• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Aspirin-C Aspirin-C Vaistai →   Pagrindinis →  

  PAKUOTĖS LAPELIS: INFORMACIJA VARTOTOJUI

  Aspirin-C 400/240 mg šnypščiosios tabletės Acetilsalicilo rūgštis/Askorbo rūgštis

  Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija. Aspirin-C galima įsigyti be recepto, tačiau jį reikia vartoti tiksliai, kaip nurodyta, kad poveikis būtų geriausias. Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti. Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką. Jeigu simptomai pasunkėjo arba nepalengvėjo, kreipkitės į gydytoją. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Lapelio turinys 1. Kas yra Aspirin-C ir nuo ko jų vartojama 2. Kas žinotina prieš vartojant Aspirin-C 3. Kaip vartoti Aspirin-C šnypščiųjų tablečių 4. Galimas šalutinis poveikis 5. Aspirin-C laikymo sąlygos 6. Kita informacija

  1. KAS YRA ASPIRIN-C IR NUO KO JŲ VARTOJAMA

  Acetilsalicilo rūgštis priklauso rūgštinių nesteroidinių vaistų nuo uždegimo ir skausmo bei karščiavimo grupei. Poveikio būdas yra fermento ciklooksigenazės, susijusios su prostaglandinų sinteze, nuslopinimas visam laikui.

  Medikamento vartojama simptominiam galvos, dantų, gerklės, menstruacinio, raumenų ir sąnarių, nugaros skausmui malšinti bei sąnarių uždegimo sukeltam nestipriam skausmui slopinti ir karščiavimui mažinti.

  Karščiuojantiems vaikams ir paaugliams vaisto gali skirti tik gydytojas, kadangi gali pasireikšti reta, bet sunki liga Reje sindromas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ASPIRIN-C

  Aspirin-C vartoti negalima:  Aktyvi pepsinė opa.  Hemoraginė diatezė.  Padidėjęs jautrumas acetilsalicilo rūgščiai, kitiems salicilatams arba pagalbinėms preparato.  Anksčiau sirgta astma, kurią sukėlė salicilatų vartojimas arba panašaus poveikio medžiagos, ypač nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo.  Kartu vartojama 15 mg arba didesnė metotreksato savaitės dozė.  Paskutinieji trys nėštumo mėnesiai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Aspirin-C galima vartoti toliau išvardytais atvejais tik atidžiai apsvarsčius pavojaus ir naudos santykį. Medikamento atsargiai reikia vartoti toliau išvardytais atvejais.  Anksčiau sirgta skrandžio ir žarnų opa, įskaitant lėtinę ar pasikartojančią opinę ligą, arba buvęs kraujavimas iš virškinimo trakto.  Sutrikusi inkstų funkcija.  Sutrikusi kepenų funkcija.  Padidėjęs jautrumas vaistams nuo uždegimo, arba reumato, kitokiems alergenams.

  Karščiuojantiems vaikams ir paaugliams vaistinių preparatų, kuriuose yra acetilsalicilo rūgšties, gali skirti tik gydytojas, kadangi gali pasireikšti reta, bet sunki liga Reje sindromas. Jei karščiuojančiam vaikui atsiranda nuolatinis vėmimas (tai gali būti Reje sindromo požymis) būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Acetilsalicilo rūgštis gali sukelti bronchų spazmą ir astmos priepuolį bei kitokią padidėjusio jautrumo reakciją. Ji gali prasidėti ir tiems žmonėms, kuriems prasideda alerginė reakcija (odos reakcija, niežulys, dilgėlinė), pavartojus ir kitokių medžiagų.

  Kadangi acetilsalicilo rūgštis slopina trombocitų agregaciją, chirurginės operacijos metu ar po jos, įskaitant nedidelę operaciją, pvz., danties traukimą, gali didėti kraujavimo pavojus.

  Maža acetilsalicilo rūgšties dozė slopina šlapimo rūgšties išsiskyrimą, todėl žmonėms, kurie jau yra linkę į mažą šlapimo rūgšties išsiskyrimą, gali prasidėti podagros priepuolis.

  Vienoje preparato dozėje yra 933 mg natrio. Į tai turi atsižvelgti pacientai, kurių dietoje natrio kiekis ribojamas.

