• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ARCOXIA ARCOXIA Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ARCOXIA IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  ARCOXIA yra nesteroidinis priešuždegiminis vaistas (NPUV). ARCOXIA yra koksibais vadinamos NPUV grupės vaistas, selektyvus ciklooksigenazės-2 (COX-2) inhibitorius. Ciklooksigenazė yra fermentas, kuris dalyvauja prostaglandinų gamyboje. Prostaglandinai yra natūralios medžiagos žmogaus organizme, kurios gali sukelti skausmą ir uždegimą. Sergant tokiomis ligomis kaip osteoartritas dėl fermento COX-2 padidėja prostaglandinų gamyba. Slopindama COX-2, ARCOXIA sumažina gaminamų prostaglandinų kiekį ir malšina skausmą bei slopina uždegimą. ARCOXIA nėra narkotikas.

  Gydytojas paskyrė ARCOXIA osteoartrito, reumatoidinio artrito ar podagros simptomams gydyti.

  Kas yra osteoartritas?

  Osteoartritas yra sąnarių liga. Ji prasideda laipsniškai irstant kremzlei, kuri dengia kaulų galus, ir dėl to pasireiškia uždegimas, skausmas, jautrumas, sąstingis ir fizinė negalia.

  Kas yra reumatoidinis artritas?

  Reumatoidinis artritas yra lėtinė sąnarių liga, sukelianti sąnarių skausmą, sąstingį, tinimą, laipsniškai mažinanti pažeistų sąnarių funkcijas, taip pat sukelianti kitų organų uždegimą.

  Kas yra podagra?

  Podagra – tai liga, kuriai būdingi staigūs pasikartojantys labai skausmingo artrito priepuoliai, kurie gali sukelti tinimą ir uždegimą. Priepuolius sukelia mineralų kristalai, susikaupę sąnaryje.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ARCOXIA

  ARCOXIA vartoti draudžiama, jei Jums tinka bent vienas iš šių:

  jei yra aktyvi skrandžio opa ar kraujuoja iš skrandžio arba žarnų; jei padidėjęs jautrumas bet kuriai sudedamajai vaisto daliai; jei sergate sunkia kepenų liga; jei sergate sunkia inkstų liga; jei anksčiau pavartojus aspirino (acetilsalicilo rūgšties) ar kitų nesteroidinių priešuždegiminių vaistų, įskaitant COX-2 inhibitorius, Jums pasireiškė astma (švokštimas ar pasunkėjęs kvėpavimas), nosies sudirginimas, nosies polipų ar alerginių simptomų, įskaitant veido, lūpų, liežuvio ar gerklų tinimą ir (arba) niežtintį odos bėrimą; jei esate nėščia ar manote, kad galėjote pastoti, ar žindote kūdikį (žr. “Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu”); jei Jums yra mažiau kaip 16 metų; jei sergate uždegimine žarnų liga; jei sergate ši rdies nepakankamumu, Jums buvo miokardo infarktas, atlikta šuntavimo operacija, buvo angina (krūtinės skausmas), insultas arba mikroinsultas (TIA arba tranzitorinė išeminė ataka); Jums yra padidėjęs kraujospūdis, kuris nebuvo tinkamai gydomas.

  Jei manote, kad bent vienas iš šių Jums aktualus, negerkite tablečių, nepasitarę su gydytoju.

  Kas dar žinotina prieš vartojant ARCOXIA?

  Jei bent į vieną iš šių klausimų atsakote „taip“ ir apie tai dar nesate pasikalbėję su gydytoju, kreipkitės į gydytoją patarimo. ARCOXIA gali Jums netikti, arba Jus reikės nuolat stebėti, kol vartosite ARCOXIA:

  Ar Jums kraujavo iš skrandžio, ar buvo skrandžio opų? Ar esate dehidratuotas, pvz., po užsitęsusio vėmimo ar viduriavimo? Ar Jums yra tinimų dėl skysčių susilaikymo? Ar Jūs sergate širdies nepakankamumu, Jums buvo miokardo infarktas ar kokia kita širdies liga? Ar Jums buvo insultas arba mikroinsultas? Ar Jūsų kraujospūdis padidėjęs? Ar buvo kokių nors kepenų ar inkstų ligų? Ar Jūs gydėtės nuo infekcinės ligos? ARCOXIA gali užmaskuoti ar paslėpti karščiavimą, kuris yra infekcinės ligos požymis. Ar Jūs esate ketinanti pastoti moteris? Ar Jums yra išeminės širdies ligos arba aterosklerozės padidintos rizikos veiksnių, tokių kaip padidėjęs kraujospūdis arba padidėjusi cholesterolio koncentracija, cukrinis diabetas arba rūkymas?

  Jei gydytojas Jums sakė, kad netoleruojate kai kurių cukraus rūšių, prieš vartodami šį vaistą pasitarkite su gydytoju.

  Toliau išvardyti 7 dalykai, apie kuriuos reikia žinoti vartojant ARCOXIA

  1)Jei Jūs esate senyvas žmogus (pvz., daugiau kaip 65 metų) ar sergate inkstų, kepenų ar širdies liga, gydytojas norės reguliariai tikrinti Jūsų sveikatą.

