• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • AMBROSPRAY AMBROSPRAY Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA TAUSPRAY IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

   Vaisto forma ir kiekis pakuotėje TAUSPRAY yra skaidrus, gelsvas, vaisių kvapo, becukris tirpalas, purškiamas į burną. Jis tiekiamas 15 ml (30 ml) tamsaus stiklo buteliais, kurių kiekviename yra 12,5 g (25 g) preparato. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

   Farmakoterapinė grupė TAUSPRAY priklauso mukolizinių vaistų grupei. Jie skystina gleivingą bronchų sekretą (skreplius), todėl palengvina klampaus gleivingo sekreto atkosėjimą.

   Terapinės indikacijos TAUSPRAY gydomos ūminės ir lėtinės plaučių, trachėjos ar bronchų ligos, kurių metu sumažėja bronchų sekrecija ir pasunkėja sekreto šalinimas iš kvėpavimo takų. Vaistu galima gydyti suaugusius žmones ir didesnius nei 12 metų paauglius.

   

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT TAUSPRAY

   Kontraindikacijos TAUSPRAY 50 mg/g purškalo vartoti draudžiama, jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) ambroksoliui arba bet kuriai pagalbinei preparato medžiagai (žr. poskyrį “Sudėtis”). Kadangi TAUSPRAY purškale yra alkoholio, todėl šio vaisto negalima vartoti žmonėms, kuriems yra reta įgimta liga, t. y. fruktozės netoleravimas. Be to, šio purškalo nerekomenduojama vartoti jaunesniems nei 12 metų vaikams.

   Specialūs įspėjimai ir atsargumo priemonės TAUSPRAY gali sąveikauti su kitais kartu vartojamais medikamentais, todėl prieš jo vartojimą reikia perskaityti poskyrį “Kitų vaistų vartojimas” bei poskyrį “Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TAUSPRAY medžiagas”. Jeigu sutrikusi inkstų ar kepenų funkcija, reikia informuoti gydytoją. Jeigu yra sunkus inkstų funkcijos sutrikimas, organizme gali kauptis kepenyse atsirandančių ambroksolio hidrochlorido (veikliosios TAUSPRAY medžiagos) metabolitų (žr. poskyrį “Sudėtis”). Jeigu yra retai pasireiškianti liga  piktybinis ciliarinis sindromas, bronchuose gali susikaupti daug sekreto. Tokiu atveju TAUSPRAY galima vartoti tik atidžiai gydytojui prižiūrint.

   Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui prieš gydymą TAUSPRAY.

  Kartu su TAUSPRAY vartojant kosulį slopinančių preparatų, bronchuose gali susikaupti daug nepašalinto sekreto.

  Kartu su TAUSPRAY vartojami antibiotikai (amoksicilinas, cefuroksimas, eritromicinas, doksiciklinas) geriau patenka į plaučių audinį.

   Nėštumo ir žindymo laikotarpis

  Ar saugu TAUSPRAY vartoti nėštumo laikotarpiu, netirta. Tyrimų su gyvūnais metu tiesioginio ar netiesioginio žalingo poveikio embriono ar vaisiaus vystymuisi medikamentas nesukėlė.Vis dėlto kadangi remiantis tyrimų su gyvūnais rezultatais ne visuomet galima numatyti, koks poveikis pasireikš žmogui, nėštumo metu, ypač pirmus tris jo mėnesius, TAUSPRAY purškalo vartoti nerekomenduojama.

  Nors šiek tiek ambroksolio patenka į motinos pieną, tačiau vartojant terapinę dozę, poveikio krūtimi maitinamam kūdikiui pasireikšti neturėtų. Vis dėlto kadangi medikamento poveikis galutiniai neištirtas, TAUSPRAY 50 mg/g purškalo vartojančioms moterims kūdikį krūtimi maitinti nerekomenduojama.

  Nėščioms ir kūdikį krūtimi maitinančioms moterims prieš bet kokio vaisto vartojimą reikia kreiptis į gydytoją patarimo.

   Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus TAUSPRAY įtakos nedaro.

   Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines TAUSPRAY medžiagas TAUSPRAY purškale yra etanolio (13 ). Kiekvienoje jo dozėje (0,8 ml, atitinka 40 mg ambroksolio hidrochlorido), yra maždaug 100 mg etanolio. Dėl to preparatas gali būti kenksmingas žmonėms, kuriems yra kepenų liga, alkoholizmas, epilepsija, smegenų liga ar sužeidimas, nėščioms moterims ir vaikams. Be to, alkoholis gali keisti arba stiprinti kitų kartu vartojamų medikamentų poveikį.

