• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Ampisulcillin Ampisulcillin Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Ampisulcillin MILTELIAI INJEKCINIAM TIRPALUI IR NUO KO JIE VARTOJAMI

  Ampisulcillin milteliai injekciniam tirpalui yra sudėtinis antibakterinis preparatas, kuriame yra ampicilino ir sulbaktamo. Ampicilinas yra plataus poveikio penicilinų grupės antibiotikas, sulbaktamas palaiko ir stiprina jo poveikį. Tinkamai vartojami, Ampisulcillin milteliai injekciniam tirpalui naikina įvairias ligas sukeliančius mikroorganizmus.

  Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui galima vartoti gydant kvėpavimo, tulžies, šlapimo takų, skrandžio, odos ir minkštųjų audinių, moterų lytinių organų ir kitokias infekcijos sukeltas ligas.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMPISULCILLIN MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI

  Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui vartoti draudžiama jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) penicilinų grupės antibiotikams.

  Jei paciento jautrumas cefalosporinų grupės antibiotikams ar kitiems medikamentams yra padidėjęs, arba juos blogai toleruoja, būtina apie tai informuoti gydytoją.

  Taip pat reikia pasielgti, jei moteris nėščia arba žindyvė. Gydytojas gali nuspręsti, kad pirmų trijų nėštumo mėnesių laikotarpiu ir žindant krūtimi preparato reikia nevartoti, tačiau, tam tikru atveju jis gali nuspręsti kitaip.

  Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui galima vartoti tik gydytojo nurodymu.

  Specialios atsargumo priemonės vartojant vaisto Jei organizmo jautrumas ampicilinui, penicilinams, cefalosporinams ar kitiems medikamentams yra padidėjęs, pacientas serga inkstų liga, astma, egzema, leukemija, mononukleoze, kolitu, moteris yra žindyvė, būtina apie tai informuoti gydytoją.

  Jei nuo gydymo pradžios praėjus 2 – 3 dienoms paciento sveikata nepagerėjo, būtina kreiptis į gydytoją.

  Sergantiems diabetu ligoniams, kurie vartoja didelę Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui dozę, cukraus kiekio šlapime tyrimo rodmenys gali būti tariamai teigiami.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Ar Ampisulcillin milteliai injekciniam tirpalui nekenkia nėščiai moteriai, nežinoma, todėl jo vartoti nėštumo metu nerekomenduojama, išskyrus būtinus atvejus.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Preparato atsargiai turi vartoti žindyvės, kadangi šiek tiek ampicilino ir sulbaktamo patenka į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Ampisulcillin milteliai injekciniam tirpalui gebėjimo vairuoti ir prižiūrėti veikiančius įrenginius neveikia.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Alopurinolis, kai kurie švirkščiamieji antibiotikai (gali inaktyvuoti vienas kitą, kai sumaišomi viename švirkšte), geriamieji kontraceptiniai preparatai, kurių sudėtyje yra estrogeno, probenecidas gali daryti įtaką ampicilino ir sulbaktamo veiksmingumui.

  Jeigu pacientas vartoja ar neseniai vartojo kitų medikamentų, vaistažolių ar medicininių maisto papildų, būtina informuoti gydytoją, nes šie preparatai gali daryti įtaką ampicilino ir sulbaktamo poveikiui.

  3. KAIP VARTOTI AMPISULCILLIN MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI

  Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui vienodais laiko intervalais reikia švirkšti į veną, raumenis arba lašinti į veną.

  Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, įprastinė paros dozė yra 1000/500 mg – 2000/1000 mg Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui (atitinkamai – 1000 mg ampicilino ir 500 mg sulbaktamo ar 2000 mg ampicilino ir 1000 mg sulbaktamo). Ją reikia injekuoti kas 6 ar 8 valandas. Vaikams paros dozė yra 100/50 mg/kg kūno svorio, ją reikia švirkšti lygiomis dalimis kas 6 – 8 valandas.

  Kaip paruošti preparatą vartojimui Jei vaisto numatyta švirkšti į raumenis, 500/250 mg miltelių reikia ištirpinti 1,6 ml, 1000/500 mg – 3,2 ml, 2000/1000 mg – 6,4 ml sterilaus injekcijų vandens arba 0,5 – 1% lidokaino hidrochlorido tirpalo. Kad milteliai visai ištirptų, būtina gerai suplakti.

  Jei paciento jautrumas lidokaino hidrochloridui yra padidėjęs, jo vartoti draudžiama!

  Jei reikia švirkšti į veną, 500/250 mg miltelių reikia ištirpinti 5 ml, 1000/500 mg – 10 ml, 2000/1000 mg – 20 ml tirpiklio (sterilaus injekcinio vandens, 0,9 % natrio chlorido ar 5 % gliukozės tirpalo). Vaistą reikia sušvirkšti lėtai (ne greičiau kaip per 5 – 10 minučių).

  Paruoštą ampicilino ir sulbaktamo tirpalą reikia suvartoti tuoj pat, jo negalima užšaldyti.

  Būtina laikytis gydytojo nurodymų ir, nepaisant to, kad savijauta pagerėjo, iki galo pabaigti nurodytą gydymą.

  Jeigu manote, kad Ampisulcillin milteliai injekciniam tirpalui veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui dozę Perdozavus preparato, gali atsirasti traukulių ir kitų toksinio centrinės nervų sistemos pažeidimo simptomų. Tokiu atveju pacientams, ypač tuomet, jei inkstų funkcija yra nepakankama ir vartojamos didelės preparato dozės, ampicilino ir sulbaktamo vartojimą reikia nutraukti ir gydyti simptominiu būdu. Ampiciliną iš kraujotakos galima pašalinti hemodialize.

  Pamiršus pavartoti Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui Jei praleista viena dozė, reikia nedelsiant suleisti sekančią vienkartinę dozę. Negalima vartoti dvigubos dozės.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Ampisulcillin miltelių injekciniam tirpalui vartojimą Negalima savavališkai nutraukti vaisto vartojimo, nes gali būti, kad ampicilinas ir sulbaktamas nespėjo sunaikinti visų mikrobų ir sveikatos būklė gali vėl pablogėti.

  Ampisulcillin milteliais injekciniam tirpalui dažniausiai gydoma 5 – 14 dienų.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Ampicilinas ir sulbaktamas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Paprastai ampicilinas ir sulbaktamas yra gerai toleruojami. Jų vartojant gali pasireikšti gerklų susiaurėjimas, svaigulys, galvos skausmas, odos išbėrimas, karščiavimas, skausmas, patinimas arba dirginimas injekcijos vietoje, gali būti sunku šlapintis, šlapimas gali tapti tamsiai geltonas ar rudas, gali atsirasti pabrinkimų, sunkus ar vandeningas viduriavimas.

  Rečiau gali pasireikšti kraujavimas, silpnumas, nuovargis ir traukuliai. Pasireiškus minėtiems simptomams, būtina kreiptis į gydytoją. Gali pasireikšti nepageidaujamas poveikis, kurio nereikia gydyti (jei jis užsitęsė ar sukėlė abejonių, taip pat reikia kreiptis į gydytoją): viduriavimas, apetito praradimas, pykinimas, vėmimas, burnos gleivinės išopėjimas.

  Jeigu prasta savijauta ar atsiranda neįprastų nusiskundimų, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Pastebėję šiame lapelyje neminėtą šalutinį poveikį, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. AMPISULCILLIN MILTELIŲ INJEKCINIAM TIRPALUI laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 oC temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos ir drėgmės.

  Ant pakuotės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!