• PERŠALIMAS

  SIMPTOMAI   • Čiaudulys, varvanti nosis, paburkusios gleivinės.   • Nestiprus gerklės ir ryklės skausmas, kai kada — nestiprus...

  skaityti
 • KIRMĖLĖS

  SIMPTOMAI   • Chroniškas viduriavimas, nepaaiškinami ūmūs alkio priepuoliai, svorio kritimas (juostinės kirmėlės).   • Įšangės niežulys,...

  skaityti
 • KARŠČIAVIMAS

  SIMPTOMAI   • Aukštesnė nei +38° C kūno temperatūra.   • Prakaitavimas, paraudęs veidas.   • Sunkesniais atvejais krečia...

  skaityti
 • ALBUMIN Baxter ALBUMIN Baxter Vaistai →   Pagrindinis →  

  1. KAS YRA ALBUMIN Baxter IR NUO KO JIS VARTOJAMAS

  Šio produkto sudėtyje yra baltymas, vadinamas albuminu, randamas organizmo skysčiuose, priklausantis grupei medicininių produktų, vadinamų „plazmos pakaitalai ir plazmos baltymų frakcijos“. Jis gaminamas iš žmogaus kraujo, surinkto ir kraujo donorų.

  250 ml buteliuke yra 12,5 g žmogaus albumino. 500 ml buteliuke yra 25 g žmogaus albumino.

  Žmogaus albuminas vartojamas siekiant atstatyti ir palaikyti kraujo tūrį pacientams, kurie parado kraujo arba organizmo skysčių dėl tam tikros medicininės būklės. Pasirinkimas vartoti albuminą, o ne dirbtinius pakaitalus ir reikalinga dozė priklauso nuo kiekvieno ligonio klinikinės situacijos.

  2. KAS ŽINOTINA PRIEŠ VARTOJANT ALBUMIN Baxter

  ALBUMIN Baxter 50 g/l infuzinį tirpalą vartoti draudžiama ● jeigu esate alergiškas (Jums yra padidėjęs jautrumas) žmogaus albuminams ar bet kuriai kitai ALBUMIN Baxter 50 g/l pagalbinei medžiagai.

  Specialių atsargumo priemonių reikia vartojant ALBUMIN Baxter 50 g/l infuzinį tirpalą ● jeigu Jums atrodo, kad gydymo metu pasireiškė alerginė reakcija, kuriai būdingas apsunkęs kvėpavimas, silpnumas arba kiti simptomai. Jegu Jums tai atsitiktų, nedelsiant praneškite gydytojui arba slaugytojai, kadangi infuziją reikia nutraukti ir gali prireikti taikyti medikamentines šoko gydymo priemones. ● Jeigu Jums yra – Labai sunkus širdies nepakankamumas, – Padidėjęs kraujospūdis, – Stemplės venų varikozė (stemplės venų išsiplėtimas), – Plaučių edema (skystis plaučiuose), – Polinkis savaiminiams kraujavimams, Sunki anemija (mažakraujystė), Inkstų ir šlapimo takų pažeidimai (neišsiskiria šlapimas),

  Jeigu manote, kad Jums yra kuris nors iš išvardytų sutrikimų, apie tai praneškite gydytojui, kad jis imtųsi reikiamų priemonių.

  Kuomet gydymui skiriami iš žmogaus kraujo ar plazmos pagaminti vaistiniai preparatai, imamasi tam tikrų priemonių, kad pacientams nebūtų perduodamas infekcinių ligų užkratas. Tam atliekama kruopšti plazmos ir kraujo donorų atranka, kad būtų atmesti tie, kurie gali būti infekcinių ligų užkrato nešiotojais, tikrinami pavienių donorų ir visi plazmos kaupiniai dėl specifinių infekcinių ligų sukėlėjų. Tokių vaistinių preparatų gamintojai taip pat numato efektyvius gamybos būdus, užtikrinančius virusų pašalinimą bei inaktyvaciją. Nežiūrint to, vaistinius preparatus gaminant iš žmogaus kraujo ar plazmos, negalima visiškai atmesti infekcinio užkrato perdavimo tikimybės. Tai taikytina tiek nežinomiems ar naujiems virusams, tiek kitiems ligų sukėlėjams.

  Nėra informacijos, kad virusai buvo perduoti vartojant albuminą, kurio gamyba atitiko Europos Farmakopėjos reikalavimus.

  Griežtai reikalaujama kiekvieną kartą, kai ligoniui skiriama ALBUMIN Baxter 50 g/l infuzinio tirpalo, užrašyti vaistinio preparato pavadinimą ir serijos numerį, kad prireikus būtų galima nustatyti, kokios serijos preparatas suleistas ligoniui.

  Kitų vaistų vartojimas ● Jei vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant ir įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. ● Nėra nustatytų jokių specifinių koplikacijų vartojant žmogaus albuminą su kitais vaistiniais preparatais.

