• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Alvesco Alvesco Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ALVESCO IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Kas yra Alvesco: Alvesco yra skaidrus ir bespalvis aerozolinis purškalas skirtas įkvėpti per burną į plaučius. Tai yra apsauginis vaistas (kortikosteroidas), kuris turi būti vartojamas kiekvieną dieną ir kuris tampa veiklus tik įkvėpus jį į plaučius.

  Veiklioji šio vaisto medžiaga yra ciklezonidas. (Pagalbinės medžiagos išvardytos 6 skyriuje).

  KAM vartojamas Alvesco: Šis vaistas yra skiriamas nuolatinės astmos kontrolei suaugusiems ir paaugliams (12 metų ir vyresniems) pacientams.

  Jis padeda Jums lengviau kvėpuoti mažindamas astmos simptomus bei retindamas astmos priepuolius. Poveikis atsiranda po kurio laiko, dėl to vaistas turi būti vartojamas kiekvieną dieną, net jei Jūs jaučiatės geriau.

  Šis vaistas nėra tinkamas vartoti ūmaus dusulio priepuolio metu. Greitam priepuolio numalšinimui naudokite tik savo ūminės astmos inhaliatorių.

  2 KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALVESCO

  Alvesco vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) ciklezonidui arba bet kuriai pagalbinei Alvesco medžiagai (žr. 6 skyrių).

  Specialių atsargumo priemonių reikia:

  Prieš pradedant gydymą šiuo vaistu, pasakykite savo gydytojui jei: jei kada nors buvote gydomas arba esate šiuo metu gydomas dėl plaučių tuberkuliozės (TB), grybelinės, virusinės ar bakterinės infekcijos.

  Pasitarkite su savo gydytoju, jei abejojate. Labai svarbu įsitikinti, kad Jums Alvesco yra tinkamas vaistas.

  Gydymo su Alvesco metu nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jei: kvėpavimas tampa apsunkintas ir Jūsų simptomai, kosulys, dusulys, švokštimas, spaudimas krūtinėje, ryškėjantys kvėpavimo garsai ir kiti simptomai dėl bronchų siaurėjimo blogėja. (Jūs turėtumėte pavartoti savo ūminės astmos inhaliatorių, nuo kurio paprastai greit pagerėja.) pabundate naktį nuo simptomų. Jums nepagerėja vartojant ūminės astmos inhaliatorių. Jūsų gydytojas nuspręs dėl tolimesnio gydymo.

  Specialios pacientų grupės Pacientams, sergantiems sunkia astma yra ūmių astmos priepuolių rizika. Tokiems pacientams gydytojas atliks reguliarius astmos kontrolinius patikrinimus, įskaitant plaučių funkcijos tyrimus.

  Pacientai, kurie jau vartoja kortikosteroidų tabletes: Alvesco gali būti naudojamas vietoje Jūsų vartojamų tablečių arba siekiant sumažinant tablečių kiekį. Atidžiai vadovaukitės gydytojo nurodymais. Tablečių skaičiaus mažinimas bus pradedamas praėjus savaitei po Alvesco inhaliacijų pradžios. Vartojamų tablečių skaičius bus atsargiai mažinamas per tam tikrą laiko tarpą. Šio periodo metu Jums gali atsirasti bendras prastesnės savijautos jausmas. Nepaisant to labai svarbu tęsti ir Alvesco inhaliacijas ir lėtai mažinti vartojamų tablečių skaičių. Jei Jums pasireiškia sunkūs simptomai, tokie kaip pykinimas, vėmimas, viduriavimas ar karščiavimas, kreipkitės į savo gydytoją. Šio proceso metu gali pasireikšti lengvos alergijos, tokios kaip rinitas (sloga) ar egzema (odos niežėjimas, paraudimas). Pakeitus tablečių vartojimą, Jums laikinai bus padidėjusi antinksčių funkcijos sumažėjimo rizika, kuri yra susijusi su suvartojamomis kortikosteroidų tabletėmis. Taip pat gali laikinai tęstis sumažėjusios antinksčių funkcijos simptomai (pvz., svaigimas, alpimas, pykinimas, apetito nebuvimas, nuovargis, kūno plaukuotumo sumažėjimas, negalėjimas koncentruoti dėmesio, silpnumas, galvos skausmai, atminties sutrikimas, alergijos, potraukis maistui ir cukraus kraujyje sutrikimai. Jums taip pat gali reikėti apsilankyti pas specialistą, kad būtų nustatytas antinksčių funkcijos slopinimo laipsnis. Jūsų gydytojas taip pat reguliariai tikrins Jūsų antinksčių funkciją. Esant stresinėms būsenoms, pavyzdžiui, jei atliekama chirurginė operacija, pablogėjus astmos priepuoliams, gali reikėti papildomų kortikosteroidų tablečių. Jei taip yra, Jums reikia nešiotis kortelę, įspėjančią apie steroidų vartojimą, kurioje tai aprašyta.

