• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Aleve Aleve Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ALEVE IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Aleve malšina nestiprų arba vidutinio stiprumo nugaros, raumenų, galvos, dantų arba periodiškai pasikartojantį, pvz., dismenorėjos sukeltą, skausmą, mažina karštį.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALEVE

  Aleve vartoti draudžiama: jeigu yra padidėjęs jautrumas (alergija) naproksenui arba bet kuriai pagalbinei Aleve medžiagai. Jeigu acetilsalicilo rūgštis (aspirinas) ar kiti nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo arba skausmo sukėlė alerginę reakciją. Jeigu anksčiau buvo su nesteroidinių vaistų nuo uždegimo vartojimu susijęs kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija. Jeigu yra ar anksčiau buvo atsinaujinanti peptinė opa ar kraujavimas iš opos. Jeigu yra sunkus širdies nepakankamumas. Vaisto vartoti draudžiama paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais.

  Specialių atsargumo priemonių reikia: Be gydytojo nurodymo Aleve ilgiau kaip 10 dienų iš eilės vartoti nereikėtų. Jei skausmas arba karštis nemažėja arba dar sunkėja arba atsiranda neįprastų simptomų, reikia kreiptis į gydytoją. Pacientui, sirgusiam skrandžio ar žarnų liga, pvz., opa, Aleve vartoti negalima, nebent atidžiai prižiūrint gydytojui. Skrandžio ir žarnų skausmo Aleve malšinti negalima.

  Vaistas priklauso nesteroidinių vaistų nuo uždegimo grupei (NVNU), kurie gali pažeisti moterų vaisingumą. Šis poveikis yra grįžtamas ir, nustojus vartoti vaisto, praeina.

  Reikėtų vengti naprokseno vartoti kartu su kitais NVNU grupės vaistais.

  Nepageidaujamų reiškinių pasireiškia mažiau vartojant mažiausias efektyvias vaisto dozes, reikalingas simptomams lengvinti, ir trumpiausią laikotarpį.

  Gali būti kraujavimo iš virškinimo trakto, opų susidarymo ir perforacijos atvejų, kurie gali baigtis mirtimi ir pasireikšti bet kuriuo metu vartojant bet kuriuos NVNU, kai anksčiau buvo perspėjančių simptomų ar sunkių virškinimo trakto komplikacijų ar jų nebuvo.

  Pacientai, kuriems anksčiau yra buvę virškinimo trakto komplikacijų, ypač senyvi asmenys, turėtų gydytojui pranešti apie bet kuriuos neįprastus virškinimo sistemos sutrikimus (ypač kraujavimo iš virškinimo trakto požymius), ypatingai gydymo pradžioje.

  Jei naprokseno natrio vartojančiam pacientui pasireiškia kraujavimas iš virškinimo trakto ar susidaro opa, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

  NVNU reikėtų atsargiai vartoti pacientams, kurie anksčiau sirgo virškinimo trakto liga (opiniu kolitu, Krono liga), kadangi jų būklė gali pasunkėti.

  Vaisto reikėtų atsargiai vartoti pacientams, kurie serga hipertenzija ir (ar) širdies nepakankamumu, kadangi pranešta skysčių susilaikymo ir edemos atvejų, susijusių su NVNU vartojimu.

  Vaistų nuo uždegimo ir skausmo (tame tarpe ir Aleve) vartojimas gali būti susijęs su nedaug padidėjusiu širdies smūgio (miokardo infarkto) ir insulto pasireiškimo pavojumi. Prieš pradėdami vartoti Aleve, pasakykite gydytojui, jei turite širdies veiklos sutrikimų, pvz., sergate širdies nepakankamumu, krūtinės angina (vargina krūtinės skausmas), jei persirgote širdies smūgiu, Jums buvo atlikta aortos ir vainikinių arterijų jungčių suformavimo operacija, taip pat jei sirgote periferinių arterijų liga (dėl susiaurėjusių ar užsikimšusių arterijų buvo sutrikusi kojų ar pėdų kraujotaka) ar insultu (tame tarpe ir „mažuoju“ insultu arba praeinančiu smegenų išemijos priepuoliu – „PSIP“). Taip pat pasitarkite su gydytoju, jei padidėjęs Jūsų kraujospūdis, padidėjęs cholesterolio kiekis kraujyje, sergate diabetu, jei Jūsų šeimos nariai sirgo širdies liga ar insultu, jei rūkote. Šiais atvejais gydytojas turi įsitikinti, kad Jūs vartojate mažiausią būtiną Aleve dozę per trumpiausią būtiną laikotarpį.

