• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Amlodipin-ratiopharm Amlodipin-ratiopharm Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Amlodipin-ratiopharm IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletės yra baltos, apvalios, iš abiejų pusių išgaubtos, briaunuotais kraštais ir vienoje pusėje su įranta.

  Kartono dėžutėje yra 30 tablečių.

  Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletės yra kalcio antagonistas.

  Juo gydomos šios ligos: - pirminė hipertenzija (kraujospūdžio padidėjimas, sukeltas ne dėl kitų organų funkcijos sutrikimo). - širdies vainikinių kraujagyslių kraujotakos sutrikimas (lėtinė stabilioji ar angiospazminė krūtinės angina).

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Amlodipin-ratiopharm

  Amlodipin-ratiopharm vartoti draudžiama: jeigu padidėjęs organizmo jautrumas dihidropiridinų dariniams, amlodipinui arba bet kuriai pagalbinei Amlodipin-ratiopharm medžiagai; kai labai sumažėjęs kraujospūdis; esant šokui; jeigu yra širdies nepakankamumas, pasireiškęs pirmųjų 28 parų laikotarpiu po ūminio miokardo infarkto; jeigu yra kraujo ištakos iš kairiojo širdies skilvelio obstrukcija, pvz., didelio laipsnio aortos stenozė); jeigu yra nestabilioji krūtinės angina.

  Specialios atsargumo priemonės Amlodipino atsargiai reikia vartoti pacientai, kurių nedidelis širdies funkcijos rezervas. Taip pat atsargiai amlodipino reikia vartoti esant širdies funkcijos nepakankamumui. Ilgalaikio tyrimo metu, kuriame dalyvavo ir pacientai, sergantys sunkiu širdies nepakankamumu, amlodipinu gydytų pacientų grupėje dažniau pasitaikė plaučių edemos atvejų, tačiau tai nėra širdies nepakankamumo pasunkėjimo požymis. Atsargiai amlodipino reikia vartoti žmonėms, kurių kepenų veikla sutrikusi, nes iš jų organizmo amlodipinas išsiskiria lėčiau. Tokiems ligoniams dozavimas nenustatytas.

  Vaikai Jaunesniems nei 12 metų vaikams vaisto vartoti negalima, nes nepakankamai sukaupta klinikinio patyrimo.

  Senyvi pacientai Senyviems žmonėms dozė didinama atsargiai.

  Nėštumas Nėštumo laikotarpiu amlodipino galima vartoti tik gydytojui skyrus ir labai atidžiai įvertinus naudos ir galimos rizikos santykį, nes apie nėščių moterų gydymą šiuo medikamentu sukaupta mažai patyrimo.

  Žindymo laikotarpis Gydantis amlodipinu, reikia nutraukti žindymą, nes nežinoma, ar medikamento patenka į motinos pieną.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Amlodipin-ratiopharm įtaka vairavimui ir mechanizmų valdymui nedidelė. Atsiradus galvos svaigimui ar skausmui, nuovargiui arba pykinimui, gali sutrikti gebėjimas reaguoti.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitokių vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, augalinių arba stipraus poveikio vitaminų ir mineralų preparatų, pasakykite gydytojui ar vaistininkui. Atsargiai reikia vartoti Amlodipin-ratiopharm kartu su CYP3A4 inhibitoriais, pvz., ketokonazolu, itrakonazolu, ritanoviru. Amlodipin-ratiopharm gali stiprinti kitų antihipertenzinio poveikio preparatų, pvz., beta adrenoblokatorių ir diuretikų, poveikį. Padidintos rizikos (pvz., po širdies infarkto) pacientams vartojant kalcio kanalo blokatorių kartu su beta adrenoblokatoriais, gali pasireikšti širdies nepakankamumas, hipotenzija (nukristi kraujospūdis) ir ištikti naujas širdies infarktas. Amlodipin-ratiopharm įtakos laboratorinių tyrimų duomenims neturi.

