• PERŠALIMAS

    SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

    skaityti
  • KIRMĖLĖS

    SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

    skaityti
  • KARŠČIAVIMAS

    SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

    skaityti
  • Arimidex Arimidex Vaistai →   Pagrindinis →  

    1. KAS YRA ARIMIDEX IR KAM JIS VARTOJAMAS

    Arimidex priklauso vaistų, vadinamų aromatazės inhibitoriais, grupei (slopina kai kuriuos aromatazės poveikius). Aromatazė yra fermentas, kuris turi įtakos tam tikrų moteriškųjų lytinių hormonų (pvz., estrogenų) kiekiui.

    Arimidex vartojamas moterų po menopauzės krūties vėžiui gydyti.

    2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARIMIDEX

    Arimidex vartoti negalima:

    Jeigu padidėjęs jautrumas (alergija) anastrozolui arba bet kuriai pagalbinei Arimidex medžiagai; moterims premenopauziniu periodu, nėščiosioms ir žindyvėms; pacientėms, sergančioms tam tikromis kepenų arba inkstų ligomis; kartu su tamoksifenu arba vaistais, kurių sudėtyje yra estrogenų, pvz., vartojamais pakeičiamajai hormonų terapijai.

    Arimidex duoti vaikams negalima.

    Specialių atsargumo priemonių reikia:

    Jeigu Jūs: sirgote arba sergate liga, dėl kurios silpnėja kaulai; vartojate liuteinizuojantį hormoną išskiriančio hormono (LHIH) analogus (vaistus krūties vėžiui, kai kurioms ginekologinėms ligoms ir nevaisingumui gydyti); vartojate tamoksifeną (jis gali susilpninti Arimidex veikimą); vartojate bet kurį kitą vaistą (įskaitant pirktus be recepto); sergate kepenų arba inkstų liga.

    Vairavimas ir mechanizmų valdymas

    Gebėjimo vairuoti automobilį ar dirbti su technika šios tabletės neturėtų trikdyti, tačiau kai kurios pacientės kartais gali jausti silpnumą ar mieguistumą. Jei šie sutrikimai pasireikštų, pasitarkite su gydytoju.

    Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Arimidex medžiagas

    Kaip minėta, tabletėje yra laktozės monohidrato, karboksimetilkrakmolo natrio druskos ir titano dioksido. Kai kurioms pacientėms, kurios šioms medžiagoms yra jautrios, galimi sutrikimai.

    Arimidex sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

    Šias tabletes baikite vartoti tik gydytojui nurodžius. Nuvykusi į ligoninę, apie Arimidex vartojimą informuokite medicinos personalą.

    3. Kaip vartoti Arimidex

    Arimidex visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Šias tabletes vartokite gydytojo nurodytu laiku ir dozėmis. Gydytojas taip pat pasakys, kiek laiko šį vaistą turite vartoti. Prašome įdėmiai perskaityti pakuotės lapelį. Jeigu dėl ko nors abejojate, klauskite gydytojo arba vaistininko. Įprastinė dozė yra viena tabletė per parą. Nurykite visą tabletę, užgerdama vandeniu. Stenkitės gerti tabletę kasdien tuo pačiu laiku.

    Pavartojus per didelę Arimidex dozę

    Jei išgėrėte per didelę dozę, kreipkitės į savo gydytoją arba artimiausią ligoninę.

    Pamiršus pavartoti Arimidex

    Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę. Toliau vaistą vartokite įprasta tvarka.

    Nenutraukite šių tablečių vartojimo, net jeigu jaučiatės gerai, Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją.

    4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

    Arimidex, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

    Vartojant Arimidex, gali pasireikšti karščio pylimas, nuovargis, sąnarių skausmas ar stingulys, makšties sausumas, išretėti plaukai, atsirasti išskyrų iš makšties, dingti apetitas, atsirasti pykinimas, vėmimas ar viduriavimas, galvos skausmas, padidėti cholesterolio kiekis kraujyje, pasireikšti bendras silpnumas ar mieguistumas, gali išberti odą ar kraujuoti iš makšties (dažniausiai per kelias pirmąsias gydymo savaites). Taip pat gali pasireikšti riešo kanalo sindromas (plaštakos dilgčiojimas, skausmas, šalimas ir silpnumas) ir kepenų uždegimas, kurio simptomai gali būti bendras negalavimas su gelta (pagelsta oda ir akys) arba be jos, kepenų skausmas ar jų padidėjimas. Didelės apimties klinikinio tyrimo metu nustatytas nežymus išeminės širdies ligos, kuri pasireškia dėl pablogėjusios širdies kraujotakos, padažnėjimas. Dėl šios ligos gali prasidėti krūtinės skausmo priepuolis. Labai retai gali pasireikšti alerginės ar anafilaksijos reakcijos: angioneurozinė edema, dilgėlinė, daugiaformė eritema, Stevens-Johnson sindromas. Vartojant Arimidex, taip pat gali pakisti kepenų funkcijos rodikliai (tai nustatoma tiriant kraują). Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

    5. KAIP LAIKYTI Arimidex

    Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 C temperatūroje. Jei gydytojas nurodė toliau šių tablečių nebevartoti, likusias grąžinkite vaistininkui. Ant dėžutės po „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Arimidex vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

    Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

    6. KITA INFORMACIJA

    Arimidex sudėtis

    Veiklioji medžiaga yra anastrozolas - Pagalbinės medžiagos yra laktozės monohidratas, makrogolis, magnio stearatas, hipromeliozė, povidonas, karboksimetilkrakmolo natrio druska, titano dioksidas.

     

    Sveikatos katalogas
    Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
    Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!