  Pacientai, kuriems yra kepenų ar inkstų sutrikimai Jei sergate sunkia kepenų liga, Jūsų gydytojas atidžiau stebės Jus dėl galimo šalutinio poveikio, atsirandančio dėl normalios steroidų gamybos sutrikimo.

  Vaikai, jaunesni kaip 12 metų; Šis vaistas nerekomenduojamas vaikams, jaunesniems kaip 12 metų amžiaus dėl informacijos stokos apie galimus poveikius.

  Kitų vaistų vartojimas Prieš vartodami Alvesco pasakykite savo gydytojui, jei esate gydomas dėl bet kokios grybelinės ar virusinės infekcijos vaistais, kurių sudėtyje yra: ketokonazolo, itrakonazolo, ritonaviro, nelfinaviro. Jie gali tiek sustiprinti Alvesco poveikį, kad šalutinio poveikio tikimybė negalės būti visiškai atmetama.

  Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Alvesco vartojimas su maistu ir gėrimais Nėra jokios sąveikos tarp Alvesco ir maisto bei gėrimų.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Jei esate nėščia, norite pastoti arba žindote, pasakykite apie tai savo gydytojui.

  Kadangi nėra pakankamai informacijos apie Alvesco poveikį nėščioms moterims, Jūsų gydytojas aptars su Jumis Alvesco vartojimo rizikąrizikas ir naudą. Ciklezonidas (veiklioji Alvesco medžiaga) gali būti vartojama nėštumo metu tik tuo atveju, kai galima nauda motinai yra didesnė nei galima rizika besivystančiam vaisiui. Jei Jūsų gydytojas nusprendžia, kad galite tęsti Alvesco vartojimą, bus skiriama mažiausia galima ciklezonido dozė, reikalinga astmos kontrolei. Antinksčių funkcija bus atidžiai stebima kūdikiams, kurių motinos buvo gydomos kortikosteroidais nėštumo metu. Jei norite vartoti Alvesco žindymo metu, kreipkitės į savo gydytoją. Nėra žinoma, ar įkvėptas ciklezonidas patenka į motinos pieną. Žindančioms moterims Alvesco gali būti skiriamas tik tuo atveju, jei tikėtina nauda motinai yra didesnė už galimą riziką vaikui. Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Alvesco ir jo sudedamosios medžiagos gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia arba veikia nereikšmingai.

  3. KAIP VARTOTI ALVESCO

  Alvesco visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Jei Jūs pradėjote vartoti šį vaistą vietoje arba kartu su kortikosteroidų tabletėmis, žr. 2 skyrių „Pacientai, kurie jau vartoja kortikosteroidų tabletes“

  Kiek kartų per dieną aš turiu vartoti Alvesco? Jūsų gydytojas aptars su Jumis, kiek kartų per dieną Jums reikia vartoti vaistą. Tai priklausys nuo individualaus poreikio.

  Rekomenduojama Alvesco dozė yra 160 mikrogramų vieną kartą per parą, kuri užtikrina astmos kontrolę daugumai pacientų..

  Kai kuriems pacientams dozės sumažinimas iki 80 mikrogramų per parą gali būti tinkamas, kad būtų palaikoma efektyvi astmos kontrolė.