  Labai retai pranešta sunkių odos reakcijų, tame tarpe eksfoliacinio dermatito, Stevens-Johnson sindromo ir toksinės epidermio nekrolizės, kai kada pasibaigusių mirtimi, atvejų, susijusių su NVNU vartojimu. Didžiausia rizika šioms reakcijoms pasireikšti yra pačioje gydymo pradžioje, daugeliu atveju jos prasidėjo per pirmąjį mėnesį nuo gydymo pradžios. Naprokseno natrio vartojimą būtina nutraukti, kai tik pasireiškia odos bėrimas, gleivinių pažeidimas ar bet kuris kitas padidėjusio jautrumo požymis.

  Į gydytoją ar vaistininką reikia kreiptis, jei:  reguliariai kartu vartojama kitokių vaistų, įskaitant įsigytus be recepto;  vartojama aspirino, geriamųjų kortikosteroidų, antikoaguliantų (pvz., varfarino) ar selektyviųjų serotonino reabsorbcijos inhibitorių;  atsiranda rėmuo, skrandžio negalavimas arba skausmas;  anksčiau buvo nustatyta opa;  nuolat atsiranda nesunkių simptomų;  sergama ir kitokia liga;  pacientas yra alergiškas. Nurodytą dozę viršyti draudžiama. Jei medikamento perdozuojama, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją.

  Nėštumas Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. NVNU vartojimas gali nepalankiai veikti nėštumo eigą ir (ar) embriono bei vaisiaus vystimąsi. Epidemiologinių tyrimų duomenys rodo, kad NVNU vartojant ankstyvuoju nėštumo laikotarpiu, didėja persileidimo bei vaisiaus širdies, kraujagyslių ir skrandžio vystimosi sutrikimo rizika. Manoma, kad ši rizika didėja priklausomai nuo vaisto dozės ir vartojimo trukmės. Tyrimų su gyvūnais metu nustatyta, kad NVNU vartojimas didina persileidimų bei embriono ir vaisiaus mirties riziką. Aleve vartoti pirmaisiais šešiais nėštumo mėnesiais negalima, nebent gydytojas paskirtų kitaip.

  Paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais vartojami bet kurie NVNU gali paveikti vaisių ir sukelti toksinį poveikį vaisiaus širdies, plaučių bei inkstų sistemoms. Taip pat nėštumo pabaigoje vartojami NVNU gali paveikti motiną bei naujagimį ir galimai pailginti kraujavimo laiką, slopinti gimdos susitraukimą. Dėl to paskutiniaisiais trimis nėštumo mėnesiais Aleve vartoti draudžiama.

  Žindymo laikotarpis Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Žindyvei preparato vartoti draudžiama. Pacientė turi informuoti gydytoją, jei yra nėščia ar ketina pastoti.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Vaistas įtakos gebėjimui vairuoti transportą ir dirbti su mechanizmais nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Aleve medžiagas Aleve tabletėje yra 20 mg natrio (toks kiekis atitinka baltos duonos riekėje esantį natrio kiekį).

  Kitų vaistų vartojimas Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Jei ligonio kraujo krešėjimas sutrikęs arba jis vartoja vaistų, trikdančių kraujo krešėjimą, Aleve vartojimo laikotarpiu jį turi atidžiai sekti gydytojas. Aleve, t.y. naprokseno natrio, negalima vartoti kartu su kitais vaistais nuo skausmo ir uždegimo, įskaitant kitokį naprokseną ar naprokseno natrį, nebent gydytojas nutartų kitaip. Pacientams, alergiškiems aspirinui ar kitokiems vaistams nuo uždegimo arba skausmo, Aleve gali sukelti alerginę reakciją. Kartu vartojami kortokosteroidai didina virškinimo trakto opų susidarymo ir kraujavimo pavojų. Trombocitų funkciją slopinantys vaistai ir selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai didina kraujavimo iš virškinimo trakto pavojų.

  3. KAIP VARTOTI ALEVE

  Vaistą reikia užsigerti vandeniu.

  Jaunesni kaip 65 metų suaugę žmonės Reikia gerti po 1 tabletę kas 8 – 12 valandų, kol simptomai praeis.

