• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • Alendon Alendon Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA Alendon IR KAM JIS VARTOJAMAS

  Alendronatas yra nehormoninių medikamentų grupės, vadinamos bisfosfonatais, vaistas. Alendronatas stabdo kaulų išakijimą, kuris pasireiškia moterims po to, kai prasideda menopauzė, ir padeda jiems atsistatyti. Medikamentas mažina stuburo ir šlaunikaulio lūžių riziką.

  Gydytojas paskyrė Alendon Jūsų osteoporozės gydymui. Įrodyta, kad šis medikamentas mažina nugarkaulio ir šlaunikaulio lūžių riziką.

  Alendon tabletė geriama kartą per savaitę.

  Osteoporozė yra kaulų plonėjimas ir silpnėjimas. Šis sutrikimas yra dažnas moterims po menopauzės. Kiaušidės menopauzės metu nustoja gaminti moterišką hormoną estrogeną, kuris padeda palaikyti sveikus moters griaučius, todėl kaulai išakija ir tampa silpnesni. Kuo anksčiau moteriai prasideda menopauzė, tuo yra didesnė osteoporozės rizika. Iš pradžių osteoporozės simptomų paprastai nebūna. Jeigu šis sutrikimas paliekamas negydytas, gali atsirasti kaulų lūžių. Nors jie paprastai yra skausmingi, nugarkaulio kaulų lūžiai gali būti nepastebimi tol, kol dėl jų nepradeda mažėti ūgis. Kaulai gali lūžti normalios kasdieninės veiklos (pvz., kėlimo) ar nedidelio pažeidimo, dėl kurio paprastai kaulai nelūžtų, metu. Dažniausiai lūžta šlaunikaulis, nugarkaulio ar riešo kaulai ir šie lūžiai gali sukelti ne tik skausmą, bet ir reikšmingas problemas, pvz., kūprinimąsi (“našlės kuprą”) ir judrumo sumažėjimą.

  Jūsų sveikatos būklės pagerinimui kartu su gydymu Alendon gydytojas gali patarti Jums keisti gyvenimo būdą, pvz.:

  Atsisakyti rūkymo Manoma, kad rūkymas didina kaulinio audinio netekimo greitį, vadinasi, gali didėti Jūsų kaulų lūžimo rizika.

  Mankštintis Panašiai kaip raumenims, stipriems ir sveikiems kaulams palaikyti reikalinga mankšta. Prieš pradedant bet kokią mankštos programą reikia pasitarti su gydytoju.

  Valgyti subalansuotą maistą Gydytojas gali patarti, kokia turi būti jūsų dieta ir ar reikia vartoti kokių nors maisto papildų.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT Alendon

  Alendon vartoti negalima, jeigu: yra alergija (padidėjęs jautrumas) alendronato natrio trihidratui arba bet kuriai pagalbinei Alendon medžiagai; Jus vargina kokie nors stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) negalavimai, pvz., stemplės susiaurėjimas ar rijimo sutrikimas; negalite tiesiai stovėti ar sėdėti ne mažiau kaip 30 minučių; gydytojas sakė, kad Jūsų kraujyje yra per mažai kalcio. Jeigu manote, kad Jums tinka bet kuris iš minėtų atvejų, tablečių reikia negerti. Iš pradžių reikia pasitarti su gydytoju ir laikytis jo nurodymų.

  Specialios atsargumo priemonės vartojant Alendon Pasakykite gydytojui, jeigu: yra inkstų negalavimų; yra bet kokių rijimo ar virškinimo negalavimų; Jūsų kraujyje per mažai kalcio. Pacientams, ypač tokiems, kurie Alendon neužsigeria pilna stikline vandens ir/ar atsigula po vaisto gėrimo praėjus mažiau negu 30 minučių, gali atsirasti stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) dirginimas, uždegimas ar išopėjimas, kurie dažnai pasireiškia krūtinės skausmu, rėmeniu, sunkumu ar skausmu ryjant. Šis šalutinis poveikis būna sunkesnis, jei atsiradus minėtų simptomų pacientas toliau vartoja Alendon. Jeigu Jums yra (arba buvo) dantenų ir /ar žando skausmas ar patinimas, nutirpęs žandikaulis, “sunkaus žandikaulio“ pojūtis ar iškrito dantis, prieš pradedant vartoti Alendon, reikia pasikalbėti su gydytoju. Šie požymiai gali būti osteonekrozės (kaulinio audinio žuvimo) simptomai. Gydytojui reikia pasakyti, jeigu Jūs sergate vėžiu ar yra prasta Jūsų dantų būklė, kadangi šie sutrikimai yra osteonekrozės rizikos faktoriai. Jeigu Jums taisomi dantys ar bus atliekama odontologinė operacija, reikia pasakyti odontologui, jog vartojate Alendon.