  Didesnė Alvesco dozė trumpą laiką gali būti reikalinga pacientams, kuriems astmos simptomai ryškiai pablogėja.

  Jei reikalinga, Jūsų gydytojas taip pat gali paskirti kortikosteroidų tabletes ir (arba) infekcijos atveju antibiotikus. Jūsų gydytojas pritaikys Jūsų dozę iki mažiausios reikalingos astmos simptomams kontroliuoti. Jūs turėtumėte pastebėti simptomų (švokštimas, spaudimas krūtinėje ir kosulys) pagerėjimą per 24 valandas.

  Kada aš turėčiau vartoti Alvesco inhaliatorių? Dažniausiai arba ryte, arba vakare – vieną kartą per dieną. Labai atidžiai laikykitės gydytojo nurodymų. Labai svarbu vartoti Alvesco reguliariai kiekvieną dieną, net jei jaučiatės geriau.

  Jei Jūs pastebite, kad turite vartoti savo ūminės astmos inhaliatorių daugiau nei 2-3 kartus per savaitę, kreipkitės į gydytoją, kad Jums būtų atliktaatliekama medicininė apžiūra.

  Kaip aš turėčiau vartoti Alvesco inhaliatorių? Labai svarbu, kad Jūsų gydytojas, slaugytoja ar vaistininkas pradžioje parodytų Jums kaip vartoti Alvesco inhaliatorių. Gera technika užtikrins, kad teisingas kiekis patektų į Jūsų plaučius. Naudokitės instrukcijomis, pateiktomis šiame lapelyje, kaip priminimu.

  Jūs turėtumėte pirmus kartus pasimokyti prieš veidrodį tol, kol pasitikėsite, kad Alvesco inhaliatorių naudojate tinkamai. Įsitikinkite, kad vaistas neišeina per burnos viršų ar šonus.

  Jei turite naują inhaliatorių arba jei inhaliatoriaus nenaudojote savaitę ar ilgiau, jis turi būti patikrinamas prieš naudojimą. Nuimkite kandiklio dangtelį ir paspauskite tris kartus talpyklę inhaliatoriaus viduje išpurkšdami tris purškimus į orą toliau nuo savęs.

  Alvesco inhaliatoriaus nereikia supurtyti prieš naudojimą. Vaistas jau yra gerai paskirstytas tirpale, sumaišytas taip, kad būtų užtikrinama teisinga dozė kiekvienu purškimu.

  Inhaliacijos metu jūs galite sėdėti ar stovėti.

  Kruopščiai vadovaukitės šiomis instrukcijomis ir naudokitės paveikslėliais kaip vadovu.

   

   

   

   

   

  1. Nuimkite kandiklio dangtelį ir patikrinkite kandiklį - tiek vidų, tiek išorę, kad įsitikintumėte, kad jis yra švarus ir sausas.

   

   

   

   

   

  2. Laikykite inhaliatorių apverstą (talpyklės pagrindas viršuje) rodomuoju pirštu ant talpyklės pagrindo ir nykščiu po kandikliu.

  3. Kiek įmanoma stipriau iškvėpkite. Venkite kvėpavimo į inhaliatorių.

   

  4. Įdėkite kandiklį į burną ir stipriai suspauskite lūpas apie jį.

  5. Iš karto pradėjus įkvėpti per burną paspauskite su rodomuoju pirštu inhaliatoriaus viršuje, kad išpurkštumėte vaisto dozę, tuo pačiu metu lėtai ir giliai įkvėpdami. Užtikrinkite, kad vaisto aerozolis nepraeitųnepraeina per burnos viršų, apačią ar šonus.

   

   

   

   

   

   

  6. Sulaikykite kvėpavimą, išimkite inhaliatorių iš burnos ir nuimkite pirštą nuo inhaliatoriaus viršaus. Toliau sulaikykite kvėpavimą maždaug dešimt sekundžių arba kiek įmanoma ilgiau. Lėtai iškvėpkite per burną. Venkite kvėpavimo į inhaliatorių.

