• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Alpicort Alpicort Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALAS IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Preparatas vartojamas plaukuotosios galvos dalies odos žvynelinei, seborėjinei egzemai, seborėjinei būklei (Status seborrhoicus), simptominiam nuplikimui (pavyzdžiui, persirgus sisteminėmis infekcinėmis ligomis, po gydymo citostatikais, antikoaguliantais), lizdinei alopecijai (plikimui), difuziniam bei seborėjiniam plikimui (kai išsiskiria per daug riebalų) gydyti. Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas yra lokaliai vartojamas medikamentas. Šio spiritinio tirpalo sudėtyje yra veikliųjų medžiagų prednizolono ir salicilo rūgšties. Pastarasis preparatas pašalina žvynelių perteklių (ypač sergant galvos psoriaze) ir trukdo jiems atsirasti. Kad Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo poveikis būtų didesnis, prieš jo tepimą rekomenduojama gerai nuvalyti galvos odą. Kartu ją reikia spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti, kad plaukų folikuluose ir riebalinėse liaukose neliktų riebalų. Galvos odai gydyti vartojamas Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas tiekiamas buteliukais su aplikatoriais. Aplikatoriaus privalumas yra tas, kad juo tirpalą galima tiksliai užlieti ant nesveikos odos vietos. Reikia atsukti buteliuko dangtelį, o aplikatorių (pasukus jo angą žemyn) lengvai traukti per nesveiką odos vietą. Pavartojus vaistą, buteliuką reikia vėl užsukti.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

  Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo vartoti draudžiama: sergant vėjaraupiais, specifine odos liga (sifiliu, tuberkulioze), pasireiškus reakcijai į skiepus, sergant grybeline liga ir bakterijų sukelta infekcine odos liga, apyburniniu dermatitu, atsiradus raudonųjų spuogų (nebent jeigu gydytojas leidžia).

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas yra tik iš išorės vartojamas preparatas. Būtina saugotis, kad jo nepatektų į akis ir ant gleivinės.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Nėra jokių apribojimų.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

  3. KAIP VARTOTI ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

  Jei nepaskirta kitaip, Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalu vieną kartą per dieną (geriausiai vakare) reikia patepti galvos odą. Vaisto reikia vartoti tol, kol nustoja slinkti plaukai. Vėliau jo pakanka vartoti 2 - 3 kartus per savaitę. Gydymo trukmė priklauso nuo ligos pobūdžio ir eigos. Kiekvienam ligoniui gydymo trukmę nustato gydytojas. Kad veikliosios medžiagos geriau patektų į plaukų folikulus ir kad pagerėtų kraujotaka, užtepus Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo, rekomenduojama 2 - 3 minutes spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti galvos odą. Kad Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo poveikis būtų didesnis, prieš jo tepimą rekomenduojama gerai nuvalyti galvos odą. Kartu ją reikia spaudžiamaisiais judesiais pirštais masažuoti, kad plaukų folikuluose ir riebalinėse liaukose neliktų riebalų. Galvos odai gydyti vartojamas Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas tiekiamas buteliukais su aplikatoriais. Aplikatoriaus privalumas yra tas, kad juo tirpalą galima tiksliai užlieti ant nesveikos odos vietos. Reikia atsukti buteliuko dangtelį, o aplikatorių (pasukus jo angą žemyn) lengvai traukti per nesveiką odos vietą. Pavartojus vaistą, buteliuką reikia vėl užsukti.

  Nustojus vartoti Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalą

  Jeigu kiltų bet kokių klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Retai gali pasireikšti alerginė odos reakcija. Kaip ir vartojant kitų vaistų, kurių sudėtyje yra kortikosteroidų, vartojant alpikorto tirpalo, gali atsirasti odos pakitimų: gali pakisti jos storis, išsiplėsti smulkiosios kraujagyslės, atsirasti ruožų, steroidinių spuogų, apyburninis dermatitas, padidėti kūno plaukuotumas. Ilgai vartojant dideles preparato dozes arba juo tepant didelį odos plotą, vartojant vaistą ne taip, kaip paskirta, galimas ir sisteminis steroidinio hormono poveikis. Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ALPICORT 2/4 MG/ML ODOS TIRPALĄ

  Ant dėžutės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo vartoti negalima. Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

  6. KITA INFORMACIJA

  Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalo sudėtyje yra

  Veikliosios medžiagos yra prednizolonas ir salicilo rūgštis.100 ml Alpicort 2/4 mg/ml tirpalo yra 0,2 g prednizolono ir 0,4 g salicilo rūgšties. Pagalbinės medžiagos yra 2-propanolis, propileno glikolis, argininas, išgrynintas vanduo.

  Kaip atrodo Alpicort 2/4 mg/ml odos tirpalas ir jo pakuotės turinys

  Tirpalas. Buteliukas, kuriame yra 100 ml tirpalo.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!