  2)Jei Jums atsirado kokių nors simptomų, įskaitant odos ir akių pageltimą, galinčių rodyti kepenų sutrikimus, svarbu kuo greičiau kreiptis į savo gydytoją.

  3)Jei Jums atsirado stiprus ar nuolatinis pilvo skausmas ir (arba) Jūsų išmatos pajuodavo, Jūs privalote skubiai kreiptis į gydytoją.

  4)Jei kurie nors Jūsų širdies ligos simptomai (dusulys, krūtinės skausmas arba kulkšnių tinimas) atsiranda arba blogėja, nebevartokite ARCOXIA ir pasitarkite su gydytoju kaip praktiškai greičiau.

  5)Jei Jums atsirado kokių nors simptomų, galinčių rodyti sunkią alerginę reakciją, įskaitant pasunkėjusį kvėpavimą arba sunkią odos reakciją, privalote skubiai pasitarti su gydytoju.

  6)Gydytojas laikas nuo laiko norės aptarti Jūsų gydymą. Svarbu vartoti mažiausią dozę, kuri malšina skausmą. Nevartokite ARCOXIA ilgiau nei būtina, kadangi ilgai vartojant vaistą, ypač didelėmis dozėmis, gali padidėti miokardo infarkto ir insulto rizika.

  7)Kai kuriems žmonėms ARCOXIA, ypač vartojant dideles dozes, gali padidinti kraujospūdį. Dėl to gali padidėti miokardo infarkto ir insulto rizika. Jūsų gydytojas norės patikrinti Jūsų kraujospūdį laikas nuo laiko, kad įsitikintų, jog gydymą tęsti yra saugu.

  Vartojimas nėštumo ir žindymo laikotarpiu

  Nėštumo metu ARCOXIA tablečių nevartoti. Jei esate nėščia arba manote, kad galėjote pastoti, arba ketinate pastoti, nevartokite tablečių. Jei pastojote, nutraukite tablečių vartojimą ir pasitarkite su gydytoju. Pasitarkite su gydytoju, jei nesate užtikrinta ar Jums reikia daugiau informacijos.

  Nežinoma, ar ARCOXIA išsiskiria su motinos pienu. Jei žindote ar ketinate tai daryti, prieš pradėdama vartoti ARCOXIA, pasitarkite su savo gydytoju. Vartodama ARCOXIA, nežindykite.

  Vartojimas vaikams

  ARCOXIA tablečių neturėtų vartoti vaikai ir paaugliai iki 16 metų.

  Vartojimas senyviems pacientams

  ARCOXIA vienodai veiksmingas ir vienodai gerai toleruojamas vyresnių bei jaunesnių suaugusių pacientų. Senyviems pacientams dozės pritaikyti nereikia.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines ARCOXIA medžiagas

  ARCOXIA 60 mg tabletėje yra 2,8 mg laktozės, ARCOXIA 90 mg tabletėje – 4,2 mg laktozės, o ARCOXIA 120 mg tabletėje – 5,6 mg laktozės. Būtina atsižvelgti cukriniu diabetu sergantiems pacientams.

  Kitų vaistų vartojimas

  ARCOXIA gali sąveikauti su kai kuriais vaistais, todėl, jeigu vartojate kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, visada pasakykite gydytojui.

  Pradėjus vartoti ARCOXIA, gydytojas gali tikrinti, ar tinkamai veikia Jūsų vartojami vaistai. Šie vaistai:

  krešėjimą mažinantys vaistai, įskaitant varfariną ar kitus geriamuosius antikoaguliantus; rifampicinas (antibiotikas); metotreksatas (vaistas imuninei sistemai slopinti ir dažnai vartojamas reumatoidiniam artritui gydyti); AKF inhibitoriai ir angiotenzino receptorių blokatoriai (vaistai padidėjusiam kraujospūdžiui ir širdies nepakankamumui gydyti); litis (vaistas kai kurioms depresijos rūšims gydyti); diuretikai (šlapimą varantys vaistai); beta blokatoriai (vaistai padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti); ciklosporinas ar takrolimas (vaistai imuninei sistemai slopinti); digoksinas (vaistas širdies nepakankamumui ir nereguliariam širdies ritmui gydyti); minoksidilis (vaistas padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti); salbutamolio tabletės arba geriamasis tirpalas (vaistas astmai gydyti); tabletės apsisaugoti nuo nėštumo; pakaitinė hormonų terapija.

  ARCOXIA galima vartoti kartu su mažomis aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozėmis. Jei vartojate mažas aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozes miokardo infarkto ar insulto profilaktikai, nepasitarę su gydytoju, jo nenutraukite, nes ARCOXIA negali pakeisti šiam tikslui vartojamo aspirino (acetilsalicilo rūgšties). Jūs turite žinoti, kad, vartojant aspiriną kartu su ARCOXIA, padidėja skrandžio opų rizika. Gydydamiesi ARCOXIA, nevartokite priešuždegiminių vaistų ar didesnių aspirino (acetilsalicilo rūgšties) dozių.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Kai kuriems pacientams, vartojusiems ARCOXIA, pasitaikė galvos svaigimas ir mieguistumas. Jei Jums būna šių simptomų, nevairuokite ir nedirbkite su mechanizmais.