  Kitų vaistų vartojimas 15 mg arba mažesnė metotreksato savaitės dozė Didėja toksinis metotreksato poveikis kraujo sistemai.

  Antikoaguliantai, pvz., kumarinas, heparinas Kadangi slopinama trombocitų agregacija, didėja kraujavimo pavojus. Be to, didėja virškinimo trakto gleivinės pažeidimo pavojus.

  Kitokių nesteroidinių preparatų nuo uždegimo ir didelės dozės (3 g ir daugiau per dieną) salicilatų vartojimas Didėja opos atsiradimo ar kraujavimo iš virškinimo trakto pavojus.

  Digoksinas Digoksino koncentracija plazmoje didėja, nes mažėja jo išsiskyrimas pro inkstus.

  Vaistai nuo diabeto, pvz., insulinas, sulfonilšlapalas Jeigu vartojamos didelės acetilsalicilo rūgšties dozės, hipoglikeminis poveikis dar labiau padidėja.

  Tromboliziniai ir kitokie trombocitų agregaciją slopinantys vaistai, pvz., tiklopidinas Didėja kraujavimo pavojus.

  Diuretikai ir kartu vartojamos didelės (3 g ar daugiau) acetilsalicilo rūgšties dienos dozės Dėl sumažėjusios inkstų prostaglandinų sintezės lėtėja glomerulų filtracija.

  Sisteminio poveikio gliukokortikoidai, išskyrus hidrokortizoną, vartojamą kaip pakeičiamąjį vaistinį preparatą nuo Adisono ligos Kortikosteroidų vartojimo laikotarpiu kraujyje mažėja salicilatų koncentracija ir dėl kortikosteroidų sukelto salicilatų išsiskyrimo padidėjimo po gydymo mažėja salicilatų perdozavimo pavojus.

  Angiotenziną konvertuojančių fermentų inhibitoriai (ACE) Preparatų per dieną vartojant 3 g ar daugiau, mažėja glomerulų filtracija, nes slopinamas prostaglandinų kraujagysles plečiantis poveikis. Be to, mažėja antihipertenzinis poveikis.

  Valprojinė rūgštis Kadangi valprojinė rūgštis išstumiama iš prisijungimo prie plazmos baltymų vietos, jos toksinis poveikis stiprėja.

  Aspirin-C vartojimas su maistu ir gėrimais Alkoholis Dėl adityvaus alkoholio ir acetilsalicilo rūgšties poveikio daugėja virškinimo trakto pažeidimų ir ilgėja kraujavimo laikas.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėštumas Nėštumo periodu salicilatų vartoti galima tik atidžiai apsvarsčius pavojaus ir naudos santykį. Jei paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais moteris vartoja dideles salicilatų dozes (daugiau kaip 300 mg per dieną), gali pailgėti nėštumo periodas, susilpnėti gimdos susitraukimai, vaisiui prieš laiką užsiverti arterinis latakas. Ir motinai, ir kūdikiui buvo pastebėta padidėjusi kraujavimo atsiradimo tendencija. Prieš pat gimdymą didelių acetilsalicilo rūgšties dozių (daugiau kaip 300 mg per dieną) vartojimas gali sukelti kraujavimą į smegenis, ypač prieš laiką gimusiems kūdikiams.

  Žindymo laikotarpis Į motinos pieną salicilatų ir jų metabolitų prasiskverbia nedaug. Kadangi preparato vartojant tik retkarčiais iki šiol kūdikiui šalutinis poveikis nepasireiškė, nutraukti kūdikio maitinimo krūtimi paprastai nebūtina. Vis dėlto vaisto vartojant reguliariai arba dideles dozes kūdikio žindymą būtina nutraukti anksti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistinio preparato vartojant, vairuoti ir valdyti mechanizmus galima.

  3. KAIP VARTOTI ASPIRIN-C

  Aspirin-C vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jei abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Suaugę žmonės ir paaugliai Po 1 – 2 šnypščiąsias tabletes 4 – 5 kartus per parą. Didžiausia dienos dozė yra 10 tablečių. Ją viršyti draudžiama.

  Vyresni kaip 9 metų vaikai Vyresniems kaip 9 metų vaikams po vieną šnypščiąją tabletę gerti ne daugiau trijų kartų perp parą.