  3.KAIP VARTOTI Amlodipin-ratiopharm

  Amlodipin-ratiopharm visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Labai svarbu vartoti Amlodipin-ratiopharm tokį laikotarpį, kokį paskyrė gydytojas.

  Nuoroda apie tablečių dalijimą į dalis Abiem rankomis laikykite tabletę su perlaužimo vagele nykščio priešingoje pusėje, lengvai spaudžiant perlaužkite į dvi dalis. Panaudokite tokį spaudimą, kad tabletė perlūžtų į dvi dalis. Jei reikia mažesnių dozių, galima vartoti Amlodipin-ratiopharm 5 mg tabletes. Tabletes reikia užsigerti pakankamu vandens kiekiu (viena stikline). Amlodipin-ratiopharm galima gerti valgio metu arba tarp valgymų.

  Jei gydytojas nenurodė kitaip, dažniausiai vartojama tokiu būdu:

  Suaugusieji Padidėjusiam kraujospūdžiui (hipertenzijai) ir širdies kraujotakos sutrikimams (lėtinei stabiliai krūtinės anginai, vazospazminei krūtinės anginai) gydyti pradinė dozė yra pusė Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletės kartą per parą (tai atitinka 5 mg amlodipino). Jei per 2-4 savaites nepasiekiamas reikiamas poveikis, priklausomai nuo individualios organizmo reakcijos, gydytojas paros dozę gali padidinti iki didžiausios dozės – vienos Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletės (tai atitinka 10 mg amlodipino) per parą (vienkartinė dozė).

  Vaikai (jaunesni nei 12 metų) Amlodipin-ratiopharm 10 mg tablečių vartoti vaikams negalima.

  Senyvi pacientai Senyviems pacientams patariama vartoti tokias pat dozes kaip ir suaugusiesiems žmonėms, tačiau dozę didinti reikia atsargiai.

  Inkstų funkcijos nepakankamumas Pacientams, kurių inkstų funkcija sutrikusi, gydytojas skirs įprastinę Amlodipin-ratiopharm 10 mg tablečių dozę.

  Kepenų funkcijos sutrikimas Vaisto dozavimas pacientams, kurių kepenų funkcija sutrikusi, nenustatytas, todėl jiems Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletes reikia vartoti atsargiai (žr. sk. Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės). Jeigu manote, kad Amlodipin-ratiopharm 10 mg tabletės veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Amlodipin-ratiopharm dozę Iš karto išgėrus per daug vaisto, gali pablogėti jūsų savijauta. Perdozavimo simptomas yra hipotenzija (sumažėjęs kraujo spaudimas). Jei išgėrėte per didelę Amlodipin-ratiopharm 10 mg tablečių dozę, nedelsdami praneškite apie tai gydytojui arba kreipkitės į artimiausios ligoninės greitosios pagalbos skyrių

  Pamiršus pavartoti Amlodipin-ratiopharm Jei išgėrėte pernelyg mažai vaisto ar praleidote dozę, išgerkite ją kaip galint greičiau. Jei tai atsiminėte, kai beveik yra atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, užmirštos dozės nebegerkite. Tokiu atveju toliau medikamento vartokite nustatyta tvarka. Dvigubos dozės vartoti negalima.

  Pokyčiai, atsirandantys nutraukus Amlodipin-ratiopharm vartojimą Jei Jūs gydymą Amlodipin-ratiopharm užbaigsite pernelyg anksti, gali pasunkėti liga. Nepertraukite Amlodipin-ratiopharm vartojimo ir neužbaikite jo nepasitarę su savo gydytoju.

