozavę), nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pamiršus pavartoti Atacand Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima. Kitą reikia gerti įprastu laiku.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Atacand, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Atacand sukeltas šalutinis poveikis dažniausiai būna silpnas ir trunka neilgai. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.

  Dažnas šalutinis poveikis (pasireiškia 1 % ar daugiau, bet mažiau kaip 10 % pacientų): galvos svaigimas, sukimasis, skausmas; kvėpavimo takų infekcija; inkstų funkcijos pablogėjimas (nustatomas kraujo tyrimu), ypač inkstų ligomis ar širdies nepa­kan­ka­mumu sergantiems pacientams; hipotenzija.

  Labai retas šalutinis poveikis (pasireiškia mažiau kaip 0,01 % pacientų): veido, lūpų, liežuvio ir (ar) gerklės tinimas, išbėrimas, dilgėlinė, niežulys, gelta (geltona oda ir/ar akys). Patinus veidui, lūpoms, liežuviui ir (ar) gerklei arba pasireiškus geltai, nedelsdami kreip­ki­tės į gydytoją; nugaros skausmas; pakitusi kepenų fun­k­ci­ja, kepenų uždegimas; pykinimas.

  Gali pakisti raudonųjų ar baltųjų kūnelių arba kitų kraujo sudedamųjų dalių kiekis. Kartais gydytojas gali nurodyti ištirti kraują, norėdamas patikrinti, ar jis nepakitęs dėl Atacand poveikio.

  Kartais dėl kraujo pokyčių gali pasireikšti nuovargis ar gerklės uždegimas.

  5. KAIP LAIKYTI ATACAND

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje.

  Ant lizdinės plokštelės ar dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, tablečių vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Atacand sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra kandesartano cileksetilas. Jo vienoje tabletėje yra 4 mg, 8 mg, 16 mg arba 32 mg. Pagalbinės medžiagos yra karmeliozės kalcio druska, hidroksipropilceliuliozė, laktozės monohidratas, magnio stearatas, kukurūzų krakmolas, makrogolis ir (8 mg, 16 mg, 32 mg tabletėse) geležies oksi­das E172.

  Atacand išvaizda ir kiekis pakuotėje

  4 mg tabletė yra balta, apvali, su žyma “A/CF” vienoje pusėje bei “004” – kitoje; 8 mg tabletė yra šviesiai rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CG” vienoje pusėje bei “008” – kitoje; 16 mg tabletė yra rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CH” vienoje pusėje bei “016” – kitoje; 32 mg tabletė yra rožinė, apvali, su vagele ir žyma “A/CL” vienoje pusėje bei “032” – kitoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!