  Labai svarbu, kad 3-6 etapais neskubėtumėte.

   

   

   

   

   

  7. Jei Jums yra paskirta purkštis antrą įpurškimą, palaukite apie pusę minutės ir pakartokite 3-6 etapus.

  8. Po naudojimo visuomet uždėkite kandiklio dangtelį, kad apsaugotumėte kandiklį nuo dulkių. Uždėkite tvirtai ir taip, kad jis spragtelėtųspragteltų savo padėtyje.

   

   

   

   

   

   

   

  9. Dėl higienos priežasčių: reguliariai valykite sausu skudurėliu tiek kandiklio vidų, tiek ir išorę. naudokite sausą sulenktą skudurėlį nuvalydami mažos angos, pro kurią išeina vaistai, priekį. Nenaudokite vandens ar kitų skysčių.

  Teisinga technika užtikrins, kad kiekvieną kartą, kai naudojate inhaliatorių, tinkamas Alvesco kiekis pateks į Jūsų plaučius. Jūsų gydytojas reguliariai tikrins Jūsų inhaliavimo techniką, kad užtikrintų geriausią gydymo poveikį.

  Kai talpyklė bus visai tuščia, Jūs nepajusite ar neišgirsite jokio dujų išstūmimo.

  Jei po Alvesco inhaliatoriaus vartojimo pradėsite jausti švokštimą ar spaudimą krūtinėje: nevartokite daugiau įpurškimų. vartokite savo ūminės astmos inhaliatorių, kad palengvintumėte kvėpavimą. nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją.

  Jei Jums yra sudėtinga vartoti inhaliatorių, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti Jums naudoti tarpiklį. Tarpiklis, tinkantis Alvesco inhaliatoriui, yra vadinama AeroChamber PlusTM. Jei naudojatės AeroChamber PlusTM prietaisu, vadovaukitės instrukcijomis, pateikiamomis su juo. Jūsų gydytojas arba vaistininkas patars Jums dėl šio prietaiso naudojimo.

  Pavartojus per didelę Alvesco dozę

  Nėra jokio būtino specifinio gydymo, jei Jūs pavartojote per daug Alvesco, tačiau Jūs turite apie tai informuoti savo gydytoją. Jei didelės dozės vartojamos ilgą laiką, negali būti atmetamas tam tikro laipsnio antinksčių slopinimas, ir gali būti reikalinga antinksčių funkcijos kontrolė.

  Pamiršus pavartoti Alvesco

  Jei užmiršote pavartoti Alvesco, vartokite kitą įprastą dozę įprastu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubo įpurškimų kiekio vartoti negalima.

  Nustojus vartoti Alvesco

  Net jei jaučiatės geriau, negalite nutraukti Alvesco inhaliatoriaus vartojimo.

  Jei vis dėl to nutraukiate šio vaisto vartojimą, nedelsdami praneškite apie tai savo gydytojui.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alvesco, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Šalutiniai poveikiai, stebėti vartojant Alvesco, dažniausiai yra lengvi. Dažniausiai Jūs galite tęsti savo gydymą. Šalutiniai poveikiai, kuriuose galite patirti, yra:

  Labai reti šalutiniai poveikiai (mažiau nei 1 iš 10 000 gydytų pacientų): Skubaus ar uždelsto padidėjusio jautrumo reakcijos tokios kaip lūpų, liežuvio ir gerklės tinimas (angiodema). Pacientai, kuriems pasireiškė šitie simptomai turi liautis naudoje šį vaistą ir turi nedelsdami kreiptis į gydymo įstaigą.

  Nedažni šalutiniai poveikiai (mažiau nei 1 iš 100 gydytų pacientų): užkimimas, kosulys po inhaliacijos, švokštimo paryškėjimas po inhaliacijos blogas skonis, deginimo jausmas, uždegimas, sudirginimas, sausumas burnoje ar gerklėje odos bėrimas ir (arba) egzema, sukelianti niežėjimą ir paraudimą.