  Purškale yra sorbitolio, kurio didelė dozė gali sukelti šalutinį poveikį. Preparato vartojant taip, kaip rekomenduojama, su kiekviena doze (0,8 ml, atitinka 40 mg ambroksolio hidrochlorido) į organizmą patenka maždaug 160 mg sorbitolio. Didelė sorbitolio dozė gali sutrikdyti skrandžio veiklą, sukelti viduriavimą. Dėl sorbitolio preparatas netinka žmonėms, kuriems yra įgimtas fruktozės netoleravimas.

  3. KAIP VARTOTI TAUSPRAY

   Dozavimas ir vartojimo instrukcija

  TAUSPRAY visuomet reikia vartoti tiksliai taip, kaip nurodyta. Jeigu kyla abejonių, reikia kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo. TAUSPRAY galima vartoti valgio metu arba nevalius, tačiau geriausiai jo purkšti tuoj pat po valgio.

  Suaugusiems žmonėms pradžioje paprastai reikia purkšti po 3 – 4 dozes 3 kartus per parą (atitinka didžiausią paros dozę, t. y. 12 išpurškimų arba 120 mg ambroksolio hidrochlorido). Tokia doze rekomenduojama gydyti 2 – 3 paras. Vėliau dozę galima mažinti ir 3 kartus per parą purkšti po 2 - 3 dozes.

  Purškimo instrukcija

  1. Prieš vartojimą butelį, laikant stačią, reikia gerai pakratyti.

  2. Vaisto purškiant pirmą kartą, reikia nukreipti antgalį nuo veido ir stipriai 3 – 4 kartus paspausti dozavimo pompą. Taip šiek tiek vaisto išsipurkš į aplinką ir pompa taps paruošta naudoti.

  3. Įkišti antgalį į burną, suspausti kandiklį lūpomis ir paspausti pompą. Vieno paspaudimo metu išpurškiama viena vaisto dozė.

  4. Įpurškus dozių tiek, kiek reikia (žr. aukščiau), nuvalyti antgalį audinio skiaute (tas jį apsaugo nuo užsikimšimo).

  5. Į antgalį nieko nekišti.

  Dažniausiai preparato reikia vartoti 7 – 14 parų. Jeigu po 7 gydymo parų savijauta nepagerėja, reikia kreiptis į gydytoją.

   Pavartojus per didelę TAUSPRAY dozę Apsinuodijimo veikliąja TAUSPRAY purškalo medžiaga ambroksolio hidrochloridu atvejų iki šiol nebuvo. Keliems vaisto perdozavusiems žmonėms pasireiškė viduriavimas. Tik nuo labai didelių dozių gali sumažėti seilių išsiskyrimas, atsirasti pykinimas ir vėmimas, sumažėti kraujospūdis. Pavartojus didesnę negu skirta dozę, reikia kiek galima greičiau kreiptis į gydytoją arba vaistininką patarimo.

   Pamiršus pavartoti TAUSPRAY Pamirštą dozę reikia purkšti tuoj pat, kai tik prisimenama. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS TAUSPRAY, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažniausias poveikis, susijęs su TAUSPRAY vartojimu, yra silpnas viršutinės virškinimo trakto dalies sutrikimas: rėmuo, dispepsija, pykinimas, vėmimas, burnos džiūvimas, liežuvio tirpulys. Gydant veikliąja TAUSPRAY medžiaga ambroksoliu, kai kuriems pacientams pasireiškė odos (bėrimas, niežulys, paraudimas, veido pabrinkimas) ar padidėjusio jautrumo reakcijos, bendri sutrikimai ar vaisto vartojimo vietos pažeidimai (sutinimas, karščiavimas, šalčio krėtimas), skonio pojūčio pokytis, galvos skausmas, dusulys. Pavieniais atvejais pasireiškė greito tipo padidėjusio jautrumo reakcija (anafilaksinis šokas), susijusi su sunkiu kraujotakos sutrikimu. Vartojant TAUSPRAY, kaip ir kitokių preparatų, kuriuose yra sorbitolio, gali sustiprėti žarnų motorika, pasireikšti viduriavimas.

  Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. TAUSPRAY LAIKYMO SĄLYGOS

  TAUSPRAY butelį laikyti išorinėje kartono dėžutėje. Ant butelio nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Pradėto vartoti preparato tinkamumo laikas yra 1 metai. Purškalą laikant ilgai, jame gali atsirasti nuosėdų. Dėl to preparato kokybė, veiksmingumas ir saugumas nekinta, mechaninio purkštuko funkcija nesutrinka. TAUSPRAY, kaip ir kitus medikamentus, reikia laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!