  3. Kaip vartoti ARCOXIA

  ARCOXIA tabletes gerkite vieną kartą per parą. ARCOXIA gali būti vartojama su maistu arba be jo.

  Nevartokite didesnės negu rekomenduojamos dozės Jūsų ligai gydyti.

  Osteoartritas Rekomenduojama vartoti 60 mg vieną kartą per parą.

  Reumatoidinis artritas Rekomenduojama vartoti 90 mg vieną kartą per parą.

  Podagra Rekomenduojama vartoti 120 mg vieną kartą per parą tik ūminio skausmo laikotarpiu.

  Didesnės negu rekomenduojamosios kiekvienai ligai gydyti dozės arba neveikė stipriau, arba netirtos. Taigi kiekvienai ligai gydyti rekomenduojama dozė yra didžiausia.

  Jei sergate nesunkia kepenų liga, nevartokite daugiau kaip 60 mg per parą, jei vidutinio sunkumo kepenų liga – nevartokite daugiau kaip 60 mg kas antrą dieną.

  Gydytojas nuspręs, kokia ARCOXIA dozė Jums tinkamiausia. Svarbu vaistą vartoti taip kaip paskyrė gydytojas.

  Pavartojus per didelę ARCOXIA dozę arba pamiršus pavartoti ARCOXIA

  Svarbu vartoti tokią dozę, kokią paskyrė gydytojas. Jei vieną dozę praleidote, papildomos dozės nevartokite praleistąjai kompensuoti. Kitą dieną vaistą toliau vartokite kaip įprasta.

  Niekada nevartokite daugiau tablečių negu rekomenduoja gydytojas. Jei išgėrėte per daug ARCOXIA tablečių, nedelsdami kreipkitės medicinos pagalbos.

  4. Galimas šalutinis poveikis

  ARCOXIA, kaip ir visi vaistai, kai kuriems pacientams gali sukelti nenumatytą ar nepageidaujamą poveikį, vadinamą šalutiniu poveikiu.

  Tyrimų metu ir vartojant ARCOXIA stebėtas šalutinis poveikis nurodytas toliau:

  Dažnas Silpnumas ir nuovargis, galvos svaigimas, gripozinis sindromas, viduriavimas, nevirškinimas (dispepsija), skrandžio skausmas arba diskomfortas, rėmuo, pykinimas, galvos skausmas, kojų ir (arba) pėdų tinimas dėl susilaikiusių skysčių (edema) ir padidėjęs kraujospūdis.

  Nedažnas Pilvo pūtimas, krūtinės skausmas, veido tinimas, paraudimas, viršutinių kvėpavimo takų infekcija, širdies nepakankamumas, kraujosrūvos, žarnyno motorikos pakitimas, vidurių užkietėjimas, burnos sausmė, skonio pakitimas, gastroenteritas, dujų kaupimasis, skrandžio opa, dirgliosios žarnos sindromas, burnos opos, vėmimas, neryškus matymas, kraujavimas iš nosies, spengimas ausyse, apetito padidėjimas arba sumažėjimas, padidėjęs kūno svoris, raumenų mėšlungis ir (arba) spazmas, raumenų skausmas ir (arba) sąstingis, negalėjimas užmigti, tirpimas arba dilgčiojimas, mieguistumas, nerimas, depresija, pablogėjusi protinė veikla, dusulys, kosulys, odos bėrimas arba niežtinti oda, šlapimo takų infekcija.

  Labai retas Alerginės reakcijos (kurios gali būti gana sunkios, ir jas reikia gydyti), įskaitant dilgėlinę, veido, lūpų, liežuvio ir (arba) gerklų tinimą, todėl gali pasidaryti sunku kvėpuoti ar ryti; miokardo infarktas, skrandžio gleivinės uždegimas arba skrandžio opos, kurios gali tapti pavojingos ir gali kraujuoti; insultas; sunkūs inkstų sutrikimai.

  Pasitarkite su savo gydytoju, jei Jums atsirado kuris nors iš nurodytų šalutinių poveikių ar kokių nors kitų simptomų, kurių Jūs nesuprantate, ypač jei jie yra pastovūs, varginantys ar blogėjantys.

  Būtų naudinga, jei Jūs pažymėtumėte, kokie simptomai prasidėjo ir kaip ilgai truko.

  5. ARCOXIA LAIKYMO SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Šiam vaistiniam preparatui specialių laikymo sąlygų nereikia. Nedėkite tablečių į kitą talpyklę, nes jos gali susimaišyti. Neišimkite tablečių iš lizdinės plokštelės, kol nepasirengęs jų išgerti. Nevartokite tablečių, jei pasibaigęs jų tinkamumo laikas, aiškiai nurodytas ant dėžutės.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!