  Remiantis kai kurių žmonių patirtimi, galima daryti išvadą, kad skausmas slopinamas geriau, jei pradžioje išgeriamos 2 tabletes arba, jei būtina, po 12 valandų išgeriama dar viena. Be gydytojo nurodymo per parą vartoti daugiau kaip 3 tabletes draudžiama.

  65 metų ir vyresni ligoniai Jei gydytojas nepaskyrė kitaip, per dieną reikia gerti ne daugiau kaip 2 tabletes.

  Vaikai Be gydytojo leidimo ir priežiūros, jaunesnių kaip 12 metų vaikų gydyti šiuo vaistu negalima.

  Jeigu manote, kad Aleve veikia per stipriai arba per silpnai, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  Pavartojus per didelę Aleve dozę Nurodytą dozę viršyti draudžiama. Jei medikamento perdozuojama, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją

  4. galimAS ŠALUTINIS poveikiS

  Aleve, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį.

  Dažniausiai pasireiškia tokie šalutiniai reiškiniai: Virškinimo sistema. Šios sistemos sutrikimai yra dažniausiai stebimi šalutiniai reiškiniai. Gali pasireikšti (ypač senyviems pacientams) peptinė opa, kraujavimas iš virškinimo trakto ar jo perforacija, kurie kartais gali baigtis mirtimi. Gali pasireikšti pykinimas, vėmimas, viduriavimas, vidurių pūtimas ar užkietėjimas, skrandžio veiklos sutrikimas, pilvo skausmas, juodos išmatos, vėmimas krauju, opinis stomatitas, kolito ir Krono ligos paūmėjimas. Centrinė nervų sistema. Galvos skausmas, svaigimas, sukimasis, mieguistumas, apsvaigimas. Oda. Bėrimas, niežulys, paraudimas, prakaitinė. Jutimai. Klausos ir regos sutrikimas, spengimas ausyse. Širdies ir kraujagyslių sistema. Dusulys, pabrinkimas, širdies plakimas. Bendroji būklė. Troškulys.

  Rečiau pasireiškia tokie šalutiniai reiškiniai: Virškinimo sistema. Gastritas, pakitę kepenų tyrimo rodmenys, ezofagitas, gelta, pankreatitas. Inkstai. Hematurija, hiperkaliemija, intersticinis nefritas, nefrozės sindromas, inkstų liga, inkstų funkcijos nepakankamumas, inkstų spenelių nekrozė, kreatinino kiekio serume padidėjimas. Kraujodara. Agranulocitozė, aplazinė anemija, eozinofilija, hemolizinė anemija, leukopenija, trombocitopenija. Centrinė nervų sistema. Aseptinis meningitas, pažinimo funkcijos sutrikimas, traukuliai, depresija, neįprasti sapnai, nesugebėjimas susikoncentruoti, nemiga, negalavimas, raumenų skausmas ir silpnumas. Oda. Plaukų slinkimas, daugiaformė eritema, mazginė eritema, nuolatinė odos erupcija, plokščioji kerpligė, pūslinis išbėrimas, odos išbėrimas, sisteminė raudonoji vilkligė, dilgėlinė, padidėjusio odos jautrumo šviesai reakcija, įskaitant panašią į retai atsirandančią kietąją odos porfiriją (pseudoporfiriją) arba pūslinė epidermolizė. Labai retai gali pasireikšti pūslinių odos reakcijų, pvz., Stevens-Johnson sindromas ir toksinė epidermio nekrolizė. Jutimai. Klausos sutrikimas, ragenos padrumstėjimas, papilitas, užakinio optinio nervo uždegimas, regos nervo disko edema. Širdies ir kraujagyslių sistema. Stazinis širdies funkcijos nepakankamumas, hipertenzija, plaučių edema, vaskulitas. Kvėpavimo funkcija. Astma, eozinofilinis pneumonitas.

  Padidėjusio organizmo jautrumo reakcija. Anafilaktoidinė reakcija, angioneurozinė edema, pireksija (drugio krėtimas), odos pažeidimas.

  Paprastai anafilaktoidinė arba anafilaksinė reakcija atsiranda pacientams, kuriems jau anksčiau buvo pasireiškusi padidėjusio organizmo jautrumo reakcija aspirinui arba kitokiems nesteroidiniams vaistams nuo uždegimo. Jeigu atsiranda šiame lapelyje neminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. Aleve laikymo SĄLYGOS

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25  C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos.

  Ant dėžutės ir lizdinės plokštelės nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, preparato vartoti negalima.

   

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!