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Amlodipin-ratiopharm, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Labai dažnai Daugiau kaip 1 iš 10 pacientų Dažnai Mažiau kaip 1 iš 10, bet daugiau kaip 1 iš 100 pacientų Nedažnai Mažiau kaip 1 iš 100, bet daugiau kaip 1 iš 1000 pacientų Retai Mažiau kaip 1 iš 1000, bet daugiau kaip 1 iš 10.000 pacientų Labai retai Mažiau kaip 1 iš 10.000 pacientų, taip pat pavieniai atvejai

  Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai Labai reti: leukocitų skaičiaus sumažėjimas (leukocitopenija), trombocitų skaičiaus sumažėjimas (trombocitopenija).

  Endokrininiai sutrikimai Nedažni: krūtų padidėjimas vyrams (ginekomastija).

  Metabolizmo ir mitybos sutrikimai Labai reti: padidėjęs cukraus kiekis kraujyje (hiperglikemija).

  Nervų sistemos sutrikimai Dažni: galvos skausmas (ypač gydymo pradžioje), nuovargis, galvos svaigimas, astenija. Nedažni: negalavimas, burnos džiūvimas, tremoras, skruzdžių rėpliojimo, tirpimo, niežėjimo, skausmo ir kitokių nesamų dirginimo jutimas ( parestezijos), padidėjęs prakaitavimas. Labai reti: periferinių nervų pažeidimai (neuropatija).

  Akių sutrikimai Nedažni: regėjimo sutrikimas.

  Psichikos sutrikimai Nedažni: sutrikęs miegas, dirglumas, depresija. Reti: sumišimas (konfūzija), nuotaikos svyravimai įskaitant nerimą.

  Širdies sutrikimai Dažni: stiprus bei pernelyg greitas širdies plakimas (palpitacija). Nedažni: apalpimas, dažnas pulsas (tachikardija), skausmas krūtinėje, gydymo pradžioje gali pasunkėti krūtinės angina; sergantiems širdies vainikinių kraujagyslių liga pasitaikė pavienių miokardo infarkto ir ritmo sutrikimų atvejų (įskaitant ekstrasistoles, skilvelinę tachikardiją, bradikardija, prieširdžių kilmės ritmo sutrikimus), krūtinės skausmas, bet aiškaus ryšio su amlodipinu nenustatyta.

  Kraujagyslių sutrikimai Nedažni: sumažėjęs kraujospūdis. Labai reti: kraujagyslių uždegimas (angitas).

  Kvėpavimo sistemos, krūtinės ląstos ir tarpusienio sutrikimai Nedažni: dusulys, sloga. Labai reti: kosulys.

  Virškinimo trakto sutrikimai Dažni: pykinimas, virškinimo sutrikimas, pilvo skausmas. Nedažni: vėmimas, viduriavimas, vidurių užkietėjimas, dantenų išvešėjimas (hiperplazija). Labai reti: skrandžio gleivinės uždegimas (gastritas).

  Kepenų ir tulžies veiklos sutrikimai Reti: padidėjęs kepenų fermentų kiekis kraujyje, gelta, kepenų uždegimas (hepatitas). Labai reti: kasos uždegimas (pankreatitas).

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai Labai dažni: kulkšnių patinimai. Dažni: kraujo priplūdimo veido srityje priepuoliai su karščio pojūčiu, ypač dažni gydymo pradžioje. Nedažni: išbėrimas, niežulys, nuplikimas (alopecija), odos spalvos pakitimas. Labai reti: audinių ir gleivinės patinimas (angioneurozinė edema), buvo pavienių pranešimų apie alergines reakcijas (įskaitant išbėrimą, daugiaformę eksudacinę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą, Kvinkės edemą).

  Raumenų, jungiamojo audinio ir kaulų sutrikimai Nedažni: mėšlungis, nugaros, sąnarių skausmas.

  Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai Nedažni: dažnesnis šlapinimasis.

  Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai Nedažni: impotencija.

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai Nedažni: svorio didėjimas arba mažėjimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Amlodipin-ratiopharm laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje!

  Laikyti gamintojo pakuotėje.

  Ant kartoninės dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!