• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Alfuzosin-Teva Alfuzosin-Teva Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ALFUZOSIN-TEVA IR kam JIS VARTOJAMAS

  Šis vaistas priklauso medikamentų, vadinamų alfa adrenoreceptorių blokatoriais, grupei. Jis yra vartojamas vidutinių ar sunkių simptomų, sukeltų priešinės liaukos padidėjimo, dar vadinamo gerybine prostatos hiperplazija, lengvinimui. Padidėjusi priešinė liauka gali sukelti šlapinimosi negalavimus, tokius kaip dažnas ir varginantis šlapinimasis.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALFUZOSIN-TEVA

  Alfuzosin-Teva vartoti negalima: jeigu yra alergija (padidėjęs jautrumas) alfuzozinui, kitiems kvinazolinams (pvz., terazosinui, doksazosinui) arba bet kuriai pagalbinei Alfuzosin-Teva medžiagai; jeigu Jūs kenčiate dėl būklės, sukeliančios reikšmingą kraujospūdžio sumažėjimą atsistojus (ortostatinė hipotenzija); jeigu yra sutrikusi kepenų veikla.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: jeigu labai sutrikusi inkstų veikla; jeigu Jūs vartojate kitų vaistų nuo per didelio kraujo spaudimo. Tokiu atveju gydytojas reguliariai tikrins, ypač gydymo pradžioje, Jūsų kraujo spaudimą; jeigu Jums per pirmąsias kelias valandas po Alfuzosin-Teva vartojimo atsistojus dėl staiga sumažėjusio kraujospūdžio atsiranda galvos svaigimas, silpnumas ar prakaitavimas. Jeigu Jums staiga sumažėja kraujo spaudimas, turite gulėti pakeltomis kojomis gryname ore tol, kol išnyks simptomai. Paprastai šis poveikis būna trumpalaikis ir pasireiškia gydymo pradžioje. Dėl jo nutraukti gydymą dažniausiai nereikia; jeigu Jums buvo reikšmingas kraujospūdžio sumažėjimas pavartojus kito vaisto, priklausančio alfa adrenoreceptorių blokatorių grupei. Tokiu atveju Jūsų gydytojas gydymą pradės mažesne alfuzozino doze ir ją laipsniškai didins; jeigu yra ūminis širdies veiklos nepakankamumas; jeigu Jus kamuoja krūtinės skausmas (krūtinės angina) ir vartojate nitratų, kadangi tai gali didinti staigaus kraujospūdžio sumažėjimo riziką. Jūs turite pasitarti su gydytoju, ypač jeigu krūtinės skausmas kartojasi arba pasunkėja, ar toliau vartoti Alfuzosin-Teva, ar jo vartojimą nutraukti; jeigu Jums numatyta akies operacija dėl kataraktos (natūralaus akies lęšio drumsties), prieš operaciją pasakykite akių gydytojui, jog vartojate ar anksčiau vartojote Alfuzosin-Teva, nes šis vaistas operacijos metu gali sukelti komplikacijų, kurias gali prireikti gydyti, todėl specialistas būna pasiruošęs iš anksto.

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Alfuzosin-Teva ir kai kurie vaistai gali sąveikauti tarpusavyje. Jiems priklauso: ketokonazolas ir itrakonazolas (vaistai, vartojami grybelinei infekcijai gydyti) ir ritonaviras (vaistas, vartojamas ŽIV gydyti); kiti alfa adrenoreceptorių blokatorių grupės vaistai; tam tikri antibiotikai (klaritromicinas, eritromicinas); medikamentai, kurių Jūs gaunate prieš operaciją (bendrieji anestetikai). Gali reikšmingai sumažėti Jūsų kraujospūdis. Jeigu Jums bus atliekama operacija, pasakykite gydytojui, jog vartojate Alfuzosin-Teva.