  Vaikams ir paaugliams Alendon vartoti negalima.

  Kitų vaistų vartojimas Kalcio papildai, antacidiniai preparatai ir kai kurie kiti geriamieji vaistai , vartojami kartu su Alendon tabletėmis, gali mažinti jų absorbciją, todėl yra labai svarbu laikytis 3 skyriaus “Kaip vartoti Alendon” nurodymų. Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  Alendon vartojimas su maistu ir gėrimais Alendon tablečių reikia gerti, kai skrandis yra tuščias, kadangi maistas ir gėrimai (įskaitant mineralinį vandenį) gali labai mažinti šio medikamento veiksmingumą, todėl yra labai svarbu laikytis 3 skyriaus “Kaip vartoti Alendon” nurodymų. Tablečių reikia gerti iki pirmojo šią dieną Jūsų maitinimosi likus ne mažiau kaip 30 minučių.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis

  Jeigu moteris nėščia, ar įtaria, jog pastojo, Alendon reikia nevartoti. Šis medikamentas yra skirtas vartoti tik moterims po menopauzės.

  Žindyvėms Alendon tablečių vartoti negalima. Šis medikamentas yra skirtas vartoti tik moterims po menopauzės.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Alendon Jūsų gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus įtakos nedaro.

  Svarbi informacija apie kai kurias pagalbines Alendon medžiagas Alendon sudėtyje yra laktozės. Jeigu gydytojas yra sakęs, kad Jūs netoleruojate kai kurių angliavandenių, pvz., laktozės, prieš vartojant šių tablečių reikia pasitarti su gydytoju.

  3. KAIP VARTOTI Alendon

  Alendon visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Gerkite vieną 70 mg tabletę kartą per savaitę. Reikia rūpestingai laikytis šios instrukcijos, kad Alendon nauda būtų neabejotina. 1.Pasirinkite Jums tinkamiausią savaitės dieną, kurią vartosite vaistą. Kiekvieną savaitę, Jūsų pasirinktą dieną išgerkite vieną Alendon tabletę. Yra labai svarbu laikytis 2, 3, 4 ir 5 nurodymų, kadangi jie padeda Alendon greitai patekti į skrandį ir padeda sumažinti stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) dirginimo riziką. 2.Ryte, tik pabudus, prieš valymą, gėrimą ar vaistų vartojimą nurykite Alendon tabletę, užsigeriant pilna stikline (ne mažiau kaip 200 ml ar 7 skysčio uncijomis) paprasto vandens (mineralinis vanduo netinka). Negerkite vaisto kartu su paprastu ar prisotintu angliarūgštės mineraliniu vandeniu. Negerkite vaisto kartu su kava ar arbata. Negerkite vaisto kartu su pienu ar sultimis. 3.Tabletės kramtyti ar ją ištirpinti burnoje negalima. 4.Išgėrus tabletę, gultis negalima. Nurijus tabletę, Jūs turite likti vertikalioje padėtyje, t. y. sėdėti, stovėti ar vaikščioti, mažiausiai 30 minučių. Nesigulkite iki pirmojo Jūsų dienos maitinimosi. 5.Alendon negalima gerti vakare, prieš miegą, ir neatsikėlus iš lovos ryte. 6.Jei ryjant atsiranda skausmas ar sunkumas, pradeda skaudėti krūtinę, atsiranda ar pasunkėja rėmuo, reikia nutraukti Alendon vartojimą ir kreiptis į gydytoją. 7.Nurijus Alendon tabletę, valgyti, gerti ar vartoti kitų vaistų, įskaitant rūgštį mažinančius preparatus, kalcio papildus ir vitaminus, galima ne anksčiau kaip po 30 minučių. Alendon yra veiksmingos tik tokiu atveju, jei vartojamos, kai Jūsų skrandis tuščias. 8.Yra svarbu Alendon vartoti visą Jūsų gydytojo nurodytą laiką. Alendon gali gydyti Jūsų osteoporozę tik tokiu atveju, jeigu Jūs tęsite šių tablečių vartojimą.