  Vartojimo metodas Medikamentą reikia gerti. Prieš vartojimą šnypščiąsias tabletes reikia ištirpinti stiklinėje vandens.

  Pavartojus per didelę Aspirin-C dozę Atsitiktinai perdozavus preparato, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją ar apsinuodijimų kontrolės centrą. Apsinuodijimas gali būti pavojingas pagyvenusiems žmonėms ir, visų pirma, mažiems vaikams (viršijus gydomąją dozę ar atsitiktinai dažnai vaistu apsinuodijus). Tokie ligoniai gali net mirti.

  Simptomai Vidutinio sunkumo apsinuodijimas Perdozavus medikamento, atsiranda spengimas ausyse, klausos susilpnėjimas, galvos skausmas ir sukimasis, suglumimas. Dozavimą sumažinus, simptomai sumažėja.

  Sunkus apsinuodijimas Jei apsinuodijimas sunkus, atsiranda karščiavimas, hiperventiliacija, ketozė, kvėpavimo alkalozė, metabolinė acidozė, koma, širdies ir kraujagyslių šokas, kvėpavimo nepakankamumas, sunki hipoglikemija.

  Skubi pagalba Pacientą reikia nedelsiant gabenti į ligoninę, plauti skrandį, duoti gerti aktyvuotos anglies.

  Pamiršus pavartoti Aspirin-C Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę.

  Nustojus vartoti Aspirin-C Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Aspirin-C, kaip ir kiti vaistai gali sukelti šalutinį poveikį. Dažnai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/10, > 1/100) Virškinimo trakto sutrikimai (pilvo skausmas, rėmuo, pykinimas, vėmimas).

  Retai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/1000, >1/10000) Akivaizdus (vėmimas krauju, tamsios išmatos) arba slaptasis kraujavimas iš virškinimo trakto, dėl kurio atsiradusi geležies stoka gali sukelti anemiją. Toks kraujavimas dažniau pasireiškia, jei medikamento dozė yra didesnė.

  Labai retai pasireiškiantis nepageidaujamas poveikis (< 1/10000, įskaitant sporadinius atvejus) Skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opa ir jos prakiurimas. Pavieniai kepenų funkcijos sutrikimo atvejai. Nervų sistemos sutrikimai Galvos svaigimas ir spengimas ausyse paprastai rodo, kad medikamento perdozuota.

  Kraujo sistemos sutrikimai Poveikis kraujo sistemai (acetilsalicilo rūgšties poveikis trombocitų agregacijai gali būti siejamas su padidėjusiu kraujavimo pavojumi).

  Imuninės sistemos sutrikimai Nedažni Padidėjusio jautrumo reakcijos (dilgėlinė, odos reakcija). Labai reti Anafilaksinė reakcija, astma, Kvinkės edema

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ASPIRIN-C

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

  Ant dvisluoksnės juostelės ir dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

  6. KITA INFORMACIJA

  Aspirin-C sudėtyje yra

  Veikliosios medžiagos yra acetilsalicilo rūgštis ir askorbo rūgštis. Vienoje tabletėje yra 400 mg acetilsalicilo rūgšties ir 240 mg ascorbo rūgšties. Pagalbinės medžiagos yra natrio citratas, natrio vandenilio karbonatas, bevandenė citrinų rūgštis, bevandenis natrio karbonatas.

  Kaip atrodo Aspirin-C ir jų pakuotės turinys Tabletės yra baltos, išgaubtos, su užrašu “BAYER”.

  Pakuotės turinys Pakuotėje yra 10 šnypščiųjų tablečių. Vaistinis preparatas tiekiamas dvisluoksnėmis plokštelėmis, kurių kiekvienoje yra 2 šnypščiosios tabletės.

  Rinkodaros teisės turėtojas ir gamintojas

  Rinkodaros teisės turėtojas BayerHealthCare AG D-5090 Leverkusen Vokietija

  Gamintojas Bayer Bitterfeld GmbH Salegaster Chaussee 1 06803 Greppin Vokietija

  Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį rinkodaros teisės turėtojo atstovą.

  H.Abbe Pharma GmbH atstovybė M.Marcinkevičiaus g. 19-1 LT- 08433 Vilnius Tel. +370 52 711 710

   

  Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą patvirtintas 2007-10-15

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!