  Reti šalutiniai poveikiai (mažiau nei 1 iš 1 000 gydytų pacientų): Alvesco gali paveikti normalią kortikosteroidų gamybą Jūsų organizme. Tai dažniausiai yra pastebima pacientams, vartojantiems dideles dozes ilgą laiką. Šie reti šalutiniai poveikiai gali būti: sulėtėjęs paauglių augimas kaulų retėjimas galimas akies lęšiuko drumstimasis (katarakta), sukeliantis vaizdo susiliejimą regėjimo netekimas, sukeltas per didelio akispūdžio (glaukoma) mėnulio formos veidas, svorio augimas viršutinėje kūno dalyje ir rankų bei kojų plonėjimas (kušingoidiniai požymiai ar Kušingo sindromas). Paauglių, gaunančių gydymą ilgą laiko tarpą, ūgis turi būti reguliariai sekamas gydytojo.

  Kortikosteroidų tabletės gali sąlygoti daugiau šalutinių poveikių nei kortikosteroidų inhaliatorius, toks kaip Alvesco. Jei vartojote steroidų tabletes prieš ar Alvesco vartojimo metu, tablečių sukeltų šalutinių poveikių rizika gali trukti tam tikrą laiką. Reguliarūs gydytojo patikrinimai užtikrins, kad Jūs vartojate Jums tinkamą Alvesco dozę. Reguliarių patikrinimų metu taip pat gali būti anksti nustatomi bet kokie šalutiniai poveikiai ir taip sumažinama jų pablogėjimo galimybė.

  Prisiminkite: tikėtina vaisto nauda dažniausiai yra didesnė nei bet kokių pavojingų šalutinių poveikių rizika. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ALVESCO

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje.

  Talpyklėje yra suslėgtas skystis. Laikyti ne aukštesnėje kaip 50 °C temperatūroje. Talpyklės negalima pradurti, laužyti ar deginti netgi tuo atveju, kai ji akivaizdžiai tuščia.

  Kaip ir su dauguma inhaliuojamų vaistų suslėgtose talpyklėse, šio vaistinio preparato gydomasis poveikis gali tapti mažesnis, kai talpyklė yra šalta. Tačiau Alvesco išskiria tą pačią dozę esant temperatūrai nuo minus 10°C iki 40°C.

  Ant etiketės ir dėžutės po “Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

  Jei Jūsų gydytojas nusprendžia nutraukti gydymą arba, jei inhaliatorius yra tuščias, grąžinkite jį vaistininkui, kad jis būtų tinkamai sunaikintas. Tai yra labai svarbu, nes talpyklėje gali likti vaisto likučių, net jei Jums atrodo, kad ji gali būti tuščia.

  6. KITA INFORMACIJA

  Alvesco sudėtis Veiklioji medžiaga yra ciklezonidas. Kiekvienu paspaudimu išleidžiamas išpurškimas (dozė išskiriama per kandiklį), kuriame yra arba 40, arba 80, arba 160 mikrogramų ciklezonido. Pagalbinės medžiagos yra bevandenis etanolis ir dujos (HFA-134a, norfluranas).

  Alvesco išvaizda ir kiekispakuotėje Alvesco yra skaidrus ir bespalvis skystis suslėgtoje aliumininėje talpyklėje, iš kurios per kandiklį yra išskiriama tiksli, išmatuota ciklezonido dozė purškalo pavidalu.

  Pakuočių dydžiai: Inhaliatorius, kuriame yra 30 tiksliai dozuotų purškimų. Inhaliatorius, kuriame yra 60 tiksliai dozuotų purškimų. Inhaliatorius, kuriame yra 120 tiksliai dozuotų purškimų. Kiekvieno stiprumo inhaliatoriuje yra 30, 60 arba 120 purškimų. Priklausomai nuo purškimų skaičiaus per dieną Jūsų gydytojas rekomenduos Jums vartoti: 30 purškimų inhaliatoriaus užtenka dviems – keturioms savaitėms 60 purškimų inhaliatoriaus užtenka vienam – dviems mėnesiams 120 purškimų inhaliatoriaus užtenka dviems – keturiems mėnesiams.

  Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.  

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!