  Pavartojus per didelę Alendon dozę Jeigu Jūs per klaidą nurijote per daug tablečių, išgerkite pilną stiklinę pieno ir nedelsiant kreipkitės į gydytoją. Sau sukelti vėmimą ar atsigulti draudžiama.

  Pamiršus pavartoti Alendon Praleidus dozę, prisiminus ją reikia išgerti atsikėlus kitą ryte. Gerti dvi dozes tą pačią dieną draudžiama. Toliau vaisto reikia vartoti taip, kaip paskirta, t. y. kartą per savaitę Jūsų pasirinktą dieną. Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

  4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS

  Alendon, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

  Pastebėti šalutiniai reiškiniai pagal dažnumą apibūdinami taip: Labai dažni ≥ 1/10; Dažni ≥ 1/100 iki < 1/10; Nedažni ≥ 1/1000 iki < 1/100; Reti ≥ 1/10 000 iki < 1/1000; Labai reti < 1/10 000, dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis). Dažni Galvos skausmas, pilvo skausmas, nemalonūs pojūčiai pilve ar raugėjimas pavalgius, vidurių užkietėjimas, pilnumo pojūtis ar vidurių pūtimas, viduriavimas, gausus dujų išėjimas, rėmuo, rijimo pasunkėjimas, skausmas ryjant, stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) išopėjimas, dėl kurio gali atsirasti krūtinės skausmas, rėmuo, rijimo pasunkėjimas ar skausmas ryjant, kaulų, raumenų ir/ar sąnarių skausmas.

  Nedažni. Pykinimas, vėmimas, stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu), skrandžio dirginimas ar išopėjimas, tuštinimasis tamsiomis ar panašiomis į degutą išmatomis. išbėrimas, niežulys, odos paraudimas.

  Reti. Vaizdo ryškumo sumažėjimas, akių skausmas ar paraudimas. Stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) susiaurėjimas, burnos išopėjimas (jei tabletės kramtomos ar čiulpiamos), skrandžio ar pepsinės opos (kartais jos būna sunkios ar kraujuoja), tačiau ar jas sukelia Alendon vartojimas, tiksliai nežinoma.

  Stiprus kaulų, raumenų ir/ar sąnarių skausmas.

  Išbėrimas, paūmėjantis nuo saulės spindulių. Laikini į gripą panašūs simptomai (raumenų skausmas, bendrasis negalavimas ir kartais karščiavimas), kurie paprastai būna susiję su gydymo pradžia. Padidėjusio jautrumo reakcija, įskaitant dilgėlinę ir angioedemą. Per mažo kalcio kiekio kraujyje simptomai, įskaitant raumenų mėšlungį ar spazmus ir/ar dilgčiojimo pojūtį pirštuose ar apyburnio srityje.

  Labai reti. Sunki odos reakcija. Pavieniais atvejais - stemplės (vamzdelio, jungiančio Jūsų burną su skrandžiu) prakiurimas.

  Po to , kai vaistas pateko į rinką, pastebėta šių nepageidaujamų reiškinių (jų dažnis nežinomas) : Galvos svaigimas, kojų ar rankų patinimai, osteonekrozė (kaulinio audinio žūtis), sąnarių patinimas.

  Bus naudinga jei Jūs užsirašysite, ką Jūs patyrėte -kada nepageidaujamas poveikis prasidėjo ir kaip ilgai jis tesėsi

  Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI Alendon

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant lizdinės plokštelės ir dėžutės po užrašo „Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, Alendon vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 C temperatūroje. Laikyti gamintojo pakuotėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo drėgmės.

  Vaistų negalima išpilti į kanalizaciją arba išmesti su buitinėmis atliekomis. Kaip tvarkyti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

  6. KITA INFORMACIJA

  Alendon sudėtis Veiklioji medžiaga yra natrio alendronatas trihidratas. Kiekvienoje tabletėje yra 70 mg alendrono rūgšties (natrio alendronato trihidrato pavidalu). Pagalbinės medžiagos yra mikrokristalinė celiuliozė, laktozės monohidratas, kroskarmeliozės natrio druska, magnio stearatas.

  Alendon išvaizda ir kiekis pakuotėje Alendon tabletė yra balta arba beveik balta, ovali, jos viena pusė pažymėta įspaudu “AN 70”, kita pusė Arrow prekės ženklu. Vaistas tiekiamas trisluoksnės plėvelės (PVC/PE/PVDC)/aliuminio lizdinėse plokštelėse, kuriose supakuota 2, 4, 8, 12 arba 40 tablečių. Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!