• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Amoxil Amoxil Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA AMOXIL IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Amoxil suspensijos daugiausia skiriama vaikams ir senyviems žmonėms. Amoxil yra citrusų skonio suspensijos sudėtyje nėra sacharozės bet yra saldiklio sorbitolio. Paruoštos suspensijos tūris – 100 ml.

  Amoxil priklauso penicilinų grupės antibiotikams.

  Amoxil yra plataus veikimo spektro antibiotikas, skiriamas gydyti jam jautrių mikroorganizmų sukeltoms infekcinėms ligoms: - viršutinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms, - vidurinės ausies uždegimui, - ūminiam ir lėtiniam bronchitui, - šlapimo takų infekcinėms ligoms, - bakterinio endokardito profilaktikai, - Helicobacter pylori naikinimui, - Laimo ligai, - profilaktikai dantų operacijų metu.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT AMOXIL

  Amoxil vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (yra alergija) amoksicilinui arba bet kuriai pagalbinei Amoxil medžiagai; jeigu yra padidėjęs jautrumas (yra alergija) beta laktaminiams antibiotikams, pvz., penicilinams ir cefalosporinams vartojant bet kokio antibiotiko, buvo pasireiškusi alerginė reakcija, pvz., išbėrimas (tokiu atveju, prieš vartojant Amoxil, reikia pasitarti su gydytoju).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu sergate mononukleoze ir ketinate vartoti Amoxil, prieš tai būtinai pasitarkite su gydytoju; jeigu inkstų arba kepenų veikla sutrikusi, prieš vartodami šio preparato, pasakykite apie tai gydytojui. Gali prireikti koreguoti vaisto dozę arba skirti kito vaisto; jei Jūs vartojate geriamuosius kontraceptinius preparatus. Tokiu atveju, pasakykite apie tai gydytojui ar vaistininkui. Kaip ir vartojant kitų antibiotikų, gali prireikti papildomų kontracepcijos priemonių

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti pastojusi. Nevartokite šio vaisto nėštumo laikotarpiu, nebent Jums jo paskyrė gydytojas

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vartodama Amoxil galite žindyti kūdikį.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Amoxil medžiagas Sudėtyje yra sorbitolio. Gali laisvinti vidurius.1 g sorbitolio energinė vertė – 2,6 kcal.

  Kitų vaistų vartojimas Kai kurie vaistai, vartojami kartu su Amoxil, gali sukelti šalutinį poveikį. Jei vartojate alopurinolio ar probenecido, įsitikinkite, kad Jūsų gydytojas tai žino.

  Šio vaisto negalima vartoti beta laktaminiams antibiotikams (penicilinams ir cefalosporinams) alergiškiems pacientams.

  3. KAIP VARTOTI AMOXIL

  Amoxil visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Gydytojas nuspręs, kokiomis dozėmis ir kiek laiko reikia vartoti šio vaisto.

  Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Vartodami Amoxil, naudokitės 5 ml talpos šaukšteliu, kurį rasite pridėtą prie vaisto butelio (mažiems vaikams suspensiją lašinkite).

  Suspensijos geriau gerti valgant. Tačiau Amoxil poveikis nepakis, jei jo vartosite nevalgę

  Geriausia būtų, jeigu ją išgertumėte kartu su maistu, nors Amoxil veikia ir kartu nevartojant maisto.

  Vaisto vartokite visą skirtą gydymo laiką. Nesiliaukite jo vartoti pasijutę geriau.

  Vartojimas Norėdami paruošti 100 ml geriamosios suspensijos, į butelį įpilkite 85 ml vandens, apverskite butelį ir jį gerai supurtykite, kad milteliai gerai išsimaišytų. Arba įpilkite nedidelį vandens kiekį, apverskite butelį ir gerai jį supurtykite, kad milteliai išsimaišytų. Tada supilkite likusį vandenį iki matavimo linijos, nurodytos ant butelio etiketės.

  Prieš kiekvieną vartojimą butelį gerai supurtykite. Paruoštą suspensiją reikia suvartoti per 14 parų.

  Paruoštą vartoti suspensiją laikykite sandariai uždarytą, vėsioje, sausoje vietoje, geriausiai šaldytuve.

  Pavartojus per didelę Amoxil dozę Šio vaisto perdozavimas mažai tikėtinas. Jei staiga išgėrėte pernelyg didelę dozę, gerkite daug vandens ir kreipkitės į gydytoją. Parodykite gydytojui savo vaisto butelį.

  Pamiršus pavartoti Amoxil Jei pamiršote išgerti Amoxil dozę, išgerkite iškart, kai atsiminėte. Toliau vaisto vartokite kaip įprasta, tik negerkite dviejų dozių dažniau kaip maždaug kas valandą.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Amoxil, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Amoxil sukeliamas šalutinis poveikis paprastai būna lengvas. Kai kuriems žmonėms šis preparatas sukelia viduriavimą (keletą kartų per parą tuštinamasi skystomis išmatomis). Kartais gali atsirasti virškinimo funkcijos sutrikimų, pykinimas arba retkarčiais vėmimas. Jeigu taip pasitaiko, šie simptomai paprastai būna lengvi; jų dažnai galima išvengti, suspensijos vartojant prieš pat valgį. Jei šie simptomai neišnyksta ar stiprėja, kreipkitės į gydytoją.

  Retkarčiais gali atsirasti alerginių reakcijų. Jei pajutote niežėjimą ar atsirado bėrimas, nedelsdami praneškite apie tai gydytojui.

  Retais atvejais Amoxil gali sukelti gana sunkų šalutinį poveikį kepenims ir virškinimo sistemai (pvz., sunkų viduriavimą). Itin retais atvejais galimos sunkios alerginės reakcijos, tarp jų gali pasitaikyti tokie simptomai kaip niežintis bėrimas, veido tinimas ir dusulys. Atsiradus šiems simptomams, skubiai kreipkitės pagalbos.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. AMOXIL laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Paruoštą vartoti Amoxil suspensiją reikia suvartoti per 14 dienų. Paruoštam vaistui praskiesti naudojamas vanduo.

  Ant etiketės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!