  Nėštumas ir žindymo laikotarpis Prieš pradedant vartoti šį vaistą, informuokite gydytoją ar vaistininką, jei esate nėščia ar maitinate krūtimi. Gydytojas nuspręs, ar Jums galima skirti ALBUMIN Baxter 50 g/l nėštumo ar žindymo metu.

  Vairavimas ir mechanizmų valdymas Nėra pagrindo manyti, kad šis vaistas turės poveikį gebėjimui vairuoti ir valdyti mechanizmus.

  3. KAIP VARTOTI ALBUMIN Baxter

  ALBUMIN Baxter 50 g/l yra vaistas, kuris skiriamas tik ligoninėje. Jį suleis atitinkamas ligoninės medicinos darbuotojas. Gydytoja(s) nustatys Jums reikiamą vaistinio preparato dozę, jos skyrimo intervalus ir gydymo trukmę atsižvelgdamas į Jūsų specifinę būklę. Ji(s) stebės Jūsų būklę, matuodama(s) Jūsų kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį ir darydama(s) kraujo tyrimus visą laikotarpį, kol jums bus skiriamas ALBUMIN Baxter tam, kad galėtų tikrai žinoti, kad Jums nesuleis per daug šio praparato. Jei jums atsirastų galvos skausmas, apsunktų kvėpavimas, arba pakiltų kraujospūdis, praneškite apie tai savo gydytojui.

  Pavartojus per didelę ALBUMIN Baxter 50 g/l infuzinio tirpalo dozę Kilus įtarimui, kad Jums buvo suleista ALBUMIN Baxter 50 g/l infuzinio tirpalo daugiau nei reikia, nedelsiant apie tai praneškite gydytojui arba vaistininkui.

  4. GALIMAS šalutinis POVEIKIS

  ALBUMIN Baxter 50 g/l, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.

  Labai dažni Pasitaikė dažniau nei 1 iš 10 gydytų pacientų Dažni Pasitaikė rečiau nei 1 iš 10 bet dažniau nei 1 iš 100 gydytų pacientų Nedažni Pasitaikė rečiau nei 1 iš 100 bet dažniau nei 1 iš 1000 gydytų pacientų Reti Pasitaikė rečiau nei 1 iš 100 bet dažniau nei 1 iš 10000 gydytų pacientų Labai reti Pasitaikė rečiau nei 1 iš 10000 gydytų pacientų, tarp jų pavieniai atvejai

  Labai dažni Dažni Nedažni Reti Labai reti Imuninės sistemos sutrikimai

   

  anafilaksinis šokas Virškinimo trakto sutrikimai

   

  pykinimas (šleikštulys)

  Odos ir poodinio audinio sutrikimai

   

  veido paraudimas, odos bėrimas

  Bendri sutrikimai ir vartojimo vietos pažeidimai

   

  karščiavimas

  ● Silpnos šalutinės reakcijos paprastai greitai praeina sumažinus infuzijos greitį ar ją visai nutraukus. ● Jei išsivystė anafilaksinis šokas (sunki alerginė reakcija), būtina nedelsiant nutraukti infuziją ir skirti reikiamą gydymą. ● Jeigu pasireiškia stiprus šalutinis poveikis arba jeigu atsiranda šiame lapelyje nepaminėtas šalutinis poveikis, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

  5. KAIP LAIKYTI ALBUMIN Baxter

  Laikyti vaikams nepasiekiamoje ir nepastebimoje vietoje. Ant dėžutės ir buteliuko nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės to mėnesio dienos. Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti. Buteliuką laikyti išorinėje dėžutėje, kad preparatas būtų apsaugotas nuo šviesos. Atidarius buteliuką, preparatą būtina suvartoti nedelsiant. Negalima vartoti ALBUMIN Baxter infuzinio tirpalo, jei jis drumstas ar jame yra dalelių.

  6. KITA INFORMACIJA

  ALBUMIN Baxter sudėtyje yra

  - Veiklioji medžiaga yra žmogaus albuminas. 100 ml tirpalo yra 5 g baltymų, iš kurių ne mažiau 95% yra žmogaus albuminas. - Pagalbinės medžiagos yra: natrio chloridas, natrio kaprilatas, natrio acetiltriptofanatas, injekcinis vanduo.

  Kaip atrodo ALBUMIN Baxter ir jo pakuotės turinys

  Tai skaidrus, šiek tiek tirštas skystis, beveik bespalvis, geltonas, gintaro spalvos arba žalias. Tai sterilus tirpalas intraveninei infuzijai stikliniuose 250 ml arba 500 ml buteliukuose.

  Sveikatos katalogas
  Pasidalinkit savo sveikatingumo istorija!
  Mes paskelbsime Jūsų istorija, o Jus gausite dovanų!