• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • AROMASIN AROMASIN Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA AROMASIN IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  AROMASIN yra negrįžtamojo veikimo aromatazės inhibitorius. Šis vaistas mažina medžiagos, vadinamos aromataze, aktyvumą. Aromatazė būtina moteriškų lytinių hormonų, estrogenų, sintezei, ypač moterims po menopauzės. Estrogenų reikia kai kurių rūšių vėžio ląstelių dalijimuisi. Nuslopinus aromatazę, sumažėja estrogenų kiekis - tai veiksmingas ir selektyvus nuo hormonų priklausomo krūties vėžio gydymas moterims po menopauzės.

  AROMASIN vartojamas ankstyvai krūties vėžio stadijai gydyti moterims po menopauzės, kai pradinis jų gydymas tamoksifenu truko ilgiau nei 2 metus.

  AROMASIN taip pat vartojamas vėlyvosioms krūties vėžio stadijoms gydyti moterims po menopauzės, jei gydymas kitais hormoniniais vaistais buvo nepakankamai veiksmingas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AROMASIN

  AROMASIN vartoti draudžiama, jeigu: - yra padidėjęs jautrumas (alergija) eksemestanui arba bet kuriai pagalbinei AROMASIN medžiagai; - dar neprasidėjo menopauzė, t.y. jei moteriai tebesikartoja menstruacijos; - esate nėščia, manote, kad galite būti pastojusi arba žindote kūdikį.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: - jei Jūsų kepenų arba inkstų veikla yra sutrikusi; - jei Jūs anksčiau buvote įspėti, kad netoleruojate kai kurių cukraus produktų, prieš pradėdami vartoti vaistą pasitarkite su savo gydytoju; - jei Jums nustatyta ankstyva krūties vėžio stadija ir Jūs sergate osteoporoze; - AROMASIN tabletėse yra metil-p-hidroksibenzoato, kuris gali sukelti pavėluotas alergines reakcijas.

  Nėštumas Nėščioms moterims vartoti šį preparatą draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Nežinoma, ar eksemestano išsiskiria su motinos pienu. Žindyvėms vartoti AROMASIN draudžiama.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vartojant šį vaistą, pasireiškė mieguistumas, somnolencija, astenija ir galvos svaigimas. Atsiradus tokiems poveikiams, fizinis ir (ar) protinis gebėjimas vairuoti ar valdyti mechanizmus, gali būti sutrikęs

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines AROMASIN medžiagas Sudėtyje yra sacharozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą. Taip pat sudėtyje yra metilparahidroksibenzoato. Gali sukelti alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. AROMASIN neskiriamas vienu metu su pakeičiamąja hormonų terapija. Kitų vaistų vartojimas yra tęsiamas toliau vartojant AROMASIN. Pasakykite savo gydytojui, jeigu vartojate rifampiciną (antibiotikas), karbamazepiną arba fenitoiną (naudojami epilepsijai gydyti) ir augalinius preparatus, kurių sudėtyje yra jonažolės (Hypericum perforatum).

  3. KAIP VARTOTI AROMASIN

  AROMASIN tabletės geriamos. Kaip ir kiek laiko vartoti šį vaistą, nurodys gydytojas. Rekomenduojama dozė — viena 25 mg tabletė per parą. Tabletes reikėtų gerti po valgio, kasdien maždaug tuo pačiu metu.

  Vaikams negalima vartoti AROMASIN.

  Jei vartojant AROMASIN tenka vykti į ligoninę, apie šio vaisto vartojimą reikia informuoti medicinos personalą.

  Kiek laiko vartoti šį vaistą Gydymo trukmė priklauso nuo Jūsų būklės, todėl ją nurodys gydytojas.

  Pamiršus išgerti AROMASIN Užmiršus išgerti tabletę, išgerkite ją, kai tik prisiminsite. Jei jau beveik laikas vartoti kitą dozę, gerkite ją įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pavartojus per didelę AROMASIN tablečių dozę Atsitiktinai išgėrus per daug tablečių, reikia nedelsiant kreiptis į savo gydytoją arba artimiausiąją ligoninę.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  AROMASIN, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Daugeliui moterų AROMASIN vartojimas jokių problemų nesukelia, tačiau kai kurioms gali pasireikšti nesunkus arba vidutinio sunkumo šalutinis poveikis. Jei pasireiškia kuris nors žemiau nurodytų ar kitokių šalutinių reiškinių, kurie, Jūsų nuomone, gali būti susiję su gydymu, kiek galima greičiau apie tai informuokite gydytoją ar vaistininką.

  Labai dažnos šalutinės reakcijos (pasireiškia dažniau nei 1 iš 10 pacientų) yra kraujo priplūdimas į veidą ir kaklą, pykinimas, nuovargis, nemiga, galvos skausmas, sąnarių, kaulų ir raumenų skausmas, osteoporozė, kaulų lūžiai ir sustiprėjęs prakaitavimas. Dažnos šalutinės reakcijos (pasireiškia dažniau nei 1 iš 100 pacientų): depresija, galvos svaigimas, riešo tunelio sindromas (dilgčiojimai, nutirpimas, maudimas ir skausmas visoje rankoje, išskyrus mažąjį pirštelį), skausmas (įskaitant pilvo), vėmimas, vidurių užkietėjimas, virškinimo sutrikimas, viduriavimas, odos išbėrimas, plaukų slinkimas, osteoporozė, kaulų lūžiai, rankų ir pėdų pabrinkimas. Nedažni šalutiniai reiškiniai (pasireiškia 1 iš 1000 pacientų): patologinis mieguistumas, išglebimas. Darant tyrimus ligoninėje, gali būti nustatyta kepenų funkcijos ir tam tikrų baltųjų kraujo kūnelių (limfocitų) pokyčių.

  Jei, vartodama AROMASIN, jaučiate mieguistumą, galvos svaigimą ar silpnumą, vairuoti ar valdyti mechanizmų negalima.

  5. AROMASIN LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia.

  Prieš vartojant patikrinkite ant pakuotės nurodytą tinkamumo laiką. Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima. Nesuvartotas tabletes grąžinkite vaistininkui, kad jis jas saugiai sunaikintų.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!