  Alfuzosin-Teva vartojimas su maistu ir gėrimais Tabletę reikia gerti tuojau pat po kiekvienos dienos to paties valgymo.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Alfuzosin-Teva skirtas tik vyrams.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Gydymo Alfuzosin-Teva pradžioje Jūs galite jausti kvaitulį, svaigimą, silpnumą. Atsisakykite vairuoti, valdyti mechanizmus ar atlikti bet kokias pavojingas užduotis, kol paaiškės, kaip Jūsų organizmas reaguoja į gydymą.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alfuzosin-Teva medžiagas Šio vaistinio preparato sudėtyje yra laktozės monohidrato. Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

  3. KAIP VARTOTI ALFUZOSIN-TEVA

  Alfuzosin-Teva visada vartokite tiksliai taip, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Dozavimas Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis. Tabletę išgerkite tuojau pat po to paties valgymo kiekvieną dieną. Ją nurykite visą užsigeriant pakankamu kiekiu vandens. Tabletę traiškyti, kramtyti ar dalyti negalima. Senyviems pacientams (vyresniems negu 65 metų) dozavimo koreguoti nereikia. Pacientams, kuriems yra lengvas arba vidutinio sunkumo inkstų veiklos nepakankamumas, įprastinė dozė yra 1 pailginto atpalaidavimo tabletė (10 mg alfuzozino). Išgerkite pirmą tabletę prieš einant gultis. Pavartojus per didelę Alfuzosin-Teva dozę Jeigu Jūs išgėrėte per daug Alfuzosin-Teva tablečių, gali staiga sumažėti kraujospūdis, todėl Jūs galite pajusti galvos svaigimą ar net nualpti. Jeigu pradedate jausti galvos svaigimą, pasėdėkite ar pagulėkite, kol pagerės savijauta. Jeigu simptomai neišnyksta, kvieskite gydytoją, kadangi kraujospūdžio sumažėjimą gali reikėti gydyti ligoninėje. Pamiršus pavartoti Alfuzosin-Teva Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę, kadangi tai gali sukelti staigų kraujospūdžio sumažėjimą, ypač jeigu kartu vartojate kraujo spaudimą mažinančių vaistų. Kita tabletę vartokite taip, kaip nurodyta. Pokyčiai nutraukus Alfuzosin-Teva vartojimą Nepertraukite ar nenutraukite Alfuzosin-Teva vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju. Jeigu Jūs norite nutraukti gydymą ar kyla bet kokių kitų klausimų dėl šio vaistinio preparato vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alfuzosin-Teva, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, tačiau jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Dažnai (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 100, bet rečiau kaip 1 iš 10 pacientų): Galvos svaigimas, galvos skausmas, galvos sukimasis. Staigus kraujospūdžio sumažėjimas keičiant kūno padėtį iš gulimos į stovimą (ypač pradėjus gydymą per didele doze ar po pertraukos vėl pradėjus vartoti vaisto). Virškinimo sutrikimai, tokie kaip pykinimas, skrandžio skausmas, viduriavimas, burnos džiūvimas. Silpnumo pojūtis, negalavimas.

  Nedažnai (pasireiškia dažniau kaip 1 iš 1000, bet rečiau kaip 1 iš 100 pacientų) Mieguistumas. Regos sutrikimas. Dažnas širdies plakimas, palpitacija (dažnesnis už normalų širdies plakimas, kurį pacientas jaučia), apalpimas. Sloga. Odos sutrikimai, tokie kaip išbėrimas ar peršulys, niežulys, dilgėlinė. Veido paraudimas, edema, krūtinės skausmas

  Labai retai (pasireiškia rečiau kaip 1 iš 10 000 pacientų) Krūtinės skausmo (krūtinės anginos) pasunkėjimas ar kartojimasis. Kvinkės edema (veido, lūpų, liežuvio ir ar gerklės patinimas). Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ALFUZOSIN-TEVA

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti žemesnėje kaip 30 C temperatūroje. Lizdinę plokštelę laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Ant dėžutės šalia užrašo „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alfuzosin-Teva vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Alfuzosin-Teva sudėtis

  - Veiklioji medžiaga yra alfuzozino hidrochloridas. Vienoje pailginto atpalaidavimo tabletėje yra 10 mg alfuzozino hidrochlorido. - Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, hipromeliozė (E464), povidonas K25 ir magnio stearatas. Alfuzosin-Teva išvaizda ir kiekis pakuotėje Alfuzosin-Teva 10 mg pailginto atpalaidavimo tabletės yra baltos, apvalios. Alfuzosin-Teva tiekiamos pakuotėmis, kurių kiekvienoje PVC/PVDC/aliuminio lizdinėse plokštelėse yra 28, 30, 50, 90 arba 100 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!